Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2012, 16:06   #1
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Fractal Design Define XL ?

E ovako, gledam da uzmem nov komp koji bi trebalo da sluzi za rad kod kuce, otud potreba da bude veoma tih. Razgledao sam sve i svasta na netu, i Fractal Design Define XL kuciste mi se zaista svidelo. Da li neko ima iskustva sa njim, moze li mi reci kakvo je sto se tice tisine i protoka vazduha? Plan je da se ubaci unutra klokovani procesor, pa me zanima i potencijal za dobru provetrenost (naravno, dobro tiho hladjenje se podrazumeva).

PS - da li ima jos opcija u tom nekom rangu a da ne izgledaju previse napadno ( mrezice/military look/ne daj boze LED itd) ?

Hvala unapred na komentarima
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LaZaRuS na korisnoj poruci:
nerro7 (10.2.2012)
Stara 9.2.2012, 23:29   #2
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

I ja isto gledam da uzmem nov komp, i upravo zbog Fractal Design-a sam danas išao do jedne radnje iza Skupštine da pogledam celu paletu kućišta, jer za razliku od svih velikih igrača koji se prse da imaju sve živo na lageru, uglavnom nemaju ništa izloženo, a ova mala firmica ima. Išao sam da vidim svoje buduće kućište, tačnije Arc Midi I mene smaraju urban-camo gejmerska kućišta tipa HAF, RAF, Trooper, Comander, Terminator itd...) na koje se lože mlađe generacije, a u poslednje vreme su počela da me smaraju i ogromna full-tower kućišta, jer imam jednog stacker830-a koga gledam četiri godine, i sada četiri godine stariji bih definitivno pazario manje kućište. Tada mi je bilo bitno da imam što veći, iako je stacker830 po meni jedno od najlegendarnijih kućišta. S obzirom da penjem kućište na sto koji mi stiže za dve nedelje, rešio sam da pazarim neko midi ili mini kućište, koje će biti malo ali jebitačno, tačnije moćan hardver u malom pakovanju. Napisaću ti šta sam mogao da zaključim posle polučasovnog pipkanja i razgledanja kompletne ponude FD-a. Core 3000 sam odmah izbacio sa liste, jer me suviše podseća na Antec 300, i u odnosu na sva ostala izgleda dosta jeftino (a i jeste jeftinije). Najviše sam gledao Arc Midi, ali ću o njemu napisati nešto malo na kraju (ima jednog novajlije na forumu koji ga poseduje pa se možda i on javi). Posle detaljnog razgledanja Midija, razgledao sam i XL i R3, i oba kućišta izgledaju fenomenalno. Kvalitet svih kućišta je fenomenalan, farba je perfektna svuda, front panel od brušenog aluminijuma izgleda jako lepo (mada se meni dosta više sviđa na mom stacker-u jer ima jaču teksturu) ali mu tekstura nije baš najača, pa se pod nekim uglovima ne vidi da je u pitanju brušeni aluminijum. Unutra ima baš dosta prostora, raspored je perfektan, crni enterijer izgleda jako lepo (mada je ovo nebitno jer ni jedno kućište nema prozor), zvučne izolacije ima svuda i ekstremno je kvalitetna i debela. Lim je kvalitetan i sva kućišta su jaka kao tenk. Šveđani definitivno znaju kako da naprave dobro kućište. Od sada za FD imam samo reči hvale otkad sam ih video uživo. E sad evo stvari koje se meni (lično) ne sviđaju kod XL-a i R3.

- Ne sviđa mi se razlika između front panela od brušenog aluminijuma i bočne strane za koju mi se čini da je powdercoat. Jedna je suviše glosi a druga suviše mat, i ne sviđaju mi se generalno kućišta sa takvim razlikama.

- Ima suviše malo mesta između vratanca i mesta za 3,5 uređaje, tako da neke stvari ovde ne staju, tipa neki fan controller sa potenciometrima i slično.

- Ne sviđa mi se plastika koja stoji na prenjem delu kućišta kada se otvore vratanca, čini se dosta nekvalitetno u odnosu na ostatak kućišta.

