Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.8.2011, 14:44   #41
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

A sta mi da radimo koji smo kartice registrovali kao da zivimo u Bosni preko PayPal-a?
Schnak3 je offline  
Stara 30.8.2011, 15:11   #42
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Moraces da nabavis novu karticu. Ne pokusavaj da istu karticu registrujes na novom nalogu, nece je prihvatiti.
milstan je offline  
Stara 30.8.2011, 16:03   #43
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

ili ugasi stari nalog, jednostavnije je tako
strajo je offline  
Stara 30.8.2011, 17:23   #44
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Nece moci! Broj kreditne kartice ostaje u PayPal bazi zauvek. To sto obrises nalog ne znaci da si obrisao podatke sa njihovog servera.
milstan je offline  
Stara 30.8.2011, 17:39   #45
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Dali moze neko za malo mladje clanove ovog foruma kao sto sam ja da objasni sta se sve dobija uvodjenjem paypala?
Flexyy je offline  
Stara 30.8.2011, 17:46   #46
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Flexyy kaže: Pregled poruke
Dali moze neko za malo mladje clanove ovog foruma kao sto sam ja da objasni sta se sve dobija uvodjenjem paypala?
Tebi ne znaci nista, kako god okrenes...osobama preko 18 godina znaci da se nece cimati oko sigurnosti pri kupovini sa svojih kreditnih kartica, u sustini novac sa kartice se prebacuje na paypal racun i kad kupujes nesto kucas paypal podatke, tako da ti kartica ostaje sigurna...

Mi sa debitnim karticama ne dajemo ni jedan fuck za paypal...

video opis: https://cms.paypal.com/cgi-bin/marke...tIsPaypal_demo
nexexcalibur je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
Flexyy (30.8.2011)
Stara 30.8.2011, 19:12   #47
reckless
Član
 
Član od: 26.2.2011.
Poruke: 65
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

prodaja softvera i donacije su najveci dobitak.. Svako ima paypal
reckless je offline  
Stara 30.8.2011, 21:06   #48
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Mi sa debitnim karticama ne dajemo ni jedan fuck za paypal...
I kakve tačno koristi imaš od debitnih kartica ukoliko na web sajtu gde planiraš nešto da pazariš ne postoji procesor kartica? Istu kao kad bi sa tom karticom zapucao u neku klasičnu prodavnicu gde nikada nisu čuli za POS terminal i gde recimo primaju samo gotovinu. Svako ko misli da je posedovanje debitne / kreditne kartice samo po sebi dovoljan uslov za online kupovinu je u zabludi jer bez online procesora kartice ne vrede ni ono malo plastike od koje su napravljene.

Da stvar bude interesantnija pravi potencijal PayPal-a ne leži u tome što omogućava lak prenos novca između naloge već zato što firmama omogućava da za potrebe svojih web sajtova "iznajme" uslugu online procesiranja kartica tj. da iskoriste Pay Pal kao nešto što se stručno zove "third party merchant" (trgovac posrednik čiji je isključivi zadatak da reguliše protok novca između kupca i prodavca). Dakle, sve što je potrebno da se običan web sajt pretvori u online prodavnicu je da se iskoristi softver / API koji PayPal stavlja besplatno na uslugu svojim korisnicima a Pay Pal je tu da se pobrine oko kompletnog posla procesiranja prenosa novca i bankarskih transakcija.

Naravno takvu uslugu PayPal naplaćuje i to isključivo kroz procenat od svake transakcije ali kad se na kraju podvuče crta jasno je da je procenat sasvim korektna nadoknada za tako kompletnu i jednostavnu uslugu koju Pay Pal pruža. To je razlog zbog kojeg web developeri / online trgovci po svetu konstantno kukaju ukoliko spadaju u red država koje nisu podržane Pay Pal-om.
Neutrino je offline  
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Neutrino na korisnoj poruci:
Asmodeus (1.9.2011), Game fever (31.8.2011), iMa_NeKo_PljUgU (31.8.2011), Iris (30.8.2011), Mali Mrav (31.8.2011)
Stara 31.8.2011, 8:05   #49
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Da li ovo znači da ćemo moćo komotno da kupujemo stvari sa ebay-a, ili će opet b iti nekog cimanja, ili ljudi neće slati za Srbiju?
Danilo023 je offline  
Stara 31.8.2011, 9:09   #50
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Po meni veci je problem to sto nisi siguran da ce porucena roba stici. Ako i salju za Srbiju pitanje je kako ce tamo neki nas carinik/spediter/sluzbenik biti raspolozen, pa moze ili da ti naplati neku izmisljenu taksu ili da robu zadrzi za sebe ili da bude sve u redu. Znaci, lutrija....
galebns je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
Danilo023 (31.8.2011)
Stara 31.8.2011, 9:23   #51
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Ja kupujem samo od proverenih prodavaca koji imaju 100+ pozitivnih preporuka. Nikad se nije desilo da neko ne posalje robu. Uvek na cenu dodam 20% carine i jos 18% PDV-a preko. Tako se dobija konacna cena pa ako ti odgovara naruci, ako ne nemoj.

