Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.10.2009, 16:04   #1
rista1986
Novi član
 
Član od: 24.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Objašnjenje... ako može :)

E sad ovako , nemojte mi zameriti jer ja se ne razumem bas najbolje u hardwer...Ovako , imam procesor intel pentium e 2180 , instalirao sam jedan program cpu-z, link sam nasao na ovom sajtu, e kad otvorim program on mi prijavljuje core speed 1200MHz i ona varira do 1400MHz.Sad ja vas pitam posto procesor bi trebao da radi n 2GHz , jel je to normalno za procesore ili je neki problem u pitanju?Opet ponavljam nemojte mi zameriti jer se ne razumem bas u te stvari.
rista1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 16:09   #2
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Objasnjenje...ako moze :)

Citat:
rista1986 kaže: Pregled poruke
E sad ovako , nemojte mi zameriti jer ja se ne razumem bas najbolje u hardwer...Ovako , imam procesor intel pentium e 2180 , instalirao sam jedan program cpu-z, link sam nasao na ovom sajtu, e kad otvorim program on mi prijavljuje core speed 1200MHz i ona varira do 1400MHz.Sad ja vas pitam posto procesor bi trebao da radi n 2GHz , jel je to normalno za procesore ili je neki problem u pitanju?Opet ponavljam nemojte mi zameriti jer se ne razumem bas u te stvari.
U pitanju je Intel-ova tehnologija SpeedStep,koja kada procesor nije opterećen obara množilac ,a samim tim i takt procesora, kako bi potrošnja el. energije i zagrijavanje bili manji. Kad se procesor opet optereti , takt se vraća na prvobitno stanje što možeš i sam da provjeriš tako što ćeš opteretiti procesor neki programom i onda vidjeti koliki je takt u CPU-Z.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 16:21   #3
rista1986
Novi član
 
Član od: 24.9.2009.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Objasnjenje...ako moze :)

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
U pitanju je Intel-ova tehnologija SpeedStep,koja kada procesor nije opterećen obara množilac ,a samim tim i takt procesora, kako bi potrošnja el. energije i zagrijavanje bili manji. Kad se procesor opet optereti , takt se vraća na prvobitno stanje što možeš i sam da provjeriš tako što ćeš opteretiti procesor neki programom i onda vidjeti koliki je takt u CPU-Z.
Hvala!!!
rista1986 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2009, 20:54   #4
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Objasnjenje...ako moze :)

Citat:
rista1986 kaže: Pregled poruke
E sad ovako , nemojte mi zameriti jer ja se ne razumem bas najbolje u hardwer...Ovako , imam procesor intel pentium e 2180 , instalirao sam jedan program cpu-z, link sam nasao na ovom sajtu, e kad otvorim program on mi prijavljuje core speed 1200MHz i ona varira do 1400MHz.Sad ja vas pitam posto procesor bi trebao da radi n 2GHz , jel je to normalno za procesore ili je neki problem u pitanju?Opet ponavljam nemojte mi zameriti jer se ne razumem bas u te stvari.
A mozes i da isklucis to u BIOS-u.Udjes u Standard BIOS features, pa tamo nadjes CPU EIST function i CPU Enhanced halt i samo stavis to na disabled.Mada to nije nuzno da radis.Jedino ako hoces da klokujes.
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
e2180, intel, procesor, processor, speedstep


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Detaljno objašnjenje - kako napraviti forum i sajt miša topola Web dizajn 32 2.1.2011 14:12
Može li procesor ili ne može Djordje Turjacanin Osnovne komponente 5 5.9.2009 6:44
Može li ovo (RAM)? Pecarošmlad Osnovne komponente 2 6.1.2009 21:19
[MS ACCESS] Objašnjenje JOIN-ova? Jenkiduduldu Serverske aplikacije i baze podataka 0 16.10.2008 13:32
Sony Sound Forge: objašnjenje Quercusmaster Audio softver 3 15.2.2008 7:01


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com