Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2011, 0:01   #2241
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa evo ti ga patch ti je izasao za tvoj problem:
http://social.bioware.com/page/da2-patches
Instaliraj, pa javi.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:03   #2242
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Psycho13 kaže: Pregled poruke
^hmm oni su na svojem forumu rekli da ce napraviti patch za one sa jednim jezgrom ili sam ja pogresno razumeo.
Evo dokaza:

http://social.bioware.com/forum/Drag...6656891-1.html
Da, ali i da ne naprave, ovi sa jednojezgarnim procesorima nemaju osnovu za žalbu, jer je u objavljenim specifikacijama lepo napisano da je C2D minimum. Ako stave to u sledeći patch, cool, ako ne, nikom ništa.

P.S. Piše da popravlja "savegame issues", koliko sam razumeo, VladoBL nema takav problem.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:18   #2243
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
P.S. Piše da popravlja "savegame issues", koliko sam razumeo, VladoBL nema takav problem.
U autosejvovima je i problem, tako su bar oni rekli, ali me mrzi da ponovo cesljam po njohovom forumu.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:25   #2244
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Da, ali i da ne naprave, ovi sa jednojezgarnim procesorima nemaju osnovu za žalbu, jer je u objavljenim specifikacijama lepo napisano da je C2D minimum. Ako stave to u sledeći patch, cool, ako ne, nikom ništa.
Vidi, ako program zabada na nekom mestu, to je onda definitivno greška u programiranju i nema vađenja na sistemske zahteve. Ispravno napisan program koji radi i u 100 threadova će bez problema da se izvršava na jednojezgarnom procesoru (sporo, ali će raditi), a ako zabode, loše je napisan.

Ja inače i na Core 2 Duo imam problem sa učitavanjem u Mass Effect 2. Ako u glavnom meniju ne izađem u Task Manager, setujem affinity na jedno jezgro pa na dva, učitavanja traju večnost, a ovi nemaju nameru da išta urade po tom pitanju iako je to poznati problem i na njihovom forumu. Toliko o EA podršci.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:26   #2245
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Hvala prijatelji,iz prve ruke patch radi,riješio je problem zabadanja učitavanja,a i snimanje pozicije radi savršeno.

Poslednja ispravka: DeCoy (21.3.2011 u 0:41)
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:32   #2246
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
VladoBL kaže: Pregled poruke
Jedno jezgro je u pitanju,nije mi jasno kako normalno učitava do tog dijela i onda zabode,probao sam neke solucije s neta međutim ništa ne pomaže,na korak sam da obrišem sve
Kazes imas samo jedno jezgro.

Mozd ima veze sa ovime:

Citat:
Dragon Age II 1.01

GENERAL:

* Fixed save game issues on single core machines
* Fixed game asking for non-existent drives
* Fixed release control issues where some players were unable to unlock correctly
* Fixed a Steam-specific issue related to VO not playing after switching languages
http://social.bioware.com/page/da2-patches


P.S.
E vidim, vec si resio. Lepo...

Inace, i Mass Effect 2 je pravio probleme sa single core masina. Mada su na kraju sa patchom ipak izasli u susret ljudima sa takvim racunarima Iako, kako kazu nisu ni morali, jer lepo pise na kutiji da je minimum dvojezgarni sistem.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:42   #2247
VladoBL
Član
 
Član od: 19.9.2009.
Poruke: 161
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 26 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa pošto se bavim medicinom tačnije maksilofacijalni hirurg sam, nisu mi računari sfera u kojoj sam baš profi pa mi zatreba pomoć ponekad,ne želim da smaram,a volim ponekad da obrnem neku zanimljivu igru jer me to opušta,e sad ako otmem neke pare od naroda možda i dokupim neki dual core hehe,naravno šalim se,hvala još jednom svima
VladoBL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 0:47   #2248
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Jedno je kad korisnik ne ispunjava tehničke uslove koji ne mogu biti zaobiđeni (recimo, igra koja koristi 3.0 šejdere a korisnik ima SM 2.0 karticu, ili EXE kompajliran sa SSE2 instrukcijama, a korisnik ima Athlon XP itd), a drugo kad je u pitanju očigledan bag nastao ofrljim programiranjem (ako ćemo da zalazimo u detalje, programski threadovi se ne vezuju za broj procesorskih jezgara već to radi thread scheduler operativnog sistema, tako da ispravno napisan program koji se izvršava u dva threada mora da radi i na jednojezgarnom i na dvojezgarnom procesoru bez pucanja; u prvom slučaju nešto sporije, ali ne sme da pukne). Dakle, opravdanja tipa "ne ispunjavaš minimum zahteva" u ovom slučaju nisu na mestu i jako su jadna i bezobrazna.

