Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2018, 21:54   #41
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
darkowozzd kaže: Pregled poruke
sta znam.. i dalje ima odlicnih sp naslova, ali je navucenost na mmorpg/fps/moba/battleroyale titlove prevelika

iz licnog iskustva pricam. toliko igara imam na listi koje hocu da igram.. par imam i instalirano.. al jednostavno.. uvek ima veci rank da se zaradi, veci dps da se dostigne.. achievment da se nabavi.. pentakill da se uradi..
Bukvalno nemam motiv da igram kad nema nekog ranga
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2018, 7:25   #42
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

eh.. ne znam.. ja vise ne mogu da sedim kroz igre koje su vecinom prica... max payne, gta , mafia... ako nemam o necemu da razmisljam kroz gameplay, igra me nece privuci uopste. evo na primer zadnji sp koji sam odigrao je divinity original sin 2.
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2018, 9:14   #43
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Bezimeni, izlazi ti novi Jagged Alliance. Pod nazivom JA Rage.


https://www.pcgamesn.com/jagged-alli...ge-impressions
Svi pokušaji da se JA vrati u život su se završavali teškim fejlom. Ovo mi deluje veoma loše, ali videćemo. JA 2 1.13 je i dalje čisto savršenstvo.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2018, 20:08   #44
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Već neko vreme razmišljam o tome da li je SP gaming u izumiranju.
Nije.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
Leonida (16.8.2018), ogisha (16.8.2018)
Stara 23.8.2018, 17:33   #45
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Pa nije stim sto bi bilo mnogo zgodnije kada bi developeri prodavali gotove igre kao ranije a ne ove pre alpha smecarije za koje znas da ce imati50 fixova i ostalih gluposti, u fazonu kada kupim single player igru hocu da je instaliram i igram oma bez interneta i koje kakvih updeta lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
filpan (23.8.2018)
Stara 23.8.2018, 18:07   #46
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Skoro svi vidjeniji naslovi (naveo ih je nameless u ovoj temi) tokom proteklih nekoliko godina bili su daleko od "pre-alpha" stanja kada su se pojavili. To sto se igre redovno patchuju i time cine jos boljim moze samo da bude dobra stvar, a internet ti svakako nije potreban da bi uzivao u njima.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2018, 19:24   #47
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Neko je lepo rekao gore, ljudi su zaglupeli, mediokriteti upravljaju gejmerskim nagonima. Takođe je dobro primećeno da MP budi želju za pobedom, jer kad je neko truba u realnom, bar da pobeđuje u virtualnom svetu. Vrlo dobro rečeno.


Konzolni SP gejming apsolutno dominira nad PC. to više nije nikakva tajna. Ipak je preterano reći da je SP mrtav, to svakako ne stoji.

Jedini žanrovi koji se po meni nisu "prodali" jesu avanture i eventualno strategije. U oba žanra mora da se misli, dok u svim ostalim glava u leru. Ima ih malo, ali su odlični.

Mislim, Skyrim i Witcher 3 RPG-ovi decenije ?
Pored Gothica, Wizardry 8, Neverwinter Nights 2,Bloodlines-a.. j..š takav moderan SP.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku helen na korisnoj poruci:
C64freak (24.8.2018)
Stara 23.8.2018, 19:53   #48
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

NWN1 i NWN2 imaju toliko community modula da druge RPG igre nisam igrao gledao godinama.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2018, 20:13   #49
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Konzolni SP gejming apsolutno dominira nad PC. to više nije nikakva tajna.
Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Jedini žanrovi koji se po meni nisu "prodali" jesu avanture i eventualno strategije. U oba žanra mora da se misli, dok u svim ostalim glava u leru
Avanture i strategije uglavnom izlaze za PC, tako da..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Geralt (23.8.2018)
Stara 23.8.2018, 20:44   #50
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

@helen


Zar ti ne rece skoro da su strategije potpuno irelevantne? U temi "Ulaganje u komp vs ulaganje u PC"? Potpuno nebitne i da se ne secas kada si odigrao poslednju... Hmm... Posto ih ima gotovo samo na PCju, u toj temi ti nisu vredela. Sada je izgleda drugacije.
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2018, 22:34   #51
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
Geralt kaže: Pregled poruke
@helen


Zar ti ne rece skoro da su strategije potpuno irelevantne? U temi "Ulaganje u komp vs ulaganje u PC"? Potpuno nebitne i da se ne secas kada si odigrao poslednju... Hmm... Posto ih ima gotovo samo na PCju, u toj temi ti nisu vredela. Sada je izgleda drugacije.

