Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.5.2009, 19:45   #1
Vlado78
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 33
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Koji su po vama najbolji besplatni programi za konverziju video formata ( potgotovu onih skinutih sa youtube-a u DivX format) i za spajanje/razdvajanje video fajlova?
Vlado78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2009, 21:34   #2
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Konverzija - Format Factory
Za ovo drugo imam par predloga ali nisu free.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2009, 21:41   #3
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

+1 za Format Factory.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.5.2009, 21:42   #4
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

+ jos 1 za Format Factory. Odlican je.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 12:18   #5
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Ja koristim Avidemux (open source, besplatan), radi konverziju u razne formate (posebno biraš video, audio codec i container) i možeš da radiš spajanje, sečenje i filterovanje u njemu. Jedino što nije toliko jednostavan na prvu loptu

U stvari liči na Virtual Dub koji ima mnogo codeca i flitera integrisanih u sam program. A i interfejs se lepši.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 12:31   #6
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Imam gomilu flv klipova i treba da ih konvertujem u neki drugi format,ali kada ih konvertujem u mpeg onda oni zauzimaju mnoooogo vise megabajta.Mogu li da ih konvertujem u neki format gde ce kvalitet da bude pristojan ali da ne zauzimaju mnogo prostora i koji bi to format bio?Znaci kad ga konvertujem iz flv-a u neki drugi da taj klip nema mnogo vise megabajta nego originalni.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2009, 12:40   #7
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

.mkv kontejner, ali je mali problem jer nece svi konverteri da konvertuju iz .flv-a u .mkv tako nista nije sigurno. Probaj, pa vidi da li radi...
Ako to ne upali, skini Auto Gordian Knot a pre toga pre klipove iz .flv formata prebaci u .avi pa onda pomocu AGK-a smanji fajlove, on to dobro zna da odradi bez vidljivog gubitka kvaliteta.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 15:10   #8
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

VirtualDub, Avidemux, MeGUI.
@dzoni U MKV moze da ide gotovo svaki kodek. Velicina fajla ne zavisi od kontejnera vec od koriscenog kodeka i bitrejta. U MKV moze i lossless, kao i nekompresovani video. Velicina takvog fajla je ogromna.
U stvari, i izbor kontejnera utice na velicinu preko overhead-a, ali to ide od nekoliko promila do par procenta.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 15:30   #9
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Total Video Converter i Format Factory brljaju kada se prebacuje iz flv-a u mkv bez obzira na codek, rezoluciju, bitrate... (probao sam razne opcije). To sam samo spomenuo jer se oni najcesce koriste pa da znaju ljudi sta i kako ako dobiju fajl od 0KB.
Ovo mi se cesto desavalo na par racunara... A ovo za AGK sam spomenuo jer ce verovatno taj klip negde biti upload-ovan a mkv nije toliko rasprostranjem kontejner, pa je vrlo moguce da taj video hoster ne prihvati klip.
Sledeci put pisem od A do Š, ovako samo pisem delove misleci da nema potrebe vise pisati.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2009, 16:06   #10
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Znam tu situaciju. I ja nekad okratim odgovor pa svasta ispadne.
FLV fajlovi su obicno losijeg kvaliteta zbog velikog stepena kompresije. Ako je potrebno zadrzati manju velicinu fajla, ja obicno konvertujem u MPEG4 (Xvid) ili H.264 (x264) koristeci Avidemux.
Druga opcija mi je Avisynth + VirtualDubMod (kao skript editor i konvertor za Xvid) + Leiming's GUI (x264) jer me mrzi da rucno pisem komande za x264. Neki bogatiji kodek pak je obavezan.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 0:01   #11
yhaker
Veteran
 
Član od: 29.10.2008.
Poruke: 807
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 77 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

konverziju i spajanje video fajlova ti nudi besplatni format factory
yhaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2009, 1:33   #12
gorann
Član
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 201
Zahvalnice: 150
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

За конверзију - XMedia Recode !
Бесплатан и одличан програм ! За сада,све што ми је требало,нашао сам у њему !
gorann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2009, 19:42   #13
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Meni je najbolji MediaCoder. Meni je QuickTimed a toteke koje su zauzimale 200 mb sabio u 4-5 mb bez neke vidljive mane.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.9.2009, 13:33   #14
Packypfc
Veteran
 
Član od: 22.6.2008.
Poruke: 748
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 112 puta na 85 poruka
Određen forumom Re: Najbolji besplatni video konverteri i programi za spajanje/razdvajanje video fajlova

Za editovanje avi formata po meni najbolji, najjednostavniji i besplatan, avidemux. Ima mnogo opcija, ali kazem, podrzava samo avi i mkv. Ali meni to ne smeta, jer samo ta dva formata i koristim, a za konverziju pocket divx encoder, koji 90% video fajlova moze da prebaci u avi.
Packypfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Upload video fajlova na net i youtube? zoran13 Video/TV softver 0 16.2.2009 17:24
Problem sa otvaranjem svih video fajlova gently Kvarovi 5 16.10.2007 16:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com