Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Opšte teme > O SK-u uopšte

O SK-u uopšte Opšta rasprava o izgledu i sadržaju časopisa.
Primedbe, predlozi i pohvale su dobrodošli!

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.12.2005, 20:24   #1
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Exclamation Web arhiva Sveta kompjutera

Posle više od godinu dana od postavljanja ove teme, impresivne rezultate ove inicijative možete da vidite na:

http://pc.sux.org

A sve je počelo kao jedno pitanje...

Šta da Vam kažem, zajedno smo jači !

--------------------------------------------------------------------------
Originalni post...
--------------------------------------------------------------------------
Da li bi mogla da se napravi Web arhiva skeniranih brojeva Sveta Kompjutera?
Nešto kao stari spectrum časopisi:

http://www.crashonline.org.uk/
http://www.users.globalnet.co.uk/~jg27paw4/

Mislim da nas ima dosta koji imaju starih brojeva i ne bi bio toliki problem da skeniramo svako po par brojeva pa da onda tako dopunimo nase dragocene uspomene...

Ja lično imam pun orman starih kompjuterskih časopisa iz zadnjih dvadesetak godina (imam i prvi SK iz '84 ) i mogao bi dosta da doprinesem.

A mozda u redakciji imaju sve brojeve, mozda su vec skenirani, mozda mogu da se narezu na jedan dvd i da se prodaju kao kolekcionarska extravaganza ?!

Poslednja ispravka: PopMilo (7.8.2007 u 19:37) Razlog: Na zahtev čitalaca :)
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 31 korisnika se zahvaljuje korisniku PopMilo na korisnoj poruci:
3LANCER (11.9.2009), Aleksandar Djurovic (27.9.2015), allokin (16.9.2008), Belgrado (5.12.2007), Covenant (11.10.2010), Danijel068 (31.10.2011), doctor (7.9.2009), DragonSlayer (4.6.2010), gigdel (11.9.2013), gtolle (15.11.2016), holodoc (7.1.2008), ilija (17.10.2011), JoXa (15.2.2010), Malik Tintilinic (1.10.2017), maska (5.5.2019), mrBurns (16.4.2013), NaraYan (12.11.2015), Nebojsa111 (10.1.2011), Oggy (29.8.2008), p4e4c (15.4.2011), punnik (28.2.2010), RogueFX (10.3.2009), Sass Drake (11.9.2009), Sheridan (9.2.2010), Stefan programer (31.12.2013), The Plague (31.8.2009), Wastelander (24.10.2011), Wolverine (14.6.2009), zdravkelja (2.7.2015), zoran845 (4.4.2009), zvucnjak (26.4.2010)
Stara 19.12.2005, 20:42   #2
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Talking Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

To nebi bila losa ideja, 1DVD sa sadrzajem svih brojeva Sveta Kompjutera.
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 3:31   #3
F@n@T!c_KV®
Član
 
Član od: 30.11.2005.
Poruke: 324
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

mmmmmmm svi brojevi Sk-a na jednom mestu.... to je fenomenalna idejA!
F@n@T!c_KV® je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 3:48   #4
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Pričali smo već o tome i za sada je tako nešto neizvodljivo.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 16:44   #5
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Ne znam da li se o tome već pisalo ali u zadnjem SK je neko dao jako koristan prijedlog u I/O Portu da se napravi mala aplikacija koja bi sadržavala sadržaje iz brojeva SK, koja bi se mogla skinuti sa SK sajta (free naravno). To bi mnogo pomoglo nama koji imamo dosta brojeva i često nam zatreba neki tekst koji znamo da smo negdje pročitali ali ne znamo u kom broju. A vjerujem da bi bilo od koristi i redakciji Sveta Kompjutera.

Za početak bih radi potencijalne jednostavnosti izrade predložio da aplikacija sadrži recimo samo brojeve iz 2005. godine, i da se takva izbaci, i takva bi bila korisna, a da se onda kasnije dodaju novi i stariji brojevi, postepeno. Bolje tako nego da se dugo čeka na aplikaciju ako bi unošenje i dosta starijih brojeva uzimalo vremena. Mada to zavisi kako bi se podaci unosili, da li bi u samoj aplikaciji bili uneseni ili bi bila u pitanju aplikacija kojom bi svako samostalno skidao sadržaje sa SK sajta i koji bi se lijepo posložili (i po rubrikama) u bazu podataka aplikacije, kao onaj program Cheatbook Database koji je opisan u SK koji sadrži šifre i prelaze igara a koji može i da se "dopunjava" updateom.


P.S.
polomih se da pravilno očitam ona slova za verifikaciju pri registraciji
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 22:42   #6
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Citat:
Marko_L kaže:
Pričali smo već o tome i za sada je tako nešto neizvodljivo.
Neizvodljivo?
Mislim da su i Aleksandru velikom to rekli kad im je rekao svoje planove

Izvinjavam se, ali gde se to o tome pričalo da ne tupim ja sad dvaput isto ako ne mora ?