Racunajte da ce sitnice tipa kablovi, memorije i sl. biti najverovatnije oslobodjeni od carine tako da cete platiti samo uslugu carinjena od par stotina dinara.

Medjutim to nije uvek slucaj, recimo za kertridze za stampac su mi naplatili carinu i PDV, a ja sam racunao da nece. I na kraju mi je cena ispala kao u nasim radnjama.
milstan je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku milstan na korisnoj poruci:
Danilo023 (31.8.2011), Schnak3 (31.8.2011)
Stara 1.9.2011, 15:34   #52
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

U danasnjem broju SK-a, u rubrici .rs pise:

Citat:
Nedavno saopstenje PayPala u kom se pominje Srbija, ne znaci da ce od 24. septembra Srbija biti ukljucenja u ovaj sistem (http://goo.gl/anznr). Rec je o tome da PayPal drugacije tarifira neke transakcije u zavisnosti od toga sa koje se teritorije obavljaju, ali to nema nikakve veze sa "poreklom" samog naloga.
Ja ovu recenicu ne razumem? Da li to znaci da ako sam ja Nemac sa nemackim PayPal nalogom, i nalazim se na moru u CG odakle nesto kupujem, nece mi biti ista tarifa nego kad kupujem iz Nemacke? Ovo mi deluje prilicno... neverovatno! Na ovom linku to nigde ne pise, takodje se ne navodi da li ce Srbija biti ukljucena 24. septembra ili ne.

Za kraj, procitajte ponovo email koji sam dobio od PP supporta (citirao sam u prethodnom postu), kojima ni sam ne verujem 100%, ali ipak...
milstan je offline  
Stara 1.9.2011, 16:14   #53
Ninoslav
Veteran
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Bečej/Novi Sad
Poruke: 632
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 235 puta na 119 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko AIM-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Yahooa korisniku Ninoslav Slanje poruke preko Skypea korisniku Ninoslav
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
milstan kaže: Pregled poruke
U danasnjem broju SK-a, u rubrici .rs pise:

Ja ovu recenicu ne razumem? Da li to znaci da ako sam ja Nemac sa nemackim PayPal nalogom, i nalazim se na moru u CG odakle nesto kupujem, nece mi biti ista tarifa nego kad kupujem iz Nemacke? Ovo mi deluje prilicno... neverovatno! Na ovom linku to nigde ne pise, takodje se ne navodi da li ce Srbija biti ukljucena 24. septembra ili ne.

Za kraj, procitajte ponovo email koji sam dobio od PP supporta (citirao sam u prethodnom postu), kojima ni sam ne verujem 100%, ali ipak...
Ma pusti ti šta pišu neznalice iz SK. Šta, PP proverava lokaciju odakle plaćaš i onda na osnovu IP adrese određuje procenat? How yes no.
Ninoslav je offline  
Stara 1.9.2011, 16:19   #54
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

S tim "neznalice iz SK" ne mogu da se slozim jer je to casopis koji citam punih 12 godina i bar 12 puta mi je vazniji od PayPala u zivotu.

Ja samo ne znam odakle autoru teksta informacija koju je napisao?
milstan je offline  
Stara 1.9.2011, 17:04   #55
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Ninoslav kaže: Pregled poruke
Ma pusti ti šta pišu neznalice iz SK. Šta, PP proverava lokaciju odakle plaćaš i onda na osnovu IP adrese određuje procenat? How yes no.
Ta "neznalica is SK-a" očigledno mnogo bolje poznaje način funkcionisanja Pay Pal-a od tebe tako da ne vidim čemu etiketiranje kad defintivno nije na mestu.

