Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Modovi

Modovi Budite jedinstveni - modifikujte svoj računar

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.1.2007, 19:22   #1
MadMan
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Teslic
Poruke: 128
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MadMan
Određen forumom Alat za modovanje

Interesujeme koji alati su mi potrebni za modovanje(koje vi koristite) (Po mogucnosti link ka slici i specifikacijama alata). Posto se razmisljam da krenem tim poslom. Trenutno sam se bavio vecim stvarima (pravio sam prikolice). Ali bih krenuo i na nesto sitnije i elegantnije. Evo interesujeme da li bi mi bilo isplativo (da li bi mao dovoljno kesa) da krenem tim koracima.
MadMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 19:32   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Dremel, dremel i samo dremel.
http://www.corel-srl.it/images/dremel_foto.jpg
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2007, 19:38   #3
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
MadMan kaže:
Interesujeme koji alati su mi potrebni za modovanje(koje vi koristite) (Po mogucnosti link ka slici i specifikacijama alata). Posto se razmisljam da krenem tim poslom. Trenutno sam se bavio vecim stvarima (pravio sam prikolice). Ali bih krenuo i na nesto sitnije i elegantnije. Evo interesujeme da li bi mi bilo isplativo (da li bi mao dovoljno kesa) da krenem tim koracima.
Uhh nemam slike tog alata a i ne znam kako se zovu ali trebalo bi bez problema da nadjes sve ili kod kineza ili na buvdzi.
Prvo ti treba jedna busilica sa malim brojem obrtaja jer pri vecim ako busis plexy(a za mod ce ti sigurno trebati)gotovo sigurno ce da se istopi i onda nastaju razni problemi.
Zatim lemilica, ja kupio jednu malo za 150 kinti(nema on/off)ali vrsi posao.Ipak bih ti preporucio neku "kvalitetniju" za 400 kinti ima svuda.Uz to i kalaj naravno.
Brusilica, opet to uzmes na buvljaku i gledaj da prodjes sto jeftinije, ne vredi ulagati u moding.
Onda sve velicine burgija a pretpostaljam da imas to jer si pravio prikolice.Ali pazi ja sam koristio za drvo(da da) jer je na nekim kucistima bas mek lim pa i one vrse posao a mozes njih da koristis i za plastiku.One za metal lome plastiku.
Razni sprejevi,gitovi i to bi bilo to.One prve dve stvari su najbitnije a posle uzimas po potrebi ako bas pravis nesto XXX.I da gledaj uvek sto jeftinije da prodjes, a bilo bi super da sve to vec imas pa da ne kupujes.
I da dremel pod "obavezno".Nema gotovo nista sto ne mozes s njim, menja predhodne u vecini situacija.
Nesto ti i nisatm pomogao jer si sve ovo uglavnom znao a ja sam se malo ispamovao .
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 13:17   #4
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
PAIN kaže:
Uhh nemam slike tog alata a i ne znam kako se zovu ali trebalo bi bez problema da nadjes sve ili kod kineza ili na buvdzi.
Prvo ti treba jedna busilica sa malim brojem obrtaja jer pri vecim ako busis plexy(a za mod ce ti sigurno trebati)gotovo sigurno ce da se istopi i onda nastaju razni problemi.
Zatim lemilica, ja kupio jednu malo za 150 kinti(nema on/off)ali vrsi posao.Ipak bih ti preporucio neku "kvalitetniju" za 400 kinti ima svuda.Uz to i kalaj naravno.
Brusilica, opet to uzmes na buvljaku i gledaj da prodjes sto jeftinije, ne vredi ulagati u moding.
Onda sve velicine burgija a pretpostaljam da imas to jer si pravio prikolice.Ali pazi ja sam koristio za drvo(da da) jer je na nekim kucistima bas mek lim pa i one vrse posao a mozes njih da koristis i za plastiku.One za metal lome plastiku.
Razni sprejevi,gitovi i to bi bilo to.One prve dve stvari su najbitnije a posle uzimas po potrebi ako bas pravis nesto XXX.I da gledaj uvek sto jeftinije da prodjes, a bilo bi super da sve to vec imas pa da ne kupujes.
I da dremel pod "obavezno".Nema gotovo nista sto ne mozes s njim, menja predhodne u vecini situacija.
Nesto ti i nisatm pomogao jer si sve ovo uglavnom znao a ja sam se malo ispamovao .
Ja sam juce bas busio plexiglas sa sa visokoobrtnom iskrinom busilicom i nije se istopio.Nema sanse da se istopi znate i sami koliko je tvrd. A nikakao ne busiti sa slabom busilicom je pri zavrsnom busenju rupe dolazi do pucanja usled nedostatka sna ge da se probije plexiglas!!
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 13:33   #5
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
nikolafox kaže:
Ja sam juce bas busio plexiglas sa sa visokoobrtnom iskrinom busilicom i nije se istopio.Nema sanse da se istopi znate i sami koliko je tvrd. A nikakao ne busiti sa slabom busilicom je pri zavrsnom busenju rupe dolazi do pucanja usled nedostatka sna ge da se probije plexiglas!!
Ajde molim te, ti si izbusio 3 rupe a ja sam busio 100 da bi napravio otvore za kuler.Znaci kad busis sa visokoobrtnom nema opiljaka pa da spadaju vec se to topi i izlazi na povrsinu.Ako pustis malo ono se ohladi i zaglavi ti se burgija a ti posle moras da struzes i verovatno ces da izgrebes plexy.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 18:14   #6
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

