Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.11.2019, 19:44   #141
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

nešto mi je nejasan skill sistem
na početku sam još uvek,tek drugi planet,i otključam prvi skill i onda mi se nekoliko njih onako kao nasumično otvori i dok njih ne aktiviram ne otvaraju mi se novi...

mislio sam da ima neki upgrade oružja kad ono samo skinovi,estetika..malo glupo ali ajde
inače ,dobra igra za ljubitelje sw-a
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2019, 20:43   #142
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Kako budeš napredovao u priči, tako će se otvarati i skill drvo, nema veze njihov prikaz sa tim šta si predhodno imao od skillova (ali progres jeste linearan i zahteva predhodne veštine iz te grane).

Meni je igra perfektno legla, borba je ok odrađena i zna da bude čupavo čim uleti više njih u fajt, ali mi je apsolutni hajlajt dizajn nivoa i osećaj prilikom istraživanja i zavlačenja u svaki ćošak, ili provaljivanja kako negde stići.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2019, 21:13   #143
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
nešto mi je nejasan skill sistem
na početku sam još uvek,tek drugi planet,i otključam prvi skill i onda mi se nekoliko njih onako kao nasumično otvori i dok njih ne aktiviram ne otvaraju mi se novi...

mislio sam da ima neki upgrade oružja kad ono samo skinovi,estetika..malo glupo ali ajde
inače ,dobra igra za ljubitelje sw-a
Kako budeš sticao nove moći (prateći priču) otključavaće ti se i ostali skilovi u stablu.
Za nadogradnju oružja sam i ja razočaran ali šta je tu je. Po imenima delova koje sakupljaš za svetlosnu sablju se vidi da su to imali u planu ali da su odustali (Power and control I, Power and control II, itd).


Par mojih utisaka...
Jako dobra SW igra, verovatno najbolja koja se pojavila još od kotor-a II.
Briljira u nekim segmentima (sw atmosfera, dizajn lokacija sa prečicama koje podsećaju na ds, muzika, grafička prezentacija - neke lokacije su jednostavno poslastica za oči) dok je u drugim samo solidna (priča uz par izuzetaka, borba).

Borba nije loša a imala je potencijal da bude sjajna da je malo preciznija poput Sekiro-a i da nisu previše tetosali klince sa tim izbačenim odsecanjem udova (mada ga ima na robotima i zverima, pazi logiku). Nema nasumičnog nabadanja tastera, pogotovo ne u boss borbama koje su mi bile izazovne na jedi master težini i koje su, po meni, dobro odrađene. U svakom slučaju, solidan gameplay, nikako loš. Lokacije su odlične, lepe i smisleno dizajnirane sa jako dobrim prečicama koje otključavate prilikom istraživanja (koje je preporučljivo zbog exp). Prvo sam mislio da su zone previše linearne i kratke, bogo moj, al sam se ja za*ebo...

Pošto sam prešao celu igru mislim da je priča ubedljivo najslabiji deo, ali deo koji je tako lepo upakovan i režiran da ne smeta, barem kada je akciona igra u pitanju. Voleo bih da je ovo napravljeno kao rpg gde bi više pažnje bilo posvećeno samoj priči i likovima, gledam one prelepe međuscene gde likovi pričaju međusobno i plačem što nisu ubacili neku vrstu dijaloga sa izborima koji utiču na neki ishod ili više produbljuju likove.

Mali robot pratilac je pravi biser, dopadljiv, smešan i neverovatno koristan tokom igranja. Ostali likovi su ok ali nemaju onu dubinu karaktera koja može da se vidi u rpg igrama, fali im više scena i dijaloga u kojima bi došli do izražaja. Second Sister mi se recimo jako dopala kao lik. Kraj je dobar, sa par iznenađenja a posebno će se dopasti ljudima koji su fanovi SW.

U principu, krivo mi je što ovo nije rpg ali s obzirom da dolazi od EA pravo je čudo što smo ovako nešto uopšte i dobili, i ovo je svakako pravi smer u kome treba da idu i ostale SW igre. Po meni, jaka 8/10.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (22.11.2019 u 21:21)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vladimirus86 na korisnoj poruci:
caine (23.11.2019), Vlajk@ (23.11.2019)
Stara 22.11.2019, 21:58   #144
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Kontrola preko tastature je ocaj, ja iskreno ne znam ko se moze navici.... cisto kozulasko djubre koje je pretoceno nakaradno na PC

Igra je toatlno neigriva i stuca 5x gora od gothic III ali danas trolovi lazu i brane da je nekome sa ssitemom od 1500$ normalno da igra blokira i stuca svakih 20-30 sekunde!

