Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2020, 13:50   #281
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Verovatnije je da je zastoj na carini, jer mi se i u regularnim okolnostima po carinskim centrima vrte paketi danima, nekad i nedeljama. Ne verujem da Pošta ima ikakvog interesa ili praktične koristi od držanja paketa u magacinu (onih koji su već prošli carinu).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 20:23   #282
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

https://www.facebook.com/The.Paxy/po...c_location=ufi

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 20:42   #283
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

A zapravo, istina je negde između. Naravno da je problem u prevozu, ali i naša pošta je iz nekog razloga još od pre nove godine počela da odugovlači. Znam za više primera da je roba iz evropskih država putovala više od mesec dana još u decembru, januaru...
Da ne govorim o tome da su, kada je krenulo vanredno stanje i kada je poručivanje robe poštom bilo poželjno i kada je kupovina na daljinu esponencijalno skočila, odlučili da obustave post-express usluge...
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 20:46   #284
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

I ko sto ja uvek rekoh, sto da kupujes jeftino na aliju, kada mozes skupo u win winu i gigatronu!

Treba m i baterija za alkatel, 950 dinara ovde, 350 na aliju, al cvrc, nema free post....
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.8.2020, 21:51   #285
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
A zapravo, istina je negde između. Naravno da je problem u prevozu, ali i naša pošta je iz nekog razloga još od pre nove godine počela da odugovlači. Znam za više primera da je roba iz evropskih država putovala više od mesec dana još u decembru, januaru...
Da ne govorim o tome da su, kada je krenulo vanredno stanje i kada je poručivanje robe poštom bilo poželjno i kada je kupovina na daljinu esponencijalno skočila, odlučili da obustave post-express usluge...
Počeli su da odugovlače od onog štrajka jesenas. Ono što je iz Kine ranije stizalo za do 60 posle toga je dolazilo za do 90 dana.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 12:12   #286
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Meni u ovom trenutku stvari dolaze relativno brzo, ako sam već našao cenu i slanje koje mi odgovara. Baš malopre kucam na susednom forumu da sam skoro pokupovao neke sitnice tipa trzalice i žice za gitaru. Išlo preko ovog Cainiao Super Economy Global i postizalo za 30-40 dana. Devojci uzeo ovaj laserski epilator. Iznenađen sam kako to čvrsto i kvalitetno napravljeno deluje za cenu. To je išlo skoro 2 meseca ali trećinu vremena je čekao na carini paket. Za rođaka vinski refraktometar naručio i još dodao u istom store-u sebi neke sitnice tipa dvokomponentni lepak, neki sitan alat itd. Poslali su 8. jula a od pre par dana piše da je ušlo u Srbiju.

Jeste izbor stvari koje ne idu preko DHL-a sužen drastično ali nema ni govora o centralizovanoj obustavi isporuke za nas, čak evo i prolazi relativno brzo ovih dana.

Obično kad naiđem na Store koji koristi neku od ovih jeftinijih pošti koja još uvek radi, otvorim kompletnu njihovu ponudu da vidim da li mi treba još nešto što ima kod njih.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2020, 13:54   #287
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Devojci uzeo ovaj laserski epilator. Iznenađen sam kako to čvrsto i kvalitetno napravljeno deluje za cenu.
Umeju oni korektno da odrade takve stvari, imam par lampi za polimerizaciju koje su bile do 50-ak evra, ali su se lepo pokazale (kupljene da sluze kao rezerva, pa postale prvi alat). Daj javi jel to funkcionise kako treba, ova moja svaki put pita za to, a kad hocu da narucim joj nemoj to od Kineza (valjda se plasi da ce i noge sa dlakama da otpadnu ).

Imam jednog trgovca sa ebay-a iz Kine od koga godinama kupujem, on salje NLPost-om i to je uvek islo bez problema. Nisam porucivao nista od pocetka pandemije jer sam mislio da ne ide, hvala DeCoy za info.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 11:52   #288
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

apropo epilatora i generalno vecine stvari... 95% prokomentarisanih ocena sa 5 zvezdica je "stiglo je, jos nisam probao". pa kako mu onda dajes pet zvezdica covece bozji!?!

u ovom konkretnom slucaju ne videh IKOGA od onih 30-ak komentara da je napisao da cudo uopste radi kako treba. tako da ako je dobro, ti aibo javi.

inace sam vidjao da ima i besplatnih dostava ponegde. vratice se to vec u normalu, verujem.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 12:11   #289
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

proverite i lokalne kineske prodavnice ja uzoh za 100-150 din trimer za uši i nos, imaju i oni solidnu ponudu
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 13:26   #290
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Umeju oni korektno da odrade takve stvari, imam par lampi za polimerizaciju koje su bile do 50-ak evra, ali su se lepo pokazale (kupljene da sluze kao rezerva, pa postale prvi alat). Daj javi jel to funkcionise kako treba, ova moja svaki put pita za to, a kad hocu da narucim joj nemoj to od Kineza (valjda se plasi da ce i noge sa dlakama da otpadnu ).
Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
apropo epilatora i generalno vecine stvari... 95% prokomentarisanih ocena sa 5 zvezdica je "stiglo je, jos nisam probao". pa kako mu onda dajes pet zvezdica covece bozji!?!

u ovom konkretnom slucaju ne videh IKOGA od onih 30-ak komentara da je napisao da cudo uopste radi kako treba. tako da ako je dobro, ti aibo javi.
Pa da, fora je što ovo treba da se primeni više puta sa razmakom od nedelju dana pa tek za 2 meseca budeš siguran da li radi. Još ima zavrzlama da rade bolje na nekim nijansama kože i dlaka... ima tabela. Kod nje neće baš biti siguran test jer je ona dark-blond, što je na ivici ove tabele i pitanje je koliko će efektno biti.