Da li je neizvodljivo zbog tehničkih razloga: skeniranje stranice + sređivanje ~ 3 minuta * prosek 90 strana po broju * 11 brojeva godišnje * 21 broj godina izlaženja SK-a = 3*90*11*21=62370min ~ 1040 sati = 130 full radnih dana od 8 sati

Jeste puno ali niko ne kaže da to treba odraditi za mesec dana. Mislim da jedan čovek može odraditi jedan broj za mesec dana (ja probo i skenirao sam i sredio jedan SK za dva popodneva). Znam da treba više vremena za nekakav indeks koji bi se mogao pretraživati ali polako ...

Ili ima nekih problema sa autorskim pravima s kojima nisam upoznat? Molio bih nekog iz redakcije ili bilo koga ko zna nešto o tome da to i napiše ako može...
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PopMilo na korisnoj poruci:
zoran845 (4.4.2009)
Stara 20.12.2005, 23:45   #7
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Ne mislim da je tako nesto neizvodljivo, cak bih rado pomogao, posedujem sve brojeve od 1/97 nadalje i rado bih ih pozajmio bilo kome ko zeli da napravi ovakav DVD. Naravno sve to bi moralo da bude uz saglasnost samog SK, jer su ipak oni vlasnici autorskih prava.BTW ovo nije prvi put da neko to spominje, u I/O portu u ranijim brojevima neko je spomenuo da zeli da besplatno deli svoju kolekciju skeniranu na DVD.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2005, 23:55   #8
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Ama ljudi jel umete vi da koristite search?

Vec je naglabano na nekoliko strana, navedene prednosti, mane i zakljuceno da je trenutno neizvodljino...

Ako imate nesto da dodate, dodajte tamo, nemojte da izmisljate toplu vodu...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2005, 2:35   #9
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Question Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

@Reloader

Search ? Mozda previse koristiš komp ali nekad i ljudi mogu dati brz i tačan odgovor, evo kao ti sad

Procitao sam temu "forum o forumu" (otkud da znam da se tamo nalazi nit u vezi baš ovog mog pitanja ? naziv me bas asocira na arhivu starih brojeva... )

Ma znam ja da je to očajno mnogo posla i da trebaju godine da se to ozbiljno uradi. Pa šta? Ja čitam SK od 85 i propustio sam možda par brojeva. To je 25 godina "vernosti" zbog kojih nikad nisam zažalio (e sad vi iz redakcije možte da se uobrazite ). Pa šta je onda u poređenju s tim recimo pet godina za projekat arhiviranja prvih 10-15 godina (ti brojevi su nekako imali više šmeka nego ovi novi...). Ne mislim ja da to radi neko iz redakcije za vreme radnog vremena. Više sam mislio na nekakav "open source" projekat.

Faza 1: Napravi se sajt, tabela svih brojeva koji su izašli i onda se ljudi javljaju i kažu koji broj imaju, da li su voljni da ga skeniraju, ili da ga pozajme nekom ko ima više vremena ... Ako negde baš zapne pa ispadne da niko nema neki broj, onda lepo zamolimo SK da taj jedan oni odrade Evo ja imam sigurno 80 % brojeva iz tih prvih 10 godina, znači treba mi još jedan sa četvrtinom moje kolekcije i još par njih zbog redundancije i gotova stvar !

Faza 2: Do sada je sve samo skenirane slike, stranica po stranica, pa ko će da čita nek lista po godinama i brojevima. E tu već može da se napravi sadržaj i pretraga i slično ..

Faza 3: DVD ?

Ma samo pogledajte sajtove starih engleskih časopisa (linkovi na početku teme) i šta je u nekim slučajevima jedan čovek uradio. Znam ja da je to možda neki zaludan englez sa gomilom slobodnog vremena, ali i ja nekad radim po ceo dan, ali opet imam neke dosadne nedelje kad nostalgija može sasvim lepo da popuni vreme...

Ljudi smo, stvarno bi mogli nešto uraditi zajedno ...
Izvinjavam se mlađima koji možda ne shvataju šta nama znače ti stari svetovi uz koje smo mi učili prve stvari o kompjuterima
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 2:28   #10
rexma
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Sve je to lepo ali staviti 20 godina rada na 1 DVD i uciniti ga dostupnim svima je tuzno. Isti slucaj kao i sa muzikom...
rexma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2005, 12:37   #11
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Citat:
rexma kaže:
Sve je to lepo ali staviti 20 godina rada na 1 DVD i uciniti ga dostupnim svima je tuzno. Isti slucaj kao i sa muzikom...
Autorska prava znaci....