Sam si rekao, irelevantne za ulaganje u nov hardver, ne irelevantne za igranje.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 2:02   #52
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Um, ne.. tvrdio si da su strategije irelevantne, da ih ne igraš itd. Potom si pljuckao po modovanju, kako je i to irelevantno, a u isto vreme uzdizao konzole u nebesa; dok sada ispada da ti je kod konzolaških igara "glava u leru".
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
helen (24.8.2018)
Stara 24.8.2018, 11:48   #53
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
c64freak kaže: Pregled poruke
pa nije stim sto bi bilo mnogo zgodnije kada bi developeri prodavali gotove igre kao ranije a ne ove pre alpha smecarije za koje znas da ce imati50 fixova i ostalih gluposti, u fazonu kada kupim single player igru hocu da je instaliram i igram oma bez interneta i koje kakvih updeta lol
Па то би сви волели али време кетриџа је давно прошло и дошло дигитално време интернета. Мада у време прошле генерације конзола сони је наплаћивао издавачима сваку закрпу игре након изласка, нисам сигуран раде ли то још увек.
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 11:49   #54
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Um, ne.. tvrdio si da su strategije irelevantne, da ih ne igraš itd. Potom si pljuckao po modovanju, kako je i to irelevantno, a u isto vreme uzdizao konzole u nebesa; dok sada ispada da ti je kod konzolaških igara "glava u leru".
Možda bih i igrao kad bi ih bilo više od 3 komada godišnje ukupno.
Poslednje što sam odigro (a što ima odličan SP je Spellforce 3 koji je hibird RTS i RPG).

Danas se igre uglavnom gledaju, a ne igraju. Platforma je nebitna.
MOBA tržište, Skyrim (i njegovih 500 modova),Twitcher, današnje generacije uglavnom ovo znaju i to igraju preko cele godine. Šta tek reći za GTA 5 i slične igre, loš SP (i poguban uticaj na omladinu).


A glavni argument je bio da ne vredi ulagati 1000+eur u nov komp već uzeti konzolu, upravo zbog intenzivne elitizacije PC tržišta (pogledati najnoviju RTX Turing seriju).
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 12:10   #55
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

@helen

Tu cifru od 1000 evra ste ti i ostali koji su bili na strani konzola postavili i drzali kao pijan plota. Ne treba ti toliko novca za novi komp. Mislim, mozes da potrosis i tri puta toliko ako zelis, ali za 1080p igranje u 60fps, ne treba toliko novca. Posebno sada kada su se cene grafickih malo smanjile, plus izlazi nova generacija.

Moj trenutni komp je 11 godina star. Samo graficka je menjana. Matori q6600 je do skoro mogao da se nosi sa novijim igrama (The Witcher 3, GTA V, Fallout 4, Metal Gear Solid V). Sada kada bih zamenio samo plocu, GPU i CPU, imao bih solidnu masinu za nekih 200 evra. Polovni delovi naravno. Ne u 4K, ali neki medium 1080p sigurno.

Takodje kazes da su strategije irelevantne za ulaganje u novi hardver. Kako? Da bi igrao nove strategije moras da upgrejdujes hardver sa vremena na vreme. Na primer ja sam mogao da igram Stracraft 2 Wings of Liberty i Heart of the Swarm, ali Legacy of the Void je uzasno kocio na nekim mestima. Nove Total War igre nisam ni pokusavao da igram. Skoro je izasao i Frostpunk koji deluje kao odlicna igra.

A ako se danas igre uglavnom gledaju, koja je onda poenta kupovanja bilo cega? I PCja i konzole? Kupis TV uvalis se u krevet i gledaj do mile volje. Ali to nikada nece biti ni priblizno isto. Kompanije zaradjuju novac od kupaca igara, ne od onih koji je gledaju na Twitch-u ili Youtube-u.

Iz nekog razloga ne mogu da citiram tvoje poruke. Svi drugi rade samo tv oje ne


P.S. Skyrim ima oko 50K modova.

Poslednja ispravka: Geralt (24.8.2018 u 12:38)
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.8.2018, 21:31   #56
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

@caine pricamo o single player igrama, zadnji single player koje sam uzeo su mass effect,slain i doom reci mi jedan fix\update koji mi je ucinio igru boljom?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2018, 12:33   #57
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Meni ova tema deluje kao eto da se nešto kuka, klasično "pre je bilo bolje".

Mi što se sećamo tog "pre" uglavnom i nemamo previše vremena za igre više, a ni volje, kao što često i leđa bole.
A da ima šta da se igra - ima.
Na kraju krajeva, ako ste odigrali baš sve iz prošlosti i nemate više ništa, onda skidam kapu i svaka čast.

Strategija u realnom vremenu ima malo i često čujem to kukanje, ali kada pitam ljude da li su igrali neku od starijih u poslednjih par meseci, uglavnom kažu da nisu ili su jedan skirmiš opičili. Dakle, smorilo ih je zapravo, ali eto sećaju se nostalgično.
Ali zato sa druge strane p&c avanture su življe, rpg je dožio renesansu, TBS procvat...

