Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2012, 15:10   #121
Nikola Stankovic
Član
 
Član od: 15.1.2008.
Lokacija: Vranje
Poruke: 241
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 7 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Nikola Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Stankovic
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

http://www.mikroknjiga.rs/store/prik...=86-7555-037-5


A šta mislite o ovoj knjizi? U opisu piše da je najkompletnija knjiga za c++... Jer sam planirao da je kupim...
Nikola Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2012, 17:06   #122
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Dosta je suvoparna, a i obrati pažnju na godinu izdanja: 1995. To znači da unutra verovatno nema ni reči o standardnoj C++ biblioteci i drugim stvarima koje su se razvile devedesetih. Te starije C++ knjige te praktično uče kako da pišeš C programe u objektnom maniru umesto da te uče kako zaista da programiraš u C++ neopterećen C-om.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 1:32   #123
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Vrlo često čujem od raznih osoba koji neznaju osnovne rada na računaru, kako im je teško da savladaju korišćenje aplikacija, kucanje dokumenata itd. i neki su mi tražili način kako da sami programiraju sistem, da bi olakšali svaki dalji rad na kompu.

Uh....šta zamišljaju? Neznaju osnovu, a još bi da programiraju - da se možda jednim klikom otkuca tekst koji zamisle, isto naslika nešto u Photoshop, da se sama crack-uje neka aplikacija > taj postupak copy/paste je nekima ostao komplikovan, nikada ga nisu savladali, niti uz uputstvo sa slikama!
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 14:25   #124
boshkodj
Veteran
 
Član od: 4.7.2008.
Lokacija: Somewhere along the line
Poruke: 505
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
MarkoNI kaže: Pregled poruke
Vrlo često čujem od raznih osoba koji neznaju osnovne rada na računaru, kako im je teško da savladaju korišćenje aplikacija, kucanje dokumenata itd. i neki su mi tražili način kako da sami programiraju sistem, da bi olakšali svaki dalji rad na kompu.

Uh....šta zamišljaju? Neznaju osnovu, a još bi da programiraju - da se možda jednim klikom otkuca tekst koji zamisle, isto naslika nešto u Photoshop, da se sama crack-uje neka aplikacija > taj postupak copy/paste je nekima ostao komplikovan, nikada ga nisu savladali, niti uz uputstvo sa slikama!
Šta je pisac hteo reći ?
boshkodj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2012, 22:53   #125
MarkoNI
Veteran
 
Član od: 30.7.2007.
Poruke: 580
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 68 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Pazi ovog nepismenog balavca!
MarkoNI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MarkoNI na korisnoj poruci:
boshkodj (14.7.2012)
Stara 14.7.2012, 16:06   #126
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Predstavio bih vam ovaj web sajt.

www.viewsource.rs

Sajt je delo mog ortaka Milana sa faksa (ili možda još nekoga, ne znam tačno). Aspiracije sajta su da postane srpski centar za IT tutorijale. Na sajtu može da postavlja članke svako ko napravi nalog (da, dobro pročitali, sajt je otvoren za doprinose ljudi). Za sada tamo pišu kolege sa FON-a. Ali evo ovde pozivam sve ljude koji misle da mogu da naprave kvalitetne članke u formi tutorijala (ili serije članaka) da doprinesu sadržaju sajta kad i koliko mogu. Verovatno ću i ja pisati nešto, ako bude vremena od učenja za ispite i pravljenja radova za septembarski rok. . Ako odlučite da se registrujete i napišete neki tutorijal, molio bih vas da, ako nećete da se registrujete sa ličnim imenom, onda bar postavite svoju sliku i napišite o sebi, šta radite, šta znate i tako. (da sajt izgleda maksimalno profesionalno). Imate i na samom sajtu uputstvo, pa pročitajte.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
AmigAdi (18.7.2012), Belphegor (14.7.2012), Lazza (14.7.2012)
Stara 14.7.2012, 19:58   #127
Lazza
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Predstavio bih vam ovaj web sajt.

