Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Pregled rezultata glasanja: Koji vas omiljeni (po vama najbolji) Star Wars film?
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 32 11,85%
Star Wars: Episode II - Attack Of The Clones 39 14,44%
Star Wars: Episode III - Revenge Of The Sith 92 34,07%
Star Wars: Episode IV - A New Hope 61 22,59%
Star Wars: Episode V - Empire Strikes Back 124 45,93%
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 59 21,85%
Glasanje sa više mogućnosti izbora. Glasova: 270. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2017, 2:44   #521
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Za one kojima se svideo film, kako vam ne smeta čisto recikliranje scena iz ranijih filmova (Luke i Vader ispred Palpantina u Return of the Jedi i bitka na Hoth-u iz Empire Strikes Back)?

Mene je smorilo za medalju.
Meni je bilo fenomenalno. Ali razumem zašto se nekim ljudima ne dopada.
Bio sam malopre još jednom da ga pogledam u 3D.
2D mi je ipak bolji.

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Inače, zar Resistance nije imao podršku New Republic, u epizodi 7?Šta bi s Republikom u tih par minuta (8 se nastavlja direktno na 7)?
Spoiler za odgovor:
Veći deo Nove Republike je uništen u epizodi 7, a ovaj deo se bukvalno nastavlja gde se prethodni završio, tako da mi je logično što se niko nije pojavio.
A i da su se odazvali, opet ne bi imalo smisla jer kako bi mogli da stignu u pomoć u tako kratkom vremenskom roku?



Manje hejta, više ljubavi.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2017, 19:42   #522
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.239
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Film sam pogledao razbibrige radi i posluzio je svrsi. Jedino sto sada muku mucim sa zeljom da se opet bacim na SW igre.
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2018, 0:34   #523
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga


STAR WARS: THE LAST JEDI - 8-Bit Trailers


Spoiler za samo ako ste gledali film:
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 14:02   #524
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga



Napomena bez spojlera

Ukratko da podelim svoje misljenje oko Poslednjeg Dzedaja, koga sam gledao u bioskopima krajem decembra, u to vreme gde god da se okrenem samo Star Wars ovo Star Wars ono i reko ajde da ga pogledam, ovo je trenutno najkontrovezniji Star Wars film jos od Epizode 1 (videcemo sta ce biti kad se pojavi Solo). Da budem iskren nisam ljubitelj Star Wars serijala niti die hard fan ali razumem njegov uticaj, pogotovo njegovu popularnost koju je za sobom postavila originalna trilogija (epizode 4, 5 i 6). Takodje za mene je ovo bilo prvo Star Wars iskustvo u bioskopu sto je nesto sto sam zeleo kao ljubitelj filma da ucinim i kada vidite uvodnu spicu i muziku Dzona Vilijamsa te zvucne efekte i same specijalne efekte to je nesto sto je tesko doziveti u kucnoj atmosferi na takav nacin. Sto se tice same radnje moram priznati da sam ostao iznendjen jer se mnogo toga desava u samom filmu, nisam ocekivao da ce mnogo toga desavati u ovom delu pa se samo pitam sta nam preostaje u epizodi 9? Moram takodje da dodam da je bilo izuzetno tesko gledati scene sa pokojnom Keren Fiser, drago mi je sto uspela da snimi sve potrebne scene ali se oseca velika zal sto je stvarno steta. The Force Awakens su mnogi uporedili sa Epizodom 4 po slicnosti i za The Last Jedi mogu da kazem da koristi neke elemente vidjene u epizodi 5 i 6 ali na neki minimum da opet nebude kopija i da bude u svom svetu i trenutnim desavanjima. Od svih likova kako glavnih i sporednih moram priznati da najaci utisak ostavio Mark Hamil kao Luk verovatno najbolji perfomans u celom serijalu mada se i oko njegovog lika najverovatnije digla velika prasina, sto je mnogo podelilo publiku i time je doslo do niske ocene publike na sajtu Rotten Tomatoes. Sta jos da kazem da slazem se oko problema sa pojedih likova, nekih delova price i suvisnih delova ali moram i da prokomentarisem ona bica Porgs, ono je cist marketing najgore vrste i vec vidim plisane igracke, pokrivace i case. Kao sto sam reko i ranije sve ovo sto sad radi Dizni oko Star Wars je suvisno i bespotrebno ali i uprkos tome im dobro ide jer je Star Wars vec postao dogadjaj u svetu filma, mada sve ovo moze da im se obije o glavu ako Solo bude epic fail.