- Generalno ne volim kada bočna strana ili vrh kućišta imaju na samoj strani, tj limu izbušena mesta za ventilaciju, jer to doprinosi jako jeftinom izgledu kućišta po meni. I Arc Midi ima ovo, ali ću ga ja zameniti prozorom od klirita

Ništa od ovoga nije minus, već samo neke moje zamerke, ali su FD kućišta u globalu dosta, dosta dobra kućišta...

Nadam se da sam ti pomogao, a možda ti se javi i neko od vlasnika da ti doda još nešto, npr koliko je tiho i tako to, mada je buka ekstremno subjektivna stvar...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
Doomche (10.2.2012), LaZaRuS (10.2.2012), makiem (10.2.2012), nerro7 (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 13:01   #3
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Gledao sam i stacker-a,i zaista mi izgleda ekstra ali nekako mi je suvise ''busan/rupicast'' pa sumnjam da bi bio nesto ekstra tih. Mada ako si preziveo 4 godine sa njim pretpostavljam da imas samo reci hvale o njemu Premisljam se i o njemu i o Cosmos-u ( onom od 150e , ne pada mi na pamet da placam 80+ evra vise za boju i providnu stranicu , jer stvarno super izgledaju, a tu su negde u mom budzetu). Mada videcu sta jos ljudi kazu uopste o tihim kucistima

To sto kazes da je mozda bolje uzeti manje kuciste, razumem u potpunosti , ali posto gledam da uzmem kuciste i da ne brinem o prostoru unutar njega ne bih isao nista manje od barem nekog midi tower-a ( tu ulazi u obzir R3 , arc midi mi je nekako cudno odradjen sa onim meshom napred i obradom plastike, a i videh negde da napred uvlaci prasinu kao blesav pa se pojavljuju pecati )

Btw, kod R3 i XLa napred je plastika obradjena kao aluminijum,nije pravi aluminijum

Elem, ko nece da cita sve ovo gore , potrebna misljenja o : FD R3 , FD XL , CM Stacker , CM Cosmos
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 13:36   #4
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Nemoj gledati stacker-a ako ne želiš da se baviš modovanjem, jer je njegova najveća mana ubedljivo cable management. Ovako je prelep, ogroman i ima mesta za sve, ali ne postoji ni najava sređivanja kablova ako se ne naprave neki ozbiljni zahvati seckanja. O kvalitetu ne moram da ti pričam jer je većim delom od aluminijuma, sem nekim plastičnih delova. Takođe mu je mana što mu je napajanje gore, i samim tim se više greje nego kada je u dnu kućišta jer faktički upija vreo vazduh koji se penje na gore. Po meni je kućište onoliko tiho koliko ga tihim napraviš. Staviš ultra tihe ventilatore sa manjim brojem obrtaja ili PWM-om, tiho napajanje i uživaš. Iako je većim delom otvoren zbog velikog broja mesh-ova, moj stacker se ne čuje sem grafe koja se neki put čuje kada je opterećena. Za to su najvećim delom zasluženi Scythe S-Flex ventilatori, kojih na žalost nema trenutno kod nas, a bilo ih je jedno vreme. Njima možeš da pribiješ uvo skroz i bukvalno se ne čuju (pričam o varijanti na 1200rpm, a da ne pričam o onoj na 800rpm ) Tako da otvorenost kućišta i mešovi ne moraju da znače da je nešto bučnije od zaptivenog kućišta, već znači samo malo više prašine, pogotovu ako je kućište na podu.
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 14:24   #5
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Slažem se sa @muki-jem u potpunosti. Mrežice ne znače mnogo za buku. Jedini problem oko toga može biti ako je ventilator pribijen uz mrežicu pa vazduh huči.

Što se tiče FD kućišta, nisam nešto zadovoljan kvalitetom, može to da prođe ali može bolje. Lim je tanak(za moje standarde).

To što hoćeš manje kućište nema veze sa zagrevanjem ako je ono rupičasto. Ako nije, možeš da imaš problem. Znam iz iskustva jer sam imao budženi čiftek dh-03. Dve 12-ce i dešavalo se da se nekad doosta zagreje.

Rupičasti su u prednosti zbog hlađenja, mogu biti tihi ako se uzmu dobri ventilatori i tiše komponente, u minusu su zbog prašine.

