Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2007, 16:00   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Exclamation Ne mogu da particionišem disk!

Ne znam da li je baš dobar podforum, al ajde.

Hteo sam da instaliram Ubuntu 6.06 sa diska koji sam dobio u paketu (dakle original). Pokrenuo preko LiveCD, ušao u install i posle podešavanja, partition manager me je upitao gde želim da instaliram Ubuntu. Postojale su 3 opcije:
  • Resize IDE1 Master (hda5) ~ to mi je D:\ particija u Windowsu
  • Erase IDE1 Master - Maxtor 4R080L0
  • Manually Edit Partition Table
Naravno, druga opcija ne dolazi u obzir

1. opcija: izaberem, zatim na "slider"-u izaberem veličinu nove particije (10GB), tako čekam jedno deset godina i računar blokira.
3. opcija: izaberem, uđem u partition manager, ručno resize hda5 (naravno dole se pojavi u "pending operations") i kada idem na apply changes (tj. forward), prevrće po hardu jedno 7-8 minuta i obavesti me "Unable to resize partition"

PowerQuest-ov partitionMagic u WinXP SP2 uopšte neće da se pokrene :

Citat:
PartitionMagic kaže:
Init Failed: Error 117. Partition's drive letter cannot be identified
Kako, aman, da instaliram Ubuntu 6.06?

Napomena: ja već imam instalirani Ubuntu (breezy badger), ali on ima neke mane, recimo da je ovaj na disku bolji od njega

Hvala i pozdrav,
Bogdan
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 17:31   #2
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Citat:
deusdies kaže:
partition"

PowerQuest-ov partitionMagic u WinXP SP2 uopšte neće da se pokrene :
kako si prijavljen na ulasku u xp
paragon partition manager 7.0 koji ja koristim nece da radi ako nisi usao kao asministrator pa tako i dosta programa nece.. neda pristup

za blokiranje stvarno neznam.. nisam podizao ubunt tako da neznam iz iskustva
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2007, 18:07   #3
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Ušao sam kao administrator (naravno )
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 14:07   #4
Mirun
Član
 
Član od: 3.5.2006.
Poruke: 40
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Hajde da pretpostavim da je Ubuntu uspeo da ti ošteti particiju na HD-u. tako da se sad javlja problem koji imaš. Dakle, pretpostavka da to nije problem od ranije.

Predlažem svakako sjajan freeware, jednostavno najbolji program napravljen ikada za restauraciju greškom obrisanih i oštećenih particija, kao i za spasavanje fajlova koji prelaze 4,xx Gb na oštećenoj particiji koja se čita samo iz RAW moda. Nekoliko komercijalnih programa to ne mogu. Prijavljuju neki limit i sl. Jednom sam greškom obrisanu NTFS particiju vratio za par sekundi. Drugi put sam sa uništenog hard diska bekapovao ogromne fajlove preko 4,xx Gb i za to mi je trebalo isto toliko vremena kao i za prosto kopiranje sa diska na disk. Svi ostali programi su prijavljivali neki limit od 4,3 gb i sl. Okruženje jeste DOS-oliko, ali se lako koristi. Ne kucaju se komande, već se radi kursorima i Enterom. Naravno, za bekapovanje mnogobrojnih malih fajlova to nije pravi program!

Okruženje je DOS-oliko, pa to može da te odbije, ali kad ti bude zatrebao imaćeš potrebu da autore poljubiš u ruku

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk
Mirun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2007, 21:34   #5
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Jao hvala ti puno! Evo sad vraćam podatke, a i popraviću particiju verujem (još nisam dublje zalazio u program ) Evo ti rep. point ~ najmanje što mogu da učinim!
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2007, 22:52   #6
Darkko
Član
 
Član od: 10.10.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Da ne otvaram novu temu pošto je moj problem nastao na identičan način.
Prilikom pokušaja instaliranja Ubuntua Gnome Partition Editor je podivljao i celu D:\ particiju mi pretvorio u Linux swap. Pomoću GetDataBack-a sam video da je fajlove moguće sačuvati. Medjutim mučno mi je da režem preko 100 GiB pa me zanima me da li će se fajlovi izgubiti ako tu novonastalu Linux swap particiju formatiram u NTFS?
Darkko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2007, 22:58   #7
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Citat:
Darkko kaže:
Da ne otvaram novu temu pošto je moj problem nastao na identičan način.
Prilikom pokušaja instaliranja Ubuntua Gnome Partition Editor je podivljao i celu D:\ particiju mi pretvorio u Linux swap. Pomoću GetDataBack-a sam video da je fajlove moguće sačuvati. Medjutim mučno mi je da režem preko 100 GiB pa me zanima me da li će se fajlovi izgubiti ako tu novonastalu Linux swap particiju formatiram u NTFS?

Kad formatiraš dobijaš upozorenje da će ti se svi podaci sa particije izbrisati, dakle brišu se, mada se mogu vratiti. E sad, kada si tu particiju pretvorio u linux, da ti se podaci nisu već izbrisali.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2007, 23:06   #8
Darkko
Član
 
Član od: 10.10.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Kao što rekoh GetDataBack mi je odradio recovery i skoro sve fajlove (uglavnom filmovi i muzika) je moguće kopirati na win particiju (gde naravno nema dovoljno mesta). Sad je pitanje da li će posle vraćanja na NTFS GetDataBack biti jednako uspešan.
Darkko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.1.2007, 23:17   #9
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Ne mogu da particionišem disk!

Citat:
Darkko kaže:
Kao što rekoh GetDataBack mi je odradio recovery i skoro sve fajlove (uglavnom filmovi i muzika) je moguće kopirati na win particiju (gde naravno nema dovoljno mesta). Sad je pitanje da li će posle vraćanja na NTFS GetDataBack biti jednako uspešan.

Shvati ovo kao savjet. Ne rizikuj, pusti đavola. Pozajmi hdd i povrati fajlove na njega. Prema nekoj legendi particija se može, ako se ne varam formatirati i 6 puta, pa da se posle toga vrate podaci, ali 100 GB je puno za rizik. Pozajmi, prikopčaj i mirno spavaj.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Instalacioni disk!!!! internacional Programi za mobilne telefone 1 27.8.2006 12:19
Ne mogu da kopiram neke fajlove (uglavnom .dll) sa DVD-a na HDD!!? polarnimeda Kvarovi 5 9.8.2006 23:42
Hard disk is down!.... Peruzzi Kvarovi 8 21.7.2006 0:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com