Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2012, 3:46   #5121
sidewinder989
Veteran
 
Član od: 27.1.2011.
Lokacija: Illium
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 311
Zahvaljeno 162 puta na 120 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
``Mr. Nobody`` je odlican film !
http://www.imdb.com/title/tt0485947/
Preporucujem za gledanje, upravo sam ga zavrsio i necu da ga opisujem, cak ni u ``spoileru`` jer je previse kompleksan, jos mi se nije slegla gomila utisaka.
po meni najbolji film svih vremena.. znam da objektivno nije ali po meni jeste

uzgred.. pogledajte ovaj film apelujem na vas ulepsace vam dan, mesec, godinu , zivot

http://www.youtube.com/watch?v=gzV8Q...hannel&list=UL
sidewinder989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 7:38   #5122
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Dushan kaže: Pregled poruke



Spoiler za spoiler:
Vejn šepa osam godina, ali nekakvom magijom odjednom prestaje.
Catwoman koja se odjednom pojavljuje bez neke pozadinske priče i koja je potpuno bespotrebna u celom filmu.
SVI policajci Gotama odlaze u onu kanalizaciju i tamo su zarobljeni 3 ili 4 meseca, koliko već.
Gordon koji umesto da bude jedan od glavnih likova je potpuno nezapažen, dok je Blejk upravo ono što bi Gordon trebao da bude.
Izlazak golorukih policajaca na ulicu gde jurišaju na pobunjenike sa kalašima koji pri tom uopšte ne pucaju.
Vejnovo stvarnje u zatvoru, takođe nekom magijom.
Ispao mu pršljen, pa mu onaj lik rukom vrati.
Bezuspešni pokušaji penjanja, sve dok mu onaj lik nije rekao da mu konopac nije potreban.
Takođe magijsko stvaranje Vejna nazad u Gotamu, gde je jedini ulaz u grad most koji čuva vojska, i to baš u trenutku da naleti na Catwoman.
Vlada USA koja apsolutno NIŠTA ne čini, a lepo kažu da ne pregovaraju sa teroristima. Doduše, šalju zalihe.
Atomska bomba koja kruži gradom u kamionima, i naravno u poslednjoj sekundi se detoniranje odlaže.
Spoiler za Odgovor:
Bruce je digao ruke od zivota nije ga zanimalo nista, niti je izlazio iz kuce tek posle kad je razmisljao da se vrati posto je Gordon bio napadnut odlucio je da se sredi pa ujedno i nogu sa onim steznikom.
Za Gordona nisam bas siguran ja bih rekao da je i vise nego dovoljno bio zapazen u filmu nakon sto je izasao iz bolnice.
Prsljen se moze vratiti rukom uostalom tako to rade i doktori inace se zove Kiropraktika
E sad ovo za odvodjenje Bruce-a u zatvor i njegov povratak u Gotam mozes pustiti mastu na volju nije ni toliko bitno.
Gordon bombu nije zaustavio u zadnjeg trenutku nego je samo zakacio EMP koji blokira signal kako Miranda ne bi mogla da aktivira bombu.
Slazem se sa tobom oko policajaca u tunelu taj deo mi je malo nejasan , tu su ga zbrzali malo posto je bilo 5 meseci do detonacije i odjednom par kadra kasnije 23 sata tako ako je stvarno proslo 5 meseci i oni milicajci bili non stop tamo onda je to velika glupost.


Upravo sam zavrsio sa Betmenom i mogu reci da mi se dosta svideo bas mi je legao posto sam zeleo da gledam akciju a akciju sam i dobio.
Ima mozda svega par stvari koje su mi bile nelogicne ali to mi nije pokvarilo uzitak.
Tom Hardy sjajan, jedino ovaj glas mi je bas bezveze bas zvuci kao Deckard Cain.
Ocena 8/10

E sad me zanima ovo samo ako neko zna
Spoiler za pitanje:
Zasto je Blejk naglasio ime Robin na kraju filma?Da li to znaci da cemo mozda gledati novi Betman Forever?Svi znamo kako je Robin postao partner Betmenu zato mi je ovo nejasno.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 8:19   #5123
Dushan
Veteran
 