Namenjao sam se kućišta samo tako, 4 čifteka, 2 kuler mastera, 2 tt...
posle svakakvih modela, zatvorenih, onih sa po 1-2 ventilatora i onih sa 7+ ventilatora, vratio sam se onom kojeg sam kupio kao drugi model. CM690, menjanjem mnogih sam shvatio da je on odličan, iako nije tenkovski lim, ima sitnih mana ali... ipak je bolje.
Evo modela koje sam imao:
prvi koji sam kupio http://www.itsvet.com/proizvod/chief...p_case/48/1261
drugi http://www.itsvet.com/proizvod/coole...mp_case/54/595
treći http://www.itsvet.com/proizvod/chief...p_case/48/1376
4-i http://www.xard.ru/post/18697/Chieftec-DX-01BD-U.jpg
4-og sam poklonio pa se vratio na 3-i
5-i http://www.itsvet.com/proizvod/chief...p_case/48/1071
6-i http://www.itsvet.com/proizvod/coole...p_case/54/1179
7-i našao na aukciji http://www.itsvet.com/proizvod/therm...omp_case/49/61
8-i http://www.itsvet.com/proizvod/therm...mp_case/49/235
Onda sam shvatio da mi vratanca smetaju, i iz petnih žila se napinjao da nađem cm690 I. Ostala mi je desna pina stranica od mog, i sad imam odličan model.

p.s. Izvini ako sam natrpao temu.
p.s. 2: Uzmi arc mini.

Poslednja ispravka: nerro7 (10.2.2012 u 14:34)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012), muki85 (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 14:33   #6
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
Slažem se sa @muki-jem u potpunosti. Mrežice ne znače mnogo za buku. Jedini problem oko toga može biti ako je ventilator pribijen uz mrežicu pa vazduh huči.

Što se tiče FD kućišta, nisam nešto zadovoljan kvalitetom, može to da prođe ali može bolje. Lim je tanak(za moje standarde).

To što hoćeš manje kućište nema veze sa zagrevanjem ako je ono rupičasto. Ako nije, možeš da imaš problem. Znam iz iskustva jer sam imao budženi čiftek dh-03. Dve 12-ce i dešavalo se da se nekad doosta zagreje.

Rupičasti su u prednosti zbog hlađenja, mogu biti tihi ako se uzmu dobri ventilatori i tiše komponente, u minusu su zbog prašine.

Namenjao sam se kućišta samo tako, 3 čifteka, 2 kuler mastera, 2 tt...
posle svakakvih modela, zatvorenih, onih sa po 1-2 ventilatora i onih sa 7+ ventilatora, vratio sam se onom kojeg sam kupio kao drugi model. CM690, menjanjem mnogih sam shvatio da je on odličan.
Najjača strana FD kućišta je odnos cena-kvalitet. Za nepunih 8.000 koliko košta Arc Midi dobija su puno, puno, a to mogu da potrvrde desetine review-ova po internetu, gde je dobijao uglavno gold awards. I ja bih voleo da pazarim kućište od brušenog aluminijuma za 8.000 dinara ali je to neizvodljivo. Jedina žalba koju su korisnici uputili FD-u je to što fijokice za hardove mogu da se iskrive, i ako neko non stop vadi i vraća kadice, desi se da se neka zaglavi, ali je meni ovo nebitno jer kad jednom ubacim hard, on stoji tu non stop, eventualno ga izvadim zbog čišćenja...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 14:37   #7
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

E vidiš, to je meni neoprostiva mana, čak se i na onim slikama na fd sajtu vidi da su fioke krive.
Nisam gledao cene. Od svih mi je najbolji core3000 i arc mini.

FD R3 & FD XL: imaju vratanca. Na kojoj strani stola (od tebe) će stajati kućište?
Na oba modela se vratanca otvaraju na levo, tako da ako bude stajao desno od tebe... dosadiće ti ubrzo. A da ne pričam o tome ako ih skineš, onda nije to kućište...

Koji Stacker?

