Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.3.2011, 17:47   #2281
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Problem sa drugom slikom je sto verovatno koriste isti "kostur" za animacije sa svim kompanjonima (koji mogu da imaju romansu), sto za neke modele ne odgovara kako valja.
Da to nisam primetio.... ladno glava neprirodno izgleda vece nekako , e phail Bioware.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2011, 20:02   #2282
Wiki
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 102 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Moj Hawk je totalno prso lik, kada krene borba ponaša se kao usporeni snimak. Kreće se normalno ali kada baca magije to traje celu večnost, ostatak ekipe se ponaša normalno. Borba se uveliko završi i samo ga čuješ kako ispušta ratni poklič, više ga i ne vodim, boodala.


Poslednja ispravka: Wiki (22.3.2011 u 22:14)
Wiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 0:25   #2283
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ima neki bag sa Izabelom, kada imas friendship bonus kod nje. Moze da se desi da izaskom i ubacivanjem u grupu dodje do smanjenja baznog napada igraca, i to trajno.

Mislim da je jedino resenje editovanje sava-a da se ispravi greska. Prokrstari Bioware forum igre za instrukcije.


P.S.
Slican bag moze da se desi sa Sebastijanom, kada dobijas negativan damage resistance.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 0:31   #2284
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Gotovo..posle tacno 40 sati igranja (fali 30-ak sekundi ) na normal sa muskim magom. I pored svih ranije pobrojanih slabosti ovo nije losa igra, naprotiv. Nekako mi se cak prica i vise dopada od prvog dela. Ne bih da dajem ocenu - cim sam je zavrsio svdela mi se. Da se Bioware malo vise potrudio (ili imao vise vremena tj para) oko lokacija, dnevnika koji je zaista sramotno resen igra bi bila jos bolja.
Nedostajala mi je mogucnost da opremim druzinu range/melee oruzjem pa da ga "hot swapujem" kao u prvom delu kao i mogucnost menjanja kompletne opreme celoj druzini. U samoj zavrsnici ima par nelogicnosti gde su u pojedinim trenucima neprijatelji i templari i demoni i blood magovi u isto vreme ali..ok...nije bas strasno jer se bore vise medjusobno nego sa druzinom. Elemental magije su ostale ubedljivo najjace u igri, narocito "ledene" - za nijansu slabije nego ekvivalentne u prvom delu cini mi se ali i dalje su "sigurica" pri razvoju maga. 1H warrior je najbeskorisnija klasa u igri (a Avelinina je prica i najdosadnija).

Poslednja ispravka: Laskaris (23.3.2011 u 8:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 9:47   #2285
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
...1H warrior je najbeskorisnija klasa u igri (a Avelinina je prica i najdosadnija).
I respectfully disagree.

Ja sam presao igru sa S&S Hawkeom na Hard (na Normal sam smanjio samo kod Ancient Rock Wraitha i High Dragona).

Talenti iz Vanguarda, Reavera i Berserkera koji budze dmg, a koji su na prvi pogled pogodni samo za 2H Warriora, rade savrseno i na Sword And Shield varijanti. Damage koji pravi je nenormalan, a cinjenica da S&S Warrior ima (teoretski) najveci armor od svih klasa, vec u mid-gameu ga cini prakticno nepobedivim na Hard.

