Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.10.2016, 9:14   #201
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Primjetio sam pomorske jedinice su dušu dale za skidanje odbrane grada koji misliš osvojiti.Sa dva broda skinem kompletnu odbranu dok sa artiljerijom mi treba tri ili četiri plotuna
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 9:52   #202
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Civilization VI

Sa druge strane sada nije neophodno da je grad na vodi da ima flotu.

Postavis grad dva polja duboko ka kopnu i stavis harbor na obalu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 11:21   #203
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

I nema iskrcavanja/ukrcavanja tamo gde su stene na obali (bez odgovarajućeg promotiona, commando mislim da je).
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 14:42   #204
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Civilization VI

Ovo je vrh koliko je ovaj IGN direkno plaćen da priča šta izdavač piše:

Onaj review od Dan Stapleton-a direktno protivreči većini onoga što vi pišete i još od loših stvari pravi da su dobre : "Removes unit cluster by spending builder units". Hahhahaha!
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 15:00   #205
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.370
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Evo gluposti sa diplomatijom... igram protiv Norveške (koja voli jaku vojsku i mornaricu) i prvo se javlja Harald i ismeva me zato što imam slabu vojsku, deset turnova kasnije (u međuvremenu nisam napravio nijednu jedinicu) se opet javlja i kaže kako je ponosan što ima tako vojno jake komšije, da bi me opet posle 10 turnova denounceovao jer mi je mornarica slaba.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 16:17   #206
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Evo gluposti sa diplomatijom... igram protiv Norveške (koja voli jaku vojsku i mornaricu) i prvo se javlja Harald i ismeva me zato što imam slabu vojsku, deset turnova kasnije (u međuvremenu nisam napravio nijednu jedinicu) se opet javlja i kaže kako je ponosan što ima tako vojno jake komšije, da bi me opet posle 10 turnova denounceovao jer mi je mornarica slaba.
Tako meni ona francuskinja kaze da idem ka bankrotu a ja imam vise zlatnika nego svi oni zajedno
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 17:37   #207
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Неки моји утисци. Кренуо сам пар пута са Русима, али сам брзо одустао. Међутим, започнем насумичну игру и запало ми да играм са Сумерима. Стандардна игра, тежина - Принц (дифолт ваљда), испоставило се да се мапа састоји од два велика острвска континента, противници Кинези, Конго, Амери, Египат и Рим. На мом острву Кинези и 5 градова-држава.

Одмах сам кренуо да правим War cart (специјална сумерска јединица) и као сивоња кренуо да освајам острво, па сам тако врло брзо заузео два града и почистио Кинезе После сам схватио да су ми градови-државе кориснији када их не освојим па сам лагано насељавао острво и развијао цивилизацију. На крају сам лагано био испред свих и завршио културном победом иако сам пикирао научну. Фазон, пар кругова пре слања последњег сателита на Марс, обавешава ме игра да сам остварио културну победу. После сам се спрдао па сам нуковао Рузвелта и Клеопатру

Неки мој први утисак је да је игра на дифолтној тежини много лакша него Цив 5. Игру са Сумерима сам издоминирао. Да не понављам оно што су други рекли око багова и глупог ВИ-а. Добре идеје су формирање пука, односно армије, а глупо је што се градови путем флоте освајају као од шале. Цртанолика графика није проблематична, мени је бар пријатно на око.

Чини ми се да од свих дистрикта, сваки град мора неопходно да има Entertainment hub и Commercial hub. Злато као и увек у другом делу игре постаје јако битно, а пенали на срећу су много досадни.

Када се подвуче црта, нисам нешто одушевљен. Мислим, игра као игра је генерално супер, али ја немам неку жељу, сада када сам је обрнуо једанпут и то после неких недељу дана, да кренем одмах да играм испочетка. Много дуже сам се везивао за старије Цив игре. Додуше, све мање се ложим на игре па је врло могуће да сам само ја у питању...
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 19:57   #208
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Civilization VI

realno u svim Civ delovima ako odradiš early war i otmeš AI-ju par važnih gradova posle toga je easy game bez obzira na kojoj težini igraš. Zato ja izbegavam te rane ratove jer od poraza u njima AI nikad ne može da se oporavi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2016, 22:12   #209
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Ostvarih kulturnu pobjedu i to u 1902 godini a uopste je nisam ciljao, ocaj zivi su protivnici na default tezini mislio sam da je Beyond Earth prelaka ali ovi su jos laksi.AI je truba nije mi jasno da toliko nastavaka Civilizacija se napravi i ne mogu nikad uskladiti AI kako treba.Probacu na nekoj vecoj tezini jer ovo je stvarno smijesna dominacija bez ikakvog zadovoljstva
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 2:53   #210
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
batakpudla kaže: Pregled poruke
Чини ми се да од свих дистрикта, сваки град мора неопходно да има Entertainment hub и Commercial hub. Злато као и увек у другом делу игре постаје јако битно, а пенали на срећу су много досадни.
U stvari, najbitniji je industrijski distrik jer sti daje produkciju, a cena distrikta stalno raste.

