Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2022, 1:45   #141
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ma opusteno, videcu neko resenje da pronadjem nadam se samo danije neki HW problem. Nov je komp u pitanju, puk'o skoro 2k evrica! U zadnje vreme se javlja taj stutter, jako slicno kao i na ovom snimku, samo sto je njemu na kraju klipa bas zabo zestoko. To se meni ne desava, ali oni kraci "prekidi" da. Najbitnije je imati konzistentan framerate, cak i kada je 30fps u pitanju.

Opa, krenulo je.

Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 1:50   #142
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Nov je komp u pitanju, puk'o skoro 2k evrica!
Mislim da nece biti vecih problema sa tom konfom, a verujem da ce se vremenom i pecevima stvari popraviti, mozda ne potpuno ali makar dovoljno.


Krenulo, za nekih 15-tak minuta probam pa javljam. Ne znam da li cu dugo igrati tako da cu javiti mozda samo pocetne performanse. Ako se ne zaigram previse tj.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Vlajk@ (25.2.2022)
Stara 25.2.2022, 2:12   #143
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Elden Ring

3+ godina star laptop, i5, 16bg rama, 1660TI, 1080 na Max podesavanjima drzi 60 fps. Probleme sa optimizacijom su izgleda resili.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
DaniloNS (25.2.2022), Vlajk@ (25.2.2022)
Stara 25.2.2022, 3:45   #144
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
3+ godina star laptop, i5, 16bg rama, 1660TI, 1080 na Max podesavanjima drzi 60 fps. Probleme sa optimizacijom su izgleda resili.
Ne bih baš rekao, stuttering je itekako prisutan.
Van toga, igra radi fluidno i zakucano na 60 ali pojavi se povremeno i bude baš primetno (konfa: 2070S Ryzen 5 3600, 16gb RAM).

No to je, čini mi se, rešiv problem. Van toga, igra izgleda prelepo.


Spoiler free prvi utisak posle sat dva igranja:

Izgleda prelepo, sound design isto je super odrađen. Igra mi pomerila **** već deset puta, ja ne znam, gde god da odem ubiju boga u meni
Par puta zalutao tamo gde nije trebalo, a verujte mi - čak i na početku igre može se desiti da zalutate.

Jedino što još nisam ukačio "štos" ove igre. DS1 je bio sporiji i defanzivniji, Bloodborne je potencirao agresiju i parry, DS3 mešavinu toga, Sekiro je isto imao svoj fazon, ali za sad ne znam kako da igram Elden Ring, prosto - ništa od tih mehanika mi ne deluje dominantno, a još nisam zašao dovoljno da vidim da li su možda sve viable.

Odabrao Vagabond klasu... sad se pitam da nisam pogrešio, trebalo bi možda uzeti nešto i s magijom, no videću

Prvi utisak - ispunilo je neka početna očekivanja, za dalje videćemo.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
filpan (25.2.2022)
Stara 25.2.2022, 4:47   #145
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ne bih baš rekao, stuttering je itekako prisutan.
Van toga, igra radi fluidno i zakucano na 60 ali pojavi se povremeno i bude baš primetno (konfa: 2070S Ryzen 5 3600, 16gb RAM).

Da, da, prisutan je. Meni se desilo bas na pocetku prilikom otvaranja vrata da skroz igra stane pa onda krene da secka i posle toga bez ikakvih problema pocne da radi....Kada se udje u neki veci deo isto kao da igra malo uspori (ucitava resurse verovatno), kontrole sporo reaguju i onda nakon par sekundi krene normalno.

Ima itekako problema, ali da se resiti, ne izgleda previse ozbiljno.

Osim tih padova sama igra radi bolje nego sto sam ocekivao, u zatvorenim mestima bije 60 bez problema, na otvorenom malo padne ali nikako ne smeta pri igri za sada. Sve na maksimumu, malo sam smanjio senke na High i Volumetric ali izgleda nema previse razlike ni u izgledu ni u performansama.

Znaci super radi ako izuzmemo te padove koji nisu stalni.