Aveline je takodje Powerhouse. Skoro sve gore navedeno vazi i za nju (majne vise), a narocito je korisna ako igras Mage ili Rogue Hawkea, zato sto njeni Unique talenti mogu na nju da transferuju dmg koji prima bilo koji party member. Ekstremno korisno.
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:01   #2286
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Taj unique talenat "primanja" damagea koji trpe svi clanovi druzine je meni ipak nelogican iako koristan (igra je u pitanju naravno i sve je u domenu maste mada ne vidim nikakvo cak ni izmastano objasnjenje takve sposobnosti i nekako mi je bzvz) - tako ne zelim da koristim 1H warriora u svakom slucaju a onda mi je 2H warrior bolji. 2H warrior je paradoksalno i brzi u ovoj igri (posle malo "budzenja") dok melee rogue zajedno sa 2H wariorom takodje dobro saradjuje. Fenrisa sam vodio mnogo vise nego Aveline - inicijalno Fenris ima malu "staminu" ali i to se moze popraviti i uz njegove lirium-talente je meni bar bio mnogo korisniji.
1H warrior ima najjaci oklop to je tacno ali zato su tu npr supporter magovi (Anders npr) koji popravljaju te nedostatke grupe. U DA2 skoro da nisam imao potrebu za 1H warrirorom kao u DA1 jer su se tamo neprijatelji bukvalno lepili za warriora pa je 1H varijanta istog zbog boljeg oklopa bio bolji izbor. Najcesce sam vodio 2H warriora, ranged ili meleee rogue i dva maga u DA2. Mozda bih mogao da probam jos jednom da protrcim za 10-ak sati kroz igru sa nekom drugom klasom (rogue npr), sa 1H warriorom ali ne verujem da hocu jer sam vec igrajuci prvi put isprobao sve varijante izbora na bitnim grananjima. A dobro, lepota RPG-a je sto se moze kombinovati na razl nacine.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.3.2011 u 10:38)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:25   #2287
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Kod S&S Warriora me je najvise odusevilo sto uopste ne zaostaje za 2H-om sto se tice suvog DPS-a. Two Hander je vise za AoE, dok S&S ima cak i veci single target DPS.

***

Inace, kakva je ova Force Mage specijalizacija? Sad gledam neke talente na DA2 Wiki... Fist of the Maker, Telekinetic Burst, Pull of the Abyss, Gravitic Ring,... Sounds like fun
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:29   #2288
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Veoma veoma korisna u kombinaciji npr sa elemental magijama. Razvio sam uz elemental tu granu sasvim i glavni mage tj moj lik je pravio nenormalan damage - sabijes sve protivnike lepo na gomilu, usporis ih i satres ih elemental magijama, ono sto ostane pokupe 2H warrior i rogue.. Te "kineticke" magije su i veoma zgodne za usporavanje, grupisanje neprijatelja, stunnovanje ili razbijanje gomilla neprijatelja kada pridju previse blizu slabijim clanovima druzine ili warrioru kome ponestaje zdravlja i stamine.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
FooFighter (23.3.2011)
Stara 23.3.2011, 10:41   #2289
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
FooFighter kaže: Pregled poruke
Inace, kakva je ova Force Mage specijalizacija? Sad gledam neke talente na DA2 Wiki... Fist of the Maker, Telekinetic Burst, Pull of the Abyss, Gravitic Ring,... Sounds like fun
Mnogo zgodna stvar kod force mage je mogucnost da se nabudzi fortitude na 100, pa mag nece biti toliko ranjiv na knockdown.

Inace, igram drugi prelaz kao mag. Definitivno se oseti razlika, ukljucujuci igranje sa Carverom kao pratiocem (sa kompleksom mladjeg brata).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:47   #2290
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Necu da ti kvarim dozivljaj ali takav odnos ocekuj manje vise do kraja igre. Bice par iznenadjenja s tim u vezi. Zgodna jeste i korisna ali ima u toj force mage grani neuporedivo korisnijih. Maga mozes stititi od knockdowna na jos nacina.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:54   #2291
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Maga mozes stititi od knockdowna na jos nacina.
Najbolja zastita je uzmicanje.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 10:57   #2292
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Savrseno tacno Arishoka bi bilo nemoguce ubiti bez trckanja okolo
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 11:21   #2293
Great_Sun_Jester
Veteran
 
Član od: 11.8.2010.
Lokacija: Life sucks and then you die.
Poruke: 577
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 458 puta na 183 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

OtCT:

Jel to samo do mene ili su lampoglavi guest stars u DA2?







Ma nema massefektizacije, ma uopste
Great_Sun_Jester je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Great_Sun_Jester na korisnoj poruci:
bokela (29.3.2011), Geralt (23.3.2011)
Stara 23.3.2011, 11:25   #2294
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.132
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.351 puta na 692 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Imo si ih u kecu za izvoz.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 11:55   #2295
Wiki
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 149
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 102 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Wiki kaže: Pregled poruke
Meni je skroz gotivna igra. Atmosfera i dizajn su odlični, i mnogo više me podseća na KOTOR nego li na DAO.
Meredith
Spoiler za Meredith:
na kraju kada vitla onom mačem čuje se kao lightsaber.
I sada kada sam završio igru imam isto mišljenje kao i na početku. Mada sam malo, na kraju, besneo zbog baga sa Hawkom i Fenris je to plati glavom