Ajde ovako, ja licno spreman sam da platim 100 din za svaki broj SK koji nemam u svojoj kolekciji. Pa ako SK nije u stanju da obavi posao, zasto ne bi neko drugi?

Kako je mogao PC press? (samo zato sto nemaju te brojeve u elektronskom obliku) Kako mogu neki drugi?

Kakvu to vrednost (profit) im donose stojeci u ormanima (sem ponosa ). Pa ako ja i jos neko hoce besplatno da im odradi to pretvaranje, mogu oni posle da ga prodaju za neku cifru ....

Znam da je problem, ako se jednom pusti u promet svi ce ga moci nabaviti za 100 dinara... Sad mi na pamet pada nekakav zasticen format ali to je sve klimavo (kome bas bude drago to da crackuje svaka mu cast ) Ali to znaci da treba ljudima, da vole SK
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 1:35   #12
rexma
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Papir je najzasticeniji format.
rexma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 13:50   #13
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Citat:
Paladin kaže:
Ne znam da li se o tome već pisalo ali u zadnjem SK je neko dao jako koristan prijedlog u I/O Portu da se napravi mala aplikacija koja bi sadržavala sadržaje iz brojeva SK, koja bi se mogla skinuti sa SK sajta (free naravno). To bi mnogo pomoglo nama koji imamo dosta brojeva i često nam zatreba neki tekst koji znamo da smo negdje pročitali ali ne znamo u kom broju. A vjerujem da bi bilo od koristi i redakciji Sveta Kompjutera.
To na sajtu već postoji. Svi brojevi koji se nalaze na sajtu (a idu unazad do 1998. godine) se nalaze u indeksima. Postoje indeksi brojeva (identično sadržaju broja), indeksi rubrika (svi tekstovi u dotičnoj rubrici unazad do 1998.) i indeksi tema (za rubriku Test Drive, rasortirano po tipu hardvera). Svemu tome se može pristupiti sa naslovne strane sajta. Kada otvorite bilo koji od indeksa, stisnite CTRL+F i otvoriće se search za dotični browser koji koristite. Ukucajte ime teksta koji tražite i to je sve. Nije mnogo komplikovano, a postoji otkad postoji i sajt.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2005, 21:45   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Citat:
rexma kaže:
Sve je to lepo ali staviti 20 godina rada na 1 DVD i uciniti ga dostupnim svima je tuzno. Isti slucaj kao i sa muzikom...
Mislim da pogrešno shvataš zakon o autorskim pravima.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 2:49   #15
rexma
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

E chovek, pogresno si me shvatio. Ne pricam o autorskim pravima vec samo zelim da kazem da bi meni kao dugogodisnjem citaocu SK-a bilo izuzetno zao da vidim nesto sto predstavlja 20-ogodisnji rad kod prodavca piratskih diskova na ulici, kao sto mi je zao sto sve sto su Rolling Stones-i, Riblja Chorba, Azra ili Bijelo Dugme radili u svom zivotu svako moze da kupi za 100 din. Znaci nije stvar u autorskim pravima, stvar je u obezvredjivanju dela koje je stvoreno dugogodisnjim radom i zalaganjem bez obzira da li je to casopis kao SK ili muzika jedne generacije. Za jedno sam siguran - ako ikad vidim sve brojeve SK-a na jednom disku sigurno ga necu kupiti...
rexma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2005, 17:12   #16
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

