Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2013, 12:26   #1
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Thumbs up Decrap

Upravo sam naletio na ovaj programčić i ne mogu da ga prvo probam pa da tek onda napravim temu, previše sam uzbuđen.

Naime, naletio sam na njega preko lifehacker-a, koji je skoro napravio post o njemu.

Programčić navodno briše svo smeće iz Windowsa, a do koje mjere, to vi odredite. On predloži listu navodnog crapware-a za koji tvrdi da vam ne treba i da vam samo usporava računar, a vi de-čekirate ono za šta mislite da je pogriješio, ostalo briše.

No, to nije ono što me je oduševilo kod njega. Navodno (još nisam probao, i neću uskoro imati prilike) postoji opcija gdje on briše SVE third-party programe, resetuje registry i dobijate nešto što ne bi trebalo da se razlikuje od svježe instaliranog Windows-a!

Ne znam za vas ali meni to zvuči kao s' neba poslat' softver za nas koji svakih par mjeseci reinstaliramo OS tetkama/stričevima/komšijama/kumovima/maci/kuci/hrčku..... I kao šlag na tortu, teži ~5MB. Šta više da se traži?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 12:50   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Decrap

Da ga neko testira i prenese rezultate iz prve ruke?

Citat:
So, what's the catch?Yeah, we know, usually when something is given away for free, it's not always all that good. It's either low quality or comes with some nasty surprises like spyware. But Decrap my Computer doesn't.

We have a valid reason for giving away Decrap as freeware: Decrap is based on the award-winning jv16 PowerTools Windows utility suite.
Mislim da su se neki (mnogi?) žalili na jv16.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 12:57   #3
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Decrap

Ja bih rado, ali ne drzim crapware na svom kompjuteru. Evo sad ga pokrenuh, i uglavnom napravi kategorije "ovo ti treba", "ovo ti ne treba", "ovo ti mozda treba". Malo sam prejednostavio, ali to je to. Vjerovatno ću ga kasnije probati na cimerovom lap-topu, pa javljam.

Nisam upoznat' sa jv16, tačnije, nemam pojma o čemu se radi. Nešto ukratko?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 14:39   #4
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Decrap

Kažu da jv16 ume da "prečisti" sistem, pa može da se desi da zatreba reinstalacija.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 15:25   #5
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Decrap

Jv 16 ti je all in one program za "odrzavanje sistema". Isto ima sekciju za decrap. Ja licno sam ga koristio samo za registry. Ne verujem previse u "imunize", "zastite" i "ubrzavanje windowsa", pa sam ga na kraju obrisao i koristio obicne registry / temporary files cleanere.


Inace ovakavih decrap aplikacija ima mnogo. Postojale su jos na Win2k / XP. Primer : The PC Decrapifier ...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2013, 16:51   #6
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Decrap

Ja sam pre dve nedelje isprobao Decrap na novom Toshiba laptopu (standardno pretrpan Win8 sa raznim Toshibinim glupostima).

Posao je odradio solidno: ja sam čekirao šta da ukloni iz liste njegovih predloga, a onda je on sam sve odradio. Nakon jednog restarta sve je bilo uklonjeno.

Uzgred, ja sam ranije, kad sam koristio, imao jako dobra iskustva sa jv16

Što se tiče ovoga:
Citat:
postoji opcija gdje on briše SVE third-party programe, resetuje registry i dobijate nešto što ne bi trebalo da se razlikuje od svježe instaliranog Windows-a!
To, mislim, nije tačno! Ne može Decrap baš da vrati sva podešavanja kao da je svež Win.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com