www.viewsource.rs

Sajt je delo mog ortaka Milana sa faksa (ili možda još nekoga, ne znam tačno). Aspiracije sajta su da postane srpski centar za IT tutorijale. Na sajtu može da postavlja članke svako ko napravi nalog (da, dobro pročitali, sajt je otvoren za doprinose ljudi). Za sada tamo pišu kolege sa FON-a. Ali evo ovde pozivam sve ljude koji misle da mogu da naprave kvalitetne članke u formi tutorijala (ili serije članaka) da doprinesu sadržaju sajta kad i koliko mogu. Verovatno ću i ja pisati nešto, ako bude vremena od učenja za ispite i pravljenja radova za septembarski rok. . Ako odlučite da se registrujete i napišete neki tutorijal, molio bih vas da, ako nećete da se registrujete sa ličnim imenom, onda bar postavite svoju sliku i napišite o sebi, šta radite, šta znate i tako. (da sajt izgleda maksimalno profesionalno). Imate i na samom sajtu uputstvo, pa pročitajte.
Sajt smo pokrenuli Milan, Ivan i ja, ali to nije toliko bitno.
Odmah da kazem, ukoliko neko zeli da pise na ViewSource, tema teksta ne mora nuzno biti tutorijal. Mozete pisati o bilo cemu vezanom za IT: mozete napisati neki Quick Tip za odredjeni problem, predstaviti neku novinu u softveru koji koristite, predstaviti neki svoj projekat (kao sto je vec predstavljen WorkieTalkie plugin za NetBeans u jednom tekstu) itd.
Kome je namenjen ViewSource? Namenjen je onima koji se bave nekom tehnologijom, zele da pisu o tome, a nemaju svoj blog (iz bilo kog razloga, npr "strah" da neredovnim pisanjem nece privuci stalnu "publiku"). Mada, jedan od nasih autora - Vuk, ima svoj blog na kome pise tekstove drugacije od onog koji je napisao na ViewSource. Takodje, ukoliko ste student, u 99% slucajeva ne radite na nekim vecim projektima koji bi vas mogli preporuciti buducem poslodavcu. Ovako mozete imati seriju tekstova koji pokazuju cime se bavite i predstavljaju na prvom mestu - vas (autor je vlasnik svog teksta, ne ViewSource).
Iako su za sada svi autori studenti, moze da pise bilo ko - ocekujemo uskoro tekst jednog diplomiranog kolege o projektu na kome radi. Ukoliko vas jos nesto zanima, sve informacije nacicete na sajtu, a ukoliko ne nadjete, mozete nas kontaktirati.
Lazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.7.2012, 18:59   #128
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Prvo sam krenuo da vas optužim za reklamu, ali onda sam video ko je postavio sajt... I video da tema nije ova, tako da neću
Što se sajta tiče, imam sve pohvale za dizajn i organizaciju, ali na sadržaju bi debelo trebalo da se poradi. Prvo što sam otvorio je C++ tutorijal, i primetio dosta netačnih informacija, dok sajt obiluje potkradenim gramatičkim greškama, mešanjem latinice sa ćelavom latinicom i slično. Shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, voleo bih da postoji više projekata sa ovakvom vizijom na ovim prostorima.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 11:12   #129
AmigAdi
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Silent Hill aka Niš
Poruke: 78
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku AmigAdi
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
allokin kaže: Pregled poruke
C, Pascal и Basic уопште нису слични.

