Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.10.2015, 22:34   #2221
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ne verujem da misli na crtane filmove, i ja se sećam tih bajki što su išle na RTS.
U jednoj je valjda i kralj proterao ćerku i tad je nešto nestala so, pa su za sve koristili šećer, dok se ona nije vratila.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2015, 16:12   #2222
Deathclaw
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Lokacija: Cave on outskirts of NCR
Poruke: 80
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 51 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Ne verujem da misli na crtane filmove, i ja se sećam tih bajki što su išle na RTS.
U jednoj je valjda i kralj proterao ćerku i tad je nešto nestala so, pa su za sve koristili šećer, dok se ona nije vratila.
Ova sa solju je ceskoslovacka produkcija.

http://www.imdb.com/title/tt0171765/

Ruske bajke iz 80-ih (pretpostavljam da ces nesto naci ovde)

http://www.imdb.com/list/ls003749020/

Deathclaw je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Deathclaw na korisnoj poruci:
Dimo (21.10.2015), Ocelot (21.10.2015)
Stara 20.11.2015, 1:38   #2223
Velimir-Velli
Novi član
 
Član od: 15.10.2014.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Duze vreme sestra me proganja da joj nadjem film koji je davno gledala.Pocetak filma ide: na prekookeanskom brodu umire od bolesti devojka, koja je preko pisma gogovorila vencanje na nevidjeno u Americi.Druga devojka na cijim je rukama umrla bolesnica ,saznaje za pricu i preuzima ulogu prve.Filma se i ja secam ali naslova ne.Molim za pomoc.
Velimir-Velli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Velimir-Velli na korisnoj poruci:
zvucnjak (4.12.2015)
Stara 20.11.2015, 1:54   #2224
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Imam i ja jedno pitanje: iz kog filma je scena gde vanzemaljci (valjda) otete ljude na svom brodu ubijaju tako što ih jednog po jedngo stavljaju na neko postolje i smrve džinovskom presom? Onako je baš upečatljiv prizor.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.12.2015, 10:21   #2225
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.681
Zahvalnice: 854
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Velimir-Velli kaže: Pregled poruke
Duze vreme sestra me proganja da joj nadjem film koji je davno gledala.Pocetak filma ide: na prekookeanskom brodu umire od bolesti devojka, koja je preko pisma gogovorila vencanje na nevidjeno u Americi.Druga devojka na cijim je rukama umrla bolesnica ,saznaje za pricu i preuzima ulogu prve.Filma se i ja secam ali naslova ne.Molim za pomoc.
Ovo me podseća u neku ruku na Original Sin sa Banderasom i Angelinom, ali čini mi se da ne počinje tako, već da se to saznaje kasnije u filmu, odavno sam gledao, nisam siguran...
zvucnjak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2015, 22:12   #2226
sasha982
Novi član
 
Član od: 22.11.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Imam i ja jedno pitanje. U pitanje je serija, radnja serije se vrti (koliko se sećam) oko nekog dečaka, koji je lekar, čini mi se hirurg, koji ide u školu a u isto vreme i spašava živote ljudi kojima je potrebna lekarska pomoć. Serija je imala lepu muziku. Serija je emitovana kod nas negde krajem osamdesetih, početkom devedesetih. Bio sam mnogo mali i nisam siguran, ali čini mi se da se u tom periodu emitovala i serija, klinika Švarcvald.
sasha982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2015, 23:33   #2227
dragan89
Novi član
 
Član od: 30.1.2014.
Poruke: 13
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

U pitanju je stariji film,mislim da je crno beli..''Smrt''(crni plast i kosa) dolazi u kočijama po nekog starca da ga vodi ali ovaj lik celu noc pije sa Smrću,uspe da je napije i docekaju zoru i tada shvate da je Smrt zakasnila da ga odvede..Film je prilicno strasan,doduse gledao sam ga kao mali ali je to u sustini mozda i neka komedija ili parodija na neki film..ne secam se..Taj starac ima cerku ili sina pa onda neko od njih mora da strada umesto njega posto je njega smrt zaobisla..Ako neko zna,molim za naziv filma..Trazim vec nedelju dana,naci cu ga iz inata makar ga i ne pogledao
dragan89 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2015, 1:24   #2228
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
sasha982 kaže: Pregled poruke
Imam i ja jedno pitanje. U pitanje je serija, radnja serije se vrti (koliko se sećam) oko nekog dečaka, koji je lekar, čini mi se hirurg, koji ide u školu a u isto vreme i spašava živote ljudi kojima je potrebna lekarska pomoć. Serija je imala lepu muziku. Serija je emitovana kod nas negde krajem osamdesetih, početkom devedesetih. Bio sam mnogo mali i nisam siguran, ali čini mi se da se u tom periodu emitovala i serija, klinika Švarcvald.
Da nije Doogie Howser ?
Ne mogu da garantujem jer nisam gledao.
Izvinjavam se što nisam link-ovao ali preko mobilnog sam...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2015, 4:47   #2229
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Da nije Doogie Howser ?
Ne mogu da garantujem jer nisam gledao.
Izvinjavam se što nisam link-ovao ali preko mobilnog sam...
Sigurno. Neil Patrick Harris.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2015, 18:29   #2230
Bojan025
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Skypea korisniku Bojan025
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
dragan89 kaže: Pregled poruke
U pitanju je stariji film,mislim da je crno beli..''Smrt''(crni plast i kosa) dolazi u kočijama po nekog starca da ga vodi ali ovaj lik celu noc pije sa Smrću,uspe da je napije i docekaju zoru i tada shvate da je Smrt zakasnila da ga odvede..Film je prilicno strasan,doduse gledao sam ga kao mali ali je to u sustini mozda i neka komedija ili parodija na neki film..ne secam se..Taj starac ima cerku ili sina pa onda neko od njih mora da strada umesto njega posto je njega smrt zaobisla..Ako neko zna,molim za naziv filma..Trazim vec nedelju dana,naci cu ga iz inata makar ga i ne pogledao
Ja bih rekao da je to Fantomska Kočija iz 1958