E sad, sama igra
Igrao oko sat i nesto. Igra izgleda prelepo i dosta bolje nego sto sam ocekivao, sve nekako izgleda cistije. Prosli naslovi su uvek imali nekako mutnjikav dizaj, ne znam ni ja kako da ga opisem...ovde sve izgleda mnogo ostrije, da li je poboljsan AA ili nesto, pojma nemam.

Zvuk klasican DS, mislim da nisu preterano tu menjali....Muzika naravno izuva

Sto se tice same igrivosti jos uvek hvatam kako i sta ali je to-to, DS izmesan sa Sekiro i Bloodborne. Sto naravno ne znaci da nema te sitne mehanike koje upotpunjuju igru jos vise.
Igranje je dosta fluidnije, kretanje nije drveno, dosta je slobodnije, jos imate skok i sunjanje plus vernog ata....Sve to daje igri ogromnu fluidnost pri kretanju, borbi, istrazivanju.
Nikada vise opcija za pravljenje lika (ne mislim samo na izgled), mozete da modifikujete skilove sa Arts of War (vezuju se za bilo koje orudje, nisu staticni kao ranije, osim kod nekih specijalnih oruzja). Magije dosta jake i dosta brze (jos brze ako imate izlevelisan odredjen stat), cini mi se da se animacija ne vuce kao u ranijim igrama pa ce moci mnogo vise da se koriste u samoj borbi bez bojazni da ce neprijatelj zamahnuti deset puta dok ne odradite animaciju

Verni at je odlicno odradjen, uzivanje je jahati...kao sto sam i rekao za kretanje, sve izgleda dosta otvorenije, slobodnije, bez klaustrofobicnog osecaja gde milite kroz igru sa podignutim stitom spremni na napad iza ugla. Dosta je oslobadjajuce, sto naravno ne znaci da nemate gomilu mesta, tamnica, zgrada, zamaka koji pruzaju i onaj klasican DS klaustrofobican osecaj

Igra stvarno tera na istrazivanje, za samo sat vremena naleteo sam na jedno 5-6 skrivenih mesta, pecina, zabiti koje izgledaju primamljivo, ali nisam hteo mnogo da se zavlacim pre nego sto dobijem Torrenta. Vertikalnost igre je neverovatna, stanete na ivicu provalije a dole neki cudni stubovi, u dubini neki novi region koji vristi da se istrazi.

Negativnih stvari za sada nema previse. Osim pomenute optimizacije cini mi se da AI i nije bas najsjajniji (ali mozda je to namerno jer su klasicni zombiji u pocetku). Ubijam nekoga a pajtos mu na samo par metara od mene bulji, izvlaci mac i sporo prilazi dok se ja udaljavam u obliznji zbun Jos uvek nisam siguran kako zvuk funkcionise, pa ne mogu da ocenim da li je reakcija AI-ja na zvuk, vid ili nesto trece. Ili su jednostavno svi glupi Videcemo

Takodje, mozda se nekome nece svidjati skupljanje resursa. Ima ih zaista pregrst i bitni su za pravljenje pregrst stvari, lekova, municije itd. Malo me je podsetilo na ono skupljanje u Horizon Zero Dawn, samo sto nema animacije za to pa skupljanje ide brze...Ali mislim da ce nekoga malo nervirati jer skoro svaki zbun ima neki cvet, kamen itd. pa ume nepotrebno da odvlaci paznju...Meni ne smeta toliko ali se oseti.

Negativne ce mozda nekome biti i kontrole koje su izmenjene pa ce trebati navikavanje. Jos uvek ne znam kako se aktiviraju ovi Art of War, prebacivanje u obe ruke nije vise samo pritiskom na Y vec mora da se drzi i onda pritisne L1 ili R1 u zavisnosti od toga koje orudje zelite da uzmete sa obe ruke (L1 kao npr stit i R1 za oruzja). Drzanje Y takodje aktivirate i torbicu (puch) pa tu isto mozete ubaciti odredjene iteme. Malo zbunjuje, trebace vremena da se navikne.

