Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.12.2009, 2:43   #21
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: TV karta

Ne pitaj Pjano, vidiš i sam da me kuliraju na Benchu. A fora je u tome što već imam eksterni tjuner, ali nema drajvere za Windows 7 (na koji bih vrlo verovatno prešao), pa zbog toga razmišljam da uzmem nešto ovog tipa. Nigde informacija (testova) o ovim spravicama, pa moram ljude da vučem za rukav.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2009, 3:45   #22
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV karta

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Nigde ne mogu da nađem poređenje dotične ATI karte (koju hvale u testovima od pre 2 godine, a ne znam koliko se situacija promenila do sad) i nekog novijeg Leadteka, tipa PxDVR3200 H. I jedna i druga imaju slične specifikacije, ali se lomim jer Leadtek ima provereno dobar softver u slučaju da ne baguju drajveri. Ali ima "mala" stvar. Leadtek je oko 3000 dinara skuplji.

Voleo bih da mi odgovoriš na par pitanja, koja mi trenutno padaju na pamet:

1. Ima li ghostinga, tj. duhova?
2. Podršku za wide monitore (da mi, ukoliko je moguće, ne bude razvučena slika)?
3. Opciju resize-a prozora (da mogu da ga stavim na pola ekrana, a sa druge strane Mozillu, recimo)?
4. Da li je softver bagovit?
5. Pretpostavljam da može da se gasi komp pomoću daljinca?

Naravno dodaj još neke utiske, ako ti nije problem.

Hvala.
1. Duhove pri pokretu nisam primetio ali ima onih blagih koji su uvek pored nekog objekta. Medjutim to su duhovi analogne TV veze koliko ja kontam jer ih ima uvek i svuda pa i na najskupljim TV-ima koje sam video.
2. Ima podrsku za wide monitore sa tim sto je jedini izbor 16:9 sto na mom 16:10 daje za nijansu uzu sliku nego sto treba, zbog toga sam na Chris TV-u koji ima fino skaliranje. Ako se dobro secam slican problem je imao i leadtek softwer (samo par dana sam ga koristio sa wide monitorom pa se ne secam tacno).
3. Resize je moguc ali tako da stranice uvek zadrzavaju odnos.
4. Softwer za malo vremena koliko sam ga koristio, pre nego sto sam presao na Chris TV, nije pokazao bagove ali ima po meni neka iritantna resenja:
-Kao sto sam vec pomenuo ima samo odnos 4:3 i 16:9
-TV se nesto sporije startuje a kanali se, po mom ukusu, menjaju uzasno tromo. Ponekad cak pomislim da daljinac nije odreagovao pa se onda promeni kanal.
-Pri menjanju kanala info polje sa brojem i imenom kanala prekriva celu donju polovinu ekrana pa brzo surfovanje kroz kanale, u saradnji sa tromoscu, cini krajnje smornim.
5. Komp moze da se gasi pomocu daljinca i to nezavisno od ATI softwera jer daljinac oponasa tastaturu, zbog toga odlicno radi uz GOM, AIMP i sve druge programe, samo namestis sta ti gde odgovara na daljincu.

Dakle, ako bas mora da bude ATIjev softwer nije lako preporuciti ga. Uz Chris TV je vec potpuno druga prica... munjevito brzo menjanje programa, skaliranje slike, genijalni delta volume i mnoga druga podesavanja izvlace sve dobre strane same kartice.

Poslednja ispravka: Aibo (15.12.2009 u 4:26)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (16.12.2009)
Stara 16.12.2009, 0:39   #23
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: TV karta

E, hvala lepo za informacije. Mada sam stekao drugačiji utisak kada je u pitanju "odziv" komandi sa daljinca, bar prema nekim testovima na koje sam bacio pogled. Moguće da si koristio drajvere sa CD-a koji su matori...?

U svakom slučaju, postoji opcija da slika bude razvučena, ali makar full-screen kao kod Leadtek tjunera (ni 16:9 ni 4:3)?
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2009, 2:34   #24
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: TV karta

