Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Ostale komponente Saveti u vezi sa kupovinom kućišta, napajanja, periferija, štampača, skenera, tastatura, miševa, džojstika...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.9.2009, 21:21   #1
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Pomoć oko kućišta

Zdravo ljudi,kupio sam cooler masterove neonke(4 kom.) i posto nemogu da stanu u moju j*benu Brizu zbog dzungla menadzmenta zamolio bi vas za savet oko kupovine novog kucista.Kucista bi voleo da bude kvalitetno i prostrano,po mogucnosti lepo i cenovnog ranga do 100 evra(mogu blaga odstupanja).
Crkao mi je HDD tako da nisam mogao da apgrejdujem racunar i sad jos ovo.Konfiguracija je ne promenuta od onog na profilu, jedina razlika je u HDD sada je WD a uskoro mi stize i Samsung od 1.5TB.-Ovo sam navodio zbog hardwera koji bi trebao da bude unutar kucista.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 21:34   #2
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 684
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Moj predlog je Xigmatek Midgard za ~7000 din.
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Picard na korisnoj poruci:
Pjanovic (23.9.2009)
Stara 23.9.2009, 21:57   #3
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Moj predlog je Xigmatek Midgard za ~7000 din.
Cuo sam za to kuciste nego ja ga nisam video uzivo.Koliko je on veci od Brize ako je uopste veci?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 22:38   #4
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Koje su boje neonke?
Ako su crvene moj predlog je COOLER MASTER Scout koji kosta 95 eura.Po mom misljenju dosta bolji je od Xigmatek-a.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 22:41   #5
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Koje su boje neonke?
Ako su crvene moj predlog je COOLER MASTER Scout koji kosta 95 eura.Po mom misljenju dosta bolji je od Xigmatek-a.
Plave.Necu scout jer je manji od Brize i kako bi onda stalo sve to sto imam i jos 4 neonke i jos hdd?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 22:49   #6
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Sinovac,sto bi rekla deca:"Pobrkao si loncice".

Briza- 495 x 195 x 430 mm
Scout-495 x 219 x 489 mm

Neonke ne zauzimaju uopste puno mesta.To sto ti je u kucistu "dzungla" ne mora da znaci da je kuciste malo.
Ko ne zna da odradi cable menadzment i HAF 932 mu je mali.(Kineska poslovica).

Citat:
kako bi onda stalo sve to sto imam i jos 4 neonke i jos hdd
Puno imas......
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 23:02   #7
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Sinovac,sto bi rekla deca:"Pobrkao si loncice".

Briza- 495 x 195 x 430 mm
Scout-495 x 219 x 489 mm

Neonke ne zauzimaju uopste puno mesta.To sto ti je u kucistu "dzungla" ne mora da znaci da je kuciste malo.
Ko ne zna da odradi cable menadzment i HAF 932 mu je mali.(Kineska poslovica).

Puno imas......
Ja sam nazvao B*nch House i pitao ih za scout i oni su mi rekli da je Briza koju trenutno imam veca od scout u sve tri dimenzije(jedino ako su racunali i rucke i nozice koje poseduje Briza)
Znam.Ja za tu dzunglu nisam kriv nego servis u kojem sam uzimao racunar oni su tako namestili u ostalom evo ti slika pa vidi http://img406.imageshack.us/img406/1244/dsc00128oh.jpg
Ta poslovica nepostoji nego si je ti izmislio.
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.9.2009, 23:07   #8
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Pa zasto nisi probao da sredis kablove malo? I meni su u jednom servisu naopako okrenuli napajanje jer nikada nisu postavljali napajanje koji ide u dno kucista i to jos kuciste ima otvor za ventilaciju okrnut skroz ka podu. By the way budi malo azurniji .... Moja preporuka CM 690 ili CM 590 kako ti odgovara ili mozda Tepest.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 0:31   #9
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Evo vidi ovde moje utiske o CM590 http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=47054 , prilicno sam zadovoljan sa njim, a sto se tice kineske poslovice ja znam jednu drugu varijanutu " ko nezna da rascisti nered koji ostaje iza servisera racunara taj netreba da petlja oko hardvera"
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 13:51   #10
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Citat:
VITKO kaže: Pregled poruke
Evo vidi ovde moje utiske o CM590 http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=47054 , prilicno sam zadovoljan sa njim, a sto se tice kineske poslovice ja znam jednu drugu varijanutu " ko nezna da rascisti nered koji ostaje iza servisera racunara taj netreba da petlja oko hardvera"
Pa stvarno si dosta lepo uradio.
Pa ja i jesam cistio(obrisao sam napajanje,graficku...) ali se neusudjujem da diram te kablove.
Ja sam okruzen ljudima koji neznaju sta je hdd a ne sta je cable management?(nisam imao od koga da naucim)Znam sve polozaj,sta je sta ali kablove gde koji ide i ne bas.
A i da su uredjeni kablovi moja Briza nema providnu stranu tako da se gubi smisao neonki.Jeste da ima rupice ali se neprovidi.
Sta vi mislite o flow king-u i guardian 921?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 16:06   #11
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Flow king ili ti NZXT Tempest je malo bucniji dok Guardian nema dobar protok vazduha.Od ta dva,pre bih isao na Tempesta.Takodje razmisli o CM 690 koji ima da se kupi sa providnom stranicom.