C# је некакав спој Jave и C++-а, и много је ружан.
C-taraba je non-free Java for Windows only, dok je Java open source za sve platforme.
AmigAdi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 13:43   #130
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Prvo sam krenuo da vas optužim za reklamu, ali onda sam video ko je postavio sajt... I video da tema nije ova, tako da neću
Što se sajta tiče, imam sve pohvale za dizajn i organizaciju, ali na sadržaju bi debelo trebalo da se poradi. Prvo što sam otvorio je C++ tutorijal, i primetio dosta netačnih informacija, dok sajt obiluje potkradenim gramatičkim greškama, mešanjem latinice sa ćelavom latinicom i slično. Shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, voleo bih da postoji više projekata sa ovakvom vizijom na ovim prostorima.
Dizajn by WordPress tema
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 13:57   #131
Lazza
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Prvo sam krenuo da vas optužim za reklamu, ali onda sam video ko je postavio sajt... I video da tema nije ova, tako da neću
Što se sajta tiče, imam sve pohvale za dizajn i organizaciju, ali na sadržaju bi debelo trebalo da se poradi. Prvo što sam otvorio je C++ tutorijal, i primetio dosta netačnih informacija, dok sajt obiluje potkradenim gramatičkim greškama, mešanjem latinice sa ćelavom latinicom i slično. Shvatite ovo kao dobronamernu kritiku, voleo bih da postoji više projekata sa ovakvom vizijom na ovim prostorima.
Pazi, mozda jeste reklama, ali, iskreno, mi od ViewSource ne zaradjujemo nista.
Bukvalno, ideja nam je da svi zajedno ucimo jedni od drugih i pokazemo svoje znanje. Generalno, sve slicne akcije na FON-u su pokrenute zbog toga sto je nekolicina entuzijasta nezadovoljna nivoom primenljivog strucnog znanja koje dobijamo na faksu. Probleme koje si naveo, barem ja licno, cu uvek prvo shvatiti kao konstruktivnu kritiku, a ne kao hejt.
E sad sto se tice C++, taj programski jezik se NE uci na FON-u, a za sada su svi autori sa FON-a. Ja bih licno voleo da imamo autore sa vise fakulteta, pa da bude kvalitetnih tekstova na sve teme. Evo, pozivam te da nam se pridruzis i napises tekst, a mi cemo ga sa zadovoljstvom objaviti.
Sto se tice celave latinice i drugih problema sa sadrzajem, to sve proistice iz cinjenice da je ViewSource viseautorski blog. Nemaju svi autori isto znanje gramatike i pravopisa, a mi se trudimo koliko mozemo da ispravimo greske pre objavljivanja, ali kada procitas masu tekstova vise puta, pocnes da zanemarujes greske. Plus, obzirom da smo za sada svi FON-ovci, "fond znanja" nam je svima slican i u tom smislu donekle ogranicen (na neke stvari koje se rade na faksu i nesto "srodno").

P.S. Ovde (i na drustvenim mrezama) i ja pisem celavom latinicom jer mi je tako brze, a i po defaultu mi je podesena engleska tastatura zbog programiranja dok na ViewSource koristim srpska slova
Lazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 14:01   #132
Lazza
Novi član
 
Član od: 21.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
Novica89 kaže: Pregled poruke
Dizajn by WordPress tema
Jeste, krenuli smo od WordPress teme i prilagodili dizajn u varijantu koja je trenutno na sajtu.
Poenta pokretanja ViewSource nije u izradi sajta od nule, vec u stvaranju prostora za razmenu znanja. Ipak, na dizajnu ce se jos "usput" raditi, pa ko zna, mozda jednog dana sajt bude izradjen 100% u nasoj reziji.
Lazza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2012, 14:08   #133
Novica89
Član
 
Član od: 25.9.2011.
Lokacija: From Sombor, living in NS
Poruke: 296
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 50 puta na 40 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novica89
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
Lazza kaže: Pregled poruke
Jeste, krenuli smo od WordPress teme i prilagodili dizajn u varijantu koja je trenutno na sajtu.
Poenta pokretanja ViewSource nije u izradi sajta od nule, vec u stvaranju prostora za razmenu znanja. Ipak, na dizajnu ce se jos "usput" raditi, pa ko zna, mozda jednog dana sajt bude izradjen 100% u nasoj reziji.
Ma ok,to je bilo cisto njemu za info Ne bih ni skontao da nisam probao bas tu temu pre nekih par dana.
Novica89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 12:28   #134
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
AmigAdi kaže: Pregled poruke
C-taraba je non-free Java for Windows only, dok je Java open source za sve platforme.
Naravno da ne.

C# je otvoren standard, postoji open source C# kompajler kao i otvorena implementacija .NET CLR-a (VM-a) i .NET osnovne bibliotke, zove se Mono, koja je cross platformska, tako da se mogu pisati programi u C#-u za Linux ili Mac OS. (a C# nije Java, on je mnogo više od Jave )
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 13:52   #135
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

A ni Java nije sasvim open-source (tj. zvanična implementacija njenih core biblioteka), dok je u prošlosti, pre prelaska na OpenJDK kao zvaničnu implementaciju, stvar bila još gora

To da je C# ružan nema veze s mozgom, nema čitljivijeg koda od C# osim ako programer nije potpuni tantus, al' tu nijedan programski jezik ne pomaže.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 20:15   #136
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Gde mogu da nadjem dobre tutorijale (po mogucstvu video) za flash/flex sa osvrtom na razvoj igara kako za web (prvenstveno mislim na social igre) tako i na razvoj za Android/iOS sisteme? Neka preporuka, savet...

