Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2006, 17:14   #1
Shime
Novi član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Posle par piva odluka je pala da ujutro krenem u BG u lov na D500.Bezuspesna potraga me je dovela do slatkorecivog prodavca koji mi je sanjivom i depresivnom uspesno uvalio X700.Doduse na moje odusevljenje.Nit slajder nit preklop,ALI...!Fabricko punjena baterija je trajala jedno 2 sata.OK.Sledi formatiranje...10 sati pujena...45 min trajala baterija i CRKO PUNJAC 1.Ceko da mi posalju drugi 6 dana,prso,kupio drugi,punio 10 h,baterija trajala 13 h i crko punjac 2!!!Dali neko zna dali je stvarno crko pujac 2x,zasto,da nije telefon u pitanju?ili mozda baterija koja je u svakom slucaju upropascena.I da,znam.Treba da izmolim slobodan dan,dam 1000din za put i odem u servis u nadi da ce zeleti i hteti da pregledaju telefon za nekoliko sati ali bih voleo da odem nacitan pred njim posto prodavac je ujedno i serviser.Unaored zahvalan
Shime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 1:08   #2
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinci(j*)skog potrosaca!!!Samsung X700

Verovatno je do baterije, mozda nije pravilno formirana (trebalo je prvo 12h da punis pa onda da ga testiras), mozda je iscedjena pa nece ni da se puni (desavalo mi se to i onda nekim cudnim metodama kojima sam iz nervoze pribegavao a da nisam ni pomisljao da time nesto uradim - stiskanjem dugmica (?! - kako mi je to uspelo?) je baterija pocela da se puni, mozda da stavis na punjac pa da pokusas da ga ukljucis - i to mi je palilo, mozda sam pri onom cackanju dugmica ustvari ispritiskao ON dugme), mogao bi i da pokusas, mada je to malo rizicno, da je malo prodrmas nekom strujom, nesto jacom od one koju dobija od punjaca, a mozda je i baterija krs. Sve u svemu mislim da nije do punjaca (govorim ovo iz iskustva), jer kada si menjao punjac mozda si je nekako naterao da se puni. Ako se ispostavi da je baterija krs (ipak si je svojski namucio), lepo je zameni (pazi da nije neki Kinez), pravino formiraj i videces da ti oba punjaca ustvari rade. Ako su punjaci stvarno crkli, e onda su mozda vanzemaljci ili EPS...
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 1:37   #3
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Ako nije proslo 2 nedelje imas pravo da ga vratis, nisam siguran ali tako nesto slicno je, uglavnom ako ne pristanu imas pravo da pozoves inspekciju!
Ili u krajnjem slucaju pozovi i reci sta je i kako i trazi da zamenis tel., a ako ne pristane ti zapreti inspekcijom...
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2006, 3:04   #4
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Exclamation Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
NikolaS kaže:
Ako nije proslo 2 nedelje imas pravo da ga vratis, nisam siguran ali tako nesto slicno je, uglavnom ako ne pristanu imas pravo da pozoves inspekciju!
Ili u krajnjem slucaju pozovi i reci sta je i kako i trazi da zamenis tel., a ako ne pristane ti zapreti inspekcijom...
Najcrnje je sto nema pravo da ga vrati posle dve nedelje,bar ne u u ovoj zemlji.Ima neka fora,tipa prodavac mora za 45 dana da otkloni nedostatke pa tek onda kupac moze da trazi nov uredjaj ili pare.U svakom slucaju fora sa inspekcijom skoro uvek upali(bar ja imam takva iskustva).
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 14:08   #5
Shime
Novi član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Ako je tekst u ovom broju tacan"Pismo meseca",rok je 90 dana za zamenu aparata,a ja palim sutra za svaki slucaj.Nego ljudi,uputite sve koje znate na taj tekst jer mi je vise,a verujem i mnogima vama,pun ku...ku...KUKURUZ tih secikesa i obmanjivaca postenog radnog naroda.Nego sssnake,jedan od punjaca SIGURNO ne radi.DA.Naravno da sam ga otvorio posto je prodavac rekao da mi salje drugi basom a da ovaj bacim.Sta ces,MEANICAR.Crko neki tranzistor.Pozdrav
Shime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 14:32   #6
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Prica sa punjenjem baterije 3x 12 sati je prica a malu decu.
Svi novi telefoni imaju Li-Io baterije koje se pune dok se ne napune i nista preko. Nakon par sati baterija kaze dosta i to je to.
Li-Io pride moze da se puni i dopunjava po zelji, ne mora ni da se puni do kraja niti da se prazni.
I laik moze da skapira ako pipne bateriju dok se puni, topla je. kad telefon kaze da se vise ne puni, baterija se ohladi za 5-10 minuta i ostaje hladna.

Razloga je nekoliko:
1. prodavcu su cesto neznalice
2. korisnici su jos cesce neznalice
3. korisnici vole kad nesto zvuci komplikovano
4. prodavci imaju savrseno lep razlog da otkace korisnika koji se zali na trajanje baterije (a u Srbiji ljudi i dalje traze telefone kojima baterija traje 4-7 dana), "nisi ga dobro formirao"
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.7.2006, 22:04   #7
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Sasa kaže:
1. prodavci su cesto neznalice
To je presudan faktor, da.

