Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2007, 21:55   #41
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
lilici kaže: Pregled poruke
ali kada jednom podesite, nikad vise necete imati problema.
Sve dok ne izvucete kabli iz S-videa i potom restartujete ili iskljucite kompjuter
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 16:08   #42
Mihajlo_Lazic
Novi član
 
Član od: 15.8.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Evo i ja sam postao hiljaditi lik koji ima problem sa prikazom boje na TV-u. Probao sam da sliku sa GF 6600 prebacim na TV, za to sam koristio mali S-Video2chinch kabl, koji sam ubacio u S-Video izlaz na kartici i na chinch izlaz od kabla sam spojio klasicni chinch kabl pa ovaj u scart pa u TV.
E sada prilikom restarta sistema imam boju i sve dok traje Win ucitavanje, cim mi se pojavi desktop boja nestaje. Sto se tice podesavanja, sve je podeseno kao sto je objasnjeno ranije u ovoj temi, ali nista ne pomoaze.
Da li ovo znaci da mi ne gine prespajanje pinova ili se moze drugacije srediti posto boje ima dok se ne ucitaju drajveri za grafiku?
Mihajlo_Lazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.9.2007, 21:43   #43
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Siguran si da je TV sistem PAL-B ili PAL-G?

Ako je tako, još probaj da menjaš izlaz sa kartice iz Composite u S-Video i obrnuto, pa ako se ništa time ne menja, onda ćeš morati da probaš da drukčije spojiš kabl.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
Mihajlo_Lazic (2.9.2007)
Stara 2.9.2007, 23:17   #44
Mihajlo_Lazic
Novi član
 
Član od: 15.8.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Siguran sam. Pokusavao sam i sa drugim PAL sistemima ali ista stvar, dok traje podizanje sistema boja postoji ali kada se sistem ucita boje nema. Mada mislim da nije do kabla zato sto se kod mene pojavljuje boja, razmisljao sam da nije do drivera. Postoji li sada neki program slican prijasnjem TV Tool-u?
Mihajlo_Lazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 16:24   #45
Mihajlo_Lazic
Novi član
 
Član od: 15.8.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Moze li neko da mi odgovori na pitanje da li moj TV ne moze da prikaze S-Video i ako prikazuje boju prilikom dizanja sistema, jer npr. posle ucitavanja drivera za graficku, graficka pocne da emituje pun S-Video signal a ovako razdvojene komponente signala?
Mihajlo_Lazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2007, 18:32   #46
Teva
Starosedelac
 
Član od: 23.2.2006.
Lokacija: Tamo gde su kuće od čokolade i prozori od marmelade....
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 301 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Moze da prikaze...
Isti problem se i meni desavao...
Sad zavisi od grafike koju imas...
Bitno moras da nadjes u podesavanjima za grafiku gde je promena formata slike jer je veroatno stavljen po defaultu na NTSC a treba da bude na PAL-B ili ako nema to neka stavka u vezi sa nemackom... Bitno mora da bude PAL...
Teva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 13:03   #47
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs up Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
Mihajlo_Lazic kaže: Pregled poruke
Moze li neko da mi odgovori na pitanje da li moj TV ne moze da prikaze S-Video i ako prikazuje boju prilikom dizanja sistema, jer npr. posle ucitavanja drivera za graficku, graficka pocne da emituje pun S-Video signal a ovako razdvojene komponente signala?
Da li imaš Samsung TV? I kod mene i drugara se pojavljivao isti problem dok na kraju nismo otkrili da kada se povezuje PC sa TV-om S-Video konektorom jednostavno neće da prikaže boju, ma koja podešavanja postavio u nVidia drajveru. Probao sam i sa TVTool-om, ali kao i kod tebe, boje ima pri učitavanju Windowsa, a kada se prikaže desktop slika postane crno-bela. Jedino rešenje je kupovina činč kablova i povezivanja sa TV-om preko kompozitnog ulaza, a može i preko SKART-a, pod uslovom da dokupiš adapter za njega.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2007, 17:30   #48
Mihajlo_Lazic
Novi član
 