slobodno mozete da busite pleksiglas ja poznajem Pain-a , on uopste nije busio vec mu je to radio neki rodjak a ja sam juce busio i nije bilo nikakvih problema !!
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 18:15   #7
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

postavicu sliku onoga sto sam izbusio
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 19:56   #8
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
PAIN kaže:
Ajde molim te, ti si izbusio 3 rupe a ja sam busio 100 da bi napravio otvore za kuler.Znaci kad busis sa visokoobrtnom nema opiljaka pa da spadaju vec se to topi i izlazi na povrsinu.Ako pustis malo ono se ohladi i zaglavi ti se burgija a ti posle moras da struzes i verovatno ces da izgrebes plexy.

e aj plz definishi veliki broj obrtaja?
mij biax ide od 8k do 30k.
jel bi sa 8-10k mogao da se bushi plexi, ili da se drzim obichne bushilice za plex?
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2007, 20:53   #9
boban56
Član
 
Član od: 16.12.2005.
Lokacija: Dorcol
Poruke: 125
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 60 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Za busennje rupa bilo na kom materijalu obicna busilica, biax je lagan i nije bas za busenje.
@PAIN- Vidi se da slabo poznajes materiju, sugradjanin nikolafox ima pravo!

Poslednja ispravka: VojaM (22.1.2007 u 14:08)
boban56 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 13:20   #10
PAIN
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 5.067
Zahvalnice: 557
Zahvaljeno 556 puta na 413 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Ja samo pricam iz iskustva a ovaj nikola samo *****.On nije ni bio sa mnom kada sam to radio.Kada sam mislio na busilice sa manjim brojem obrtaja mislio sam na one mobilne sa manjom snagom.

@boban Pa dobro kad ti poznajes dobro materiju.Ja samo pricam sta se meni desilo a ne *****m bezveze.Busio sam rupe da bi mi stao jedan kuler i meni se to desilo sto sam rekao.
PAIN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 14:18   #11
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Opet zavisi i od toga kakvu vrstu moda ko radi i koliko detaljno zeli da sve to odradi (i spolja i iznutra).

Ja sam do sada nesto radio od starih kucista ili novijih, ako mi nesto smeta kod njih i trebala mi je samo funkcionalnost (to sam radio drugu koji ima igraonicu).

Pa tako sam od nekog AT kucista napravio budzevinu u koju staju dve mikro ATX ploce i dva napajanja koja duvaju na gore (vertikalno postavljena).

Za to sam koristio klasicnu brusilicu, a visak rupa nisam ni dirao, samo sam navario jednu pregradu. E sad, ko god je to cudo video spolja uzasavao se (bez izuzetka), ali meni je bilo bitno da mogu da namestim dva racunara na skucenom prostoru.

A ono sto vecina modera radi je da naprave jednu stranicu od plexiglasa, pa na njoj nesto napisu (peskarenjem ili nesto sl.). A drugo, da naprave jednu stranicu od plexiglasa, a na drugoj nesto izrezu modelarskom testericom ili manjom (najbolje ceonom) brusilicom. Ostalo se svodi na cable managment umotavanjem u koejkakva creva (ne kosta vise od 200 kinti) i postavljanje ventilatora (svetlecih naravno).
Takodje skoro obavezne su i neonke (ovo nikad nisam znao zasto nesto mora da svetli) i ponekad se na ventilatore stavljaju prekidaci koji regulisu napon na 5, 7 ili 12V.

Najtezi i najskuplji deo je deo sa crtanjem i rezanjem i u zavisnosti od toga koliko zelis da to nesto dobro ispadne, toliko moras i da platis.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 15:45   #12
MadMan
Član
 
Član od: 18.12.2005.
Lokacija: Teslic
Poruke: 128
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 6 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MadMan
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
VelisQ kaže:
Za to sam koristio klasicnu brusilicu, a visak rupa nisam ni dirao, samo sam navario jednu pregradu.
Cime si vario. Posto ja hocu da modujem jedan server, pa bih hteo da mu kuciste malo preradim i izbacim sve ventilatore, tisina je zakon. Ili mi je bolje da napravim potpuno novo kuciste?
Posto se krece ovaj Dremel?
MadMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 18:37   #13
Shlaymara
Mr. Spatula
 
