Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.4.2007, 17:29   #41
kamper
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 172
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku kamper
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Uspelo, hvala lepo Marshall George. Sto se rutera tice, neka radi tu godinu dok je u garanciji i obavezuje nas ugovor, a nadam se da umedjuvremenu dolazi i do nas novija tehnologija
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	pobeda.JPG
Viđeno:	161 puta
Veličina:	66,8 KB
ID:	7469  

Poslednja ispravka: kamper (19.4.2007 u 19:43)
kamper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.5.2007, 21:48   #42
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: ADSL pitanja

kako da ukljucim enkripcoju????? (imam adsl 256/64 beocity) i torenti me zezaju kao sansku kozu treba mi za 1 film 2 do 3 dana da li je to normalno?????
ivan79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 1:00   #43
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
ivan79 kaže: Pregled poruke
kako da ukljucim enkripcoju????? (imam adsl 256/64 beocity) i torenti me zezaju kao sansku kozu treba mi za 1 film 2 do 3 dana da li je to normalno?????
Pa moguce je da ti oni ogranicavaju p2p,pa bi trebalo onda da uradish forwardovanje portova...A opet je moguce da si naleteo na neki torrent koji se ne seeduje stalno,ili koji ima vise "peers" nego "seeds",pa ti zbog toga ide sporo...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 10:50   #44
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ja imam sličan problem sa torentima, a i inače protok često odlazi u aut (od kako i Telekom ima u ponudi ADSL sve češće, čudne li koincidencije) i nikako da nađem logično objašnjenje za to (seed/peer opcija isključena). Then again, možda ni ne postoji logično objašnjenje
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 12:53   #45
daco kralj
Član
 
Član od: 27.1.2007.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 245
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku daco kralj
Određen forumom ADSL problem

imam jedan problem sa ADSL -om ,kad god se konektujem posle odredjenog vremena ,odjedanput taskbra promjeni boju u sivu,i internet vise ne radi,OPERA I EPLORER prikazuju kao da nisam konektovan a jesam,kliknem na ikonicu u toolbaru ali nista ne mogu da se diskonektujem,probao sam sa reinstaliranjem drajvera ali nista nije pomoglo
daco kralj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 13:00   #46
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ja sam od skoro kod telekoma i stvarno nemamm nikakvih problema...Neki put se desi da kad radi p2p uopste nece da otvori neke stranice,ali to nije nista...
A sto se tice p2p podesavanja,samo sam sto se tice emule poslusao ovo:
http://www.sk.co.yu/forum/showthread...ighlight=eMule
(post Marshall George-a)
koga mrzi da ide na link:
--------------------------------------------------------------------------
-otici adresu na http://192.168.1.1 (to je adresa rutera Huawei MT882) , username i password je admin
-Basic->NAT , tu treba da je selektovano DMZ(demilitarized zone), idete na New i tu ukucate IP adresu vaseg racunara u mrezi (u slucaju ako ste povezani preko mrezne kartice, IP je 192.168.1.3), klik na Submit pa na Save all
-klik na Tools->Save & Reboot, i tu oznacite Reboot pa klik na Submit. Gotovo, ruter se restartuje.

Bilo bi pozeljno da imate instaliran neki softverski firewall jer vas u ovom slucaju vise ne stiti hardverski firewall rutera.''
--------------------------------------------------------------------------
Sto se tice torrenta,nisam nista podesavao,a ide punom brzinom(dobro brzina zavisi i od seeds/peers,pa mi je nekad 26KB/s a nekad 10KB/s),inace koristim utorrent...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2007, 18:35   #47
Marshall George
Veteran
 
Član od: 21.11.2006.
Lokacija: Subotica / Harlow (UK)
Poruke: 1.171
Zahvalnice: 459
Zahvaljeno 340 puta na 268 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marshall George Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marshall George
Smile Re: ADSL pitanja

