Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2019, 22:20   #141
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao mi sinoć i Khadas, nisam hteo da se istrčim posle 3 pesme, ali sada već mirne glave mogu da kažem da imam novu referencu - ova pločica od 88€ prosto kida! Da ne idem sad po bas, srednji, visoki... sve je veće, moćnije i čistije. Izlaz je iste voltaže kao D30 tako da nema razlike u jačini zvuka ali zbog izražene čistine i dinamike deluje glasnije čim se pređe na njega.

Slušam evo nekog Balaševića, šiba bas i kontrabas čisto i teksturisano kao nikad pre, tamburice virtuozno brze - svaki mikro trzaj je jasno razdovjen od onog pre i posle njega... prosto kao višu rezoluciju da si pustio. Vratim se na D30, to je isti zvučni potpis - sasvim dobar balans, dobra kontrola ali u poređenju sa Khadas pločicom ipak deluje kao blago zaliven zvuk koji ne može da razreši detalje jednako jasno i brzo.

Što se mene tiče, razlika je sasvim dovoljno velika i jasna da ga više ne raskopčavam sa pojačala, već polako tražim finu alu kutijicu. Mislim da uopšte nije lud onaj Australijanac što je rešio da od toga napravi gotov DAC cene 420$ - March Audio DAC1. Izvalio čovek da su kinezi prevazišli sebe ovog puta.

Trebalo bi da padne uporedno slušanje sa kolegom sa HiFiles foruma koji kao konkurenta nudi Chord QuteHD. 6-7 god star DAC od 1000€. Nemam pojma šta će se desiti ali jedva čekam duel.



EDIT: Evo i gotove kutije i samo da se ubaci pločica. Tako da za nešto malo preko 100€, kome treba klot DAC a ne i izlaz za slušalice ovo je po meni bezrezervni best-buy.

Poslednja ispravka: Aibo (6.2.2019 u 23:16)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (7.2.2019), Mario Pavićević (7.2.2019), Picard (7.2.2019)
Stara 7.2.2019, 10:26   #142
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

A testirao si ga posle na cemu, nekom pojacalu za sluske, risiveru, sa je islo iza DAC-a posto nema svoj izlaz za sluske?
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2019, 11:56   #143
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Moja kućna postavka - pojačalo Cyrus 8vs2 (bilo pojačalo godine do 1500 funti u What HiFi 2007. ali nema tako starih opisa na sajtu. Trenutno sam našao samo review jedne verzije ranije 8vs) i zučnici Acoustic Energy Aegis Evo 3 (za njih već imam sken iz štampanog izdanja WHF - grupni test na kom su bili B&W, KEF, Wharfadale... https://snag.gy/I2kSWN.jpg , https://snag.gy/wMJn2X.jpg). A svi kablovi koji nisu digitalni su DIY mojih ruku delo...

Ja lično ovako na amp+zvučnicima lakše razlikujem DAC-ove i sve prednosti/mane nego na slušalicama raznim. Ako te zanima neki uporedni test da pravimo, nudim ovo kao test poligon...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Mario Pavićević (8.2.2019)
Stara 12.2.2019, 1:40   #144
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Da li je neko probao ovaj SMSL M-100 DAC, ili neki drugi sa AK čipom?
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2019, 18:03   #145
bobiv
V.I.P. Zvuk na računaru
 
Član od: 30.10.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 906
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 146 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Nema razloga da se test vrši na slušalicama ako je pri ruci neki fin audio sistem.
bobiv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.2.2019, 23:11   #146
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Hajde da napišem nešto o Topping D50 iako već realno izlazi iz okvira "pristupačnog DACa", ali eto ne bi bila zaokružena priča bez njega. Izrađen je kao kamen, mali, pun, težak i završna obrada deluje odlično - stvarno deluje kao premium proizvod. Može da se našteluje da se automatski pali kada registruje signal na ulazu i gasi kada ga nema neko vreme. Ima 7 filtera za zvuk koji vrlo blago utiču na zvuk i tek neke od njih uopšte razlikujem. Bitna razlika u odnosu na D30 je što ima i kontrolu jačine zvuka u koracima od 0.5 dB (što je vrlo fin korak) pa može da se koristi kao predpojačalo.