Realno igram je zbog price, gameplay nije los ali na PC bez joypad-a je mucenje i cist idiotizam
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 10:24   #145
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Da, da ja igram na ps4 kontroleru, milina.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 10:56   #146
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Igre dizajnirane za konzole tako i treba igrati. Sve ostalo je čist mazohizam. Kao kada bi neko na konzoli hteo da igra RTS, dizajniran za PC i M&K sa kontrolorom.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 11:10   #147
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Igra može apsolutno bez ikakvih problema da se igra na mišu i tastaturi.

Jedino što valja promeniti su neki "fabrički" dodeljeni tasteri koji nemaju veze s' mozgom.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 17:11   #148
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Ja sam isto odigrao na tastaturi i mišu bez mnogo cimanja, i kao što reče Neutrino, jedino sam morao taster za "dodge" staviti na LAlt, posle toga su kontrole bili slične witcheru 3.

S tehničke strane, jedini problem koji sam imao je znatno duži loading nego obično (dolazilo do izražaja kad bih često ginuo, recimo boss-fight). N-drajveri ažurirani na najnoviju verziju.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 17:33   #149
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Za sada ovo deluje zanimljivo, jeste pomalo miks svega i svečega ali je kvalitetno odrađeno, zaginetke teraju na razmišljanje, igra još nije ispolirana ali ima dobre performanse i povremeni bagovi ne ruše utisak.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 18:23   #150
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

ja sam samo krenuo da igram na mišu i tastaturi i jednostavno mi je vremenom zafalilo tastera
inače jako je iritirajuće svako vraćanje do broda po obavljenoj misiji
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2019, 21:26   #151
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

"Zar vi ljudi nemate kontrolere!?"

Meni je od prvog ds-a kontroler postao imperativ kod ove vrste igara i jedino mi je drugi ds bio igriviji sa misem i kontrolerom...

Volim mis i tastaturu ali ne vidim nikakav razlog da ih koristim ovde kad je savrsen spoj! Prija mi i kad zavibrira u bloku! A volim cesto, kad prosto nocu nemam snage da stignem do cekpointa i ostane mi igra upaljena, ujutru, pre posla, onako neumiven, iz kreveta, uzmem samo kontroler i nastavim...

Sreo sam se juce sa drugom sestrom, prvi put, i kad su krenule da se odbijaju sablja o sablju uz poznate zvuke... ufff... kakva Rej, kakav Kajlo Ren! Opasna likusa! Do duse i ne barata nesto tom sabljom...

Jos jednom bih ponovio, nedostataka ima, ali jos nisam naisao ni na jedan koji bi bio i vredan pomena, a kamoli da mi pokvari uzitak.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2019, 2:01   #152
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Na stranu sve pozitivne strane kontrolera kao takvog, Fallen Order je igra koja ima toliko široke lokalitete, izraženu vertikalnost, topografiju koja se gubi u daljini i horizont, da ne vidim kako to može biti idealan način da se sa divljenjem osmatraju scene kroz koje Kal prolazi.

Inače su totalno u*rali sa ovim "dodacima" po kutijama. Mogli su da naprave mali milion nekih sitnih kolektiblsa, koji bi se zatim smeštali svuda po Mantisu (uključujući i sobe za posadu, koje su nedostupne), i tako davali identitet i šarm samom brodu, uz kuldaun momente sa nekim sporednim aktivnostima u kojima se samo gluvari, upija atmosfera i okruženje i pravi pauza između dve avanture. Koga briga kakva je drška, stabilizator ili boja svetlosne sablje, ili koja šara na ponču ide ove sezone uz Kašiik-zelenu boju na materijalu...
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2019, 14:57   #153
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Star Wars Jedi: Fallen Order

Jesam ja nesto propustio, kako neko moze biti "Jedi no more"?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2019, 17:52   #154
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Citat:
Mario Pavićević kaže: Pregled poruke
Jesam ja nesto propustio, kako neko moze biti "Jedi no more"?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Verovatno jesi, pošto je u jednom trenutku Cere rekla:

