Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.12.2005, 20:46   #1
iska
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 110
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku iska
Exclamation resetovanje racunara

Ja sam opet trazio po ovom forumu mesto gde bih mogao da postavim ovu temu i ovo mi se ucinilo kao najprikladnije. O cemu se radi, kupio sam nov kompjuter ASUS ploca P5AD@ intel procesor na 3 GHz, 1Gb RAM i td. E sad masina radi extra ali mi se desava da se jednostavno sam od sebe resetuje bez ikakvog razloga i bez ikakvog pravila! Danas sam recimo radio ceo dan na njemu i nista se nije desavalo ali juce mi se cak 6 puta resetovao sam od sebe i to mi se desilo da kad se jednom resetuje i kad podize sistem tj cim se podigne windows opet se resetuje i tako 3 puta za redom. Komp sam nosio u servis i oni nista nisu nasli kao gresku a da napomenem da je komp kupljen u Informatici. Moze li neko da barem pretpostavi u cemu bi mogao biti problem? da nije pad napona na mrezi posto nemam UPS mada ne mogu da verujem ta se to tako cesto desava i da se ovako ispoljava ili je mozda internet ili neki periferijski uredjaj posto sam na servis nosio samo masinu bez periferije! Ima li neko neku ideju posto vec pocinje strasno da me nervira!
iska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 20:52   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: resetovanje racunara

Pitanje: od kad ti je ovo počelo da se dešava. Možda si instalirao neki novi program koji voli da čačka duboko po sistemu. Možda si navukao virus ili ko zna šta drugo. Meni se recimo dešavalo da ubacim disk koji je loše narezan na nekom laptopu (ISO Buster problem) i čim ga čitač zavrti nestane slike i tona i komp se restartuje.
Proveri prvo softver (programe koji se automatski dižu ). Probaj u msconfigu da poisključuješ (ALI SAMO ONE PROGRAME ZA KOJE ZNAŠ ŠTA PREDSTAVLJAJU) sumnjive programe.

Ako ni to ne uspe, probaj sa reinstalacijom Windowsa
Šta da ti kažem, sat i po vremena reinstalacije je u nekim slučajevima veća ušteda vremena nego potraga za "problemom".

Ako ni ovo ne pomogne, imaš problem sa hardverom. Proveriš napajanje, podešavanja i ispravnost memorije (latenca itd.),....

Puno sreće, trebaće ti,...
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 21:00   #3
iska
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 110
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku iska
Određen forumom Re: resetovanje racunara

komp sam kupio pre 2 meseca i to mi se desava od prvog dana. Ne verujem da je memorija jer valjda bi to nasli u srevisu a kako to u configu da uradim?
iska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 21:03   #4
iska
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Poruke: 110
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku iska
Određen forumom Re: resetovanje racunara

a poenta je i u tome sto ne postoji nikakvo pravilo kada se resetije na osnovu koga bih mogao lakse da lociram problem! Jednostavno se resetuje kad god pozeli! Virus je jedna mogucnost ali to je teoretski da je mogao da udje cim sam ga prvi put upalio a imam kablovski internet a i firewall je upaljen.
iska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 22:04   #5
Lucifer_King®
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Poruke: 143
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation Re: resetovanje racunara

ti intelovi procesori od 3.0 se jaako greju,pogledaj u bios-u.temparatura dodje do cak 70 stepeni.Kakvo imash hladjenje na procesoru,verovatno je to problem,kad se pregreje on se restartuje.
Lucifer_King® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.12.2005, 22:14   #6
The Finest Serbian Since '82
Veteran
 
Član od: 18.12.2005.
Poruke: 525
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 12 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: resetovanje racunara

Meni se to isto desava (identicno) samo sto ja imam AMD konfiguraciju + APC-ov UPS.
Moze biti vise stvari: prvo proveri memoriju, da nema nikih gresaka. Mozes koristiti MemTest (program je free). Vidi da li je u biosu memorija podesena na "by SPD".
Zatim moze biti da napajanje nema dovoljno snage.
Skini najnovije drajvere za sve + apdejtuj BIOS
Apdejtuj antivirus pa skeniraj komp. Nabavi neki program za popravku registry baze i njega startuj.
Proveravaj temperaturu grafike, procesora, sistema...(ustvari samo ovo)
Ako nista od navedenog ne uspe, najverovatnije da neke komponente imaju nekakav konflikt
The Finest Serbian Since '82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sms za slanje preko racunara dm@ricn Programi za mobilne telefone 63 1.7.2010 20:33
Potrebna pomoc pri kupovini novog racunara. Persun Šta da kupim? 18 10.12.2005 17:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com