Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.3.2011, 11:30   #2361
Mad Penguin
Novi član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: New Crobuzon
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Igra je, po pravoj statistici, spala ispod 80 proseka (zvanicno najlosije ocenjena BW igra)..

http://www.gamerankings.com/pc/98896...-ii/index.html
Sonic Chronicles neće nestati samo zato što se svi vi pretvarate da ne postoji.
Mad Penguin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mad Penguin na korisnoj poruci:
Vulee (26.3.2011)
Stara 26.3.2011, 11:31   #2362
efil82
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 315
Zahvaljeno 420 puta na 238 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@vulee

Spoiler za bzvz:
ne znam shto ovo da stavljam u spojler..ali ajde
priche jednostavno nema
akcije likova su totalno nelogichne i sve totalno u afektu i nema nikakve veze jedno sa drugim
to je klasichan primer,lenjosti gluposti i losheg pisanja
ja ne znam koji skup budala je smislio ovako idiotsku"pricu" lol :
prvo idesh u deep roads...tamo nadjesh prastaru tajgu patuljaka koji su nestali nikad ne objashnjeno kako i zashto (btw. chitao sam kodex za to ne pishe zashto su ni ti prastari patuljci nestali ni zashto je kralj zazidao tajgu)...znachi ima taj neki artifakt od lirijuma koji su nestali napravili i potom nestali bez traga koji isto do kraja igre ostaje totalno neobjashnjen...kasandra jasno hintuje da je chantry znao za njega i da donosi propas jer patuljci/meredit prsnu od njega ali mi u prichi do samog kraja ne saznajemo nishta o glavnom okidachu za to da meredit prsne...shta/kako/kada/zashto...pored andersove poremecenosti i terorizma lol..nakon toga ti postajesh bogat"uzdizesh"se time u drushtvu i tako shto ubijash bezvezne nevazne magove,zmajeve i radish razne poslove potrchka...sve totalno nevazno ili repetitivno i nishta shto daje neki feedback u svetu kako vreme prolazi da je stvarno neki achivment....arishok je sasvim smiren i ako gundja sve dotle dok sin vikonta ne predje na qun i bash smrt deteta lika koga mriz ga bez ikakvog povoda pretvori u manijaka koji kolje sve odreda...i samo zato shto njega ubijesh postajesh heroj,pardon shamopion lol....boleo ga ***** za uvbistvo njegovog izaslanika al ovo ga jako potreslo lol...onda opet serija obilazenja istih lokacija..nocu kriminalni gangovi....bone pit 6,7,8...sve dok te enchanter ne pozove iz vedra neba da izaberesh stranu..tu na scenu stupa histerichni gej koji i ako je bio vishe manje dobrica celu igru(kontrolisao demona u sebi) nije davao nikakav hint da ce eto jer oce da izazove krvoprolice iz chista mira to kaze onako sa smeshkom ko da mu se jede burek,eto prc, digo u vazduh morallno tezishte celog grada...i onda izaberesh stranu(sto opet nije vazno jer na kraju obe strane eliminishesh ne svojom voljom) i zbog toga si vazan u nekom ratu koji je nastao zbog svega prethodno navedenog samo nije objashnjeno zashto i kakve veze ti imash sa time i po chemu ni kako ni chime si ti tu vazan i simbol..ichega?
cela prica je znaci-deeep roads-item-meredit kupi item-arishok prsne-meredit prsne zbog itema i andersa-sukob magova i templara-kraj..ti si tu statista koji ubije glavnog aktera svakog poglavlja a svi kazu da si vazan a vazan si jer kazu da si vazan...a evo kako je ova pricica napisana..
oni pojma nisu imali kako da dodju u razvoju price od tacke A do tacke B,samo su znali shta zele-ocemo rat templara i magova...hmmm..evo ideje! anders ce da ubije majku terezu kirkwala i sa smeshkom kaze da jesam,ocu da izbije rat i imamo pricu koja se kotrlja!


btw. mene chitav zaplet po svojoj "genijalnosti"podseca na jedan film koji sma nazalost gledao pre jedno 10-ak godina,zove se tumb rajder-kolevka zivota...ko da isti ljudi pisali...kad neshto ne znash shta cesh i kako cesh...preskochi i ni ne objashnjavaj lol
efil82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 11:34   #2363
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

@efil: Čini mi se da nisi obraćao pažnju na kompletnu radnju, i celo vreme želiš da ti se sve pruži na tanjiru, ovakve priče ne funkcionišu tako.
A onaj wall of text je bolan za čitati, ubaci neke pasuse or something.