Drugi najbitniji po meni je commercial, jel daje trgovinsku rutu. Interne rute su sjajne ako saljes u grad sa mnogo distrikta zbog bonusa na hranu i produkciju.

Entertainment distrikt je bitan samo za kasnu igru ili ako dostra ratujes.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 2:55   #211
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Verovali ili ne, na Emperor tezini AI krece sa 2 settlera, a na Diety sa 3 komada.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 7:45   #212
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Civilization VI

Veci problem na deity je koliko nenormalno vara, desavalo mi se u par test partija da jednostavno ne mogu da mu osvojim grad jer u jednom potezu ponovo napravi zidine, a u medjuvremenu stancuje jedinice ko blesav.

U sustini odusevljen sam igrom, mislim da su sve stvarno odradili odlicno, ali mora mnogo da se pegla, diplomatija je katastrofa i AI je jos nesposobniji nego u 5ci da vodi rat.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 8:39   #213
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
U stvari, najbitniji je industrijski distrik jer sti daje produkciju, a cena distrikta stalno raste.

Drugi najbitniji po meni je commercial, jel daje trgovinsku rutu. Interne rute su sjajne ako saljes u grad sa mnogo distrikta zbog bonusa na hranu i produkciju.

Entertainment distrikt je bitan samo za kasnu igru ili ako dostra ratujes.
Slazem se, zato i mislim da je Nemacka mozda I jaca od Sythie. Hansa, njihov unikatni distrikt koji menja industrijski kompleks (a unikatnim distriktima cena ne skace) dobija +2 na production od commercial hub-a umesto +1 od rudnika. Samo kolonizujes u paru, dva grada sto blize jedan drugome i u dijamant formaciji napravis dve Hanse I commercial hub-a. I jos kao bonus imaju jedan distrikt vise bez obzira na populaciju pa u gradu velicine 2 mozes da imas 3 distrikta. Interne trgovinske rute daju +5 production I +2 food samo sa hansom.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 10:21   #214
director
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2007.
Poruke: 1.487
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
U stvari, najbitniji je industrijski distrik jer sti daje produkciju, a cena distrikta stalno raste.

Drugi najbitniji po meni je commercial, jel daje trgovinsku rutu. Interne rute su sjajne ako saljes u grad sa mnogo distrikta zbog bonusa na hranu i produkciju.

Entertainment distrikt je bitan samo za kasnu igru ili ako dostra ratujes.
ja sam eksperimentisao i čitao po forumima i definitivno prvi distrikt bi svima trebalo da bude industrijski zbog tog povećanja cena proizvodnje. Bez njega jednostavno ne možete da razvijete grad do kraja jer nećete imati dovoljno vremena da izgradite sve što vam treba.

Posle toga ide commercial zbog novca koji je odličan za kupovinu građevina i jedinica kao i zbog trgovine.

Ukoliko neko želi da se oproba sa religijama na drugom mestu može i verski distrikt da bi na vreme uzeli sve bonuse koje žele za svoju veru. Isto tako za verske poene kasnije možete da kupujete vojne jedinice tako da nije loša stvar ići na versku državu. Ako ne idete na versku pobede po meni se i ne isplati ulagati u ovaj distrikt.

Kod trećeg distrikta počinjete da kombinujete. U principu svi su korisni ali korisnost kulturnog distrikta se najviše vidi od arheologije pa nadalje mada nije loše u graničnim gradovima napraviti ranije taj distrikt zbog granica. zabavni distrikt dobija na značaju kada otključate severs i Neighbourhood districts jer tada definintivno ne možete više da balansirate sa luxury i civics. Ja ću najčešće uzimati kao treći distrikt vojni u dva grada, na granici kultura a u ostalim nauka.

Sve u svemu svaki grad na kraju završi sa industrijom, trgovinom, naukom, kulturom, zabavom i Neighbourhood a ostali distrikti po potrebi.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 10:36   #215
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Citat:
director kaže: Pregled poruke
ja sam eksperimentisao i čitao po forumima i definitivno prvi distrikt bi svima trebalo da bude industrijski zbog tog povećanja cena proizvodnje. Bez njega jednostavno ne možete da razvijete grad do kraja jer nećete imati dovoljno vremena da izgradite sve što vam treba.