Politika AAA izdavača je takva kakva je - MP je lakši za ceđenje keša i to je to. Ali i pored toga se nađe nekoliko valjanih FPSa godišnje, što je dovoljno (nisam baš siguran da je i pre bilo više, možda više "aj može se okrene naslova"), hvala Bethesdai pre svega na tome.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SchizoidMan na korisnoj poruci:
caine (25.8.2018), nameless1 (26.8.2018)
Stara 25.8.2018, 17:48   #58
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
@caine pricamo o single player igrama, zadnji single player koje sam uzeo su mass effect,slain i doom reci mi jedan fix\update koji mi je ucinio igru boljom?
Ne razumem te najbolje, malopre se zalis da se igre pojavljuju u pre-alpha stanju i da im trebaju patchevi kako bi normalno radile, sad kazes da su patchevi nepotrebni i da ne cine igre boljim? Eto, nisam ispratio update istoriju Mass Effecta, Slaina i Dooma, pretpostavljam da patchevi jesu unapredili ove igre, bio bih veoma zacudjen kad bi ispalo da ih izbacuju samo da bi nervirali c64freaka

Ja sam odigrao mnogo igara koje su se pojavile tokom poslednjih nekoliko godina, ne secam se nijedne da je bila neigriva na launchu i nikad mi nije bio problem da sacekam 10ak sekundi da se igra updateuje. A ako te zanima na koji nacin odredjeni patch cini igru boljom, to mozes da izguglas...

Doduse, ja vecinom igram indie igre, mozda se ceka duze od 10ak sekundi za AAA naslove...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2018, 19:41   #59
SchizoidMan
Član
 
Član od: 16.3.2012.
Poruke: 183
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 74 puta na 41 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

ja sam recimo nekolicinu klinaca uspeo da, preko Brutal Dooma, navučem na sve matore 90s šutere, isprva im je grafika bila fora i smešno sve, ali za čas su uvučeni u level u potrazi za tajnama i borbi na najvišem nivou težine. Od podsmeha do sedenja na ivici stolice i unošenja u monitor za čas.
te igre imaju u sebi večni kvalitet, a na klincima je da ih otkrivaju i da ga prepoznaju, a ima i takvih.

i generalno se se SP igre pikaju, s tim da većina ima tu jednu ili vde MP koje stalno piče.

mene je to zaobišl oskroz, nikada me ta kompeticija nie posebno zanimala, osim kada smo sa društvom vukli desktop računare po kućam, pravil ilan okupljanja i pičili total war i c&c, ali to je bilo nešto drugo, prava nerdovska zabava.
s godinama vremena za beskrajne repetitivne MP partije jedne te iste igre ponestaje, pa će i ta starija publika češće biti okrenuta koncentrisanom iskustvu za jednog čoeka, što meni super odgovara.
poslednji god of war je baš primer toga.
takvih AAA naslova koji se obraćaju starijim biće vremenom sve više.
SchizoidMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2018, 20:26   #60
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Single player gaming - mrtav?

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ne razumem te najbolje, malopre se zalis da se igre pojavljuju u pre-alpha stanju i da im trebaju patchevi kako bi normalno radile, sad kazes da su patchevi nepotrebni i da ne cine igre boljim? Eto, nisam ispratio update istoriju Mass Effecta, Slaina i Dooma, pretpostavljam da patchevi jesu unapredili ove igre, bio bih veoma zacudjen kad bi ispalo da ih izbacuju samo da bi nervirali c64freaka

Ja sam odigrao mnogo igara koje su se pojavile tokom poslednjih nekoliko godina, ne secam se nijedne da je bila neigriva na launchu i nikad mi nije bio problem da sacekam 10ak sekundi da se igra updateuje. A ako te zanima na koji nacin odredjeni patch cini igru boljom, to mozes da izguglas...

Doduse, ja vecinom igram indie igre, mozda se ceka duze od 10ak sekundi za AAA naslove...
Pa eto to ti je bilo konkretno pitanje ,pusti google imas patch info u samim launcer_ima tako da nema potrebe samo procitas. Pod alpha podrazumevam da nije gotova igra dakle dobijes ljusturu i onda na kap placas dlc i te minorne update koji toboze popravljaju i dopunuju igru koja treba da je cela tako da umesto da platis igru i igras ti je platis 5x kroz dlc.

Ovo za update ok ako igras indie igre od po 100mb ali sta cemo kad mi za ARK dva puta nedeljno dodje patch od 4+ gb a u patch_u stoje gluposti tipa dmg na sekiri nije vise lupam 25 nego 23.9 mnogo osetno?

P.S. no mans sky,batman itd mnogo igrive na launch_u?
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
muzički player jonathan Šta da kupim? 22 17.3.2010 21:30
WOW Single Player Night Hawk Mrežne igre 92 4.5.2008 22:29
mp3 player vs. Windows harmon Operativni sistemi 6 14.2.2006 19:07
dvd+divx player, pitanja sasha vukelic ŠDK - Foto i audio/video 3 27.1.2006 18:59
VP6 player Plasaw Video/TV softver 7 24.12.2005 17:08


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com