Poslednja ispravka: DeCoy (26.3.2011 u 13:29)
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 11:38   #2364
FooFighter
Član
 
Član od: 29.6.2006.
Lokacija: Srpska Atina
Poruke: 297
Zahvalnice: 66
Zahvaljeno 120 puta na 53 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ne znam, meni storyline, ovako kako je isprican apsolutno ima smisla. To jest, dobili smo pricu exactly as advertized: uspon jednog coveka od izbeglice iz Fereldena do heroja Kirkwalla, koji je bio pokretac desavanja koja ce promeniti Svet.

***

BTW, sinoc sam slucajno nabasao na SK 8/2010 i u rubrici Bonus Level je i najava za DA2. Evo sta pise, izmedju ostalog:

Citat:
... Od ostalih zanimljivih likova pominju se Betani, carobnica i Hokova sestra, zatim patuljak Vorik koji je Hokov verni pratilac a istovremeno i narator cele igre, zlokobna vestica Flemet i svestenica Kasandra koja je zaljubljena u Hoka...
FooFighter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 11:45   #2365
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Vulee kaže: Pregled poruke
Ma daj, Denerim je izgledao kao veliko selo u poređenju sa Kirkwall-om.
S tim sto je imao prodavnice u koje si mogao uci, vecu i lepsu pijacu ali jeste bio manji. Treba biti posten i reci da je Denerim tek mali deo sveta u DA1 dok je u DA2 Kirkwall prakticno 80-90 odsto cele igre. Hightown Kirkwalla je skup istih ili slicnih gradjevina gde mogu da se snadjem samo ako pratim plot strelicu ili oznake na mapi. Oba grada su staticna i mogu samo da sanjaju zivost i realisticnost vec gorepomenutih gradova. Pa cak je i smena dana i noci u igri staticna - dan ili noc ce trajati sve dok ne izaberes nocne / dnevne questove sto ni u Gothicu ni u Witcheru nije slucaj. Van Kirkwalla su svi questovi dnevni - nocu ne mozes ni da odes van grada . Najjaci deo ove igre je i najjace oruzje Bioware-a: prezentacija a ideja i koncept su u sustini dobri ali je trebalo jos da se radi na igri. Bioware se opredelio za kraci rad na naslovima da bi maksimirao profit. Neka prodaju dva miliona kopija DA2 (bice tesko dostici 2 mil prodatih kopija) po recimo u proseku 40 eur to je 80 miliona eur: da bi im se stvar isplatila (kamate na kredite, varijabilni troskovi itd) troskovi smeju biti maksimalno 80 odsto profita od prodaje naslova. Verujem da u celu igru nije ulozeno vise od 20-30 miliona. Da su radili igru jos dve tri godine prodali bi je u isto toliko primeraka a troskovi bi bili sigurno bar 60 miliona sto bi igru dovelo do granica rentabilnosti a imaju jos nalova u razvoju koji im trenutno samo "jedu" pare a ne donose ih.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
nameless1 (26.3.2011), Oxygen (27.3.2011), Sarmatian (26.3.2011), Vulee (26.3.2011), Willy (26.3.2011), Yanosh (27.3.2011)
Stara 26.3.2011, 11:48   #2366
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^ Apsolutno imaš pravo, nisam razmišljao o tome.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 12:38   #2367
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Srecom, postoje jos developera/izdavaca, koji se nisu toliko ogrezli u gramzivost i imaju strast prema video igrama, pa se trude da naprave nesto vredno, pa tek onda da traze pare za to..
Sto se grupnh FRP/RPG igara tice nema ih - Bioware i tu je jos i Obsidian ali pod njihovim patronatom rekao bih. Sve su to zapravo stari Black Isle / Interplay ljudi uz par novih lica. Single play RPG je u nesto boljoj situaciji mada ni njemu trenutno ne cvetaju ruze.

Poslednja ispravka: Laskaris (26.3.2011 u 12:53)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 12:41   #2368
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Ono što je meni najviše smetalo, osim već navedenih stvari, je što se svaki sukob mišljenja, svaki zaplet, svaki kvest koji uključuje kontakt sa nekom drugom osobom - obavezno završava nečijom smrću. Apsolutno nema nikakvih diplomatskih rešenja ili kompromisa. Što kaže ona izreka: "Pobiješ ***** i gotova stvar".
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Maladikt na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (26.3.2011)
Stara 26.3.2011, 15:29   #2369
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Mrtvog grada. Mislis kao Denerim? Pa ne slazem se. Ziv je bas onoliko koliko i Vizima.
Sa Vizimom se ne moze porediti a od Denerima je cak i malo bolji, ali je velika razlika u tome sto se u Denerimu odvija 5% radnje igre a u Kirkwallu 95%.