Dakle sve litijumske baterije (Li - litium) se NE formiraju. Gluposti tipa 3x12 časova intenzivnog punjenja-pražnenja i slične eureke su neverovatno smešna zabluda. Formiraju se baterije nikal izrade (Ni-mh), zbog enormnog samopražnjenja. One su izbačene iz upotrebe i proizvodnih procesa, a ostao je način dopunjavanja, danas pogrešan.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 0:48   #8
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Magneto kaže:
To je presudan faktor, da.

Dakle sve litijumske baterije (Li - litium) se NE formiraju. Gluposti tipa 3x12 časova intenzivnog punjenja-pražnenja i slične eureke su neverovatno smešna zabluda. Formiraju se baterije nikal izrade (Ni-mh), zbog enormnog samopražnjenja. One su izbačene iz upotrebe i proizvodnih procesa, a ostao je način dopunjavanja, danas pogrešan.
Ja mislim da je presudan faktor sto je kupac glup, jer glupi prodavac i dalje uzima pare plus moze da kupca "vuce za nos" na laznu pricu, dok je kupac u minusu sa time.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 1:04   #9
Shime
Novi član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 22
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Eto!3.7v LI-ion polymer!I ne samo da je prodavac nego je i serviser.A u je...dinoj garanciji pise crno na plavo isprazniti pa puniti 10h i isto ponoviti jos tri puta.I jos nesto.Ja sam MEHANICAR u RBM.Dajte mi kamion sa motorem od 12300 kubika,nosivosti 290 tona i za dva dana uz adekvatan alat i delove ce biti kaaao nov.Sticajem tih okolnosti ja sam jedan od onih koji manje znaju od prodavaca,od mnogih.Pa...ako mogu da predlozim cenjenim urednicima ili kome vec da u Phone Zone ubace pod naslov tipa- pomoc pred kupovino aparata-ili kako vec,za laike kao sto sam ja da im se ne desi slicna situacija.Ok,sada mi se razbudila masta a ujutro krecem i govorim Beogade EvEmE.Hvala svima
Shime je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 2:46   #10
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Sasa kaže:
Ja mislim da je presudan faktor sto je kupac glup, jer glupi prodavac i dalje uzima pare plus moze da kupca "vuce za nos" na laznu pricu, dok je kupac u minusu sa time.
Slazem se, to je zato sto oni od toga zive a kupci uvek vuku pricu "ipak nisam zeznut" ili "na greskama se uci"

A ne bi bilo lose da posvetite bar polovinu strane kupovini mobilnog tel. ili slicno! Npr. kako prepoznati tel. koji je skinut s mreze, a pod uslovom da mu je skinut znak mreze spolja i ubacen originalni softver?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2006, 22:15   #11
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Saša kaže:
Ja mislim da je presudan faktor sto je kupac glup, jer glupi prodavac i dalje uzima pare plus moze da kupca "vuce za nos" na laznu pricu, dok je kupac u minusu sa time.
Sve to stoji, samo što glupost prvo polazi i širi se od prodavaca "poznavalaca".
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 0:53   #12
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
NikolaS kaže:
Slazem se, to je zato sto oni od toga zive a kupci uvek vuku pricu "ipak nisam zeznut" ili "na greskama se uci"

A ne bi bilo lose da posvetite bar polovinu strane kupovini mobilnog tel. ili slicno! Npr. kako prepoznati tel. koji je skinut s mreze, a pod uslovom da mu je skinut znak mreze spolja i ubacen originalni softver?
Kako prepoznati telefon skinut sa mreze ?
Okreni se oko sebe, sve je skidano sa mreze sem onih koje prodaju operateri uz postpaid pakete.

Ok, gresim, nije svaki, neki najskuplji modeli nisu, to znaci da je 99% telefona skidano sa mreza idekodirano. Pogledaj cene po svetu, svuda su telefoni skuplji. Ne pita se niko kako, to svima odgovara, ali se svi snebivaju kada se za neki telefon kaze da je dekodiran.

Alo, 99% telefona po radnjama je dekodirano i 90% takvih ok radi. Dekodirano nije = neispravan, iako dekodiranje zaista ume lose da se izvede. Ipak, mnogo cesce se to ok uradi i telefon radi u redu. Naravno, dekodiran telefon ostaje "nelegalan" u pogledu:
- kupljen negde napolju "na neku foru" (ostecen taj strani provajder)
- prosvercovan u zemlju (ostecena drzava)
- "procackan" tj dekodiran (povreda imovine i patenata)
- i prodat bez PDV-a. (ostecena drzava)

Sve ovo spada u krivicna dela ili najmanje prekrsaje, ali se radi svakodnevno.
To je to, Srbija!

I sad ti pitas kako prepoznati ? Ja ti ponavljam, pogledaj u prvu radnju, sve ispod 200 evra je 100% dekodirano, a do 400 90%. Najskuplji telefoni se najredje dekodiraju jer se takvi retko daju u paketima stranaih provajdera, ali zato su i njihove cene najslicnije ovde i napolju.