Posle toga ide commercial zbog novca koji je odličan za kupovinu građevina i jedinica kao i zbog trgovine.

Ukoliko neko želi da se oproba sa religijama na drugom mestu može i verski distrikt da bi na vreme uzeli sve bonuse koje žele za svoju veru. Isto tako za verske poene kasnije možete da kupujete vojne jedinice tako da nije loša stvar ići na versku državu. Ako ne idete na versku pobede po meni se i ne isplati ulagati u ovaj distrikt.

Kod trećeg distrikta počinjete da kombinujete. U principu svi su korisni ali korisnost kulturnog distrikta se najviše vidi od arheologije pa nadalje mada nije loše u graničnim gradovima napraviti ranije taj distrikt zbog granica. zabavni distrikt dobija na značaju kada otključate severs i Neighbourhood districts jer tada definintivno ne možete više da balansirate sa luxury i civics. Ja ću najčešće uzimati kao treći distrikt vojni u dva grada, na granici kultura a u ostalim nauka.

Sve u svemu svaki grad na kraju završi sa industrijom, trgovinom, naukom, kulturom, zabavom i Neighbourhood a ostali distrikti po potrebi.
Vjerski distrikti su dobri za kupovinu jedinica samo ako uzmeš Theocracy za državno uređenje ali meni su više služili za kupovinu great person jer ih je isplativije bilo uzimati vjerskim poenima nego novcem, takođe kad počnu da ti vršljaju razni propovjednici po teritoriji valja imati mogućnost kupovine inkvizitora ili apostola koji će poništavati njihovo djelovanje.
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2016, 23:43   #216
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Dobar review:

Super Bunnyhop - Review: Civilization VI
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 13:27   #217
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Civilization VI

Posle 20ak partija na deity kljuc izbegavanja onih ranih potpuno retardiranih ratova - ne daj mu lokaciju svoje prestonice, u sustini ista stvar kao i u petici, samo sto si u petici imao vise diplomatskih opcija (podmitis AI da napadne nekog drugog i sl) i ako si imao odlicne odnose nije bio toliko voljan da objavi rat. U sestici su odnosi u prve dve ere totalno nebitni, ako misli da moze da te sredi (a na svim nivoima tezine posle emperor je definitivno mnogo jaci na startu) objavice ti rat bez obzira na sve. Ne primas delegacije sa poklonima, ne menjas lokacije prestonica i sl. i AI je mnogo normalniji.

Takodje na vecim nivoima tezine treba iskljuciti cultural victory, totalno je neizbalansirano i vecina mojih deity partija se zavrsavala u prvih 100-150 krugova jer AI koji ima odlican production start pokupi sva svetska cuda i zavrsi partiju turizmom (pogotovu ako je Francuska) a u 6ci je jako zeznuto boriti se protiv toga, pogotovu sto se sad jedinice mnogo sporije krecu i dosta je teze dobiti otvorene granice.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 14:30   #218
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Civilization VI

Kad si stigao da odigras 20tak partija???

Ja potrosi 40h po Stemu (realnih 30h) i jos igram moju prvu partiju na King tezini normalne brzine na standard mapi.

Inace bas ne volim te velike tezine jer ubijaju rani balans u igri (npr AI pokupi sva svetska cuda).

Peticu sam mogao da igram do Emperora a da ne bude previse iskrivljena igra dok sad cujem da vec na toj tezini AI krece sa DVA settlera.

Poslednja ispravka: player1 (29.10.2016 u 15:02)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 16:03   #219
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Civilization VI

Prvih 10 nisu bas nesto potrajale A na deity kakva je trenutno situacija moras da juris military victory jer AI stvarno prebrzo zavrsi cultural ili religious pobedu.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2016, 16:33   #220
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Civilization VI

Ne znam. Meni nije zabavno da gubim partiju za partijom. Ili da pobedjujem vojnim rushevima.

Prava tezina je ona za koju znas da mozes da izgubis partiju ako ne pazis, ali da ipak pobedjujes mnogo cesce nego sto gubis.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
civilization, tbs

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Steam - razmena igara SirDuck Online kupovina igara 728 6.2.2024 22:53
Civilization IV: Colonization donator99 Upravljačke simulacije 78 3.1.2023 13:43
Civilization: Beyond Earth M.C. Upravljačke simulacije 136 13.10.2015 11:50
Civilization 1 player1 Stare igre 30 11.8.2013 19:51
Civilization Vs. Warcraft Alek92 O igrama uopšte 16 3.7.2006 21:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com