P.S.Imas temu u kojoj je Ivan90BG detaljno objasnio kako sklopiti racunar tako da tamo mozes naci gde koji konektor ide.Tema:http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=46934

Takodje nemoj misliti da se sa niskobudzetnim kucistem ne moze odraditi dobar cable management.
Dokaz:http://www.sk.rs/forum/showpost.php?...&postcount=157

I da,nikada ne veruj obicnim,ne strucnim operaterima koji se samo javljaju na telefone.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 19:25   #12
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

I koji je onda tu najbolji(od svih spomenutih)?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 19:47   #13
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: pomoc oko kucista

Citat:
zvicko kaže: Pregled poruke
.
Pa ja i jesam cistio(obrisao sam napajanje,graficku...) ali se neusudjujem da diram te kablove.
Ja sam okruzen ljudima koji neznaju sta je hdd a ne sta je cable management?(nisam imao od koga da naucim)Znam sve polozaj,sta je sta ali kablove gde koji ide i ne bas.
A i da su uredjeni kablovi moja Briza nema providnu stranu tako da se gubi smisao neonki.Jeste da ima rupice ali se neprovidi.
Sta vi mislite o flow king-u i guardian 921?
Vidis ni ja do pre samo 8 meseci nisam nikad ni otvorio kuciste. a pre 3 nedelje sam sklopio ceo komp.Covek stalno uci i napreduje a jos ako ga zanima ceo taj posao koji je veom, veoma lagan moze to sam da uradi i nauci sve oko sklapanja kompa.Tu na forumu ima xxx tutorijala, upustava a ako nesto zapne tu su iskusniji koji uvek pomognu.Probaj sam to da odradis nemozes nista pokvariti, sem ako nepreteras sa silom u situacijama gde ona nije realno potrebna . Meni je bilo potrebno , s obzirom da sam to radio prvi put, oko 2h da sve to popakujem i jos plus 1h da sredim kablove (bas sam se mucio a posle sam dobio i neke skugestije na forumu pa sam i to odradio).U ovom vremenu je ukljuceno i vreme za detaljno ciscenje CM TX2 kulera.
Brizu ima drugar i stvarno ima solidnog prostora, da se neprovidi tu se slazem, mada si mozda mogao da napravis sam neku providnu stranicu.
Sta je najbolje od svih ponudjenih kucista ???? Pa nema najboljeg, svaki ima svojih prednosti i nedostataka u odnosu na konkurenta. Niko nije pomenuo TT Shark koje je ovih dana u crnoj boji u G firmi 7500din.Model jeste stariji ali je odradjen odlicno , ima dosta mesta i providnu stranu.Radi se o aluminijumu pa je i hladnoca komponenti zagarantovana e sad rekose da je malo bucnije, koliko neznam.
Koje god da odaberes neces pogresiti, ali realno ako nemas potrebu za vecim prostorom nego sto nudi Briza, onda je malo besmisleno kupovati novo kuciste zbog neonki.
Aha sad videh da si vlasnik 4870 graficke karte. Pazi ako nema dovoljno prostora u brizi , tj ako je sve skuceno sa tom kartom onda je strujanje vazduha onemoguceno.Meni je ta grafa u kineskom kucistu bila u idle 63c a u igrama stizala do 79c.Ovaj cm 590 mi je u idle oborio temperaturu na 59c a u igrama neprelazi 70c.Toliko o dobpinosu dobroproveterenog i prostranog kucista
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 19:53   #14
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Dobro,a sta mislite o HAF 922?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 20:00   #15
VITKO
Starosedelac
 