Ocena 7/10 i to jedva
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 14:32   #525
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ne znam što su se ljudi uhvatili za prasiće, Lucas (a sada Disney) ionako ima hiljadu igračaka zasnovanih na likovima iz serijala, ovo je hiljadu prva, potpuno je nebitno. Da li će dete da me izvaćari da mu kupim Porgs ili neko kuče iz "Patrolnih šapa", takođe je nebitno, u tom momentu će mi izbiti pare iz džepa pa će mi izbiti (a i nisu neke pare jer igračke kupujemo na pijaci ). Ne ulazi se slučajno u Dexy Co. ili u red sa igračkama na pijaci.

Glavni problem ovog dela je trivijalna i suštinski nebitna priča koja može da se sažme na pola sata umesto na dva i po, mada su se dublje pozabavili samim likovima više nego u ostalim delovima. Ona gomila comic relief momenata (npr. zezanje generala preko radija) mi je dobro legla iako je u ovoj količini definitivno atipična za SW filmove.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 14:51   #526
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
code master kaže: Pregled poruke
...
Kao sto sam reko i ranije sve ovo sto sad radi Dizni oko Star Wars je suvisno i bespotrebno ali i uprkos tome im dobro ide jer je Star Wars vec postao dogadjaj u svetu filma, mada sve ovo moze da im se obije o glavu ako Solo bude epic fail.
https://screenrant.com/han-solo-movi...ney-lucasfilm/

Zapravo, i sam Dizni očekuje da Solo film eksplodira. Ne samo da su otpustili originalni režiserski dvojac (Fil Lord, Kris Miler) pa su umesto njih uposlili Rona Hauarda, nego je ovaj ponovo snimio oko 80% već odrađenih scena. A kao šlag na tortu izgleda i da glavni glumac ne zna da glumi, barem ne u onolikoj meri koja bi zadovoljila Dizni, pa su morali da nađu profesora glume koji bi mu asistirao prilikom snimanja.

Meni je iskreno bilo dovoljno samo da pogledam njegovo lice i da vidim da su potpuno omašili glumca za glavnu ulogu, uopšte nema šmek i dopadljivost Harisona Forda iz mlađih dana.

A što se filma tiče, dešavanja iz star wars univerzuma vezana za lovce na ucene, švercere, pobunjenike i obične vojnike me dosta manje interesuju od klasične priče koja prati Skajvoker porodicu i generalno, džedaje i sitove. Isto se odnosi i na Rogue One, da film nema odličnu poslednju trećinu kakvu ima, ne bi se ni približno dobro kotirao na mojoj listi omiljenih sw filmova.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 15:01   #527
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Upoznat sam sta se desava oko Soloa tako da videcemo.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 9:33   #528
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Danas teaser, sutra trejler.

Solo: A Star Wars Story "Big Game" TV Spot (:45)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 16:49   #529
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Danas teaser, sutra trejler.
Solo: A Star Wars Story Official Teaser
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 17:26   #530
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Oh, well...

Još bolje!
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 23:29   #531
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Game of Thrones Creators David Benioff and D.B. Weiss to Write and Produce a New Series of Star Wars Films



Treća trilogija
EDIT: ne piše trilogija nego serijal

http://www.starwars.com/news/game-of...tar-wars-films




RIP Star Wars
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 11:40   #532
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Star Wars saga

Neće raditi gori posao od Ryana Johnson a koji radi novu triologiju
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 14:10   #533
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Ala je Dizni uleteo u mužnju alal im vera... Još ne mogu da se opasuljim od TLJ a već slušam najave o narednih 76 filmova.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 14:40   #534
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Star Wars saga

Bilo je onih na forumu koji su podrzali ovakvu situaciju, kao, samo kvantitet... Lukase, sve ti je oprosteno.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
Skenderevo (8.2.2018)
Stara 8.2.2018, 14:57   #535
tomas
Starosedelac
 
Član od: 28.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.965
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 273 puta na 224 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

morate svatiti da ne prave filmove za nas matore fanove vec za novu generaciju. kad se pomirite sa tim bice vam odma lakse
tomas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tomas na korisnoj poruci:
pedjosav (9.2.2018)
Stara 8.2.2018, 17:33   #536
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Star Wars saga