Član od: 1.12.2005.
Lokacija: N/A
Poruke: 520
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 32 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

E pa vidiš da sam mu i ja tako pristupio "da želim da gledam akciju i da sam dobio akciju", možda bi moj konačni utisak bio drugačiji, ali kao što sam napisao meni je film od strane skoro svih ljudi koji su ga gledali opisan kao "najbolji film" ikad, a išli su čak dotle da su išli po tri puta u bioskop da ga gledaju

Sve i da zanemarimo kiropraktiku, po meni sve ostalo što sam napisao i dalje stoji i to je moj utisak.

Spoiler za spoiler:
da ne zaboravim Mirandin twist na kraju kad se otkrije ko je, pa ne može biti veći kliše od toga a odnošenje bombe van grada da detonira da i ne spominjem.
Dushan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 11:10   #5124
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Za silna pitanja i odgovore vezane za TDKR sam morao da iscitam FAQ na IMDB-u a cinenica da postoji toliko pitanja i nelogicnosti, govori o problemima u scenariju. Ipak, preporucujem da procitate, meni je (nesto) objasnilo.
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 11:33   #5125
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Spoiler za pitanje:
Zasto je Blejk naglasio ime Robin na kraju filma?Da li to znaci da cemo mozda gledati novi Betman Forever?Svi znamo kako je Robin postao partner Betmenu zato mi je ovo nejasno.
Nema sta tu nejasno. Cela ova triologija je alternativna prica o Betmenu, i kao takva ima svoju pricu, alternativnu od stripskog kanona.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 17:34   #5126
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Spoiler za pitanje:
Svi znamo kako je Robin postao partner Betmenu zato mi je ovo nejasno.
Ne... ne znamo Osim ako se ne vodis pomenutim Batman Forever

Postoji dosta razlicitih verzija njega i njegove istorije i porekla u stripovima. Nolan je uzeo neku kombinaciju koja je njemu odgovarala. Istu stvar je uradio i za Harvi Denta u TDK.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 20:47   #5127
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Dark Knight Rises (2012) - Nisam fan Batmana (jos manji Christopher Nolana) ali sam imao velika ocekivanja za Batman Begins koj me potpuno razocarao, tesko me smorio i na kraju film mi je bio nt los nit dobar kao da jedete nesto bezukusno a to je gore nego biti los makar meni, onda je doso The Dark Knight koj odgledam reda radi a ono ista prica kao sa prvim delom cak me malo i iritirao za razliku od Batman Begins i ovaj odgledam jer drugo nista nisam imao a nije mi se gledala neka drama ili sto god slicno vec neki mindless blockbuster pa reko ajde a mislio sam da posle drugog dela vise nista od ovog serijala necu gledati i za divno cudo i ako se onim die hard Batman fanovima nije dopao samo sto to nece da priznaju vec nesto tuc muc kao ok je ali... mislio sam da cu ovaj da mrzim kad ono ovo mi je cak i najbolji deo s tim sto je film prpun gluposti i voleo bih da dam par primera al bi me glava zabolela kad bih poceo dok zavrsim svanu jutro, no nekako mi je makar bio zabavan sto je i bio cilj jer sam oci i mozak namestio za film tipa The Avengers, a s obzirom da se Tom Hardy nemoze prepoznati ni likom ni glasom ladno su mogli nekog drugog da uzmu za ulogu banea jer je po stripu Bane mnogo visi od Batmana kao i jos misicaviji pa mi nekako na pamet pada onaj lik sa pocetka Troje sto ga Ahil jednim hiruskim potezom kokne na pocetku
Spoiler za rec dve:
Vrlo brzo mi je postalo jasno da je Blake ustvarii tu da nam pokaze kako ce on postati Robin
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 21:57   #5128
Assassinator
Veteran
 