Na stranu to što piše na kutijama nema veze sa životom. Baš na nekim EA igrama sam viđao stvari tipa "Radeon X1300XT is minimum, X1600Pro is below minimum" iako se radi o identičnim čipovima koji se razlikuju samo u identifikacionom stringu u BIOS-u.

A kao što rekoh, ja u ME2 i na Core 2 Duo (i to drastično jačem od minimalnih zahteva, E8600 sa 6 MB keša) imam problema sa učitavanjem, i to sa najnovijim patchem.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (21.3.2011)
Stara 21.3.2011, 0:51   #2249
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Da se razumemo, ni DA2 ni ME2 nemaju dual core za minimum, zato sto je igra toliko "napredna" da ne moze da radi na single core masini, nego zato sto verovatno nisu imali ni jedan single core racunar na kome bi je testirali u razvoju, pa se ovakvi pehovi desavaju.

A deadlock je uvek moguc, kada je vise programskih niti u opticaju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 2:22   #2250
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Naterao sam sebe da odigram oko 10-ak sati ovu igru i zakljucio da ceo koncept modernog RPG-a, na kom je DA2 izgradjen, sa idejom da se svakom dopadne, nikako mi ne odgovara. Upravo sam deinstalirao igru, mozda se desi da je za mesec dana ponovo instaliram i probam da je odigram.
Necu da nabrajam nedostatke, naveli ste ih sve do sad po pet puta najmanje (mislim da ste u pravu za svaki), samo hocu da kazem da igra kod mene nije izazvala interesovanje i nije me uvukla u svoj svet, drugim recima, bila je dosadna...
cRPG igre su vrsta koja izumire, nastupa era hibrida-mutanata koji su nasledili neka svojstva vrste koju zamenjuju, ali su mutacije prevelike...
Mozda ove godine prezivi neki od predstavnika vrste i ne podlegne globalnoj mutaciji
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 2:25   #2251
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Uuuuu al je nezgodan high dragon u trecem poglavlju.

Jedva ga pobedih na hard.

Potrosih:
4 mythal favor
2 deathroot extracts
2 combustion granades
5 restoration
5 elfroot
5 life ward
6 health
4 stamina
i 3 lyrium napitka

U posldnjih pola minuta izginuse skoro svi, posto je ponestalo napitaka.
"Najskuplja" bitka koju sam iakd igrao.

Jos bih i izginuo, da nije Fernis izvadio iz inventara Bloom sekiru, koja radi Cold damage, a Anders staff sa istom osobinom.

A uz sve to, bitka je duuuga, tako da ako bi da se desilo da svi izginu, ne znam da li bi imas zivca da je prelazim ponovo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 2:41   #2252
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Naterao sam sebe da odigram oko 10-ak sati ovu igru i zakljucio da ceo koncept modernog RPG-a, na kom je DA2 izgradjen, sa idejom da se svakom dopadne, nikako mi ne odgovara.
Pa dokle više ovaj elitizam!? Pitam ja vas!? Dokle će se više taj RPG žanr izdizati u nebesa i pričati kako nije za svakoga, dokle!? Koja to plava krv njega sme da igra, ko od nas sme da odlučuje koja je igra za koga!? Dokle više to licemerje!? Odavno kukamo kako igre nisu opšte prihvaćeni medij, stalno potenciramo da se porede na nivou sa filmskom umetnošću i na kraju, gospodo, na kraju sami to ukaljamo!

Šta ćemo sa novim naraštajima kojima treba prezentovati ovaj prelepi žanr, omogućiti im da im bude dostupan, lako razumljiv. Hoćete nekom novom reći odmah, a zanima te šta je RPG, uzmi BG1 i 2, NWN 1 i 2, F1 i F2,Drakensang pa probaj
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Bascelik (21.3.2011), strajo (26.3.2011), Vulee (21.3.2011)
Stara 21.3.2011, 2:49   #2253
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa i nije žanr za svakoga. Novi naraštaji napune 19 godina i do tada su u životu pročitali dve knjige iz školske lektire, i kako ti tako nekom da prezentuješ priču koja se može iskazati u više od tri rečenice (koliko je u proseku potrebno da se prepriča tipičan holivudski film)?