Takodje me interesuju i tutorijali namenjeni flash game art-u
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.7.2012, 22:08   #137
EclipsE
Starosedelac
 
Član od: 16.4.2006.
Lokacija: Scary Movie Reputacija: ■■□
Poruke: 1.337
Zahvalnice: 378
Zahvaljeno 279 puta na 196 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EclipsE
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Imas ovde nekih pocetnickih stvari koliko sam video: http://active.tutsplus.com/
Andy Moore nekad streamuje kada pravi igre koristeci Flixel: http://twitch.tv/andy_moore
Mozes da posetis neku od Metropolitan GameDev radionica: http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=82422
EclipsE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 15:36   #138
Novarac23
Član
 
Član od: 26.5.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novarac23
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Predstavio bih vam ovaj web sajt.

www.viewsource.rs

Sajt je delo mog ortaka Milana sa faksa (ili možda još nekoga, ne znam tačno). Aspiracije sajta su da postane srpski centar za IT tutorijale. Na sajtu može da postavlja članke svako ko napravi nalog (da, dobro pročitali, sajt je otvoren za doprinose ljudi). Za sada tamo pišu kolege sa FON-a. Ali evo ovde pozivam sve ljude koji misle da mogu da naprave kvalitetne članke u formi tutorijala (ili serije članaka) da doprinesu sadržaju sajta kad i koliko mogu. Verovatno ću i ja pisati nešto, ako bude vremena od učenja za ispite i pravljenja radova za septembarski rok. . Ako odlučite da se registrujete i napišete neki tutorijal, molio bih vas da, ako nećete da se registrujete sa ličnim imenom, onda bar postavite svoju sliku i napišite o sebi, šta radite, šta znate i tako. (da sajt izgleda maksimalno profesionalno). Imate i na samom sajtu uputstvo, pa pročitajte.
Jako jako dobar sajt! Pocetnik sam u programiranju i zaista pomaze da se nadje solidan sajt na nasem jeziku u vezi s programiranjem. Znam dosta dobro engleski jezik i cesto se njime koristim,ali ipak je lakse na srpskom !

P.S. Please do more tutorials on C++
Novarac23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Novarac23 na korisnoj poruci:
Lazza (30.7.2012)
Stara 3.8.2012, 2:34   #139
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Kad malo olade obaveze za nadolazeće ispitne rokove (a možda i ranije), lično krećem sa C++ tutorijalima. Pa bih molio ljude sa ovog foruma, ako im je palo na pamet da urade ovo isto, da prijateljski odustanu jer sam se ja upravo zapljunuo . Šalim se, ali to će ipak biti malo neobičajeni C++ tutorijali. Mislim da će vredeti čekanja.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ivan90BG na korisnoj poruci:
Novarac23 (4.8.2012), voodoo_ (3.8.2012)
Stara 4.8.2012, 15:28   #140
Novarac23
Član
 
Član od: 26.5.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 81
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Novarac23
Određen forumom Re: Tutorijali za programiranje

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Kad malo olade obaveze za nadolazeće ispitne rokove (a možda i ranije), lično krećem sa C++ tutorijalima. Pa bih molio ljude sa ovog foruma, ako im je palo na pamet da urade ovo isto, da prijateljski odustanu jer sam se ja upravo zapljunuo . Šalim se, ali to će ipak biti malo neobičajeni C++ tutorijali. Mislim da će vredeti čekanja.
Jeejjjj !!

Ja sam sad u julu upisao informaticko inzinjerstvo pa bih zeleo cisto malu unapred da se upoznam s nekim programskim jezicima. Znam jako dobro paskal i malo delfija, a video sam da cemo uciti c++ tako da bih zeleo da se malo vise upoznam s tim. Cisto da ne bude da ne ulazim u potpuno nepoznatu materiju kad odem na predavanja jer ce biti likova iz Tehnickih skola koji vec imaju pojma o ovom jeziku, a ja iz Gimnazije
Novarac23 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
programiranje, tutoriali

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
3DS Max tutorijali za početnike PeTkO 3D radovi 107 30.7.2014 22:12
Šta je potrebno za programiranje u Javi za Linux? ivan476 Programiranje 7 22.5.2009 14:54
Pomozite mi da još više zavolim programiranje! Nikola92 Programiranje 19 19.9.2008 23:34
Fortran Tutorijali Stojadin Programiranje 5 16.12.2007 23:50
TUTORIJALI JovanK Aplikativni softver 0 27.10.2006 2:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com