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
S tim sto je imao prodavnice u koje si mogao uci, vecu i lepsu pijacu ali jeste bio manji. Treba biti posten i reci da je Denerim tek mali deo sveta u DA1 dok je u DA2 Kirkwall prakticno 80-90 odsto cele igre. Hightown Kirkwalla je skup istih ili slicnih gradjevina gde mogu da se snadjem samo ako pratim plot strelicu ili oznake na mapi. Oba grada su staticna i mogu samo da sanjaju zivost i realisticnost vec gorepomenutih gradova. Pa cak je i smena dana i noci u igri staticna - dan ili noc ce trajati sve dok ne izaberes nocne / dnevne questove sto ni u Gothicu ni u Witcheru nije slucaj. Van Kirkwalla su svi questovi dnevni - nocu ne mozes ni da odes van grada . Najjaci deo ove igre je i najjace oruzje Bioware-a: prezentacija a ideja i koncept su u sustini dobri ali je trebalo jos da se radi na igri. Bioware se opredelio za kraci rad na naslovima da bi maksimirao profit. Neka prodaju dva miliona kopija DA2 (bice tesko dostici 2 mil prodatih kopija) po recimo u proseku 40 eur to je 80 miliona eur: da bi im se stvar isplatila (kamate na kredite, varijabilni troskovi itd) troskovi smeju biti maksimalno 80 odsto profita od prodaje naslova. Verujem da u celu igru nije ulozeno vise od 20-30 miliona. Da su radili igru jos dve tri godine prodali bi je u isto toliko primeraka a troskovi bi bili sigurno bar 60 miliona sto bi igru dovelo do granica rentabilnosti a imaju jos nalova u razvoju koji im trenutno samo "jedu" pare a ne donose ih.

Ovo si jako lepo rekao, samo sto ce DA2 sigurno prodati vise naslova nego kec. Doduse, istina je da je vecina te prodaje na ime Biowarea i prvog dela. Los utisak koji je DA2 ostavio ce se osetiti tek na trecem delu i trebace im fantastican marketing da navedu ljude da ponovo stisnu dugme preorder...
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 15:32   #2370
SIgor
Novi član
 
Član od: 21.8.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 16
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Uh, ovaj forum je strasan, prosto te tjera da nesto kazes

My two cents...

Ako za trenutak zanemarimo da je igra (da budem direktan) sklepana i da pripada zanru (da citiram svoju djevojku) combat oriented-linearnih Gumus-a , mislim da je niko ne moze nazvati "fail"-om.

Njen najveci problem nije to sto je lose zamisljena/postavljena/ vec (a to je pravi fail za EA/BioWare) to sto je NEPROMISLJENA.

Ogromni NARATIVNI (a, to je ono sto dobrim dijelom makar mene privlaci) potencijal je ostao neiskoristen.

Cudno mi je (mada, u krajnjoj liniji, stvar ukusa) prozivanje Andersovog "luka" price, kada je to jedan od najjacih puteva razvoja lika (likova?) u novijoj istoriji RPG-a.

Spoiler za Anders:
Sama ideja da "Pravda" (ideal?) ne moze opstati van Fade-a (pazite, svijet snova, na neki nacin) vec ili nestaje ili biva transformisana u nesto covjeku bliskije ("Osvetu") podize samu situaciju na zavidan filozofski/literaran nivo. Cinjenica da Anders, svjesno, zrtvuje i sebe i jedinu "blagu" frakciju u Kirkwall-u i to ne kao akt nasilja ili OSVETE (dakle, u tom momentu, ne pod uticajem bilo koje "spoljne" sile), vec kao jedini nacin da se stvari rijese, unosi NEVJEROVATNU dimenziju u, do tada, blago stereotipan lik. On postaje svjestan tezine koju nosi "status quo", zna da se situacija moze rijestiti jedino talasanjem barustine. Ovo ga, po meni, svrstava u izuzetno kratku listu znacajnih likova u, ponavljam, novijoj istoriji RPG-a.


Ovo nije jedini momenat kada DA2 bljesne. Nije cak ni jedan od rijetkih, ali vecina su ostali nenaglaseni, sto je prava tragedija.

Takodje, mislim da (ne opravdavajuci nikoga) treba imati na umu, da je ovo vec sad fransiza, i da DA2 vecim dijelom razvija Thedas i postavlja tepih za nastavke, nego sto stoji sama za sebe. Mozda nije korektno ali, Boze moj...

Sve ove stvari doprinose gorkom ukusu koji DA2 ostavlja u ustima.