Citat:
kamper kaže: Pregled poruke
Uspelo, hvala lepo Marshall George. Sto se rutera tice, neka radi tu godinu dok je u garanciji i obavezuje nas ugovor, a nadam se da umedjuvremenu dolazi i do nas novija tehnologija
Nema na čemu drago mi je što sam mnogima pomogao Što se ADSL rutera tiče kod njih je na svakom isto(bar kod Sagem i Huawei) - ako si preko USB veze povezan adresa rutera je 192.168.1.1,a ako si preko LAN/Ethernet porta onda je uvek 192.168.1.3..Što se brzine downloada tiče meni se kreće oko 25-26KB/s u Windowsu i oko 26-27,2 u Linux Ubuntuu na paketu 256/64 na Sagem Fast 1201 modelu(i nema zaglupljivanja rutera), dok se mom mlađem bratu brzina pri downloadu kreće oko 28-29KB/s na Huawei MT882 modelu..I za jedan i za drugi modem su podešavanja slična sem što se kod Sagemovog modela pod opcijom NAT u DMZ u polje ukuca 192.168.1.2 i gotovo,save/reboot i rešen posao(što se rutera tiče)..E sada za određene P2P programe,moraju se u njima samima izvršiti dodatna podešavanja da bi sve radilo kako valja...Što se tiče samo skidanja nemojte misliti ma koji paket da ste uzeli, da ćete sada skidati baš sve u svako doba onako 'turbo' bez problema, jer recimo kod torenta caka je u tome koliko imaš 'peer'-ova i koliko imaš 'seed'-ova i što ih više ima imaćete više šanse da skinete recimo jedan film u toku jednog dana,ako je izvor 'mrtav' ništa od downloada...Kod Shareaze recimo bitno je imati što više stvari za deljenje tj. 'share' i imati isključen firewall na ruteru i na računaru i tada ćete uvek imati HighID.HighID omogućava onome ko želi nešto skidati uvek prioritet i nema mnogo čekanja ponekad se malo čeka, a često se skida odmah ono što se želi..A i kada imate taj prioritet da prvi skidate,brzina skidanja zavisi od više faktora a to su - brzina koju ima 'izvor' sa koga skidate,koliko ljudi skidaju od njega(nešto drugo) i koliko je on i da li je ograničio brzinu kojom vi skidate od njega...Tako da ono,iako imamo ADSL nemojmo očekivati da ćemo sve onako 'SVUUUUŠŠŠŠ' skinuti sa neta Jeste, surfovanje netom,učitavanje stranica,slanje 20-tak i više MB slika preko e-maila,chat sa web kamerom preko MSN/Skype programa,sve je to dosta brzo kao i skidanje recimo pojedinačnih pesama..ali skidanje nekoliko stotina MB i nekoliko GB to još nije onako kako bi mi želeli da bude.Za to ćemo još trebati sačekati povoljne cene ADSL-a brzina od po 'nekoliko' Mbita u sekundi
Marshall George je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2007, 23:53   #48
ivan79
Član
 
Član od: 17.2.2007.
Lokacija: beograd
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku ivan79
Određen forumom Re: Ptt Adsl

imam adsl 256/64 beocity i pitanje je sledece posto sam vise puta procitao gore navedena pitanja i odgovore moje pitanje je sledece: sto se tice forwardovanja portova ili kako se vec zove kako se to radi??? posto kad probam da odem na gore navedenu adresu servera (192.68.1 itd) posle nekog vremena kaze mi da je time out operation u prevodu ne mogu da odem na adresu u stvari ne znam ni sta treba da radim posto imam usb modem sagemov koji sam dobio od provajdera....
kako da enkripujem ono sto skidam ili sta treba da radim da bi sve to islo brze (mislim na download, torrente itd....) u napred zahvalan Ivan
ivan79 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 16:51   #49
Slavko90
Novi član
 
Član od: 10.5.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Uzeo sam pre nekih 7 dana ADSL od poste (za dzabe).U sustni je dobar ali imam problem sa igranjem WoW-a.Stalno me disconectuje.Ako neko zna resenje nek pomaze.
Slavko90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 18:06   #50
vladale
eat, sleep & blink
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 1.685
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 180 puta na 137 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku vladale
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Slavko90 kaže: Pregled poruke
Uzeo sam pre nekih 7 dana ADSL od poste (za dzabe).U sustni je dobar ali imam problem sa igranjem WoW-a.Stalno me disconectuje.Ako neko zna resenje nek pomaze.
Pogledaj da li imaš viruse, spyware, pogledaj koliki ti je ping i iskopiraj ovde log koji ti daje Command Prompt. Ping ćeš pogledati tako što ćeš u "Run" otkucati cmd, i u Command Promptu otkucati ping google.com -t.
vladale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vladale na korisnoj poruci:
Slavko90 (17.5.2007)
Stara 14.5.2007, 22:26   #51
Sharpshooter
Član
 