Baš zato smo i logikovali da sa ovim od 35$ isproba da li će joj raditi uopšte IPL tehnologija. Ako se pokaže da hoće ali recimo sam aparat bude krš i pokvari se brzo, lako će da kupi posle bolji uređaj. Ta kvarcna lampa koja blica je što se principa tiče ista stvar bez obzira da li si uzeo ovo ili Philips, pa logikujem da učinak mora da im bude sličan. Razlika je naravno u trajnosti lampe i kvalitetu samog uređaja (lampa se puni kao blic što znači da ima kondezatora većeg kapaciteta unutra, zagreva se dosta u radu što znači da će ti isti kondovi biti pod stresom).

Ja sam za sada probao da blicnem sebi na ruku i mogu reći da okida vrlo jako, vruće je i pocrvenela mi je koža tu na neko vreme. Čuo sam od nekih ženskih što su radile to u salonima da tako i treba, to u principu gori koren dlake i ne može baš da bude prijatno iskustvo. Ima i safety senzor pa neće da okine dok ne prisloniš na kožu da ga neko ne bi blicnuo ka očima.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 13:27   #291
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Aliexpress

Ovi isti trimeri za uši i nos su mi među poslednjima stigli, posle toga ništa. Uzimao sam ih za druge i svima su pocrkali posle par nedelja. Naravno kad sam ih probao odmah sam i pozitivne ocene dao. Za te pare kome da se žališ?!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2020, 20:26   #292
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
inace sam vidjao da ima i besplatnih dostava ponegde. vratice se to vec u normalu, verujem.
Recimo da pola prodavnica sa moje wish liste (wl mi služi da beležim prodavce sa kojima sa zadovoljan) trenutno nudi ili free shipping ili Cainao za par dolara u Srbiju. Nije tako bilo u aprilu/maju.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 15:27   #293
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Ako neko upadne u situaciju u kojoj sam upravo bio, tj. da je zaboravio da otvori dispute u roku od 15 dana nakon što je order automatski zatvoren (iscimah se da mi ode 50ak evrića ni za šta). I dalje možete da se izvučete tj. pokrenete Dispute preko onog EVE robotića što iskoči dole desno. Čak je i brže kroz one automatizovane poruke nego kroz klasičnu formu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2020, 15:58   #294
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Zna li neko šta je sa ovom Joom-lokacijom: vidim da ima mnogo kupaca sa naših prostora, transport se ne naplaćuje, ali su mi cene za ručne časovnike nekako nerealno niske.

Vaćarenje, ili je u pitanju legit-kupovina?
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2020, 18:23   #295
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Nakon što mi je crkla druga Logitech C270 kamerica za 3 god. rešim da probam kod kineza i naručim ovu Ashu za 18$. Pre neki dan je stigla i prosto sam oduševljen kvalitetom slike, dobija C270 u svakom smislu - čistija slika i lepše boje, bolje se snalazi u slabijim svetlosnim uslovima i ne opada joj tada FPS skoro uopšte. Takođe uopšte ne reaguje na jako svetlo sa strane koje ispere sliku na Logiju a ova kamerica ga ne registruje.

Čak je i izrada na nivou u soft-touch finišu. Pa eto ako nekome treba dobra web kamera...
Postoji vise Ashu modela, a link ne radi. Na koju si Ashu web cameru mislio? Vidim da se najvise spominje h800 model, te pretpostavljam da je taj u pitanju.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2020, 19:19   #296
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Aliexpress

Da, ta H800. Odlična kamerica.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 12:39   #297
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Aliexpress

Koja je procedura kad nešto stigne sad a trebalo još u Maju. Vrednost 3,5evra. Sad nešto se ne sećam da li sam tražio povraćaj novca. Po praćenju to je stiglo u Maju ali ne i do mene. Sad došlo, pa ne želim da ostanem nekome dužan zbog čitave ove zbrke koja sve nas snalazi.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 13:41   #298
srksi
Veteran
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 742
Zahvalnice: 95
Zahvaljeno 82 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: Aliexpress

Kakva prcedura? Ako si vec izvuko povracaj i hoces da okajes grehe, kontaktiraj prodavca da mu uplatis nekako tih 3.5 e, ako nisi, samo potvrdi prijem
srksi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 17:21   #299
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Aliexpress

Ne mogu da potvrdim jer nema te opcije. Videću da ga kontaktiram.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2020, 18:53   #300
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Aliexpress

Ako si otvorio dispute i uzeo novac nazad onda piše kada se otvori order, pri vrhu strane, dispute finished zelenim slovima. Ako nisi i stoji samo ono order received... Onda je on već primio novac.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Narucivanje telefona (AliExpress) RexGrammer Brbljaonica 16 16.6.2016 12:27
Problem sa Aliexpress sajtom Wolf1996 Internet tehnologije 5 22.4.2015 15:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:02.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com