Driveri su 9.11. Daljinac reaguje odlicno, npr. pojacavanje zvuka i sl. ali mi je menjanje kanala nekako manje hitro nego sto bih zeleo. Recimo kao kod novijih jeftinijih televizora koji imaju zadrsku od pri promeni programa (patio sam kada sam svojevremeno promenio stari Ei Nis TV za novi LG koji je kanale menjao 3 puta sporije), mozda tebi to prosto ne smeta, ipak je to stvar licnog osecaja a izgleda da sam ja malo picky po tom pitanju .
Sto se slike tice, da budem jasniji: Kada se aktivira 4:3 dobije se slikom potpuno popunjen ekran, od ivice do ivice. Naravno slika deluje razvuceno, ljudi su deblji... Kada se aktivira 16:9 levo i desno ostanu crne praznine, koje su u mom slucaju nesto vece (a slika horizontalno nesto uza nego sto bi trebalo) zato sto je moj monitor 16:10. Mada je u ovom drugom slucaju to jedva primetno jer se ipak radi o vrlo malom odstupanju od regularnog odnosa stranica slike. Dakle slika ce sa ATIjevim softverom biti potpuno geometrijski ispravna samo na 4:3 i 16:9 monitorima. Postoji i treca opcija a to je da se gleda windowed, odnos stranica je tada zagarantovano dobar ali naravno oko prozora se vidi desktop i sve ostalo.

Pokusao sam da uhvatim nekoliko screenshotova sa print screenom i okacim ih ali dobijam samo prazne crne slike, valjda zbog overlay filtera, tako da se nadam da sam uspeo da objasnim nekako.

P.S. Sem ovih detalja koje sam objasnjavao ne postoji ni jedan problem sa softverom. Na netu sam naso da je nestabilan i bagovit ali je sve to ocigledno stvar daleke proslosti. Sama slika i snimanje su, kao sto sam vec pisao, na vrhunskom nivou.

Poslednja ispravka: Aibo (16.12.2009 u 3:30)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Partybreaker (18.12.2009)
Stara 25.12.2009, 18:37   #25
darkom
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Poruke: 507
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: TV karta

Da li valja ova TV karta,
TV tuner, TVT PIX PlayTV PRO 4, FM Radio?
darkom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 18:05   #26
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV karta

Proizvođač je prolink, sa connextantovim video dekoderom. Jeftina analogna kartica. Nije loša ima i bolje prolinkove, recimo ona koja se završava sa Pro ili Cinema.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2009, 18:08   #27
darkom
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Poruke: 507
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 20 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: TV karta

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Proizvođač je prolink, sa conektsanktovim video dekoderom. Jeftina analogna kartica. Nije loša ima i bolje prolinkove, recimo ona koja se završava sa PRO.

1.Leadtek TV2000XP GLOBAL, TV kartica, silicon tuner, daljinski
2.TV KARTA ASUS TV/FM TUNER My Cinema P7131 WITH REMOTE
3.TV Tuner INNOVISION InnoDV TVideo-620 (External,USB 2.0,PAL,PAL D/K,PAL B/G system), Retail
4.Leadtek Winfast TV2000XP Global FM[12] TV-card PCI FM + Teletext, 10bit, Connexant CX2388 chip,
5.TVT PixelViev TV USB 415
6.TVT PixelViev TV Hybrid DVB-T
7.PLATINUM ANALOUGUEPCI TV CARD
8.MSI TV TUNER TV@ANYWHERE PLUS
9.TV Kartica Leadtek PxDTV2300 H PCI-e Hybrid
10.GIGABYTE TUNER GT-P8000 3.0B; Digital/Analog,
11.TVT FSC DIGITAL TV TUNER DVBT HYBRID USB
12.TV TJUNER SA DALJINSKIMN X3M AIPC400USB
13.LEADTEK PalmTop DTV200 H TV Box USB
14.GIGABYTE TUNER GT-P5100 3.0B; Analog TV
15.GIGABYTE TUNER GT-P6000 3.0B; Analog TV, FM
16.ASUS TVKARTA USB MY CINEMA US1-100 USB
17.TVT PIX PLAY TV BOX6
18.TV Video-630 USB Analog TV Box with Svideo/Composite, Video capture
19.TV/FM TUNER Leadtek TV2000XP EXPERT, daljinski

Koja je najbolja od ovih?

Poslednja ispravka: darkom (27.12.2009 u 18:16)
darkom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2009, 14:43   #28
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: TV karta

Zavisi das li zelis analognu ili hibridnu. Po meni verovatno ubedljivo leadtekova trinesta, a i gigabyteove nisu lose.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
650, ati, powercolor, tv karta, tv tuner

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV karta koja podržava Vistu? Master Neo Foto i audio/video 21 21.3.2011 18:02
Zvučna karta nikola 99 Zvuk na računaru 1 12.8.2009 23:44
TV karta Asus p7131 lumumba Kvarovi 2 29.4.2009 1:29
Koji procesor i graficka karta? B@NE ŠDK - Grafika 3 3.7.2007 21:28
inno DV tv karta problem Vorador Grafika 0 13.1.2006 3:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:08.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com