Poslednja ispravka: Wiki (23.3.2011 u 15:23) Razlog: spoiler
Wiki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wiki na korisnoj poruci:
nameless1 (23.3.2011)
Stara 23.3.2011, 12:14   #2296
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Wiki kaže: Pregled poruke
i Fenris je to plati glavom.
Zbog ovoga si dobio zahvalnicu!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 13:44   #2297
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Hajde da dodam jos nesto u vezi sa DA2: clanovima druzine nedostaje sloboda izbora vec za svaku svoju idluku pitaju glavnog junaka i apsolutno su sve odluke njegove sto je nekako..blah. Igrac profitira u oba slucaja - bilo da mu je clan druzine nenaklonjen ili ne. Ako se neko seca BG - clanovi su mogli jednostavno da odu ako im se ne dopadas ili ako ih previse odvlacis od njihovog questa. To u DA2 nije slucaj dok je u DA1 itekako bilo posledica - Zevranova ekipa ubica te presretne i on te izda pri kraju igre ako ti je nenaklonjen a mozes ga ubiti ako se posvadjate u igri u bilo kom trenutku, Sten je takodje mogao da te napadne ako se posvadjate..a ovde - nista. Sve te price su lepo uklopljene i igra je u sustini zabavna, cak zabavnija od DA1 koji je imao uzasno smarajucih deonica sa poznatim ishodom ali likovima ipak nedostaje neka vrsta licnog integriteta i slobode. Sve njihove sudbine su direktno u rukama glavnog junaka (izbor moze da bude i da se ne uradi nista po pitanju companion questova) sto je ipak u izvesnom smislu korak nazad u odnosu na klasike zanra.
Imajuci sve negativne osobine u vidu ne bih rekao da DA2, iako je prica zaista dobra, odlicno prezentovana i vodjena, a igra zabavna, moze da prebaci ocenu 80, maksimum 85.

Poslednja ispravka: Laskaris (23.3.2011 u 13:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 14:38   #2298
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@Wiki: Da nisam prešao igru, ubio bih te zbog spoilera, koristi tag bre.
@nameless: U igri imaš 2 načina da se otarasiš Fenrisa (pod uslovom da mu nisi rekao da se tornja kada si ga video), u happy?
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 14:44   #2299
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Odgovara mi ova wikieva varijanta!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2011, 15:37   #2300
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Hajde da dodam jos nesto u vezi sa DA2: clanovima druzine nedostaje sloboda izbora vec za svaku svoju idluku pitaju glavnog junaka i apsolutno su sve odluke njegove sto je nekako..blah. Igrac profitira u oba slucaja - bilo da mu je clan druzine nenaklonjen ili ne. Ako se neko seca BG - clanovi su mogli jednostavno da odu ako im se ne dopadas ili ako ih previse odvlacis od njihovog questa. To u DA2 nije slucaj dok je u DA1 itekako bilo posledica - Zevranova ekipa ubica te presretne i on te izda pri kraju igre ako ti je nenaklonjen a mozes ga ubiti ako se posvadjate u igri u bilo kom trenutku, Sten je takodje mogao da te napadne ako se posvadjate..a ovde - nista. Sve te price su lepo uklopljene i igra je u sustini zabavna, cak zabavnija od DA1 koji je imao uzasno smarajucih deonica sa poznatim ishodom ali likovima ipak nedostaje neka vrsta licnog integriteta i slobode. Sve njihove sudbine su direktno u rukama glavnog junaka (izbor moze da bude i da se ne uradi nista po pitanju companion questova) sto je ipak u izvesnom smislu korak nazad u odnosu na klasike zanra.
Imajuci sve negativne osobine u vidu ne bih rekao da DA2, iako je prica zaista dobra, odlicno prezentovana i vodjena, a igra zabavna, moze da prebaci ocenu 80, maksimum 85.
Nisi potpuno u pravu. Dok 100% rivalstvo dovodi do dodatnog postovanja od strane nekih kompanjona (jer si konzistentan ), na primer 50% rivalstvo moze da dovede do katastrofalnih posledica u nekim etapama igre.

100% rival Fernis je mnogo loyalniji nego 90% rival Fernis.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com