Zvuk je detaljan i analitičan. Bas je dubok i kontrolisan, kontrolisan malo bolje nego na D30 npr. ali neki malo viši mid-bas je možda čak i malo previše pritegnut. Sredina je ok ali i njom malo dominira taj oštriji analitičan potpis... isto važi i za visoke. Dakle D30 zvuči nijansu zalivenije ali i muzikalnije, dok D50 svakako jeste nijansu detaljniji ali na analitičan način tako da se akcenat stavlja na utegnutost i oštrije ivice tonova a žrtvuje se malo tečnosti. U smislu dinamike, stereo slike... su manje više isti. Zvučno po mom mišljenju prosto ne opravdava razliku u ceni.

Čisto za poređenje Khadas zvuči jasno bolje od oba, ima možda i najveću detaljnost ali ne na oštar način gde kao se daje sharpness ivicama već ravnomerno kroz ceo zvučni spektar - može da iskopa detalje iz basa i srednjih tonova npr. koje nijedan drugi DAC ne može a da pritom uvek zvuči puno, tečno i prirodno. Zvučna slika uopšte je šira i veća, punija onog praznog prostora o kom audiofili često pričaju. Prosto je napravio klasu za sebe i tek treba da čujem DAC koji može da mu parira. I sada kada je jasno postao moj novi DAC za stalno naručio sam mu lepu crnu alu kutiju jer je i više nego zaslužuje, pa ću sam malo bušiti i turpijati.



Kao po običaju napravio sam i video:

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dragisa ladjevac (18.4.2019), HSVstoned (19.3.2019)
Stara 12.4.2019, 19:56   #147
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Skutijao sam Khadasa ali radio u žurbi pa sam zbrzao i napravio krivu rupu za USB pa dok je širio napravio još veći haos... mada ću da isturpijam to lepo kad stignem da makar bude urednog oblika i zatvoriću višak rupe iznutra nečim pa će biti malo lepše finalno.



Kinez je kutijicu inače upakovao jako lepo, a uz nju poslao i lepljive gumene nožice kao i 8 prohromskih imbus šrafova i to me je sa sve poštarinom iznelo nekih 19 $.

Inače, pominjao sam duel sa Chord Qute HD (DAC iz 2012. god od 1000 funti, DAC godine u WHF). Član HiFiles foruma je na kraju bio zauzet da ga radimo zajedno ali mi je zato ustupio DAC na nedelju dana na slušanje. Nema tu velike filozofije, Chord zvuči jasno bolje i bez čuljenja ušiju - moćnije, šire, sa više teksture u zvuku. Sad da li je 10x bolji - nije, da li je i 5x bolji koliko trenutno polovan košta - opet nije. Mogli bismo npr. da raspravljamo da li je recimo 20, 30 ili 50% u zavisnosti šta ko u zvuku traži i vrednuje a i koliko je ostatak sistema u stanju to da isprati. Sa gledišta best bang for buck tačke to nije baš pametna kupovina ali meni je svejedno bilo žao kada sam ga vratio jer je moćna sprava u pitanju i da su mi primanja 3-4x veća ne bih se previše ustezao da potrošim pare na neki Chord. Trenutno mogu samo da navijam da kinezi uz još malo vežbe dobace nekad i do ovog kvaliteta zvuka.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2019, 22:35   #148
edman
Novi član
 
Član od: 24.3.2019.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

koristim roland rubix22 High Resolution USB audio interface dac da li bi pozeljno bilo uzeti samo dac recimo Topping D10 ili D30 umesto roland rubix22 zvucnici su
wharfedale diamond 250 pojacalo yamaha a-s701




Poslednja ispravka: edman (13.4.2019 u 22:44)
edman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2019, 16:16   #149
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom

Verujem da bi dobio na kvalitetu uz D30.

Schiit Modi 3 je pokupio odlične kritike, ali ne znam koliko je lako/jeftino dobavljiv kod nas.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Povratak na korene teme - pristupačan USB DAC - link

Prvi put sam danas naleteo na njega, ima Sabre ES9018K2M baš kao i Idea/Da2, ali za razliku od njih ima i ugrađeno pojačalce za slušalice - Texas Instruments TPA6133A2 i košta samo 22 €. Po komentarima izgleda da ne radi baš dobro sa telefonima jer mu treba malo više struje ali na Win se kači bez drajvera. Već sam naučio da na finalni zvuk utiče mnogo više od čipa... ali naručiću ga iz čiste radoznalosti, prosto moram.