Član od: 15.8.2007.
Poruke: 12
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Na zalost na grafickoj imam samo S-Video izlaz na koji sam zakacio S-Video->Chinch kabl koji ide u Scart a ovaj u TV, i kao sto vidim ne radi. TV je Beko ne znam sada tacno koji model. U principu ne ostaje mi nista drugo nego otvaranje Scarta i lemljenje ne bi li razdvojio komponente signala, ali pre toga cu opet experimentisati sa PAL sistemima.
Mihajlo_Lazic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 17:43   #49
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Ljudi imam problem sa tv-out-om na grafickoj.Jedno vreme sve je sljakalo kako treba slika je bila extra na tv-u.A onda odjednom slika je katastrofa tj signal je kao sa velikim smetnjama..Mislio sam da je do kabla pa sam ga promenio(inace bio je svhs->chinch a probao sam i samo S-vhs) ali i dalje isto?Sta moze da bude u pitanju?
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 19:59   #50
duschan
Član
 
Član od: 16.4.2007.
Lokacija: Temerin
Poruke: 352
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 129 puta na 57 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku duschan
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
Moca kaže: Pregled poruke
Ljudi imam problem sa tv-out-om na grafickoj.Jedno vreme sve je sljakalo kako treba slika je bila extra na tv-u.A onda odjednom slika je katastrofa tj signal je kao sa velikim smetnjama..Mislio sam da je do kabla pa sam ga promenio(inace bio je svhs->chinch a probao sam i samo S-vhs) ali i dalje isto?Sta moze da bude u pitanju?
Uglavnom je to do toga sto ti je tv u drajverima nije podeshen na PAL, ili ovo sto je uros@3D uradio. Al mislim da je do podeshavanja. Uglavnom prelistaj temu, ili pogledaj josh koju (mislim da imaju 2-3 teme sa ovim pitanjem). Ali je meni znalo da sa novijim drajverima zeza, dok su stari super radili
duschan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2007, 20:31   #51
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Ma nisam menjao drajvere uopste.Ako je na pocetku radilo dobro sto bi odjednom pocelo da zeza.Sve sam namestio i Pal i ostalo kako je bilo kada je sve lepo radilo.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 13:06   #52
mladjex
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 101
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

cao svima i ja imam mali problem oko povezivanja pc sa tv, prica kaze sledece :
skoro sam kupio monitor LG L1900J-BF (mnogo sam zadovoljan) i imam graficku MSI ati 9600XT, medjutim odkad sam kupio ovu 19" od monitora imam problema da povezem pc sa tv i nemam pojma u cemu je fora. posto imam satelicku karticu skystar2 pa mi je normalno prakticnije da gledam filmove na tv-u 71".
jednostavno mi ne daje graficka odgovarajucu rezoluciju za tv , prevelika je slika na tv-u ili vidim samo sliku desktopa a ostalo se nista nevidi(ni ikonice ni mis ni nista ) ili se vidi ali je slika prevelika pa nevidim sve komletno ,sve moguce kombinacije sam probao (ili mozda i nisam neznam) ali nemogu da podesim
ranij esa starim obicnim 17" monitorom nisam imao takvih problem povezivanje jako lako. nepada mi napamet u cemu je fora pa nadam se da ima neko resenje
mladjex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2007, 15:32   #53
Gogiran
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

imao sam potpuno isti problem i resenje nijje u pal i sl nego u izboru kabla:
IZABERI KOMPOZITNI I DOBICES BOJU - KOD MENE JE TO BILO RESENJE PROBLEMA! Dakle - u tv ide skart a u komp idu 2 komada:za zvuk i onaj sa sitnim iglicama kao za misa za sliku...U opcijama za izbor kabla na kompu postoje razni kablovi i kad sam izabrao kompozitni slika je dobila boju??!!!Kako i zasto pojma nemam-probaj pa javi..
Gogiran je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.10.2007, 0:12   #54
nikslo
Član
 
Član od: 17.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku nikslo Slanje poruke preko MSN-a korisniku nikslo Slanje poruke preko Yahooa korisniku nikslo Slanje poruke preko Skypea korisniku nikslo
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Citat:
Gogiran kaže: Pregled poruke
imao sam potpuno isti problem i resenje nijje u pal i sl nego u izboru kabla:
IZABERI KOMPOZITNI I DOBICES BOJU - KOD MENE JE TO BILO RESENJE PROBLEMA! Dakle - u tv ide skart a u komp idu 2 komada:za zvuk i onaj sa sitnim iglicama kao za misa za sliku...U opcijama za izbor kabla na kompu postoje razni kablovi i kad sam izabrao kompozitni slika je dobila boju??!!!Kako i zasto pojma nemam-probaj pa javi..
e ja imam to sto si reko a nemam boju,i i neznam sta da radim nista mi od toga sto je napisano nije pomoglo samo jos drajveri mi ostalo da promenim pa da vidim
nikslo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 2:21   #55
nikslo
Član
 