Avatar korisnika Shlaymara
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Hložany/NS
Poruke: 3.298
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.210 puta na 542 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Shlaymara
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Vidim da se natezete oko pleksija... Pa da vam kazem nekoliko stvari u vezi istog. Radim u firmi koja jako puno radi sa pleksijem pa mogu iz iskustva da vam kazem par stvari.
Kao prvo postoje vise vrsta pleksija(razlicit sastav) i od toga zavisi da li ce se topiti pri rezanju i busenju ili ne. Galenikin(domaci) je jedan od najkvalitetnijih i najzahvalnijih za obradu, ali ujedno i najskuplji. PAIN je verovatno koristio neki levi grcki pa je zato imao problema sa topljenjem.
Za busenje rupa ne mora da bude busilica sa malim obrtajim a ni burgije ne moraju biti za drvo. Fora kod busenja je u tome da burgija mora da bude tupa. A ona se najlakse tupi tako sto se gurne(jelte dok je u busilici) u obicnu zemlju i zavrti. Moze i u beton(ali ne jako) ili omalterisan zid Ako je burgija ostra, moze se lako desiti da pleksi pukne. Rupe do 3.5mm ne bi trebale da su problem i sa ostrim burgijama, ali za vece je vec problem. Za rupe vece od 7mm mora se koristiti specijalna konusna burgija koja je namenjena bas za busenje pleksija. Moze da se busi i sa klasicnim ali lako dolazi do pucanja(iako je burgija tupa).
Ako nekom treba neki savet u vezi obrade(mehanicke ili termicke) pleksija, neka slobodno pita.
Shlaymara je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shlaymara na korisnoj poruci:
Vlada aka Pir (23.11.2008)
Stara 22.1.2007, 20:25   #14
nikolafox
Član
 
Član od: 22.8.2006.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 61
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
PAIN kaže:
Ja samo pricam iz iskustva a ovaj nikola samo *****.On nije ni bio sa mnom kada sam to radio.Kada sam mislio na busilice sa manjim brojem obrtaja mislio sam na one mobilne sa manjom snagom.

@boban Pa dobro kad ti poznajes dobro materiju.Ja samo pricam sta se meni desilo a ne *****m bezveze.Busio sam rupe da bi mi stao jedan kuler i meni se to desilo sto sam rekao.
Kolega zbog burgije ti se topio plexiglas
nikolafox je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2007, 21:01   #15
VelisQ
Član
 
Član od: 21.11.2006.
Poruke: 216
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
MadMan kaže:
Cime si vario. Posto ja hocu da modujem jedan server, pa bih hteo da mu kuciste malo preradim i izbacim sve ventilatore, tisina je zakon. Ili mi je bolje da napravim potpuno novo kuciste?
Posto se krece ovaj Dremel?
Onim najobicnijm aparatom za varenje, koji je kod nas u upotrebi od 80ih godina , znaci nista posebno ni sto se tice aparata ni tehnike varenja.
VelisQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 13:21   #16
Slavk0_14
Novi član
 
Član od: 18.9.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Jel zna mozda neko gde se moze nabaviti doticni dremel ?

Unapred hvala
Slavk0_14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2008, 13:26   #17
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

U svakoj normalnoj prodavnici alata. Ja sam moj platio 14xx dinara, marka Matrix. Bio je i Einhell, skuplji za stotinjak dinara, ali ga nije bilo u radnji trenutno.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2010, 16:09   #18
Wolfy
Član
 
Član od: 26.11.2007.
Lokacija: balkan
Poruke: 112
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 11 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

momci, mozda se ubrzo na ljeto, bacim na modovanje mog kucista, najviše se radi o
farbanju unutrašnjosti u mat crnu
cable sleeving i management,
dodavanje plexi prozora sa nekim grafikama,
i neko uv+blue osvjetljenje...


sad me zanima, imam dosta raznoraznog alata kući, tata mi je elektrotehničar,
i pitanje konačno,
da li mi baš trebaju oni alati sa neta za PSU modding, za konektore i ostalo, ili to mogu nekako, iako je teže, uz postojeći alat uraditi?
Wolfy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2010, 16:15   #19
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Molex-e mozes da rastavis uz pomoc jace pincete, ali ostale kablove ces tesko razdvojiti od konektora bez specijalizovanog alata.
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2011, 18:55   #20
Shurda
Član
 
Član od: 21.1.2010.
Poruke: 43
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Alat za modovanje

Citat:
PAIN kaže: Pregled poruke
Zatim lemilica, ja kupio jednu malo za 150 kinti(nema on/off)ali vrsi posao.Ipak bih ti preporucio neku "kvalitetniju" za 400 kinti ima svuda.Uz to i kalaj naravno.
Jes da je stara tema, al i meni treba lemilica, dva-tri puta godišnje al kad niko ili nema ili neće da pozajmi

Treba mi za spajanje žice sa žicom ili žica i kontakt u nekom aparatu...
Znači, ništa preterano osetljivo, elektronske komponente itd.

E sad, lemilice su ili pijačarske za 150-200 din i navodno su đubre, ili par hiljada što se meni ne isplati...

Jel ima nekih za recimo maximalno 400-500 din koje su malo kvalitetnije ?
Neke kineske a malo bolje, da ne riknu posle prvog lemljenja ?
Koju "marku" da tražim ?
Shurda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Alat za seckanje dvd filma zhaki Video/TV softver 4 15.1.2008 11:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com