To je zanimljivo razmišljanje i na neki način jesi u pravu.Pojavom novih tehnologija mnoge stvari su postale dostupne i to za male pare.Recimo, nekada si muziku mogao da kupiš jedino na pločama i kasetama, dekovi koji su mogli da snimaju muziku su bili jako skupi, a ploču i nije bilo moguće rezati u kućnoj radinosti.Danas je dovoljno imati konekciju na internet i cd pisač, i možeš za par sati da napraviš kolekciju maletene svih pesama jedne grupe, koje su stvarane godinama, doduše na ilegalan način, ali sa malim izgledima da će neko da odgovara za to.E sad, sve zavisi kako ko gleda na to.Nekome je drago što može za malo vremena i para da ima sve to, bez pomuke, a nekome su ipak draža ona vremena kada se željno iščekivala pesma na radiju da bi se snimila, ili da se ploča ili kaseta pojavi u prodaji, pa su se takve kolekcije pravile i po nekoliko godina.Naravno, ima nečega i u tome što mlađe generacije nisu imale prilike u ono vreme da kupuju tu muziku, prema tome, ako slušaju tu vrstu muzike, i ne ostaje im ništa drugo, nego da skidaju sa neta, ili kupe od nekog već "naprženu" kolekciju.Isto je tako je i sa časopisima, ima neke draži u tome kada se željno iščekuje svaki broj, pa se čuva, slaže u kućnoj arhivi itd...međutim, ima ljudi koji nisu imali prilike u to vreme da kupuju časopise (recimo ili su bili jako mladi ili nisu bili ni rođeni tada), pa bi njima jedna takva arhiva dobro došla.Ja lično bih voleo da imam takvu arhivu, ponajviše zbog toga što mi neki brojevi fale, a neki su i prilično oštećeni (nisam ih ukoričio na vreme), ali treba misliti na to da jednu takvu arhivu nije lako napraviti, pogotovo kada se u igru umešaju i autorska prava koja se moraju poštovati.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko_L na korisnoj poruci:
allokin (16.9.2008)
Stara 26.12.2005, 0:54   #17
WAKAWAKI
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 39
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Well....moj otac je kupovao SK 80tih godina i nazalost ti brojevi su toliko propali da ih je majka bacila ((A prvi broj (jos od 90te godine)koji sam ja kupio je vec poceo ozbiljno da propada :<los papir sta ces...
I sad hocete da kazete da ce to da nestane a ja necu imati nacina da ih ponovo procitam?smrc
Dajte bre te stareee broojeveee..tako sam zeljan
Hm..ovo me podseca na jednu pricu:
Covek umire od teske bolesti.Da bi se izlecio mora da kupi lek.Nema para za lek.Da li taj covek treba:
a)Da ispostuje zakon i umre(jer nema para za lek)
b)Da kaze "ko shisha zakon" i ukrade lek i spase sebi zivot(i zaglavi u zatvor zbog kradje)
Eto ti ..da li postovati autorska prava ili umreti od zelje za prvim brojem SK
WAKAWAKI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2005, 3:05   #18
rexma
Novi član
 
Član od: 19.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

@ Marko_L

Vidis to mi nije palo na pamet... Obojica smo u pravu, a ono sto pricamo je suprotno jedno drugom... Anyway, nisam pametan...
rexma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.12.2005, 22:34   #19
PopMilo
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: Senta
Poruke: 446
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 187 puta na 89 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Malo sam istraživao na netu, i ima jako malo zvaničnih sajtova starih časopisa. Ima jedan prost razlog - prestali su da izlaze ! SK se još drži!!!

Sajtovi koji su posvećeni tim časopisima imaju skenirane brojeve, neku vrstu indeksa itd. Sve zavisi od truda koji je u njih uložen.

Što se tiče autorskih prava na zapadu je stvar relatiovno prosta. Vlasnik autorskog prava na tekst objavljen u časopisu je autor teksta. Pa ako on da dozvolu onda možeš da radiš sa tim tekstom šta hoćeš, a ako on to zabrani ... pa onda vlasnik tog sajta skine taj tekst i to je to... Kompanija koja je izdala časopis ima prava samo na papirni primerak časopisa i ako je on plaćen ona je za njega zaradila neki profit i to je joj dosta (a ni po zakonu nema više šta da traži).

Pitanje je: šta je slučaj sa SK? Da li je "Politika" vlasnik autorskih prava na tekstove u SK-u ili su to Mošorinski, Bećirić, Voja Mihailović, Popević, Tihomir, Vasović, a da ne spominjem Voju Antonića i Andriju Kolundžića...?

Mislim mora da su dobri ljudi kad su sa onakvim entuzijazmom pisali o kompjuterima osamdesetih, pa ako ih pitamo možda većina i da dozvolu?

Mislim da bi mladi naraštaji trebalo da imaju priliku da pročitaju neke od legendarnih tekstova.

p.s. Ko se seća "Hakerski Bukvar: Marko Kraljević po prvi put među hakerima"
PopMilo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.12.2005, 6:54   #20
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Web arhiva Sveta kompjutera ???

Ideja je odlicna. Sto se tice autorskih prava za to nam je potreban komentar Sveta Kompjutera ili Politike. Sam posao i nije toliko obiman koliko se cini. Kao prvo, ocigledno je da brojevi od 1998. do danas vec postoje u elektronskoj formi, znaci potrebno je obraditi 14 godina, a ne 20. Drugo, da li redakcija ima ranija godista u elektronskom obliku? Ako ima to dodatno smanjuje posao.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
arhiva, svet kompjutera

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Forum Sveta kompjutera - ekran za prijavu Eni Slobodni softver 13 21.11.2009 15:52
Prodaja starih brojeva Sveta kompjutera Pollux Brbljaonica 14 6.8.2008 22:16
Forum Sveta kompjutera - Bezbedno i korisno mesto na internetu. Simke Forum o forumu 7 10.1.2008 16:37
Pretraga Sveta kompjutera nighthawk Brbljaonica 1 9.1.2008 17:38
Želim da postanem saradnik Sveta kompjutera... oluja O SK-u uopšte 0 18.11.2006 15:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com