EDIT: Imam i male izmene kod sebe pa mi je sada u srcu sistema pojačalo Cyrus 8vs2 koje je mnogo transparentnije od starog Harmana. DAC-ovi će sada biti pod još jačim reflektorom.
Da li si ga naručio?
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.4.2019, 18:37   #150
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Naručio sam ga tokom neke akcije (nekih 1.5$ je bio snižen) ali mi prodavac uopšte nije poslao i vraćen je novac na račun. U međuvremenu sam naleteo na neki komentar da je zvuk onako, tek da bude malo jači i detaljniji od integruše pa sam se ohladio, barem za sada.

Kasnije sam pročitao pozitivan Amirov opis i merenja za Musiland MU1 pa me je još više zainteresovao i kad dopunim račun idući put verovatno ću njega isprobati.

https://s.click.aliexpress.com/e/bz2bMaHa
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (26.4.2019)
Stara 26.4.2019, 2:38   #151
vanivan
Novi član
 
Član od: 24.4.2019.
Poruke: 9
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

imam pojačalo filips fa 910 i zvuučnike Ar 18BX izvor zvuka komp sa Realtek HD Al662 audio kodekom tako piše.

Slušam,džez balade, klasiku, akustiku uglavnom opuštajuću muziku.

Ono što me interesuje da bi Brand Name:LUSYA SA9023A + ES9018K2M USB portable DAC HIFI fever external amplifier audio card decoder for Computer Android Set Box A6-017https://www.aliexpress.com/item/SA90...3-a8dd5c4a458c



joj koliki link, doneo neki primetan boljitak u kvalitetu zvuka u odnosu na intergrušu, ili ako imate vi neki predlog za usb dac slične cene?Mozda i ovaj iz predhodnog posta Musiland MU1

Poslednja ispravka: vanivan (26.4.2019 u 2:45)
vanivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.4.2019, 10:37   #152
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Teško je to ovako na prazno pretpostaviti dok neko ne čuje i uporedi. Ako ti se ne žuri, nna ću u roku od mesec-dva verovatno isprobati ovaj MU1 pa mogu da javim utiske. Do tad jedino da se javi neko ko je već čuo ili da malo pretražiš strane forume. A inače kada se informišeš oko DACova fokusiraj se na lične utiske i poređenja jer merenja su varljiva... po principu "nije zlato sve što sija".
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
vanivan (26.4.2019)
Stara 28.4.2019, 12:05   #153
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

U firmi 4A ... pojavili su se Dragonfly Black i Red po cenama od 11880 i 23880 din.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2019, 12:24   #154
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Evo veoma interesantan dongle koji podržava i DSD fajlove.
https://www.aliexpress.com/item/new-...68f9360aFs9n5K
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 15:46   #155
vrobec
Novi član
 
Član od: 25.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

U velikoj sam dilemi koji DAC uzeti.

DAC ce biti korišćen kao headamp za slušalice na android mobilnom telefonu i kao DAC u sistemu, priključen na pojačalo preko RCA.

Kako sam gledao ima puno toga u ponudi. Do nekih 100 EU, nekako mi se izdvajaju Audio FX6 i Khadas Tone Board. Ako imate neki predlog šta bi bilo najbolje, molim Vas napišite.

Hvala!
vrobec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 16:04   #156
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Khadas nema headamp.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 16:19   #157
vrobec
Novi član
 
Član od: 25.9.2008.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Khadas nema headamp.
Ok onda to otpada. Šta bi moglo pored Audio FX6 do nekih 100 EUR?

Gledam Audioquest Dragonfly Black ali ne znam da li vredi 100 evra?
vrobec je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2019, 16:20   #158
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Ne znam, nisam ga čuo.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2019, 23:46   #159
Zek-Zek
Član
 
Član od: 31.1.2019.
Lokacija: N.Bgd
Poruke: 48
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 15 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

@Aibo
Kako se SMSL M100 nosi sa Khadas Tone Board u prezentaciji zvuka.
Zek-Zek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2019, 1:52   #160
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pristupačni USB DAC-ovi

Khadas je zvučno kompletniji i prirodniji. M100 mu je ravnopravan u visokotonskim detaljima ali nema tu sredinu i bas Khadasa. M100 zvuči praktično isto kao Topping D50 što je sa jedne strane odlično sa obzirom na cenu. Uglavnom, da se ne ponavljam baci samo pogled neki post unazad gde je bio D50 i sve isto za zvuk važi i ovde.

Inače mi je uživo baš lep ovako mali i lepo je izrađen. YT si već video pretpostavljam čim pitaš: https://youtu.be/csMru2mNfFc

EDIT:


Poslednja ispravka: Aibo (13.6.2019 u 9:20) Razlog: Dodate slike
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com