I mozda ce nekome jos smetati gomila poruka koje ljudi ostavljaju ako igrate online Ljudi, ocekivano, divljaju pa mozete naici na gomilu "Finger but hole" i "Jump Ahead" trolovskih poruka, ali i to je jedan od cari DS igara


Sve u svemu, odlicna za sada, malo zastrasujuce u pocetku zbog nekih promena i velicine sveta, gde poci sta raditi, ali izgleda da ce ovo biti odlican naslov
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
bokela (7.3.2022), filpan (25.2.2022), m1aden (25.2.2022), Vladimirus86 (25.2.2022)
Stara 25.2.2022, 5:30   #146
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Elden Ring

Ako neko ima problema sa konstantno slabim FPS-om (znaci ne ovi padovi sto se desavaju povremeno) neka u Graphic Settings (u Windowsu ne u igri) izabere Desktop app pa na Browse i neka izabere exe fajl igre. Nakon toga odaberite Hight Performance. Meni je malo popravio fps dok sam napolju, ali naravno padova jos ima povremeno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 8:30   #147
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ne znam da li ce se javiti problemi sada ih nema. Malo je stucnula igra kad sam teksture stavio na maximum kad sam izaso iz menija a posle ne ali kratko sam igrao. Pre toga oko 30-40 minuta u pocetnom delu da steknem osecaj.
Sve pritiskam Q za blok jer ima onaj stit pa mozak vidi Kratosa
Ne znam za Bloodborn , verovatno ali Sekira ima malo odmah se vidi .
Jedva cekam da krenem odmoran ovo ipak trazi prilagodjavanje. Mislim pocetak je prelak ali jasno je meni da prvi ozbilniji izazov ne mogu da se povezem.
Uzeo sam Samuraja i verovatnocu sa njim da odigram jos sat dva pa sve ispocetka.
Proplai vitez je pravi arhetip za ovakve avanture dakle vagabundo. Sek...Gle poceh da pisem Sekiro a mislim na Samuraja Ne verejum.
Htedoh reci ( opet sam poceo Sekiro) da strci previse Samuraj za ovaj svet , bar mi se tako cini na pocetku. Ne mogu da zamislim da igram Sekira sa evropskim tipom viteza a ovo je izgleda obrnuto.
Old skul raspali vitez , voleo da popije , stipne konobaricu , baci kocu , posece nekog domacina pa ga jure seljaci, sad je vagabundo, vuce se ko prebijen , jure ga zelenasi ,ostala mu neka titula zbog zasluga predaka al nema nista sem zapustenog oruzja i zaribalog oklopa.
Oprostio se sa svetom ali mu milost dala sansu i sad juri za legendom.
Da li ce u njem' prokljucati krv praDJedova , saznacemo u narednim danima.
Ako sred osetljivost misa verovatno ce imati vece sanse.

Do sada je fenomenalno a narocito atmosfera .
Spoiler za Nije Spijler no Junak:
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
Milan990 (28.2.2022)
Stara 25.2.2022, 10:31   #148
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Sto je lepo kad se ljudi raspisu o samoj igri. Samo pisite dragi forumasi. Ja igram Sajberpank prvi put pa cu vam se pridruziti nakon toga.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 10:32   #149
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ja sam samo upalio pre posla da vidim šta kaže...

Izabrao sam Confessora, izgledao mi interesantno.

Umiranje može da počne!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 16:47   #150
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Jedva podesih ds4 kontroler, igra nije htela da ga detektuje pa to je. Super je kreiranje lika, verovatno najbolje do sada. Ima da visim sigurno sat vremena tu.
Javljam malo kasnije utiske.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 18:14   #151
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Elden Ring

Na steamu ocena 59% od 28k reviews lol
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 18:36   #152
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Zbog stuttera...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 18:37   #153
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Nisu mi nešto prodali ovaj open world xD
Makar za sad. Takođe, borba sa konja je.... pa, ne baš fluidna, kamera isto zna da zeza. Van toga, klasična souls formula, uz neke unapređene stvari.
No, kao i kod svake fromsoft igre, tek kad se zarola malo, navučem se ko manijak. Posle 3 sata, očigledno još nije došlo do toga
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 19:30   #154
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Stutteruje stutteruje igra nema šta. Pravi problem.

