Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.2.2009, 0:08   #1
Peny
Novi član
 
Član od: 2.1.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kup- laptop ?

Pozdrav, ,

znam da mi je pismo podugacko i nacin na koji pisem i postavljam nije odgovarajuci ali je nacin na koji sam ja sposoban da izrazim sto zelim i kako, pa cu pokusati, stoga se nemojte ljutiti ako ne odgovara niti vas obavezujem niti prisiljavam, ako smatrate da mozete pomoci:

Zelim kupiti laptop a predhodnog iskustva nemam,
nesto sam i procitao na vasem forumu, a malo listo ali, je to sve mrsava kapljica ak me razumjete ja nis.

zasad imam negodovanja za laptop da su kvarljivi sra... itd.

Korisnik sam desktopa, uzet prije par i vise godina athalon . ati, i nemam ni jedne zalbe na njega niti ikakvih kvarova osim naravno preformanse. Novo vrjeme.

Ovo zaboravite 20 000 KN pa imas kvalitetu, snagu garanciju..

prosjecni korisnik sam, igram igre i to mi je 70% , ostalo je net , office.
Nemam problema sa HDD imam 80 GB i skoro nisam nikad presao 40 gb.


Znam da je za malo tesko dobiti puno, ali ja ne planiram prelaziti 8 000 KN pa i to mi je puno, ali i ne zalim uzimati prosjek, kaze mozes igrati igre direct x9 High , ali direct x10 et osrednje, sta ce mi to kad sve se pravi na direct x 10 i jos raste, ( 10x high nes best buy koja bi se mogla kasnije uzet ), zasad je dobro nes bolje i od ati 9600 pro heheh.

Radije sam za to da uzmem stvarno KVALITETAN laptop s OSOBITOM podlogom Maticna ( mogucnosti ) s kojom cu moci u korak s vremenom DDR 3 novi proces..., jos sto se uklopi sto vise efikasnije. ( jer sta mi se isplati sve to nadogradivati ako laptop nije nes osoobit )

Eh kvaliteta laptopa, sta je to - sto je cini naravno osim komponenti graficka, procesor... Kakvu ulogu ima materiljal ili sta drugo, sta ce mu to dati vrjednosti i kad tehnologija ode kilometar dalje pored subjektivne vrjednosti sta je to neka kvaliteta ( sony nije samo brand, niti je philips masta crtanja , ili logitech .. ) kad uzemte nakon par godina pa i dalje cjeniti tu stvar iako presla kilometre i kilometre a ona ustraje na dobri nacin i odise nekom skromnoscu i cvrstinom.

Dalje nova memorija DDR3da li je to velika razlika i DDR2 800 DDR" 1066,
i ima li veze nes procesor i DDR3 iskoristavanje te memorije, nes sam cito novi procesori od AMD, (zelim imati to na umu )

Procesor, za igranje, cuo da je duo bolji od quadro i trio, i kakve su to razlike 2.0 - 2.56 - 2.10 ... ??? mozete li reci par best buy prioritet preformanse - kolika cjena

Graficka koja je za igranje nove generacije moze proci optimalno za high preformanse - cjena, sta bi vi preporucilio za mene

i zvucna cuao sam za creativ sound blaster x ili tako nes reklamira se na igrama.

dalje ne znam osim jos jednog pitanja da li se laptopi kupuju gotovi ili se mogu naruciti po zeljenim postavkama. Sta sad da radim da kupujem gotove, kad je to sve ako uzems lose onda je lose ako uzmes prosjek sve je nekakav prosjek, ako uzem s dobro puuunoo plati, - da li krenuti sa tom nekom dobrom podlogom- Kako.. ili ne?

Znaci da ponovim ukratko:

-Laptop za sad moze biti nes osrednjih preformansi, ali s tim da je opcija - mogucnost HD, nova tehnologija, moguc DDR3 novi procesori sto dolaze i nove graficke, ( ali ne da je sve *****e da bar krenem dobrim procesorom i ram da kasnije sto manje stvari moram nadogradivati )

-izdrzljivost, kvaliteta, Oblik, mogucnosti

STO SE OBLIKA TICE NE VOLIM KOCKASTO, SVIDAJU MI SE TOSHIBA ILI ACES ASPIRE ILI NEKI FUJITSU - SIM KAO BOJA MORA- NES ELEGANTNO JEDNOSTAVNO.

hVALA U SVAKOM SLUICAJU na neobicnom zahtjevu.
Peny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 0:13   #2
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Kup- laptop ????

Prvo pitanje, zasto laptop
Drugo koliko je 8000KN, valjda oko 1100e. nisam siguran kako se u kunama racuna, valjda podeljeno sa 7.2
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.2.2009, 0:19   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Kup- laptop ????

Koliko vidim ti bi da nadogradjujes, pa bi neki Quad Core, pa DDR3 memoriju... E pa to ne moze sa laptopom. Resenje za tebe je desktop racunar jer kod laptopa ono sto kupis imas zauvek (osim memorije i hard-a). Moge se i procesor i graficka menjati ali je to druga prica za drugo mesto i drugo vreme.

Postavi pitanje u temi "Sta da kupim" (desktop).
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvučnici i laptop Fanthom Zvuk na računaru 7 19.11.2008 17:32
Laptop gubi konekciju s Wireless mrezom Anebolos Kvarovi 0 27.9.2008 10:53
Laptop?!? Svrbisha ŠDK - Prenosni računari 9 22.7.2008 0:52
Instalacija zlog windowsa na laptop chris Operativni sistemi 8 6.1.2008 0:31
Laptop - Ogroman problem hocukuci Operativni sistemi 3 7.10.2007 0:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com