Cosmos mi se ne sviđa, suviše je svemirski, a i u njega "ide" hardver od 2000+€.
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 17:50   #8
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Ajmo redom:

- strana vratanca na R3 i XL-u mi odgovara u bilo kojoj situaciji u koju trenutno mogu da stavim kuciste i tu sigurno nece biti promena ( pod ovim podrazumevam promenu kao barem kupovinu stana )

- gledao sam stacker 831 , jedino njega ima na trzistu kod nas, mada bih razmislio i o stacker-u 810/820 kada bi ih bilo kod nas (sa nekom normalnom cenom). Ali kako se ne bih bavio modovanjem, to kuciste onda otpada

- za cosmos, pa meni se bas svidja zbog tog svedenijeg dizajna, nije bas savrsen, ali mi koliko sam probrljao po netu izgleda kao veoma dobro kuciste za neku ''normalnu'' cenu. Mozda bi se cak isprsio za S verziju jer bi sa njim najverovatnije jeftinije prosao sto se tice aftermarket hladjenja

- sto se tice hladjenja, tu racunam na Noctua ventilatore, jesu skupi, ali su super kvaliteta i imaju odlican odnos dB i protoka

Kuciste mi je prilicno vazno jer hocu da to lepo uzmem i ne brinem o hladjenju i ventilaciji neki duzi vremenski period ( zajedno sa vadjenjem unutrasnjosti i nadogradnjom) . I naravno, posto sam, jel'te, arhitekta to onda mora da izgleda super
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 18:07   #9
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Ti si izgleda zapeo za kosmos. Ali ti izgleda nešto smeta kod njega? Cena? Mislim da je preterana.
Iako hoćeš njega, oda uzmi Pure verziju.


Predlog:
CM690-2. Višak para utroši na komponente.
http://images.bit-tech.net/content_i...e-review/7.jpg


p.s. veruj mi na reč, vratanca će ti dosaditi posle 2 meseca.

Poslednja ispravka: Thaedass (13.2.2012 u 0:59)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012)
Stara 10.2.2012, 19:35   #10
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
Ti si izgleda zapeo za kosmos. Ali ti izgleda nešto smeta kod njega? Cena? Mislim da je preterana.
Iako hoćeš njega, oda uzmi Pure verziju.


Predlog:
CM690-2. Višak para utroši na komponente.
http://images.bit-tech.net/content_i...e-review/7.jpg


p.s. veruj mi na reč, vratanca će ti dosaditi posle 2 meseca.
@nerro7: nemoj pogresno da me shvatis, sve sto si rekao uzimam ozbiljno i hvala ti na komentarima, samo se ne slazemo po pitanju ukusa Ovo sam otvorio da bih prodiskutovao o misljenjima i kvalitetu ovih i jos nekih kucista koja bi dosla u obzir, o ukusima necemo diskutovati jer bi to moglo da se pretvori u veoma zabavan tread

To sto sam naglasio da sam arhitekta je bilo vise iz sale na racun profesije, jer se ovde zaista gledaju stvari na koje normalnim ljudima ne bi palo na pamet da obrate paznju


Elem, ajmo dalje da diskutujemo:


Cosmos mi se svidja jer je od aluminijuma i lepo dizajniran i provetren, a ipak tih. Cak mi i ne smeta toliko cena ( pod uslovom da ljudi koji ga imaju imaju pozitivna iskustva sa njim ).


Fractal mi se svidja jer je sveden i uredno odradjen, tih i izgleda sasvim solidnog kvaliteta. Na vrata mislim da uopste necu obracati mnogo paznju, jer DVD koristim veoma retko, i sve sto mi treba se nalazi na vrhu kucista. Isto tako mi nije toliko vazno ako se neka fioka za disk zaglavi ili pokrivi od stalnog izvlacenja i vracanja, jer kao sto muki rece necu da ih vadim svakih nedelju dana.


Mozda nekome deluje cudno kada neko kaze kako mu se svidja dizajnirano kuciste, ali kada ti godinama pune glavu o odnosu masa, formi, koloritu, vaznosti vizuelnog utiska i tako tim stvarcicama to jednostavno postane vazno, sto za posao sto za tebe licno.

Poslednja ispravka: Thaedass (13.2.2012 u 0:59)
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 19:55   #11
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
LaZaRuS kaže: Pregled poruke
Cosmos mi se svidja jer je od aluminijuma i lepo dizajniran i provetren, a ipak tih. Cak mi i ne smeta toliko cena ( pod uslovom da ljudi koji ga imaju imaju pozitivna iskustva sa njim ).
Cosmos S ima moj komshija, pa cu preneti neke utiske oko kucishta, mada nisam bio mnogo u kontaktu sa njim. Inache, on je jedna dzabalebaroshka cepidlaka burzhujska, pa se ne zhali na kucishte, shto opet znachi neshto .