Član od: 11.3.2012.
Poruke: 813
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 457 puta na 225 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Nestor kaže: Pregled poruke
onaj lik sa pocetka Troje sto ga Ahil jednim hiruskim potezom kokne na pocetku
Nathan Jones s tim sto su njegove glumacke sposobnosti vrlo... minimalne.
Assassinator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2012, 22:49   #5129
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.329
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Assassinator kaže: Pregled poruke
Nathan Jones s tim sto su njegove glumacke sposobnosti vrlo... minimalne.
Pa to za Bejna odlican, jer nesto i nema da se glumi mnogo vise tabanje i pricanje kroz masku.
The Batman Fan Cast
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	40661L.jpg
Viđeno:	49 puta
Veličina:	37,3 KB
ID:	44778   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Nathan_Bane.JPG
Viđeno:	58 puta
Veličina:	76,2 KB
ID:	44779  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 1:08   #5130
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mozda deluje da za Bejna nema mnogo da se glumi - ali kad imas masku preko lica, pa facijalne ekspresije i mimika otpadnu kao opcija, ostaje ti da moras docaras lika samo glasom, dikcijom, stavom, eventualno pogledom i obrvama (ozbiljan sam) i da samo na taj nacin stavis pecat na tog lika - moze biti vrlo zeznuto.

Verujem ja da je mogao Bejn da prodje kao brainless tabadzija, ali Hardy je napravio od tog lika ipak malo vise od toga, i ne vidim u tome nista lose (ne znam u stripu kako je predstavljen lik, pa cu odmah da se ogradim tu).

p.s. Pola "harizme" Dzokera odlazi na upravo ono sto Bejn ne moze da koristi, a opet dobar deo ljudi se slaze da su i jedan i drugi negativac dobrano izvukli TDK i TDKR.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Rainman na korisnoj poruci:
uros@3D (20.11.2012)
Stara 20.11.2012, 8:32   #5131
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Verujem ja da je mogao Bejn da prodje kao brainless tabadzija, ali Hardy je napravio od tog lika ipak malo vise od toga, i ne vidim u tome nista lose (ne znam u stripu kako je predstavljen lik, pa cu odmah da se ogradim tu).
Upravo tako je i predstavljen. Kao criminal mastermind, sa izuzetnim intelektom i u top fizickoj formi. Kasnije je ucestvovao u eksperimentu u kome mu je ubrizgan Venom, supstanca koja pojacava fizicke sposobnosti. Da bi dalje ostao ziv, Venom je morao da mu bude konstantno ubrizgavan te je poceo da nosi masku i sistem cevi koji ce to da radi.

S obzirom da Nolan ima taj neki svoj 'realan' pristup Venom je zamenjen pain-killerom ali efekat je isti. Dok je pod tom supstancom - izuzetno je jak. Ako mu se prekine dotok - postaje slab.

Slazem se da je Bane morao biti vidno krupniji od Batman-a ali unajmiti nekog random tabadziju bi bio pogresan korak i Nolan to ne bi nikada uradio jer se uvek okruzuje dobrim glumcima. Plus, Rainman iza je napisao zasto tabadzija ne bi bio dobar za glumu, da ne ponavljam.

Sto se tice Catwoman ona prvobitno nije bila ni planirana. Nolanov brat koji je radio film sa njim ga je ubedio da to na kraju uradi. Zato je njena uloga u filmu malko praznjikava.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 16:43   #5132
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.727
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Reko da vidim o cemu se radi u Paranormal Activity, film nista posebno, atmosfera je doduse odlicna, nekoliko puta sam se najezio. Odgledacu i nastavke, cujem da su prequeli i da objasnjavaju neke stvari
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 10:49   #5133
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Growing Op (2008), http://www.imdb.com/title/tt1105730/



Simpatična komedija o porodici koja uzgaja travu u svojoj kući, dok se sin bori sa raznim tinejdžerskim problemima.

Nije preterano originalan film (uostalom, tako nešto više ne postoji ), ali je veoma zabavan. Odlična Rozana Arket, mada su i ostali glumci prilično solidni.

