Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.10.2010, 9:58   #101
CounteSSpanktacula
Član
 
Član od: 10.12.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Geomaster kaže: Pregled poruke
Meni su ukinuli sajt na 000webhost.com, samo zato što sam korisnicima slao povremene mejlove. Odnosno, pretpostavljam da je zato, pošto njihova tehnička podrška ne daje backupove, niti razlog zašto su ti ukinuli sajt. Za druge hostinge, ne znam, ali pretpostavljam da je slična praksa (koliko para, toliko muzike).
Ne, 000webhost ukida accounte bez razloga...odnosno kada ima zatrebaju resursi/server za paid hosting. Bez razmišljanja samo ugase account. Svi besplatni accounti su kod njih trial (tako da obavezno uvek radite backup).
Evo jednog od milion slučajeva: http://villecoder.com/2010/01/12/jus...to-000webhost/

Njihov affiliate sistem je totalni scam. Realno bi ih trebalo zatvoriti. Trenutno kao besplatnu varijantu koristim Byethost i nemam problema sa upoadovanjem fajlova. Takođe, njihov support me oduševio čak i za free hosting.

Nadam se da neće biti isti slučaj kao sa 000webhosting.
CounteSSpanktacula je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 12:39   #102
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
CounteSSpanktacula kaže: Pregled poruke
Ne, 000webhost ukida accounte bez razloga...odnosno kada ima zatrebaju resursi/server za paid hosting. Bez razmišljanja samo ugase account. Svi besplatni accounti su kod njih trial (tako da obavezno uvek radite backup).
Evo jednog od milion slučajeva: http://villecoder.com/2010/01/12/jus...to-000webhost/

Njihov affiliate sistem je totalni scam. Realno bi ih trebalo zatvoriti. Trenutno kao besplatnu varijantu koristim Byethost i nemam problema sa upoadovanjem fajlova. Takođe, njihov support me oduševio čak i za free hosting.

Nadam se da neće biti isti slučaj kao sa 000webhosting.
Meni se Byethost dosta zapucavao u vreme kada sam ga koristio, i dešavalo se da svaki drugi request prosledi na neki njihov sajt kao advertisement, nisam ni ja bio siguran zašto je to tako. Posle jedno 5-6 meseci sign-upovao sam se ponovo misleći da je situacija bolja, ali opet isto. Isto mi se zapucavao i FTP, recimo prekine mi upload kad stigne do ~90%.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2010, 20:30   #103
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Umesto 000 u koji sam se razocarao (i Byethost takodje, bagovito mnogo...), preporučujem vam ATB host, uopšte nije loš.Ima potpuno free verzija koja je manje-više kao i sve ostale a postoji i post4host varijanta u kojoj nude sledeće (potrebno je 10 postova mesecno na njihovom forumu, ali to je bar lako naspamovati ):

-5GB of Storage
-50GB of Bandwidth
-10 Email accounts
-5 MySQL Databases <-- ovo mi se posebno dopada

Daju i Fantastico Deluxe sa gomilom aplikacija.
Kod 000 su za Fantastico napisali: Radimo na poboljsanju ove opcije, ali ako imate placen hosting acc možete ga slobodno koristiti

Vise informacija: http://www.atbhost.net/hosting-plans.html
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 0:43   #104
Miki2
Član
 
Član od: 16.6.2010.
Poruke: 161
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: Dobar (besplatan) hosting sajt...

Ja licno nemam neka iskustva sa besplatnim hostingom. Smatram da svako ko misli nesto da zaradi na internetu treba da ima i ozbiljan hosting. E sad ako mislite kupiti neki domaci hosting, tu mislim da je ipak za nijansu bolja varijanta neki strani besplatan, kao recimo www.byethost.com
U svakom slucaju ako zelite zaraditi kupite ozbiljan hosting kao sto su JustHost ili Host Gator.
Miki2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 16:05   #105
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dobar(besplatni) hosting sajt...