Pozdrav!

p.s. eto ti pola strane teksta u sk
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 0:56   #13
Sasa
Darth Moderator
 
Avatar korisnika Sasa
 
Član od: 15.10.2005.
Lokacija: vaistinu konza
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 84 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Magneto kaže:
Sve to stoji, samo što glupost prvo polazi i širi se od prodavaca "poznavalaca".
Ne, glupost dolazi od obicnog naroda jer su oni ti koji treba da nateraju prodavce da se edukuju tako sto ne kupuju od "papana". Ali ne, prosecni mika srbin juri samo najjeftinije i onda ode kod nekog cobana (izvinjavam se pravim cobanima na koriscenju TM) koji ima najnizu cenu jer vara koga stigne (od drzave do kupca, preko radnika) i ne placa nikome nista sem mozda financijskom inspektoru, ako kojim slucajem nije u rodu sa istim.
Sasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2006, 9:19   #14
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700



I opet kažem tačno. Samo što kad Pera, Mika i Žika (sve Srbi jelte) prime informaciju od znalca iz "Giga-ultra mobile shopa" (pošto mi je ćušnuo u ruke punjač i telefon iz razdrndane kutije) oni šire to i dalje, pošto su i sami postali "edukovani" i tako opasni po okolinu.

Prodavac je izvor svega, a narod uzročno-posledična reakcija onoga što su čuli.
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2006, 0:14   #15
sssnake
Član
 
Član od: 20.1.2006.
Poruke: 68
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
a ti ponavljam, pogledaj u prvu radnju, sve ispod 200 evra je 100% dekodirano, a do 400 90%.
Jedna velika firma cije ime pocinje na C je kao legalna i vidi se po ceni tako da je onih 100% ipak manje, jer imaju i za ispod 200 evra. Ma ovde ne mozes normalan telefon da uzmes da nije ili dekodirano ili ukradeno ili...
Citat:
Pa...ako mogu da predlozim cenjenim urednicima ili kome vec da u Phone Zone ubace pod naslov tipa- pomoc pred kupovino aparata-ili kako vec,za laike kao sto sam ja da im se ne desi slicna situacija.
Slobodno pitaj, uvek ce se naci neko da ti odgovori, ne treba za to poseban podforum. I nikad nemoj da se upucujes u prvu prodavnicu, pored svih lopova to se lose zavrsi. Nazalost, i sam si iskusio. A tipican prodavac iz radnji za telefone, sta god da ti kaze moguce je da laze (ili iz neznanja ili da bi te prevario). Ono za punjac sam pretpostavio jer su crkla dva punjaca, sto se i meni desilo pa se ispostavilo da nisu crkli, nego da je baterijal pala. Dakle. ni punjaci im nisu u redu.
sssnake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2006, 22:43   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Prokletstvo provinciskog potrosaca!!!Samsung X700

Citat:
Sasa kaže:
Kako prepoznati telefon skinut sa mreze ?
Okreni se oko sebe, sve je skidano sa mreze sem onih koje prodaju operateri uz postpaid pakete.

Ok, gresim, nije svaki, neki najskuplji modeli nisu, to znaci da je 99% telefona skidano sa mreza idekodirano. Pogledaj cene po svetu, svuda su telefoni skuplji. Ne pita se niko kako, to svima odgovara, ali se svi snebivaju kada se za neki telefon kaze da je dekodiran.

Alo, 99% telefona po radnjama je dekodirano i 90% takvih ok radi. Dekodirano nije = neispravan, iako dekodiranje zaista ume lose da se izvede. Ipak, mnogo cesce se to ok uradi i telefon radi u redu. Naravno, dekodiran telefon ostaje "nelegalan" u pogledu:
- kupljen negde napolju "na neku foru" (ostecen taj strani provajder)
- prosvercovan u zemlju (ostecena drzava)
- "procackan" tj dekodiran (povreda imovine i patenata)
- i prodat bez PDV-a. (ostecena drzava)

Sve ovo spada u krivicna dela ili najmanje prekrsaje, ali se radi svakodnevno.
To je to, Srbija!

I sad ti pitas kako prepoznati ? Ja ti ponavljam, pogledaj u prvu radnju, sve ispod 200 evra je 100% dekodirano, a do 400 90%. Najskuplji telefoni se najredje dekodiraju jer se takvi retko daju u paketima stranaih provajdera, ali zato su i njihove cene najslicnije ovde i napolju.

Pozdrav!

p.s. eto ti pola strane teksta u sk
Ok, alo i to you too Znam ja to, ali bilo bi lepo skrenuti paznju nepucenima, ne mislim samo za to nego i ostale slicne stvari.
Npr. moj otac kada kupuje tel kupi prvo par magazina o tel i onda se informise i posto je uzeo tel sa Li-ion baterijom ja ga skinuo kada se napunio i covek skocio na mene kako cu da mu sj***m bat jer nije proslo 12sati s kako pise na gar. listu ili onda ja pitam njega da nije ipak 15 kao iz uputstva koje je dobio I eto covek mi jos uvek ne veruje vec puni novi tel kako nokiu 3210 pre 4-5 godina
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com