Član od: 16.11.2008.
Lokacija: LOZNICA
Poruke: 1.806
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 301 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Vrh kuciste pogledaj kako kod Pharaona 92.bc izgleda stariji brat HAF 932 to je u principu to samo sa malo smanjenim prostorom kako bi se dobio miditower kuciste, koje ima mesta na pretek, i ima samo jedan veliki 200mm vent na gornjoj strani, a uskracen je za isti takav sa strane (ako se nevaram)E sad ako ti je estetika ok onda je to dobar izbor.Meni se licno nesvidja i spada mi u grupu najruznijih kucista , posebno zbog crvenih led dioda, ali to je stvar ukusa.Ovako funkcionalno sam , sam vrh
VITKO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 20:05   #16
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Obrati paznju na neke faktore kao sto su:

1. Dimenzije ( Ako si ga namenio da stane unutar radnog stola);
2. Nivo buke ( Nemozes ocekivati 230mm fan i tisinu. Ne ide);
3. Nemoj se puno pouzdati u slike na internetu. Ustvarina slici je prikazan kako izgleda, ali stvarni vizuelani osecaj dobijes kada mu pridjes na nekih pola metra tj. neko kuciste ti u stvarnosti moze izgledati lepo, a u stvarnosti da bude neodoljivo ruzno.
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 20:17   #17
zvicko
Veteran
 
Član od: 3.9.2008.
Poruke: 657
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 46 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Obrati paznju na neke faktore kao sto su:

1. Dimenzije ( Ako si ga namenio da stane unutar radnog stola);
2. Nivo buke ( Nemozes ocekivati 230mm fan i tisinu. Ne ide);
3. Nemoj se puno pouzdati u slike na internetu. Ustvarina slici je prikazan kako izgleda, ali stvarni vizuelani osecaj dobijes kada mu pridjes na nekih pola metra tj. neko kuciste ti u stvarnosti moze izgledati lepo, a u stvarnosti da bude neodoljivo ruzno.
1.Znam HAF922 je medju najvecim kucistima u mid tower seriji
2.To nije tacno cak je i obrnuto.
3.Nikad ni nisam

I koji si gamepad izabrao?
zvicko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 22:48   #18
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Obrati paznju na neke faktore kao sto su:

1. Dimenzije ( Ako si ga namenio da stane unutar radnog stola);
2. Nivo buke ( Nemozes ocekivati 230mm fan i tisinu. Ne ide);
3. Nemoj se puno pouzdati u slike na internetu. Ustvarina slici je prikazan kako izgleda, ali stvarni vizuelani osecaj dobijes kada mu pridjes na nekih pola metra tj. neko kuciste ti u stvarnosti moze izgledati lepo, a u stvarnosti da bude neodoljivo ruzno.
1.Ne znam zasto bi covek drzao kuciste unutar radnog stola ako kupuje kuciste sa providnom stranom i neonkama.
2.Izvalio si totalnu glupost.
3.Obicno su kucista lepsa uzivo nego na slici.

@Zvicko
Da sam na tvom mestu uzeo bih HAF 922 bez razmisljanja.Crveni LED vent na HAF 922 ne bi trebao da bude problem jer to jednostavno mozes resiti zamenom samih dioda kao sto sam ja uradio na mom HAF-u.

Moj glas ide za HAF 922.


P.S. tnx dzoni.

P.S. 1000 post
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 23:16   #19
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Obrati paznju na neke faktore kao sto su:

1. Dimenzije ( Ako si ga namenio da stane unutar radnog stola);
2. Nivo buke ( Nemozes ocekivati 230mm fan i tisinu. Ne ide);
3. Nemoj se puno pouzdati u slike na internetu. Ustvarina slici je prikazan kako izgleda, ali stvarni vizuelani osecaj dobijes kada mu pridjes na nekih pola metra tj. neko kuciste ti u stvarnosti moze izgledati lepo, a u stvarnosti da bude neodoljivo ruzno.
odakle ti ideja za ovo drugo?!?!
pa manji kuleri se vrte znatno brže i prave mnogo buke zbog svoje veličine, da bi uopšte mogli da guraju vazduh, što je veći kuler, treba mu manja brzina da bi ostvario isti (ili veći) protok, pa je samim tim i tiši... aj prvo se informiši pre nego što odvališ...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2009, 23:28   #20
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kućišta

Ljudi, pa JA imam HAF 922

Postavicu slike sutra. Pronadji negde ima slike u temi HAF 932 gosn .92
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kućište, ventilatori


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Traži se pomoć u postavkama ReClocka i VLC-a mrcinamrcina Video/TV softver 8 11.6.2009 21:58
Pomoć oko konfiguracije johnny bravo Šta da kupim? 11 10.2.2009 17:12
Zvučna izolacija kućišta bata_kameni Ostale komponente 17 15.11.2008 15:56
Potrebna pomoć oko izbora kućišta nikola s ŠDK - Ostale komponente 11 12.6.2008 16:08
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com