Kucishte je za moje standarde ogromno. Na prvi pogled ne deluje previshe snazhno iako ni jednog sekunda ne izgleda kao da nije skupo,tek kada se "prodrma" vidi se da je daleko od slabashnog. Nisam ga otvarao, ali kroz prozorche sam video da ima jako dobre opcije za cable-management, a i da ima prostora za rad i vishe nego shto je potrebno, pa to shto se tray ne vadi i nije neka mana. U njemu je bila smeshtena referentna GTX280, koja ne vazhi za tihu, a opet se tokom rada nishta nije chulo iz kucishta. Koliko znam, dolazi sa gomilom ventilatora.

Od mene preporuka za ovo kucishte, ako bi izdvojio novac, jer stvarno ne mogu da se setim neke mane, a estetika je vec stvar ukusa .

Kad vec pomenu Cosmos, pre par dana sam naleteo na review Cosmosa II, pa overi i to ako te bash svrbe pare (350e ).

Citat:
LaZaRuS kaže: Pregled poruke
Mozda nekome deluje cudno kada neko kaze kako mu se svidja dizajnirano kuciste, ali kada ti godinama pune glavu o odnosu masa, formi, koloritu, vaznosti vizuelnog utiska i tako tim stvarcicama to jednostavno postane vazno, sto za posao sto za tebe licno.
Prichaj mi o tome. Ja se edukujem za inzhinjera kvaliteta, pa prva stvar koju pomislim kada bilo shta vidim je: "Shta ovde ne valja, kako mozhe bolje?"
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
LaZaRuS (10.2.2012), muki85 (11.2.2012)
Stara 10.2.2012, 20:33   #12
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
LaZaRuS kaže: Pregled poruke
Cosmos mi se svidja jer je od aluminijuma i lepo dizajniran i provetren, a ipak tih. Cak mi i ne smeta toliko cena ( pod uslovom da ljudi koji ga imaju imaju pozitivna iskustva sa njim ).

Fractal mi se svidja jer je sveden i uredno odradjen, tih i izgleda sasvim solidnog kvaliteta. Na vrata mislim da uopste necu obracati mnogo paznju, jer DVD koristim veoma retko, i sve sto mi treba se nalazi na vrhu kucista. Isto tako mi nije toliko vazno ako se neka fioka za disk zaglavi ili pokrivi od stalnog izvlacenja i vracanja, jer kao sto muki rece necu da ih vadim svakih nedelju dana.
Ok, ti voliš Al. Ja ne, jer se lako ogrebe.

Fraktal je ovde moj favorit pore cm-a.

Poslednja ispravka: Thaedass (13.2.2012 u 0:57)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 20:58   #13
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
nerro7 kaže: Pregled poruke
Ok, ti voliš Al. Ja ne, jer se lako ogrebe.

Fraktal je ovde moj favorit pore cm-a.
A za aluminijum, barem koliko ja imam iskustva sa njim, mnogo je bolji od plastike sto se tice grebanja. Zar ne?

Poslednja ispravka: Thaedass (13.2.2012 u 0:58)
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 21:57   #14
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Pitaj vlasnike Lian li kućišta(koji su ako ne i najbolji) kako se lako ošteti finiš.
Alumunijum je siv-metalik, a svi ovi ofarbani su lako oštetljivi.

Poslednja ispravka: Thaedass (13.2.2012 u 0:55)
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2012, 23:29   #15
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Ljudi, vidim da se ovo ozbiljno zahuktava sa nekim mini prozivkama. Ima mnogo različitih ukusa, mnogo različitih mišljenja, potreba i zahteva. Nero, meni se npr 690 uopšte ne dopada ni u basic ni u advanced varijanti, ali je to moj lični ukus, a reći ću ti i zašto. Ne sviđa mi se zbog dve srebrne lajsne koje se pružaju preko prednje i gornje maske kućišta, ne dopada mi se kako su mu rešeni nogari, a ne sviđaju mi se ni ona rebra sa leve i desne strane prednje maske, i to je to. Ja znam da je ono ekstremno dobro, provetreno, praktično i tako to, ali mi se jednostavno ne dopada, i nikada ga ne bih kupio ni da je na akcijskom popustu i da košta 20€. Ali to je samo moje mišljenje i to je to, to ne znači da neko drugi treba da ga zaobilazi u širokom luku.