Član od: 7.12.2005.
Poruke: 78
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 13 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Nadam se da nisam promasio temu . Zna li iko kad ce ADSL uvesti u Zrenjanin , SBB poceo da siri korenje pa dolazim u iskusenje da se prikljucim mracnoj strni sile , ne zaista vec mi oko igra kad vidim ovaj opaki download rate od 3 Kbps .
Sharpshooter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2007, 22:57   #52
Boris Zegarac
Član
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Lukicevo
Poruke: 161
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Boris Zegarac Slanje poruke preko Skypea korisniku Boris Zegarac
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Moja preoruka ti je da uzmes kablovski, ja iskreno taj ADSL ne ocekujem uskoro, i dalje nastavljam da se mucim sa jadnim DIAL-UP-om.
Boris Zegarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 7:31   #53
darac_kv
Veteran
 
Član od: 5.3.2007.
Poruke: 506
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 134 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Slavko90 kaže: Pregled poruke
Uzeo sam pre nekih 7 dana ADSL od poste (za dzabe).U sustni je dobar ali imam problem sa igranjem WoW-a.Stalno me disconectuje.Ako neko zna resenje nek pomaze.
Diskonekt se javlja samo ako si ADSL spojio sa kompom preko USB-a...povezi ga preko gigabitnog(onog plavog) kabla i sve ce biti u redu
darac_kv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku darac_kv na korisnoj poruci:
Slavko90 (17.5.2007)
Stara 15.5.2007, 14:52   #54
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: ADSL pitanja

A i i bez toga uvek je preporucljivije da ga povezujewsh preko LANa.
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 10:14   #55
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Da li neko ima iskustva sa podesavanjem portova na modemu USR 9001? Na portforward.com nema za ovaj model. Modem se kaci na ethernet i nije ruter.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2007, 12:05   #56
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Da li neko ima iskustva sa podesavanjem portova na modemu USR 9001? Na portforward.com nema za ovaj model. Modem se kaci na ethernet i nije ruter.
Ako nije ruter, ne treba ti ni port forwarding.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
choi (17.5.2007)
Stara 17.5.2007, 20:51   #57
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Uh, ja sam citajuci druge teme zakljucio da treba (a i gledajuci kako mi download za torente varira izmedju 1-5 kb/s, na ADSL 256) da se podesi za svaki adsl modem .
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 0:15   #58
MR.BIG
Član
 
Član od: 26.11.2005.
Poruke: 111
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 122 puta na 32 poruka
Određen forumom ADSL disable problem

Danas dobih konacno ADSL, instalirao i sretan sam : ) ...... elem, necu da sam non-stop konektovan i lepo desni klik "disable" kad ono nece

Hocu da se konektujem kad ja zelim, lepo dvoklik na ikonicu : )

Evo poruke koja se javi, i kako da resim ovaj problemcic

Da napomenem da sam ADSL spojio preko USB-a a na mreznoj imam wireless ,..... naravno sada mi je wireless nedostupan jer ne mogu da disejblujem ADSL konekciju

Hvala najlepse
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ADSL-disable-problem.jpg
Viđeno:	77 puta
Veličina:	60,4 KB
ID:	8038  
MR.BIG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 10:21   #59
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Talking Re: ADSL pitanja

ADSL je najbolja stvar a ako je prikljucen preko LAN-a jos je bolje. Licno nevolim kada moram da se konektujem na ADSL kao da imam dial up.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 11:43   #60
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
ADSL je najbolja stvar a ako je prikljucen preko LAN-a jos je bolje. Licno nevolim kada moram da se konektujem na ADSL kao da imam dial up.
Selektivni pristup ima prednosti sto se tice privatnosti...
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com