Inače, niko normalan neće kukati kako igre nisu opšteprihvaćeni "medij". Sve što ode u mainstream nepovratno propadne.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Asmodeus (21.3.2011), goodlikesweeper (22.3.2011), jozvan_Kg (21.3.2011), Mali Mrav (21.3.2011), Marti Misterija (21.3.2011), nameless1 (21.3.2011), r0nIn (21.3.2011), Yanosh (22.3.2011), zokocx (22.3.2011)
Stara 21.3.2011, 3:05   #2254
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ma najbolje da će do 19te da pročita sve od Dostojevskog, Istoriju umetnosti, i da poznaje sve fensi književne, umetničke i druge žanrove do detalja, pa da to bože sedne i razume jedno remek delo RPGa

Budite realni neke stvari drugačije razumeš sa 30+ pa sa 50+ godina. Ja sam zato da se naravno promoviše više kvalitetnijeg sadržaja klincima i da ako se uspe motivišu da pročitaju nešto kvalitetno, ali realno ne može se to očekivati baš u tom uzrastu. Postoje stvari i pored knjiga, filmova, fantastike, igara, umetnosti, a to je život, društvo zezanje itd... Bolje je da taj period prožive više "napolju" za Dostojevskog ima vremena

Razumem da je danas haos sa klincima, možda sam i ja bio jedan od retkih da su se interesovali za još nešto pored blejanja u kraju, ali nisam za to da dete - klinac - tinejdžer opterećuje nekim stvarima koje realno i ne razume u tom periodu, ipak mislim da je to jedan poseban period u našim životima i ne treba ga protraćiti na preterano "intelektualisanje", sve u normalnim granicama. Shodno tome može da padne i neki "light" RPG

Ali nije samo ovde fora o klincima, nisam mislio samo na klince kada sam rekao novi naraštaji u RPG svetu, već i na starije ljude koji do tada nisu imali kontakt sa ovim žanrom. Danas je malo RPG igara a pogotovu sa dobrom grafikom koja je ipak postala standard. Ne može se očekivati od svakog da sada sedne i igra BG2 ili Icewind Dale, prvi ja ne bih mogao, previše nezgrapan gameplay, grafički prosto za današnje uslove
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku bokela na korisnoj poruci:
Bascelik (21.3.2011), Vulee (21.3.2011), zokocx (22.3.2011)
Stara 21.3.2011, 8:47   #2255
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uuuuu al je nezgodan high dragon u trecem poglavlju.
Taj zmaj je jednostavno overpowered. Ne znam zasto im je bilo potrebno da ga naprave takvog. I nije preterano bitno jer se nalazi u sporednom questu Mine Massacre. Koliko bogomoljki ima u ovoj igri? Vec nadjoh dve a kako sam pri kraju igre ne verujem da ce ih biti vise. Ni onaj veliki pauk nije bio bas naivan u trecem poglavlju ali je high dragon nepotrebno i bezobrazno tezak. Bilo je jos nekoliko sasvim izazovnih ali razumno teskih bossova - Fenrisov vlasnik Mage iz Tewintera npr

Poslednja ispravka: Laskaris (21.3.2011 u 9:38)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 10:03   #2256
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Sa druge strane, nagrada je slatka. Dobio sam dragon blood komponentu, i sada mogu da narucim oklop runu koja daje +6-7 na sve atribute (moze samo jednom po osobi).

Overpowered nagrada za overpowered bossa.



P.S.
Najbrze party wipe-ove mi je radio blood mag Huan. Mislim da sam tu bitku radio jedno desetak puta. Srecom nije duga. Area napad koji za dve sekunde ubija sve.

Zeznuta mi je bila i bitka kad sam se borio sa par "imenovanih" reverenta kad sam trazio neke skrolove.