---

edit

Ovo je pomoglo:
Fix that worked on PC for me if you have micro stuttering.

Poslednja ispravka: Stenmark (25.2.2022 u 21:44)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Garinca (26.2.2022), Vladimirus86 (26.2.2022)
Stara 25.2.2022, 20:51   #155
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Zamisli das pare i stutteruje igra rip in pepperoni

obmana kupca po nekom eu zakonu
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 22:50   #156
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Jel zna neko koja je najbolja verzija? PS5, XSX, PC?
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2022, 22:53   #157
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Ps4 верзија покренута на ps5.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
mvasic (25.2.2022)
Stara 25.2.2022, 22:59   #158
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Citat:
sp01 kaže: Pregled poruke
Ps4 верзија покренута на ps5.
Video sam, i nadao sam se da ima nešto bolje

Hvala!
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 0:06   #159
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Odigrao malo, ono što sam video mi se jako dopada. Vagabond klasa.
Deluje mi kao unapređeni DS3 klon, barem što se mehanike tiče, sve je nekako fluidno, ne čini ti se da te animacije previše koče kad se biješ a i skakanje je ok.
Takođe, jahanje mi se jako dopada mada još nisam isprobao kakva je borba dok jašeš.

Rekao bih da su jači protivnici opasni trolovi jer te namame sa nekim osnovnim animacijama a onda u sekundi promene ritmiku udarca i pokose te.
Naročito bosovi.
Borio sam se protiv jednog mini bosa i jednog veoma ozbiljnog, prvog sam sredio ali me drugi uništava.

Pozdravljam i šunjanje, sjajno za čišćenje kampova.
Prvi put sam upao kao Liroj Dženekis i batica sa kopljem je odmah dunuo u svoju trubu pri čemu se ceo kamp istog trenutka obrušio na mene, suprise mothafaaaka!

Skoro sve mi je na max u 1080p ali igra štuca povremeno dok sam na otvorenom, dok u zatvorenim prostorijama radi super. Za sada mi ne kvari uživanje u igri, možda se kasnije pogorša.
Grafika nije ništa neviđeno ili , sačuvaj bože - next-gen, deluje za nijansu unapređenije od DS3 grafike mada je arhitektura i generalno, dizajn mesta, po meni bolji jer su lokacije stvarno prelepe.

@Stennmark
Citat:
Ovo je pomoglo:
Fix that worked on PC for me if you have micro stuttering.
Odradio, ali nisam ponovo upalio igru, probaću malo kasnije ako ne zaspim, pa javljam ako ima poboljšanja kod mene.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.2.2022, 0:25   #160
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Elden Ring

Evo i od mene par reci, probao sam igru na high na mojoj konfi i drzi oko 50 fps dok ne dodje ponekad do vec pomenutog laga i to na otvorenom, a sto se borbe tice, ubise me bato mucki i pravo u stomak, zardjao sam totalno igrajuci ac igre, moram se navikavati na kontrole i na borbu kao u sekiro, odabrao sam samurai race i ne znam da li sam se tu zeznuo jer koliko sam razumeo ti kasnije mozes graditi svog lika kao zelis dal kao maga ili ratnika ili kombinaciju oba, to je samo pocetni stat.. Graficki izgleda sasvim ok nista nevidjeno ali dovoljno lepo i prijatno za oko, videcemo jos dok zaginem par stotina puta pa cu se javiti sa nekim opsirnijim misljenjem...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ring of Elysium cages Mrežne igre 7 10.3.2019 22:00
DIY Light ring Starface Foto i audio/video 0 4.11.2018 16:49
Call of Duty: Black Ops 4 - akcija! Kole Dešavanja i događaji 11 2.11.2018 16:50
Dark Souls II Exia Role-Play 1418 1.6.2018 13:30
Lucent Win modem ne daje RING, AT komande pomoc jzeljko Komunikacioni uređaji i umrežavanje 2 23.6.2010 15:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com