Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.2.2015, 16:36   #1
sanchez
Novi član
 
Član od: 14.2.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Koji od ovih laptopova odabrati?

Pozdrav svima. Ne razumem se toliko u laptopove, iscitao sam forum dosta, pa bih voleo da mi neko od iskusnijih pomogne u izboru, jer imam nekoliko nedoumica. Prvo moji zahtevi u vezi laptopa su da ima soildnu bateriju, da nece da crkne veoma brzo nakon koriscenja bez punjaca, da je kvalitetan da nije jeftin sa dobrim performansama ali da se ta jeftinija cena manifestuje kroz ceste kvarove, da ne baguje po pitanju surfovanja, strimovanja sa neta, gledanja filmova, iako mi igrice nisu prioritet, da je moguce da moze da pokrene bar PES 2015, koji nije realno neka prezahtevna igrica. Ovo je nesto sto sam ja uspeo da pronadjem, da mi se cini da je u skladu sa mojim potrazivanjima.

ASUS:

1. Asus X552MD-SX073D

2. ASUS - F555LN-XO041D

3, ASUS X552LAV-SX394D

Drugi laptop je skuplji od prvog za 8000 dinara, a koliko ja mogu da zakljucim, ima slabiji procesor, duplo manji hard disk, duplo manje celija baterije (da li ovo znaci da ima slabiju bateriju?) ali ima jacu graficku? Da li sam ja mozda pogresno razumeo vrednovanje procesora, ili je ovaj laptop ipak vredniji?

Treci kosta koliko i drugi, ima za nijansu jaci procesor, duplo vise celija baterije ali ima integrisanu graficku karticu za razliku od drugog koji ima nVidia GeForce 840M sa 2GB DDR3. Zasto ovi dva proizvoda kostaju isto ako deluje da je drugi kompjuter jaci? Da li gresim?

U konkurenciju sa prvim ASUS laptopom bi ubacio ovaj LENOVO laptop:

LENOVO B50-30

Skuplji je 2000 dinara, ima duplo manji hard disk(500 mi je i vise nego dovoljno), za nijansu slabiji procesor, a bolju kameru. Sad je pitanje da li je LENOVO kvalitetniji proizvodjac od ASUSA, ili je to prosto stvar ukusa?

Da ne sirim puno jer mozda posmatram stvari totalno pogresno, ali primetio sam da ima laptopova marke Acer, Dell, HP, koji kostaju i 60000+ dinara, a koji imaju slicne performanse kao ovaj prvi ASUS koji sam pikirao, iz kog razloga je to tako, da li su ovi brendovi kvalitetniji, da li je procesor >

Intel® Core™ i3 Dual Core Processor 4030U
Brzina: 1.9GHz
Keš memorija: 3MB

jaci od,

Intel® Pentium® Quad Core Processor N3540
Brzina: 2.16Ghz (Burst do 2.66GHz)
Keš memorija:2MB

?

Nadam se da nisam puno udavio i da sam bio konkretan sa pitanjima
sanchez je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji SSD od 120 GB gently ŠDK - Nosači podataka 6 23.9.2013 14:40
Koji uzeti od ova tri Hakinen92 Prenosni računari 19 29.4.2011 10:05
Paskal - zadaci, POMOĆ?!! ScoobyBu2 otpaTci 2 23.3.2011 15:45
Koji od ovih monitora? wolf 87 ŠDK - Grafika 3 23.6.2010 10:55
koji od ovih? VladikaJ ŠDK - Prenosni računari 2 20.5.2010 20:19


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com