Istina, losem utisku su doprinijeli i visestruki Quest-breaking bugovi, i losa optimizacija, itd...

Ali, ostajem pri svom ranijem postu...

Da se radila jos 2-3 godine, slavili bi je kao 'landmark' u svijetu (moram opet da citiram, jer svaki put umrem od smijeha kad ovo u sebi kazem) "combat oriented-linearnih Gumus-a" .

Uh, smorih ljude... odoh da radim nesto
SIgor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 16:18   #2371
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom

Citat:
efil82 kaže: Pregled poruke
kako nije nedovrsheno
pa ne zna se shta se desilo sa shampionom,gde je otishao,i shto je najvaznije ne na se shto ga traze uopshte od pochetka
Pa ne znamo ni gde je warden otisao posle prvog dela, niti sta je glavni lik iz Kotora2 radio posle kraja igre. Prica o sampionu je ispricana, ali se moze nastaviti. To je to. Svaka celina je zavrsena. E sad, zasto su neki delovi ostali nepoznanica (*spoiler* iz deep roadsa), pa mozda zato sto se time nije bavio sampion, imajo je vaznija posla.

Citat:
Sarmatian kaže: Pregled poruke
Sa Vizimom se ne moze porediti a od Denerima je cak i malo bolji, ali je velika razlika u tome sto se u Denerimu odvija 5% radnje igre a u Kirkwallu 95%.
Interesantno, meni je odmah kao poredjenje pala Vizima. I sto sam duze igrao to me je vise posdecao na isti.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
@Vulee

Porediti statican grad sa dinamickim, koji pritom ima smenu dana i noci (zalazak sunca na Dikeu uz onu prelepu muziku.. nesto fantasticno), vremenskih uslova.. porediti mutave bezivotne npc-eve, koji su tu samo radi dekoracije, i one koji imaju AI, pa se ponasaju u skladu sa okolnostima (beze kada pocne kisa, uvece se skupljaju oko vatre i gundjaju). Ali da, zaboravio sam, ti si blind fanboy i covek treba da te ignorise..
Jedina stvar staticna je sto ne postoji promena dana over time, sto je tehnicka limitacija Bioware igara (pre-baked osvetljenje).

NPC-evi idu tamo namo, nekih ima nocu nekih danju, na neke mozes da kliknes i cujes komentar, neki su dekoracija. Sve u svemu ziv grad i kao takav me je bas podsetio na Vizimu. Eto, tehnocki gledano, Vizima je bolja, ali to me i dalje ne sprecava da me podseca na taj grad (ma koliko se to ovde nekima ne svidja).


EDIT:
Inace, sad u drugom prelazi bolje hvatam neke konce. Narocito character developement nekih sporednih likova, na koje nisam dovoljno obracao praznju u prvom prelazu (zbog ogromne kolicine kvestova i sporednih likova sto se pojavljuju). Tharsk ili Samson, na primer.

23h, jos da ocistim Wounded Coast, pa da idem na ekspediciju.

Poslednja ispravka: player1 (26.3.2011 u 16:45)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 16:40   #2372
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
SIgor kaže: Pregled poruke
Ako za trenutak zanemarimo da je igra (da budem direktan) sklepana i da pripada zanru (da citiram svoju djevojku) combat oriented-linearnih Gumus-a , mislim da je niko ne moze nazvati "fail"-om.
Zašto bismo to zanemarili? Znači, ako je proizvod napravljen na brzinu i ako se prodaje umotan u krpu natopljenu mašinskim uljem umesto u plastičnoj ambalaži (recimo), taj proizvod nije fejl jer ćemo zanemariti njegove najveće mane, budući da su toliko očigledne? E, pa, nećemo ih zanemariti.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 16:44   #2373
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Potpuno je subjektivno, koliko su "najvece mane" velike da bi igra bila fail ili ne.


P.S.
Spoiler za jedva, tice se lika iz Origina:
Jel se cini meni, ili cemo da vidimo Cullena i u trecem delu. Jedini bitniji sporedni lik koji nikako ne moze da pogine.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 17:30   #2374
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Bah, ne znam. Jos pre nekoliko meseci je bilo jasno da ce DA2 da zataji na taktickom polju i da ce biti priblizen konzolaskom stilu igranja. Ono sto me je radovalo jeste konacno licna prica a ne vise "save the world" varijanta kojih mi je preko glave. Ali ta prica u stvari i nije licna prica, nego je prica o Kirkwallu a Hawke je samo "tutnut" tu.

Ne znam, sve je nekako sklepano na brzinu i mislim da se ovde konacno videlo da ako imas losu osnovu, cak ni vrhunska post-produkcija (da upotrebim flimski izraz) ne moze da je ispravi.