Posle svake vesti, uvek isti odgovori. RIP Star Wars, nije za stare ljubitelje, itd.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 17:06   #537
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Posle svake vesti, uvek isti odgovori. RIP Star Wars, nije za stare ljubitelje, itd.
Pa I nije.... Ali je razumljivo obzirom na to da treba da uvedu nove generacije u univerzum.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 17:51   #538
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Star Wars saga

To "stari ljubitelji" je širok pojam za ovakav serijal. Ja sam Star Wars gledao prvi put sredinom 90ih kad su već bili stari 15-20 god. a kasete mi je dao jedan jako veliki fan koji sada ima 67 god.

E sad kome bi tu trebalo udovoljiti, fanu od 70, 50 ili 30 godina... Možda onima koji će najviše otići u bioskop - znači tinejdžerima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2018, 12:20   #539
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

Izašao blu-rej rip.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Vladimirus86 (10.3.2018)
Stara 11.3.2018, 1:34   #540
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Wars saga

I da ne beše BR ripa ne bih opet našao vremena da pogledam film

Elem, meni se film generalno svideo i iskreno ne kapiram shitstorm koji se podigao oko njega. Najviše mi je smetao izostanak bilo kakve smislene priče i ogroman suspension of disbelief koji tu priču prati (više u spoiler tagu).

Ono što mi se izuzetno svidelo je pokušaj da se konačno raskine sa ustajalom Star Wars formulom borbe crnog protiv belog i uvođenja sivog. Zapravo centralni deo filma me je neverovatno podsetio na Darth Kreyu iz KOTOR-a 2, koncept koji po meni predstavlja vrhunac onoga čega se Dizni svojoj sečom kanona odrekao i za šta do sada nije imao "klikere" da ubaci u novi kanon.

Svideo mi se i povratak Sili kao nečemu mističnom i količina vremena koja je uložena na sitne detalje. Ogroman broj pažljivo sakrivenih referenci na originalne filmove je isto fenomenalan.

E sad, ne mogu da idem u detalje bez spoilera tako da...
Spoiler za :
Cela zamisao da se glavna priča filma vrti oko bežanja pobunjeničke flote, koja se sve vreme nalazi na puškomet pola tuceta imperijalnih razarača i Snoukovog broda, je presmešna Ne bih da komentarišem izuzetno glupu ideju na kraju filma da se kompletno preživljavanje flote pobunjeničkih transportera zasniva na tome da niko na imperijalnim brodovima neće pogledati kroz prozor

Kazino mi nije smetao, mada da budem iskren, ipak štrči. Ne vidim neku preteranu poentu ali ajde, ne uzimam to kao neki veliki minus.

Leja je meni bila potpuno suvišna u ovom filmu. Da stvar bude gora, HBO vrti neki dokumentarac o Keri Fišer i njenoj majici, gde koliko god cenim to što je uradila za originalnu triologiju i dalje ne mogu da pređem preko toga da svaki put kad je vidim u filmu vidim i gomilu problema koja je ta žena imala. Scenu sa korišćenjem Sile ne bih preterano da kometarišem jer je iz neba pa u rebra i potpuno nepotrebna.

Zatim, koliko god se trudio ne mogu da ne primetim lošu glumu Dejzi Ridli. U većini scena i dalje je potpuno drvena, na nekim mestima potpuno van konteksta i uloge. Sa druge strane Adam Drajver pruža mnogo ubedljiviji performans, na nekim mestima dimenzijama ispred Ridlijeve.

Epilog mi je isto sasvim zadovoljavajući. Lukovo skončavanje smatram sasvim prikladno i u skladu sa generacijskim predavanjem štafete Star Wars kanona. Znam da to verovatno znači da ćemo ga manje viđati u poslednjem filmu ali opet zadovoljan sam.

Na kraju treba uzeti u obzir da je ovo ipak drugi film u triologiji, mesto koje ni u jednoj triologiji nije lako ispuniti.

Nakon prvog gledanja 8/10 od mene.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars fan filmovi Ivan1981 Kompjuteri i film 16 2.5.2011 18:09
Star Wars Battlefront 2 M@rsh@LL Mrežne igre 26 28.2.2007 21:04
star wars 4um zleetherius Zanimljive Web lokacije 0 3.12.2005 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com