Inače danas sam pazario Arc Midi Mislim da ću uraditi jedan mini review kad budem nahvatao vremena, i dalje ostajem pri svom mišljenju što se tiče samog kućišta, a i ostalih koje sam pomenuo iz palete FD-a. Inače kada sam ga stavio head to head sa svojim Stackerom, uopšte nemam osećaj da je u pitanju neko MIDI kućište, već njegov mlađi brat Inače je danas evro dosta skočio, ja sam to krajnje podlo iskoristio tako da sam kućište platio samo 73 evra

Poslednja ispravka: muki85 (11.2.2012 u 1:20)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2012, 2:54   #16
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

To je 690 2, ali 690 kec to nema. Sve je bolje sem te 2 "hrom" jasne ali se to da srediti.

Nemoj da misliš, već uradi i to malo bolji review
Baš me interesuje kako ćeš da se mačuješ da prašinom. Ajd neka je sa srećom.
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nerro7 na korisnoj poruci:
muki85 (11.2.2012)
Stara 11.2.2012, 13:44   #17
LaZaRuS
Član
 
Član od: 1.2.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 110
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Inače danas sam pazario Arc Midi Mislim da ću uraditi jedan mini review kad budem nahvatao vremena, i dalje ostajem pri svom mišljenju što se tiče samog kućišta, a i ostalih koje sam pomenuo iz palete FD-a. Inače kada sam ga stavio head to head sa svojim Stackerom, uopšte nemam osećaj da je u pitanju neko MIDI kućište, već njegov mlađi brat Inače je danas evro dosta skočio, ja sam to krajnje podlo iskoristio tako da sam kućište platio samo 73 evra
Muki, ti nisi normalan... Ja cistim pola metra snega ispred kuce, a ti ides da kupujes kuciste Stavljaj taj review kada stignes, ima nas zainteresovanih

Btw, zar nije arc midi 70 evra ???
LaZaRuS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2012, 14:13   #18
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Citat:
LaZaRuS kaže: Pregled poruke
Muki, ti nisi normalan... Ja cistim pola metra snega ispred kuce, a ti ides da kupujes kuciste Stavljaj taj review kada stignes, ima nas zainteresovanih

Btw, zar nije arc midi 70 evra ???
Jeste to cena u evrima, ali ova naša goveda od preprodavaca imaju svoj žiralni kurs, tako da kada ti je kurs npr 105, oni drže žiralni na 115 dinara. Uvek se zaprepastiš kad vidiš online cenu u evrima, a onda dođeš u radnju i vidiš da je skuplje. Fora je da kupuješ kada što više skoči evro, a oni ne stignu da podignu žiralni kurs
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2012, 19:31   #19
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

^Potvrdjujem ovo gore, samo shto prodavci to ne nazivaju zhiralnim kursom, vec nekim poenima, ili shta im padne na pamet i prave se ludi. Uskoro cemo videti i cene u bonovima za hranu.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Doomche na korisnoj poruci:
Beagle (11.2.2012), BMLW (17.2.2012), nerro7 (11.2.2012)
Stara 20.2.2012, 13:02   #20
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Fractal Design Define XL ?

Moja preporuka je Fractal Design R3 Black. Mislim da je najbolje kuciste od svih predlozenih.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Critical Design Flaw Found in WD Caviar Green HDDs Picard Nosači podataka 12 24.3.2012 0:46
fractal design arc midi kuciste? makiem ŠDK - Ostale komponente 6 7.2.2012 3:26
Adobe Design Achievement Awards 2010 (prijava radova do do 4. juna 2010.) Chivan Dešavanja i događaji 0 21.12.2009 11:21
Konkurs „Adobe Design Achievement 2009” VojaM Dešavanja i događaji 0 27.11.2008 13:22
Home Design softver Fisher Aplikativni softver 4 27.1.2006 14:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com