Član od: 17.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku nikslo Slanje poruke preko MSN-a korisniku nikslo Slanje poruke preko Yahooa korisniku nikslo Slanje poruke preko Skypea korisniku nikslo
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

ja i dalje nemam sliku u boji na TV-u
nikslo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 21:09   #56
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Nisi mi odgovorio u ovoj drugoj temi da li si probao. Pošto si se ponovo javio sa istim problemom ovde, reci barem da li si probao...
Ja sam za sliku na TV-u morao da podesim TV kao primarni monitor, a opcija u drajveru za grafičku (GF 4) je CLONE (na oba monitora tj. TV i monitoru ista slika). Overlay video podešen na primarni monitor (ustvari, ovo je valjda i obavezno, zato TV mora da bude primarni, zbog gledanja filmova, OVERLAY prikaz) i opcija za overlay full screen na primary (TV). Onda na kompu možeš da minimizuješ film i da radiš nešto drugo. Problem se posle toga javljao sa prikazivanjem titlova (a ne volim prikaz titlova preko slike kad je slika 16:9 sa crnim "kaiševima" ispod i iznad), sa MPC kad ga minimizujem na monitoru, na TV nestane prevod. Na kraju mi je jedino Crystal plejer prikazivao kako treba, čak i kada ga minimizujem.
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.10.2007, 1:06   #57
nikslo
Član
 
Član od: 17.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 114
Zahvalnice: 42
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku nikslo Slanje poruke preko MSN-a korisniku nikslo Slanje poruke preko Yahooa korisniku nikslo Slanje poruke preko Skypea korisniku nikslo
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

jesam probvao sam,ali ne vredi
nikslo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2007, 2:52   #58
Otherside
Veteran
 
Član od: 6.10.2007.
Poruke: 545
Zahvalnice: 194
Zahvaljeno 14 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Hmm dobro davidi ovu temu. Šta će onda biti samnom iz gračke izlazi S-OUT i ide na tv preko SCART-a ? KAkva će slika biti ? (TV nema zaseban S-OUT ulaz)
Otherside je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 0:36   #59
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

Ljudi treba mi pomoc !!!
Imam s-vid ulaz u graficku i ulaz u TV preko s-vid-a (Scart ) !! E moze neko detaljno da mi kaze postupak za instalaciju drajvera i kako sve to da namestim ??? Molim vas pomagajte, posto ovo radim prvi put ...
Imam TV Samsung (Sivi sa ravnim ekranom ) i graficka mi je (pogledajte u profilu ) !!
HELP HELP HELP !!
P.S. Imam darajvere za graficku 169.21 !!
posaljite mi poruku na pm .
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2008, 0:44   #60
[]D.[].[]v[].[]D.
Veteran
 
Član od: 2.11.2007.
Lokacija: ™™™ Cp6uja ™™™ Rank: Master SK*
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 99
Zahvaljeno 189 puta na 138 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku []D.[].[]v[].[]D. Slanje poruke preko Yahooa korisniku []D.[].[]v[].[]D.
Određen forumom Re: Povezivanje PC 2 TV - crno bela slika

evo kod mene nece da se namesti B-Pal !!!


na drugoj slici se vidi registry tweak koji sam si stavio da mi promeni izgled Nvidia control panela,
nista ne steti a ne treba instalirati Nview za temperaturu. kazite ako neko zna koji odredjeni driver treba da bi to proradilo ili barem neki registry tweak da se omoguci odabir PAL stavki
[]D.[].[]v[].[]D. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
pc -> tv, pc->tv, povezivanje pc i tv, sa pc na tv, sa pc-a na tv, sa pc-ja na tv, televizor, tv prijemnik

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Horizontalno "pomeranje" slika koristeći CSS Neky Web dizajn 14 8.4.2008 0:19
Crno bela slika... internacional 1 Kvarovi 6 11.8.2007 18:15


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com