http://www.imdb.com/title/tt0051836/
Bojan025 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2016, 3:14   #2231
Bojan025
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Skypea korisniku Bojan025
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Jel zna neko ovaj film?
Gledao sam ga negde sredinom `90 Priča je smeštena negde u nekom priobalnom mestu.Neki lik tamo dolazi(sad nisam siguran da li on pokušava da sazna nešto ili kao slučajni namernik) međutim on vidi da se žitelji tog mesta ponašaju čudno.Ne znam tačno šta se sve izdešavalo tamo,ali priča se vrti oko nekog svetionika.Meštani veruju da je u tom svetioniku nekakav duh koji će u taj neki određeni dan da im se javi(fazon je da oni veruju da će svetionik da oživi)pa se toga dana svi skupe oko njega,a ovog lika sateraju do svetionika,sa bakljama-On tamo beži itd

Ne znam koliko sam dobro ispričao,ali to je sve što znam.Nažalost
Bojan025 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.1.2016, 15:55   #2232
Boondock Saint
Veteran
 
Član od: 27.8.2010.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 890
Zahvalnice: 219
Zahvaljeno 315 puta na 171 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Da nije The Fog www.imdb.com/title/tt0080749/
Boondock Saint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.1.2016, 23:56   #2233
tiho86
Veteran
 
Član od: 21.8.2007.
Lokacija: NEO-TOKYO
Poruke: 588
Zahvalnice: 354
Zahvaljeno 224 puta na 135 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku tiho86
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
Bojan025 kaže: Pregled poruke
Jel zna neko ovaj film?
Gledao sam ga negde sredinom `90 Priča je smeštena negde u nekom priobalnom mestu.Neki lik tamo dolazi(sad nisam siguran da li on pokušava da sazna nešto ili kao slučajni namernik) međutim on vidi da se žitelji tog mesta ponašaju čudno.Ne znam tačno šta se sve izdešavalo tamo,ali priča se vrti oko nekog svetionika.Meštani veruju da je u tom svetioniku nekakav duh koji će u taj neki određeni dan da im se javi(fazon je da oni veruju da će svetionik da oživi)pa se toga dana svi skupe oko njega,a ovog lika sateraju do svetionika,sa bakljama-On tamo beži itd

Ne znam koliko sam dobro ispričao,ali to je sve što znam.Nažalost
Mislim da nema svetionika..ali mozda je ovaj,postoji i rimejk http://www.imdb.com/title/tt0070917/
tiho86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tiho86 na korisnoj poruci:
Bojan025 (10.1.2016)
Stara 7.1.2016, 22:03   #2234
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

film sam gledao pre mozda 20 godina. secam se jako malo detalja. film je mafijaski-kriminalisticki. mafijas pokupi nekog decaka iz sirotista, ili neke crkve. decak je imao druga koji je bio malo zaostao u razvoju mentalno i fizicki. posle dosta godina onaj prvi decak zivi sa mafijasem i postaje ubica, radi sve prljave poslove, ali se i dalje brine o svom prijatelju iz sirotista itd itd...
ako neko po ovim sitnim detaljima moze da se seti o kojem filmu pricam ima pivce od mene
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 2:42   #2235
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
gavranpero kaže: Pregled poruke
Ev da i ja pokusam da saznam na ovaj nacin o kojem je filmu rijec. Prica je o arhitekti koji nadgleda mostove. Njegov san je da jednog dana zatekne zgodnu djevojku kod svoje kuce . Sto se u stvari i desi. Vozi Fiat 500 u filmu. Znam cak i pjesmu koja je koristena u filmu, ali mi to nije pomoglo da nadjem film. Takodje u filmu njegov kolega sanja o djevojci koja bi mogla da leti i na kraju upoznaje jednu koja leti sa helikopterom .
Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
I ja sam gledao davno ovaj film i baš me je muzika podsetila na njega.