4/10 koliko su prosecno user-scores definitivno nije realna ocena igra ali ti skorovi pokazuju koliko je objektivno razocarenje igraca.

Za jedan AAA naslov, koji kosta 60 evra, ovo je sramota.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Sarmatian na korisnoj poruci:
Asmodeus (26.3.2011), bokela (29.3.2011), efil82 (27.3.2011)
Stara 26.3.2011, 17:51   #2375
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.099 puta na 2.674 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Sto volim ove stripove:

player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (26.3.2011), bokela (29.3.2011), evil_geko (27.3.2011), Gravespawn_89 (26.3.2011), Krilce (27.3.2011), nameless1 (26.3.2011), Psycho13 (26.3.2011), Sarmatian (26.3.2011), Yanosh (27.3.2011)
Stara 27.3.2011, 0:21   #2376
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Još jedan dobar:



Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Vulee na korisnoj poruci:
efil82 (27.3.2011), evil_geko (27.3.2011), Krilce (27.3.2011), Laskaris (27.3.2011), Marko (27.3.2011), nameless1 (27.3.2011), Psycho13 (27.3.2011), SIgor (27.3.2011), voodoo_ (27.3.2011)
Stara 27.3.2011, 0:36   #2377
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

^
Ahahah

U drugom poglavlju je dosao "na gajbu da slusamo ploce" i tada sam pomislio bas "biraj reci sada" Srecom zavrsilo se posle price (pomenuo i Izabelu kao vidja nas..) tako sto je krajnji komentar bio da nije za "one night stand" ali da razume. On ode a meni laknulo
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2011, 11:37   #2378
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Pa kad se tripujete. Ja sam mu odmah rekao da se nosi, šta me briga za rivalry poene.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2011, 13:23   #2379
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
S tim sto je imao prodavnice u koje si mogao uci, vecu i lepsu pijacu ali jeste bio manji. Treba biti posten i reci da je Denerim tek mali deo sveta u DA1 dok je u DA2 Kirkwall prakticno 80-90 odsto cele igre. Hightown Kirkwalla je skup istih ili slicnih gradjevina gde mogu da se snadjem samo ako pratim plot strelicu ili oznake na mapi. Oba grada su staticna i mogu samo da sanjaju zivost i realisticnost vec gorepomenutih gradova. Pa cak je i smena dana i noci u igri staticna - dan ili noc ce trajati sve dok ne izaberes nocne / dnevne questove sto ni u Gothicu ni u Witcheru nije slucaj. Van Kirkwalla su svi questovi dnevni - nocu ne mozes ni da odes van grada . Najjaci deo ove igre je i najjace oruzje Bioware-a: prezentacija a ideja i koncept su u sustini dobri ali je trebalo jos da se radi na igri. Bioware se opredelio za kraci rad na naslovima da bi maksimirao profit. Neka prodaju dva miliona kopija DA2 (bice tesko dostici 2 mil prodatih kopija) po recimo u proseku 40 eur to je 80 miliona eur: da bi im se stvar isplatila (kamate na kredite, varijabilni troskovi itd) troskovi smeju biti maksimalno 80 odsto profita od prodaje naslova. Verujem da u celu igru nije ulozeno vise od 20-30 miliona. Da su radili igru jos dve tri godine prodali bi je u isto toliko primeraka a troskovi bi bili sigurno bar 60 miliona sto bi igru dovelo do granica rentabilnosti a imaju jos nalova u razvoju koji im trenutno samo "jedu" pare a ne donose ih.
Da, a ko ce zbog takve politike izgavanja igre, koja drasticno utice na proizvod, sutra da kupi DA 3, ? Meni DA2 stoji, ne igra mi se (a obozavam RPG), a DA 3 ako bude bio takav (repetativan i nedovrsen), necu ni da ga igram.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.3.2011, 15:50   #2380
SIgor
Novi član
 
Član od: 21.8.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 16
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Dragon Age 2

BioWare drops hints on upcoming Dragon Age II DLC – More of what you love!

Dragon Age II: The Lost Romances

Five locations - 6 enemy types… the possibilities are endless!
SIgor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku SIgor na korisnoj poruci:
Sarmatian (27.3.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
dragon age, rpg


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dragon Age: Awakening Goldfinger Role-Play 285 11.2.2012 14:38
Dragon Ball online VladarTame Mrežne igre 4 26.2.2009 2:38
MSN - pomoć Pedinho Aplikativni softver 3 4.12.2008 16:45
Metalci spasavaju princezu Covenant Cvet kompjutera 28 12.10.2007 16:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com