P.P.S.
Inace, tek u trecem poglavlju sam poceo da koristim cross-class komboe malo ozbiljije.
Aveline i Fernis imaju osobine koje daju staggered. Moj lik sa duelist specijalizacijom (inace strelac), ima napad koji ima bonus damage na staggered. Dok Anders i Merril daju veci damage ako koriste Chain Lightning or Crushing Prison na tavke protivike.

Imam i disorienting pinning shot, ali izgleda da to skoro nikad ne funkcionise (u 98% slucajeva to je najobicniji damage napad).

Poslednja ispravka: player1 (21.3.2011 u 10:20)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 10:34   #2257
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Nije lose, ali se onda isplati iskoristiti je za sebe ili za nekog lika koga stalno vodis. Ja najcesce vodim Fenrisa, Varika i Andersa. Isabela nije losa u pojedinim situacijama, mala Merril je odlicna i dosta cesto vodim i nju ali Andersa sam budzio da bude bolji supporter pa mi je korisniji, Sebastian je prilicno kilav i vodim ga samo kad moram, burazer je "ispao" a Aveline mi je nekako pored Fenrisa nelogican izbor. Generalno sam u oba dela DA vodio dva maga, rogue-a i uglavnom u DA2 2H tenka. Takva mi druzina najvise lezi.
edit: cross-class comboi su uglavnom potrebni kod tezih neprijatelja. Skoro da ih ne koristim a u pravu si - izgleda da pinning shot ne funkcionise, primetio sam i ja tokom igranja da mi je beskoristan.

Poslednja ispravka: Laskaris (21.3.2011 u 11:04)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 18:59   #2258
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Uuuuu al je nezgodan high dragon u trecem poglavlju.

Jedva ga pobedih na hard.

Potrosih:
4 mythal favor
2 deathroot extracts
2 combustion granades
5 restoration
5 elfroot
5 life ward
6 health
4 stamina
i 3 lyrium napitka

U posldnjih pola minuta izginuse skoro svi, posto je ponestalo napitaka.
"Najskuplja" bitka koju sam iakd igrao.

Jos bih i izginuo, da nije Fernis izvadio iz inventara Bloom sekiru, koja radi Cold damage, a Anders staff sa istom osobinom.

A uz sve to, bitka je duuuga, tako da ako bi da se desilo da svi izginu, ne znam da li bi imas zivca da je prelazim ponovo.
taj zmaj je smejurija na nightmare
bash sam se tu i zaglavio
sam po sebi nije tezak ali ima smeshno nenormalno beskonachno veliki health bar + kad se popne gore da ne mozesh da mu pridjesh bljuje vatrene lopte ko teledirigovane projektile lool
prvi put videh zmaja koji ispali vatrenu loptu,ti bezis od nje a ona za tobom i ne mozesh da izbegnesh pogodak nikako
totalan debilizam
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2011, 21:14   #2259
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Evo zavrsih igru. Utisak veoma pozitivan od mene.

Ako bi trebalo da dam ocenu, bila bi 89/100. Ne moze vise zbog nekih objektivnih mana, koje su sigurno vec pomenute u temi. Da nema nekih od njih, bez razmisljanja bih dao 95/100.



P.S.
Neke od tih mana:
-reciklirane deonice (mislim da je svaka, sem uvodne i lokacija u gradu, koriscena vise puta)
-izbacen hotswap oruzija (nemam pojma zasto, s obzirom da je itekako zgodna stvar)
-manjak customizacije oklopa kompanjona (zbog ovoga se cesto se nailazi i na oklope koje niko ne moze da koristi)
-nerelan spawn protivnickih pojacanja (pojacanja, globano gledano, mi se inace svidjaju)
-previse fokusirane klase (na primer, ne moze ratnik da koristi luk ili dva oruzija)
-previse majmunisanja kod nekih klasa (animacije za melee rogue-a, na primer)
-klase previse fokusirane na 1-2 atributa (na primer, rogue-u je neophodan i velik dexterity i cunning, dok su snaga i magic beskorisni)

P.P.S.
Dal cu igrati igru ponovo?
Da, definitivno.

Poslednja ispravka: player1 (21.3.2011 u 21:24)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
FooFighter (21.3.2011), Marti Misterija (21.3.2011), Vulee (21.3.2011)
Stara 21.3.2011, 21:27   #2260
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^^Koliko sati ispade na kraju, cca?
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com