Citat:
DonGruja kaže: Pregled poruke
Pozdrav, hteo bih da te zamolim posto kazes da vec imas napravljen svoj sajt na ovom www.freehostia.com
Interesuje me kako da ja to uradim jer sam skoro poladana proveo pokusavajuci da provalim kako da to uradim,
kad god pokusam uvek izadje da se plati i kod onog chokolada koji je kao besplatan a cena je 9. nesto $
Besplatan je hosting:
http://www.freehostia.com/signup.html?plan=92

Domen NIJE besplatan (osim ako uzimaš njihov poddomen - tada je i to free).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 18:20   #106
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dobar (besplatan) hosting sajt...

Samo da napomenem da se na FreeHostia možete igrati 1 godinu sa besplatnim host paketom.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 19:40   #107
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dobar (besplatan) hosting sajt...

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Samo da napomenem da se na FreeHostia možete igrati 1 godinu sa besplatnim host paketom.
Stvarno? Nakon godinu dana ti ukinu free nalog? To je bezveze, a i ne piše nigde (bar ja nisam video).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2011, 22:12   #108
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Dobar (besplatan) hosting sajt...

Tako je bilo do pre 6 meseci možda se sada nešto promenilo. Imao sam 3 WAP foruma na FreeHostia i svaki je živeo 1 godinu.
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2011, 18:46   #109
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ja sam otvorio nalog kod 000webhost, da bi ispitao kako neke stvari funkcionisu, pa da posle to implementiram na pravi sajt. U pocetku je (skoro) sve funkcionisalo kako treba, a sad mi cesto izbacuje server error i network timeout. Nemogu cak ni obican plug-in za Wordpress da instaliram; pocne instalacija, pise da otpakuje datoteku i nikad da zavrsi.

Probacu neki drugi hosting, koji je ovde preporucen, pa cu preneti iskustva.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 19:34   #110
Anatoxin
Novi član
 
Član od: 11.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Anatoxin Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anatoxin Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anatoxin Slanje poruke preko Skypea korisniku Anatoxin
Arrow Re: Besplatan web hosting

Ne znam... Ja vec duze vreme koristim 000webhost i radi mi bez problema, cak ima i "affiliate" program. Ja sam registrovao jos davno preko njega. Jedan moj drug mi je dao link. Ne znam da li to ima neke veze, ali kod mene radi sve okej!
Sto se hostinga tice oni su najpouzdaniji po meni od svih meni poznatih free hostinga. (Ni slucajno ne kazem da su besprekorni, ali za te pare... ) A dosta njih sam vec probao do sada. I placene hostinge takodje. Poneki jeftini placeni su mnogo gori od 000webhosta! Znaci, ako hocete da platite, onda bolje da uzmete neki dobar, inace nista niste uradili...
Ali support kod 000webhosta ne valja nista. Ja skroro svake druge nedelje se svadjam sa staff-om, posto su jednostavno glupi. Ima ona fora da dobijes besplatno silver paket ako odradis mesecno ne znam vec koliko tiketa za zalbu, pa ima tamo medju njima koji ni blage veze nemaju ni sa cime. Pa ti salju one svoje unapred napisane poruke...
Anatoxin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 21:09   #111
howtoserbia
Novi član
 
Član od: 11.8.2011.
Lokacija: Martinci
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku howtoserbia
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Weebly po meni najbolji free host imate panel, sve uprosceno najbolji...
howtoserbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 21:10   #112
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

@Anatoxin: To sam i ja mislio dok mi nisu obrisali sajt jer im je zafalilo prostora na disku.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 22:22   #113
Anatoxin
Novi član
 
