Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.6.2009, 20:37   #1
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Fedora 11 Leonidas



Nova Fedora 11 Leonidas dostupna je od 9. juna ove godine. Spisak novih stvari i poboljšanja u novoj verziji možete naći na ovoj adresi.

Download link za sva dostupna izdanja Fedore 11

Serveri za direktan download očigledno ne rade ali je zato dostupnost preko torenta odlična (u toku skidanja preko torenta jutros na 4Mbps brzina je dostizala punih 415KB/s pa je kompletan x64 DVD skinut za nešto malo više od 2 sata)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2009, 22:02   #2
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

Probao sam danas KDE LiveCD na mašini (doduše prvo sam je probao pre neki dan u virtuelnoj mašini). Trebalo joj je samo 15 minuta da se podigne s CD-a. Bradu sam obrijao dva puta dotle . Pretpostavljam da je krivac visoka kompresija sadržaja na disku jer se Ubuntu diže za mnogo manje vremena.
Ono što me je iznenadilo je da je autodetekcija drajvera za grafičku odlično radila i što je najzanimljivije, izabran je "nouveau" drajver koji je sasvim fino proradio na 7600GS AGP i čak izabrao rezoluciju koju inače koristim (1280x1024@85Hz, CRT monitor). Ubuntu se tu nije dobro pokazao. Naime, zbog propusta u nameštanju autodetekcije (koji sam im uredno i prijavio), Ubuntu je koristio "vesa" drajver umesto "nv" koji je inače trebao da koristi. Ovim propustom su pogođene sve kartice koje imaju bridge AGP->PCI-E. Nakon ručnog nameštanja "nv" drajvera, drajver je proradio bez problema ali izabrana rezolucija je bila 1920x1440@60Hz, maksimalna rezolucija mog monitora, što je bilo neprihvatljivo. S druge strane u Fedori je desktop folder crkao uz poruku "The process for the desktop protocol died unexpectedly", i u virtuelnoj i na pravoj mašini, moguće zbog manjka memorije. Takođe u Fedori je scrollbar u Kickoff-u roze boje, iz neznanih razloga.
Toliko o utisku na prvi pogled.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2009, 19:22   #3
na12
Veteran
 
Član od: 4.10.2008.
Lokacija: /tmp/srbija/sabac Sistem:ArchLinux x86_64
Poruke: 834
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 196 puta na 181 poruka
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

Nekako me ova Fedora 11 podseca na windows,najstabilnija je sa default podesavanjima,cim nesto pokusam da ubacim sa strane ona pravi problema.Recimo,kad promenim temu za Gnome sve radi normalno jedno kratko vreme,ali onda posle pokretanja neceg paneli se izgube a ikone pocnu da igraju uzicko kolo po Desktop-u,sve se vraca na normalu kad vratim osnovnu temu.Isto tako kad se promene ikone u programima se pojave crveni krstici na pojedinim mestima,iste ikone sam u drugim distro-ima isprobao i rade perfektno.Naisao sam i na probleme sa fontovima i instalacijom drugih WM-a.Sve u svemu posle kraceg zezanja sa grafickim okruzenjem utisak koji sam stekao-ne treba dirati nista ako hoces da ti stabilno radi fedora(za razliku od OpenSUSE,Ubuntu-koji su veoma savitljivi po tom pitanju).
na12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2009, 20:07   #4
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

Sistem je dobar, samo sto se kod mene desava da se ponekad monitor ugasi u toku rada (ukljucuje se pomeranjem misa) i da kada ubacim CD/DVD u drajv, nakon upotrebe, ne mogu da otvorim vrata za disk. Mogu da ga izbacim samo na Computer > Eject. Kako da resim ovo? Takodje, ponekad uopste nema tona iako sam uklonio PulseAudio i iako je radio pre 5 minuta. Sta mu je?

Poslednja ispravka: Haker95 (24.6.2009 u 15:39)
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 1:26   #5
Borowatz
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Boogerville
Poruke: 543
Zahvalnice: 318
Zahvaljeno 78 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Borowatz
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

Ja sam instalirao fedoru 11 na 2 kompa, desktop i laptop. Na desktopu sam instalirao sa dvdja, i tu sam stavio home na ext4, a root na ext3 i posle instalacije nije radio grub. To nje bi neki problem jer sam ponovo upisao grub iz rescue-a.
Na laptopu sam instalirao sa live-a, i podesio boot na ext3, a ostalo na ext4. I opet grub nije hteo da radi. Live nema opciju rescue. Ovde već nije bilo svejedno, jer sam na winu imao neku ćaletovu aplikaciju za radnju od par k$, pa reformat diska je no-no . Onda sam u instalaciji fedore stavio da sama insformatira šta joj treba i da pregazi postojeći linux. Tek je onda proradila.
I od tada sam sega mega tadovoljan kako radi. Instalirao wifi i piči i net, preko sambe šerovani filmovi sa desktopa.
Ovaj problem sa grubom je izgleda, dosta čest, jer je i moj bivši cimer instalirao fedoru i isti problem ima. Problem je još veći što ne može da se podigne instalacija xp-a ili viste da se upiše nov mbr.
Borowatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 8:28   #6
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

Cekao sam F11 tako dugo, i cim je izasla, skinem ja i instaliram lepo, i instaliram fglrx drivere, i *****!!! Za novi kernel nema funkcionalnih drivera! Izem ti novinu. Razocarao sam se u Fedoru koja mi je bila favorit distro, i sada koristim Ubuntu i zadovoljan sam
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2009, 10:36   #7
kmilos
Član
 
Član od: 19.3.2009.
Poruke: 72
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 24 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Fedora 11 Leonidas

@Salito
A što se za razliku nisi razočarao u ATI?

Nije Fedorina krivica što je toliko ispred svih i što ATI ne izdaje drajvere za najsvežije kernele i X, ili što ih ne oslobodi...

Meni radeon i radeonhd drajveri skroz završavaju posao na F11.
kmilos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fedora 10 Cambridge holodoc Slobodni softver 89 1.5.2009 14:46
Fedora 9 Sulphur holodoc Slobodni softver 39 18.11.2008 4:44
Fedora 8 (Werewolf) Eni Slobodni softver 32 11.12.2007 23:32
Izasla Fedora 7! Covenant Slobodni softver 20 7.6.2007 13:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com