Prvo i najbitnije što valja raščistiti je ko zapravo plaća procenat Pay Pal-u. U slučaju klasičnog prenosa novca između dva fizička lica procenat uvek plaća osoba koja šalje novac tako da osoba koja prima novac uvek dobije iznos koji je prvobitno namenjen za prenos. U slučaju online kupovine radi se o prenosu novca između fizičkog lica (kupac) i pravnog lica (prodavac) i u tom slučaju procenat plaća isključivo prodavac.

Preneseno na ovaj primer o Švabi u Crnoj Gori ukoliko Švaba reši da kupi nešto online na web sajtu čija je Pay Pal usluga (nalog) registrovana u Crnoj Gori apsolutno nije bitno iz koje zemlje se uplata vrši jer je prodavac taj koji plaća procenat Pay Pal-u. U tom slučaju se naravno procenat računa na osnovu zone u kojoj se nalazi prodavac tj. u ovom slučaju Crna Gora.

Sad se naravno postavlja pitanje kada će Švaba lično platiti procenat po tarifi koja važi za zonu u kojoj se nalazi Nemačka? Platiće kada recimo reši da pošalje novac nekom fizičkom licu sa svog Pay Pal naloga koji je logično registrovan u Nemačkoj. Ako se neko sada pita zbog čega se Švaba jednostavno ne bi napravio pametan i registrovao Pay Pal nalogu recimo Ulambatoru da bi platio manji procenat odgovor je jednostavan - Pay Pal vrši striktnu verifikaciju bankarskih računa i dozvoljava "upload" sredstava i zaduživanje kartica samo ukoliko su one registrovane u banci koja se nalazi u istoj zemlji za koju je registrovan Pay Pal nalog.

Što se tiče zonskog pristup određivanja procenta koji Pay Pal uzima od svake transakcije to nije ništa novo jer je sasvim realno očekivati da nemaju svi kupci u svetu istu kupovnu moć. Nije realno očekivati da prodavac iz Nigerije bude u stanju da plati isti procenat kao recimo kupac iz Gringozemske.
Neutrino je offline  
Stara 1.9.2011, 17:12   #56
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ta "neznalica is SK-a" očigledno mnogo bolje poznaje način funkcionisanja Pay Pal-a od tebe tako da ne vidim čemu etiketiranje kad defintivno nije na mestu.

Prvo i najbitnije što valja raščistiti je ko zapravo plaća procenat Pay Pal-u. U slučaju klasičnog prenosa novca između dva fizička lica procenat uvek plaća osoba koja šalje novac tako da osoba koja prima novac uvek dobije iznos koji je prvobitno namenjen za prenos. U slučaju online kupovine radi se o prenosu novca između fizičkog lica (kupac) i pravnog lica (prodavac) i u tom slučaju procenat plaća isključivo prodavac.

Preneseno na ovaj primer o Švabi u Crnoj Gori ukoliko Švaba reši da kupi nešto online na web sajtu čija je Pay Pal usluga (nalog) registrovana u Crnoj Gori apsolutno nije bitno iz koje zemlje se uplata vrši jer je prodavac taj koji plaća procenat Pay Pal-u. U tom slučaju se naravno procenat računa na osnovu zone u kojoj se nalazi prodavac tj. u ovom slučaju Crna Gora.

Sad se naravno postavlja pitanje kada će Švaba lično platiti procenat po tarifi koja važi za zonu u kojoj se nalazi Nemačka? Platiće kada recimo reši da pošalje novac nekom fizičkom licu sa svog Pay Pal naloga koji je logično registrovan u Nemačkoj. Ako se neko sada pita zbog čega se Švaba jednostavno ne bi napravio pametan i registrovao Pay Pal nalogu recimo Ulambatoru da bi platio manji procenat odgovor je jednostavan - Pay Pal vrši striktnu verifikaciju bankarskih računa i dozvoljava "upload" sredstava i zaduživanje kartica samo ukoliko su one registrovane u banci koja se nalazi u istoj zemlji za koju je registrovan Pay Pal nalog.

Što se tiče zonskog pristup određivanja procenta koji Pay Pal uzima od svake transakcije to nije ništa novo jer je sasvim realno očekivati da nemaju svi kupci u svetu istu kupovnu moć. Nije realno očekivati da prodavac iz Nigerije bude u stanju da plati isti procenat kao recimo kupac iz Gringozemske.
Sjajno! Ako u "Upcoming Policies" PayPal doda RS, MK i ME u tabele sa procentima kostanja transakcije, a kad se placa ili salje na/iz accounta registrovanih u ovim zemljama iz/na accounte registrovane u drugim zemljama, zar to logicno ne znaci da planiraju da uvedu RS, MK i ME u sistem?

