Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Avanturističke igre

Avanturističke igre Point & click, pomoć oko prolaska igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.4.2012, 1:02   #1
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Sherlock Holmes: The Awakened

Utisak vara i kod igara - nepravedno sam pre par godina "secirao" Awakened pri pocetku zbog manjka "zanimljivosti". "Druga sansa" je doduse motivisana i Remastered izdanjem i pogledom iz treceg lica, iako sam, ispostavice se, najveci deo igre zavrsio jurcajuci iz "prvog".

Ponovno igranje mi je razbilo nekoliko predrasuda, a jedna od njih je i pricha - posto sam u prvom pokusaju stigao tek do drugog poglavlja, ostao sam u zabludi oko zapleta - igra JESTE mesavina Serloka i Ktulua, ali je i dalje bliza klasicnom "Serlok" slucaju i od Lupina i Jacka Rippera, i nije "nasilno" pretvaranje klasika u nesto sto on nije.

Za one koji ga nisu isprobali, samo cu reci da se prica lagano odmotava, od posete uglednom lokalcu sa cijeg poseda je misteriozno nestao sluga, sto je samo jedan od niza slucajeva u kojima imigranti u Londonu nestaju bez traga. Put ce, poput Broken Sworda ili Indijane Dzonsa, Serloka i Votsona odvesti i do Svajcarskog sanatorijuma i Nju Orleansa.

Sto se zagonetaka tice - Awakened mozda i nije najteza, najmastovitija, najkreativnija... igra, ali fascinira raznovrsnim problemima - inventarski, kvizovi, logicki... pa cak i simpaticna akciona jurnjava. Takodje, odusevljava pristup u kome je ostavljeno igrachu da razmislja, a ne da se zagonetka resava kroz puko i nasumicno kliktanje, kao sto je to nazalost bio slucaj sa Jack Ripperom. O "pitalicama" verovatno postoje oprecna misljenja, ali meni su legla jer teraju da se udubite u igru i radnju. Zamislite pitanje tipa "Ko je ubica?", gde vi treba da upisete odgovor znajuci da sve neophodne podatke imate u zurnalu. Tada svi dijalozi, zapisi, dokumenta... koje ste pokupili, dobijaju novu dimenziju i upotrebu. Istina, par pitanja su malo siroko definisana, ali ne beze iz okvira radnje. Inventar je rogobatan, ali dozvoljava kombinovanje predmeta, iako njihov broj i nije veliki pa inventarske zagonetke deluju uprosceno. Ipak, tu su i sporadicni logicki problemi, od kojih par kao da su ispali iz "najboljih" Myst klonova - nije mi bilo tesko da se danima bakcem oko otvaranja kamenih vrata, ili zagonetke "sa satom".

Awakened je daleko od savrsene avanture - sporedni likovi nisu dovoljno profilisani, par obrta u prici deluju neubedljivo, modeli likova se ponavljaju kao kod Telltale-a, Votson poput papagaja ponavlja par fraza, to i dalje nije bas "pravi Serlok" - rezidencija u 221B je sterilna, nigde gospodje Hadson, Lestrejda, detaljnog viktorijanskog prikaza... a trece lice ne resava problem sa upravljanjem, zato sto je igra originalno zamisljena kao tumaranje po sirokim i otvorenim lokacijama. Treba biti iskren pa reci da Remastered verzija donosi i dve kljucne novine - odlicni hintovi u UHS maniru (pogotovu korisni kod kviza) i mogucnost da se preko Space-a prikazu hot-spotovi, gde cak i vodjenje u trecem licu moze da prodje, ako su u pitanju uze prostorije. Iako su lokacije neoprostivo puste, dizajn je sasvim solidan, pogotovu u Nju Orleansu sa obliznjom vilom. Autori su stigli i da horor prizvuk "razbiju" sa povremenim humorom, poput dijaloga Holmsa i Votsona, ili "kamea" Poaroa. Sve u svemu, utisak je prevagnuo na "dosta dobro", pa cu drugu sansu dati i Lupinu.

Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shnspc044.jpg
Viđeno:	53 puta
Veličina:	101,3 KB
ID:	43049] Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	shnspc062.jpg
Viđeno:	50 puta
Veličina:	102,5 KB
ID:	43048

Poslednja ispravka: dijego_ (25.4.2012 u 1:27)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Emx77 (27.4.2012), getawayblues (25.4.2012)
Stara 27.4.2012, 16:07   #2
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes: The Awakened

Po cemu se jos remastered izdanje razlikuje od orginalnog (nisam znao ni da postoji)?
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2012, 18:12   #3
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Sherlock Holmes: The Awakened

E da, osim vec navedenih stvari - omogucen pogled iz treceg lica, hintovi i hot-spotovi, mislim da je jos jedina razlika u nesto lepsoj grafici sa vise detalja i efekata.

A postoji i Arsene Lupin Remastered.
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2012, 22:45   #4
Emx77
Član
 
Član od: 5.5.2007.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 71
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 29 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Sherlock Holmes: The Awakened

Ja sam svojevremno pokusao da igram Awakened ali mi se pocetak ucinio slabunjav i dosadan pa sam odustao. Inace tematika je ok, svidja mi se sto vuce na horror a nakon tvog opisa definitvno cu je vratiti na listu avantura koje treba odigrati (kad dodje na red, dodje )
Emx77 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Agatha Christie ili Sherlock Holmes? zx3m Avanturističke igre 41 29.8.2013 22:12
The Testament of Sherlock Holmes Red Wing Avanturističke igre 32 22.10.2012 5:54
Sherlock Holmes vs Jack the Ripper evil_geko Avanturističke igre 35 3.10.2009 17:42
Sherlock Holmes: The Case of The Silver Earring Iwan88 Avanturističke igre 12 19.5.2008 20:25
Sherlock Holmes versus Arsene Lupin Deviant Avanturističke igre 5 13.5.2008 8:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com