Član od: 11.8.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Anatoxin Slanje poruke preko MSN-a korisniku Anatoxin Slanje poruke preko Yahooa korisniku Anatoxin Slanje poruke preko Skypea korisniku Anatoxin
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ne secam se od kad koristim 000webhost, ali mi nikad nisu nista ucinili lose, osim da mi nisu znali da pomognu. Ali ovo na zalost vise puta...
Ali ne znam bolji za dzabe, pa koristim ovo, posto nemam vise ni jedan vazniji sajt koji mi treba da bude dostupan 24/7.
A ako bi mi obrisali, ni to ne bi bio problem. Jesi li vidio njihov BackUp sistem?
Redovno pravis BackUp i to je to.
Ako zelite garanciju onda moze da se plati za neki bolji. I onda nece biti ovih problema.
Anatoxin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2011, 22:27   #114
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Citat:
Anatoxin kaže: Pregled poruke
Ne secam se od kad koristim 000webhost, ali mi nikad nisu nista ucinili lose, osim da mi nisu znali da pomognu. Ali ovo na zalost vise puta...
Ali ne znam bolji za dzabe, pa koristim ovo, posto nemam vise ni jedan vazniji sajt koji mi treba da bude dostupan 24/7.
A ako bi mi obrisali, ni to ne bi bio problem. Jesi li vidio njihov BackUp sistem?
Redovno pravis BackUp i to je to.
Ako zelite garanciju onda moze da se plati za neki bolji. I onda nece biti ovih problema.
Koristim 0000free i nikad i to baš nikad nisam imao nikakvih problema, imaju originalan cPanel, nisam se sretao sa downtimeom (AFAIK) i moje preporuke za njega. I nije meni problem što sam izgubio podatke sajta pošto imam lokalne kopije, ali to da ti neko obriše sajt zato što im treba prostora je jako loše.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 11:19   #115
Zlajo
Novi član
 
Član od: 10.5.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Za pocetnike:
http://sites.google.com
Pravite sajt bez znanja html-a, samo klik-klik i gotovo!
Zlajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2011, 11:37   #116
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Onaj gore, ATB host što sam pominjao, se u gasio, a na sledio ga NoPayHost: http://nopayhost.com/ .Odlična ponuda za 10 postova mesečno na njihovom forumu, i ne brišu accounte tako na svoju ruku.Jedino što nekad ima usporenja, a server je u SAD, al' jbg, koliko para, toliko i muzike Meni služi za testiranje i držanje nekih manje bitnih strana, za to mi je odličan.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.10.2011, 21:47   #117
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Ja na http://byethost.com/index.php/free-hosting već duže vremena držim svoju staru Malu Web školu - za sad sve stoji tamo OK, ništa nisu brisali (čini mi se )
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 5:05   #118
Outbox
Novi član
 
Član od: 31.1.2012.
Poruke: 13
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Je l' zna neko kako bi na 000webhost-u mogao da izbrisem nastavak /wordpress posle domena? ( npr. www.something.com/wordpress). Bas se mucim i ne mogu da skontam, a bas me nervira. Ok, pocetnik sam. Zelim da napravim nesto, korak po korak. I ovo ne uspevam nikako da resim. Je l' ima(o) neko slican problem i je l' zna kako bi to moglo da se resi?
Outbox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 11:43   #119
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

Koliko ja mogu da zakljucim verovatno si instalirao wordpress u folder wordpress, a treba da instaliras u root folder. Verovatno na FTP-u imas u root jedan folder koji se zove wordpress a u njemu svi wordpress fajlovi.

Postoji dva resenja da obrises bazu i taj folder i da ides ispocetka, ili da prebacis sve wordpress fajlove u root, a to je malo teza operacija ako nemas iskustva.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2012, 13:47   #120
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Besplatan web hosting

http://codex.wordpress.org/Moving_WordPress

http://www.webdesignforidiots.net/20...s-to-you-root/
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
free hosting, web hosting

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Dobar (besplatan) hosting sajt... Wastelander Web razvoj 9 26.1.2011 20:48
Besplatan Coldfusion Web hosting Jenkiduduldu Web razvoj 0 21.1.2008 14:13
Besplatan hosting (30 MB) 3LANCER Web razvoj 0 9.7.2006 17:16
Manite se free hostinga, donatorski hosting rules absonic Internet tehnologije 5 10.6.2006 13:33
Besplatan web hosting PeTkO Zanimljive Web lokacije 2 19.3.2006 19:28


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com