Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2010, 14:32   #1
miljanche
Novi član
 
Član od: 28.3.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Par pitanja oko hladjenja...

Elem, konfiguracija je Phenom II 955BE (3.7GHz), 2x2GB Patriot DDR3 1600MHz CL7, ATi Radeon 5850 (850/1150 Mhz), DVD/RW, 1TB HDD i sve to napaja Chieftecovo napajanje od 550W... Kao sto vidite, procesor i grafika su malko overklokovani i dostizu temperature preko kojih ne bih da ih teram, pa bih hteo da ugradim jos koji ventilatorcic zbog boljeg protoka vazduha i tako to... Kuciste je Xigmatek Asgaard Black, ima vec ugradjen prednji 120mm ventilator, dva slobodna mesta sa strane i jedno pozadi. Kako bi trebalo da iskoristim to? Da li da uzmem 80/90/120mm ventilatore i koliko? Po meni bi najlogicnije bilo da stavim jedan sa strane da usisava vazduh, a jedan pozadi da izbacuje.. Ali posto je taj pozadi malo vise iznad graficke, ne znam koliko bi izduvavao taj topli vazduh oko nje. Ili mozda da stavim jedan da usisava otpozadi i dva sa strane, jedan gore da odvodi toplinu sa procesora, a jedan dole za graficku? I poslednje pitanje, koliko bi potrosnja struje tih ventilatora uticala na ceo sistem, tj. da li ovo napajanje moze da izdrzi sve sto trenutno ima, i jos sa tim ventilatorima. Inace sve radi savrseno stabilno, sve voltaze su skroz uredne, cak i kad ih podignem zbog overkloka. Hvala unapred!
miljanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 14:48   #2
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Da ja to radim odradio bih malo drugacije. Napred , taj neka radi kao do sada tj da uduvava. a sa strane vidi recimo u zavisnosti od temperatura sta je bolje da uduvava ili izduvava, a ako je taj otovor pored grafe stavi ga da izduvava vazduh sto se tice ovog venta na vrhu kucista on bi definitivno trebalo da izduvava topli vazduh zbog osobine istog da se penje gore zbog tezine. Ovo je moje misljenje, i ne moras obavezno da ga poslusas, najbolje da sacekas da ti jos neko odgovori pa da vidis sta je najbolje.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
miljanche (24.4.2010)
Stara 24.4.2010, 21:53   #3
miljanche
Novi član
 
Član od: 28.3.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Ta dva sa strane su jedan iznad drugog, a gornji je u ravni tog na zadnjoj strani kucista. Onda mozda taj pozadi da ubacuje vazduh, a ova dva sa strane da izbacuju, gornji sa procesora, a donji sa graficke...
miljanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 22:48   #4
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Pazi,ti mozes ako taj xigmatec ima nazad dvanesicu i sa strane dvanesticu x2,da kupis 3 12cm(gledaj tu buku,trebalo bi da se krece oko 20 db,msm veliki ventovi nisu bucni koliko ovi mali,a imaju bolji protok vazduha tako da je njih uvek bolje uzimati)...
Znaci neka ti prednji uvlaci vazduh,ova dva sa strane neka uvlace isto,a zadnji neka ti izbacuje...Ako imas ko u mom slucaju i otvor iznad procesora tu je dobro da stavis da ti izbacuje vazduh...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIDZA bOj na korisnoj poruci:
miljanche (24.4.2010)
Stara 24.4.2010, 23:05   #5
miljanche
Novi član
 
Član od: 28.3.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Definitivno sam se odlucio za dvanaestice, iako mi nije tolika kolicina buke neki problem. E sad, ako stavim oba sa strane da uvlace vazduh, sta ce onda da mi izvlaci sa graficke?
miljanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2010, 23:29   #6
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Citat:
miljanche kaže: Pregled poruke
Definitivno sam se odlucio za dvanaestice, iako mi nije tolika kolicina buke neki problem. E sad, ako stavim oba sa strane da uvlace vazduh, sta ce onda da mi izvlaci sa graficke?
Ma nema potrebe nista da ti izvlaci iz grafe,onaj sa zadnje strane je dovoljan...
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 0:00   #7
miljanche
Novi član
 
Član od: 28.3.2010.
Poruke: 12
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Ovo je fin tekst o hladjenju kucista vazduhom.

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=42853

Mislim da cu na kraju da stavim dve dvanaestice, jednu sa strane dole da ubacuje vazduh, a jednu pozadi da izbacuje. Jer, ukoliko stavim jos i gore sa strane da izduvava, ne bi lepo radio ventilator na procesoru, a i napajanje ne bi dobijalo dovoljno vazduha... Hvala svima!
miljanche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2010, 0:45   #8
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Citat:
miljanche kaže: Pregled poruke
Ta dva sa strane su jedan iznad drugog, a gornji je u ravni tog na zadnjoj strani kucista. Onda mozda taj pozadi da ubacuje vazduh, a ova dva sa strane da izbacuju, gornji sa procesora, a donji sa graficke...
Ja mislim da je neko imao slicnu postavku kao ti i svi su mu ovde preporucili da samo ti napred uvlace vazduh a ostali da izbacuju, jer ce sa postavkom kao tvojom stvoriti kovitlanje vazduha i samo dodatni zagrevati neke komponente. Uostalom isprobaj sve moguce kobinacije pa vidi u kom slucaju su najnize temperature. Ipak ja ti ovo pricam po secanju.
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nutsbre@ker na korisnoj poruci:
miljanche (25.4.2010)
Stara 25.4.2010, 18:20   #9
NIDZA bOj
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.12.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 4.570
Zahvalnice: 789
Zahvaljeno 657 puta na 571 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIDZA bOj
Određen forumom Re: Par pitanja oko hladjenja...

Citat:
miljanche kaže: Pregled poruke
Ovo je fin tekst o hladjenju kucista vazduhom.

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=42853

Mislim da cu na kraju da stavim dve dvanaestice, jednu sa strane dole da ubacuje vazduh, a jednu pozadi da izbacuje. Jer, ukoliko stavim jos i gore sa strane da izduvava, ne bi lepo radio ventilator na procesoru, a i napajanje ne bi dobijalo dovoljno vazduha... Hvala svima!
Znaci stavi 2 sa strane,i jedan napred tako da ti uvlace vazduh u kuciste,a zadnji neka ti izvlaci,i skini sve plocice koje se nalaze na zadnjem delu kucista,tu ce da ti izlazi topao vazduh sa grafe....
NIDZA bOj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NIDZA bOj na korisnoj poruci:
miljanche (26.4.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
case, fan, hladjenje, psu

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pređoh na SuSE - trebaju mi odgovori na nekoliko pitanja Bokile Slobodni softver 1 21.6.2009 21:40
Editovanje pitanja u Milioneru stefanACM Male igre 12 12.5.2008 22:04
Spisak pogođenih pitanja - Muzički kviz [Imzadi] Kvizovi 5 4.4.2008 21:06
Spisak pogođenih pitanja - Filmski kviz [Imzadi] Kvizovi 2 30.10.2007 20:36
Liquid cooling laicki start i pitanja... muki85 Osnovne komponente 16 30.9.2007 23:23


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com