Ocena: 7/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2012, 15:46   #5134
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Skoro sam odgledao

Stalker

http://www.imdb.com/title/tt0079944/

Film je rađen po SF priči braće Strugacki
Ko je gledao ranije filmove od Tarkovskog zna o čemu se ovde radi - spore scene i dijalozi, dosta aluzija koje gledalac sam treba da otkrije, sve u svemu umetnički film
Nije za svakoga, ali ukoliko mu poklonite čak 2 i po sata, uživaćete ako ništa drugo onda u nestvarnim kadrovima i prelepoj scenografiji lokacija koje deluju kao da su sa nekog drugog sveta







Aposlutna preporuka

Poslednja ispravka: Iris (21.11.2012 u 19:40) Razlog: ispravljen link
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Devet1 (6.12.2012), Ice-Man (21.11.2012), LoshMeeBre (3.12.2012), Mario Pavićević (25.11.2012), pentraksil (21.11.2012), Picard (21.11.2012)
Stara 25.11.2012, 4:51   #5135
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odgledah Cloud Atlas

Imam pomesana osecanja u vezi filma, koja me donekle sprecavaju u nameri da dam neki konacan sud.
Sam tok radnji nije hronoloski koncipiran, vec fiilm je odradjen zbrda zdole, sto po mom misljenju doprinosi efektivnom razdvonjavanju svih 6 prica. Iako se price tehnicki razlikuju i zaista se tokom filma namece pitanje povezanosti univerzuma, ali opet ne ubedjuje vas izricito u njegovu svrhu, vec ostavlja utisak mlake metafizicke pretpostavke. Tokom fima na scenu stupaju intezivni trenuci, koji bi po pravilu trebali da imaju epsko finale, ali se nasilno nekom prekidaju drugom pricom, sto kao rezultat doprinosi gubljenu momentuma. Primeti se da je to odradjeno sa namerom originalnosti, ali mislim da eksperiment nije uspeo. Naravno film ima i svojih par fantasticnih momenata, kao i kasting i glumce A liste koji su odlicno odradili posao. Vizuelni stil i skupa produkcija su ocitali jos jedan domaci zadatak.
Ali opet ne mogu da se otmem utisku haoticnosti( ne komplikovanosti) radnje i njene interpretacije, pa mislim da su braca Wachowski zagrizli previse u ovom slucaju. Vec se ranije vrtelo po medijima da ovu knjigu nije moguce ekranizovati i sudeci po filmu, takav komentar nije daleko od istine.

Rekao bih da je ocena 7.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 14:50   #5136
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ted (2012), http://www.imdb.com/title/tt1637725/


As the result of a childhood wish, John Bennett's teddy bear, Ted, came to life and has been by John's side ever since - a friendship that's tested when Lori, John's girlfriend of four years, wants more from their relationship.

Izvanredna, malo grublja, komedija! Specijalni efekti - odlični, meda izgleda super. Gluma sasvim OK ("Marki Mark" standardno dobar, Mila Kunis - odlična... a i dobro glumi ), ideja filma dobra.

Preporuka! Takođe, preporuka je da se pronađe i "Extras", deo sa izbačenim scenama, greškama sa snimanja, kao i objašnjenjem kako je Ted "oživeo".

Ocena: 8/10
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 21:21   #5137
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Gledao neko Linkoln?
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 22:39   #5138
Osbourne
Veteran
 
Član od: 21.4.2010.
Poruke: 773
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 206 puta na 138 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Gledao neko Linkoln?
Mislis na advokata?

http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...postcount=5097
Osbourne je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 22:42   #5139
zvjer
Banned
 
Član od: 12.9.2007.
Poruke: 1.579
Zahvalnice: 744
Zahvaljeno 471 puta na 264 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Jokbre. Mislim na najnoviji Spilbergov i DDLov film. Cudi me da ga tolicni hajp prati

Poslednja ispravka: Iris (25.11.2012 u 22:52) Razlog: link
zvjer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2012, 22:55   #5140
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
zvjer kaže: Pregled poruke
Jokbre. Mislim na najnoviji Spilbergov i DDLov film. Cudi me da ga tolicni hajp prati
Osim maestralne glume ne bih se bas mnogo uzdao u kvalitet filma, Spilberg u poslednje vreme dosta lose rezira. Odgledacu ali ne ocekujem bas mnogo.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com