Spoiler za spoiler:
da je presekla svoju vezu sa Silom jer je počela da koristi njenu mračnu stranu. Poput Luka u "The Last Jedi".
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2019, 23:38   #155
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Daleko je ova igra od KOTOR-a i dugih varijatni SW-a... ovo je bleda ideja SF varijante Tomb Raider-a i nista drugo. Baceno 15 evrica na premium origin access.
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2019, 13:33   #156
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Citat:
Srki kaže: Pregled poruke
Daleko je ova igra od KOTOR-a i dugih varijatni SW-a... ovo je bleda ideja SF varijante Tomb Raider-a i nista drugo. Baceno 15 evrica na premium origin access.
Jos kada bi Fallen Order i Tomb Raider imali nekih ozbiljnijih dodirnih tacaka, bilo bi super....Da si rekao Sekiro pa i ajde, ovako.......

Da mi je znati koje su to toliko dobre SW SP igre akcionog tipa pored Jedi Academy i mozda Outcast pa da uzmemo u obzir te " druge varijante"
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2019, 14:39   #157
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Moram da kažem da sam promenio mišljenje o igri nakon nekih 5 sati. Sada je postalo ekstremno zanimljivo i što se priče tiče i što se tiče borbe jer sam otključao dovoljno apgrejdova i uvežbao se dosta. Takođe, pošto nikad nisam igrao ovaj tip igara morao sam da spustim difficulty na normal (Jedi Knight težina, valjda) sa hard (Jedi Master) dok se ne izvežbam i leglo mi je baš super, taman izbalansirano za nas koji nismo igrali Souls igre, Sekiro i slično.

Znači - ne odustajte prvih nekoliko sati, vredi izgurati. Takođe, ako ste iskusni u ovakvom tipu borbe onda difficulty na max, neiskusni normal, značajno utiče na iskustvo igranja.

Istraživanje je fenomenalno, ono što je Tomb Raider započeo 1996. ovde je nastavljeno. Lagane zagonetke, lepi nivoi...
Smaraju me nelogičnosti tipa respawn neprijatelja kad izabereš Rest na meditation pointu i kruta borba u smislu da nije skroz freeform (što je Jedi Academy usavršio još pre 15-16 godina) ali kompletna igra kao paket je stvarno dobra. Performanse su loše na mojoj konfi iz profila (i7 6700 i RX480 8GB) na određenim deonicama na otvorenom prostoru, nezavisno od grafičkih podešavanja. Ali to je UE4.
Videćemo do kraja ali za sada je jaka osmica.

Ima li New Game+ mod? U suprotnom ne vidim poentu replaya. Ili free roam kad se završi kampanja?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
nameless1 (25.11.2019)
Stara 25.11.2019, 14:59   #158
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Free roam nema NG+
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kidja na korisnoj poruci:
doctor (25.11.2019)
Stara 25.11.2019, 15:31   #159
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Igra izuva iz cipela, i ako na prvi pogled deluje kao klon Souls serijala, ni izbliza nije toliko teška, što je u ovom slučaju prednost. Nivou su ogrmni, predivno dizajnirani, protivnici zanimljivi i raznovsrni, BD1 je odlično dizajniran i vrlo koristan. Mnogo pluseva za sada i vrlo malo nedostataka.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2019, 15:54   #160
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Star Wars Jedi: Fallen Order

Da li cu do kraja igre imati dovoljno skill points za sve upgrejdove ako detaljno istrazujem planete? Za sada jedino sto mi se ne svidja je loot sistem u igri. Sve sto mozete da pronadjete dok istrazujete su kozmeticke gluposti, jedino korisno sto sam nasao posle nekih 5-6 sati igranja su stim upgrejdovi za BD1.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Star Wars saga GoranTomasevic Kompjuteri i film 693 12.11.2022 2:09
Star Wars Battlefront 2 dex3108 Akcione igre 150 14.1.2021 21:12
Star Wars by Visceral Games dex3108 Akcione igre 28 26.1.2019 10:43
Star Wars: Attack Squadrons perablenta Mrežne igre 2 25.5.2014 23:54
EA "preuzeo" Star Wars igre... NastyB O igrama uopšte 1 8.5.2013 10:10


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com