Mogu da dodam ako se dobro sećam da je valjda ta devojka ima problema sa zakonom pa završava u zatvoru i film se završava tako što se njih dvoje nalaze i u autu završavaju uz ljubavnu romansu. Film je stvarno dobar. Evo ja već tragam nekih sat vremena i ništa.
Citat:
gavranpero kaže: Pregled poruke
Gledao sam vec, nema nista o filmu.
Citat:
gavranpero kaže: Pregled poruke
Jeste, film je ako se ne varam na engleskom.

Mislim da je iz 80-ih

Toliko se bas ne razumijem.

100%.

Pokusacu malo detaljnije. Dakle, mladic nadgleda stanje mosta i tu ostavi parkiranog Fiata. Djevojka po imenu Carol, nedavno pustena iz zatvora sjedne u auto i odveze se ( ne mogu da se sjetim detalja, uglavnom nije rijec o kradji ). Vozeci se u grad, pronadje njegovu kucu i odluci da ostavi auto tu ( mozda se cini glupa radnja, ali nije tako. ne mogu da se sjetim detalja ) On se vraca kuci i zatice nju u svom krevetu , u kojem je ona , razgledajuci kucu slucajno zaspala. Odluci da nista ne preduzima nego da saceka jutro. I kako to vec ide, ona mu se svidi i dopusti joj da ostane neko vrijeme dok se ne snadje. Ona da bi mu uzvratila na gostoprimstvo, odluci da mu promijeni sve stvari, namjestaj, tepihe i sl. Mladic se vraca sa posla i zatice ispraznjenu kucu. Prijavljuje policiji i istovremeno se ona vraca sa novim stvarima. Naravno, nesporazum se razrijesi, ali posto je ona pustena uslovno iz zatvora, a ima prijavu, mora da se vrati u zatvor. Nemocan da bilo sta uradi, on odluci da iznajmi kola sa razglasom i da pred zatvorom pusti pjesmu ( kako bi joj rekao da je voli i da je uz nju ). Nju pustaju iz zatvora i ostalo se zna ...... .

Nadam se da sam bio detaljan. Nisam ljubitelj ovakvih filmova, ali ovaj mi je ostao u sjecanju. Mozda zato sto sam ga davno gledao
Posle 6 godina konačno sam ga našao

Sweet Nightmare
http://www.imdb.com/title/tt0120732/?ref_=_48
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 3:27   #2236
Bojan025
Član
 
Član od: 1.11.2010.
Lokacija: Sombor
Poruke: 40
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Bojan025 Slanje poruke preko Skypea korisniku Bojan025
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Citat:
zvezdan84 kaže: Pregled poruke
film sam gledao pre mozda 20 godina. secam se jako malo detalja. film je mafijaski-kriminalisticki. mafijas pokupi nekog decaka iz sirotista, ili neke crkve. decak je imao druga koji je bio malo zaostao u razvoju mentalno i fizicki. posle dosta godina onaj prvi decak zivi sa mafijasem i postaje ubica, radi sve prljave poslove, ali se i dalje brine o svom prijatelju iz sirotista itd itd...
ako neko po ovim sitnim detaljima moze da se seti o kojem filmu pricam ima pivce od mene
Da nije u pitanju sirotište ili crkva,rekao bih da je to:

At Close Range (1986)



http://www.imdb.com/title/tt0090670/...nm_flmg_act_45
Bojan025 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2016, 11:16   #2237
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

nije to
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2016, 3:54   #2238
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Film koji trazim gledao sam kao klinac (pre mozda 15-20 godina) i secam se samo jedne scene.

U toj sceni desava se neka apokalipsa u gradu ili tako nesto, sve se odvija nocu, lesevi na sve strane i samo to dvoje glavnih likova je zivo. Goli i neozledjeni hodaju ulicom dok je svuda oko njih smrt (nekako me podsecaju na Adama i Evu). I onda ima neki veliki snop svetlosti koji direktno sa neba pada na ulicu (ili iz ulice stremi ka nebu, ne secam se) i taj lik, onako go ulazi u njega, okrece se i pruza ruku ka devojci da mu se i ona pridruzi. I onda se oni kao zagrle u tom snopu svetlosti (podesca na zavrsnu scenu iz Mass Effect-a 3 sa Liarom, ako je neko igrao).

Mislim da je film iz 80tih ili 90tih.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2016, 6:55   #2239
Real Warrior
Član
 
Član od: 7.2.2013.
Poruke: 55
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ljudi zna neko film
Mislim da negdje u aziji naprave sacekusu francuzima koji se voze u dzipu i poubijaju ih sve ratni je inace film to je ja mislim na pocetku scena...a sjecam se kroz maglu imaju i neki indijanci ratuju za njih...kao da se dokazu kao francuzi...znam samo da nije ww2 sigurno.
Real Warrior je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2016, 9:09   #2240
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Da li neko zna koji je ovo film?

Ta početna scena je iz filma We Were Soldiers, sa Mel Gibsonom, ali nema nikakvih indijanaca.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
film, ime filma, koji film

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgori film (bilo koji žanr) koji ste gledali... i zašto Crusader88 Kompjuteri i film 819 25.4.2014 12:03
Kako spojiti film koji se nalazi na 2 dvd-a Jann Video/TV softver 12 23.3.2006 1:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com