Cak sta vise, po ovoj strani koja je na PayPalovom sajtu moze se zakljuciti da ce uvesti FULL uslugu u RS, MK i ME (i slanje i primanje novca).

Stvarno ne znam kojom logikom se vodio autor teksta, ali ja (i verujem svi ostali) se nadaju da nije u pravu.
milstan je offline  
Stara 1.9.2011, 17:32   #57
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
milstan kaže: Pregled poruke
Sjajno! Ako u "Upcoming Policies" PayPal doda RS, MK i ME u tabele sa procentima kostanja transakcije, a kad se placa ili salje na/iz accounta registrovanih u ovim zemljama iz/na accounte registrovane u drugim zemljama, zar to logicno ne znaci da planiraju da uvedu RS, MK i ME u sistem?

Cak sta vise, po ovoj strani koja je na PayPalovom sajtu moze se zakljuciti da ce uvesti FULL uslugu u RS, MK i ME (i slanje i primanje novca).

Stvarno ne znam kojom logikom se vodio autor teksta, ali ja (i verujem svi ostali) se nadaju da nije u pravu.
Ne vrede nikakve rasprave i špekulacije sve dok Pay Pal ne napravi konkretne korake i Srbija se nađe u combo-box-u za izbor zemlje na njihovom servisu. Do tada sve ostalo su čista bezvredna nagađanja.
Neutrino je offline  
Stara 1.9.2011, 18:13   #58
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Ne vrede nikakve rasprave i špekulacije sve dok Pay Pal ne napravi konkretne korake i Srbija se nađe u combo-box-u za izbor zemlje na njihovom servisu. Do tada sve ostalo su čista bezvredna nagađanja.
Upravo tako - džaba prepucavanje.
Mislim da ima previše prepreka koje nikog ne zanimaju da ih rešava,tako da ne verujem previše da će baš skoro da bude.
Jbt,pa jel vi znate da ako primiš uplatu iz inostranstva moraš u banci da pišeš izjavu ko ti je poslao?
To praktično znači da ćeš uplate od pp da pravdaš kako?Poslala tetka iz BećUNemaćku?
Zbog takvih i gomile drugih stvari ne verujem u skori doplazak pp,ali se iskreno nadam...
dare023 je offline  
Stara 1.9.2011, 18:27   #59
milstan
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 90
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku milstan Slanje poruke preko Yahooa korisniku milstan
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Citat:
dare023 kaže: Pregled poruke
Upravo tako - džaba prepucavanje.
Mislim da ima previše prepreka koje nikog ne zanimaju da ih rešava,tako da ne verujem previše da će baš skoro da bude.
Jbt,pa jel vi znate da ako primiš uplatu iz inostranstva moraš u banci da pišeš izjavu ko ti je poslao?
To praktično znači da ćeš uplate od pp da pravdaš kako?Poslala tetka iz BećUNemaćku?
Zbog takvih i gomile drugih stvari ne verujem u skori doplazak pp,ali se iskreno nadam...
To postoji u svim zemljama. Svuda si duzan da prijavis prihode i platis porez. Da li ces to raditi ili ne, PayPal ne zanima. Cak su poreske stope u Srbiji medju nizim kad se uzme prosek EU, a o USA da ne govorim.
milstan je offline  
Stara 1.9.2011, 19:07   #60
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: PayPal u Srbiji

Jako sam se loše izrazio - nije problem plaćanje poreza,već administriranje koje mislim da je bespotrebno,a ima ga svuda.
dare023 je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TFT preporuke Praetorian ŠDK - Grafika 1730 12.3.2019 11:55
Last.FM diskriminacija Eni Internet tehnologije 25 28.12.2011 13:29
TOSHIBA Satellite A300D-14P l_milos83 ŠDK - Prenosni računari 19 25.10.2008 17:04
Please help? HDD nedoumica! strahinja87NS ŠDK - Nosači podataka 1 14.9.2008 14:38
PayPal i Svet kompjutera, pomozite vuki_ns O SK-u uopšte 41 18.8.2007 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com