Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2020, 0:59   #1
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Persona 4 Golden

Ovo je izaslo za PC jos pre oko dve nedelje , vidim jos nema teme pa da dodam

Verovatno dosta vas vec zna za Persona igre, miks JPRG-a i takozvanog social sim-a. Premisa svih igara je uglavnom slicna, u cetvorci vodite grupu srednjoskolaca koji pokusavaju da otkriju serijskog ubicu.

Sama igra se vrti oko balansiranja stvarnih obaveza (ucenja, skolskih aktivnosti, posla, druzenja itd) i odlazenja u fiktivni TV svet gde pocinje klasicna JRPG igra, gde istrazujete "tamnice" i kroz borbu pokusavate da spasite potencijalne zrtve ubice. Imate nekoliko dana fore da spasite svaku zrtvu i za to vreme se pripremate za borbu, povremeno cistite nivoe tamnice, druzite se sa prijateljima, idete na posao, unapredjujete svog lika i sakupljate Persone (slicno Pokemonima)

Tu postoji citav niz sistema na koje treba obratiti paznju, igra je poprilicno bogata sadrzajem. Recimo, samo druzenje nije tu tek tako, svako druzenje moze pojacati vas Social Link sa odredjenim clanovima druzine i tako unaprediti vase Persone, ojacati vaseg lika i jos mnogo stvari.

Iako ja licno nisam preveliki ljubitelj ovakvih anime-real-life igara i ostvarenja (volim anime ali da ne preterujemo ) mogu reci da mi se igra bas dopada. Likovi zanimljivi, prica tera na prelaz, muzika odlicna, balansiranje obaveza moze biti jako zabavno. Uz to imate borbu koja je u sustini prosta ali ujedno i komplikovana ukoliko malo dublje zadjete u sve to. Iako sve to zvuci i izgleda decije, igra drzi paznju.

Port je sasvim solidan, igra je izasla davno na PS Vita i PS2 tako da ne treba ocekivati poslednju rec tehnike ali stil igre dosta vadi stvar. Sve radi stabilno, za sada nema izletanja ili slicnih boljki. Ne igram sa misem i tastaturom, ali mislim da je kontroler preporucljiv zbog nesto starijeg dizajna. Mada, mislim da nece biti nikakvih problema.

Izgleda da je u pripremi i Persona 5 nakon ovoga, tako da je ovo odlicno za pocetnike ovog serijala.

Igra takodje uopste nije skupa, osnovna cena je 20 ali moze da se nadje i sa po 20% popusta na mnogim sajtovima. Igra ima oko 80 sati sadrzaja tako da je cena, po meni, odlicna.


https://store.steampowered.com/app/1...sona_4_Golden/
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2020, 1:57   #2
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Persona 4 Golden

Probao sam jednu personu, na Nintendo 3DS handheldu, nisam tacno siguran kako se zove igra. Igrao sam je tacno pola sata, koliko je otprilike trajao uvod.

A uvod je bio idem u skolu budi me mama, cekam ortake. Nista interaktivno, samo klikces next u banalnim dijalozima tipa da li si obukao ciste carape jesam mama itd.


Stvarno ne kapiram kako je Persona toliko popularna.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2020, 13:30   #3
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Persona 4 Golden

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Stvarno ne kapiram kako je Persona toliko popularna.
Mislim da pola sata nije bas dovoljno vremena da se prosudi zbog cega su igre popularne Pogotovu sto tutorijali u Personi umeju da se razvuku koliko ja znam.

Tutorijal u cetvorci traje citava tri sata Ima dosta sistema i likova, ume malo da smori ali nakon toga se igra dosta otvara. Kao sto sam i napisao nije tu u pitanju samo klikcanje i nije bas tako jednostavno kada se dublje zadje u igru.

Ali definitivno nije za svakoga, ipak je ovo neka vrsta "niche" naslova.

Svakako ima negativnih stvari, gorepomenuti tutorijal koji mozda predugo traje, ne svidja mi se sto vam se likovi ne levelisu ukoliko ih ne vodite sa sobom i ima nekih misija koje su poprilicno dosadne, pogotovu kada morate otkriti sledecu zrtvu. Dizajn tamnica je uglavnom isti, iako su sve nasumicno pravljenje (alla Diablo) ipak nema tu mnogo raznolikosti, uglavnom isti hodnici i slican dizajn.

Ali cak i pored toga, igra mi je nekako zanimljiva, drzi paznju, makar meni.

I meni se cinilo da ce me igra smoriti jer nisam bas video u cemu je caka, ali nakon duzeg igranja me je prijatno iznenadila.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2020, 20:22   #4
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Persona 4 Golden

Nismo se razumeli. Ja nisam ni stigao do tutoriala Bukvalno sam pola sata kliktao next u banalnim razgovorima protagoniste i njegove familije/ortaka itd. na putu do skole. Totalno besmislena *****a tipa koju si ocenu dobio juce i da li su to nove patike i sl. Nisam mogao da verujem sta se desava. I predstavili su jedno 30 likova u tih po cuke, i naravno nista zapamtio nisam. Ne kapiram sta su hteli sa tim da postignu uopste.



Ostali Atusovi serijali (Shin megami tensei, Etherian oddysey) su mi odlicni, i "mehanicki" maltene identicni, tako da je mi nije jasno kako je Persona koja je pocela kao offspin Shin Megami Tensei postala toliko popularnija da je studio maltene batalio sve ostalo.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2020, 23:11   #5
reb0rn
Član
 
Član od: 30.1.2007.
Poruke: 135
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 31 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Persona 4 Golden

Izgrao sa 2 ili 3-ku ne secam se nekih 5-6h, u iscekivanju da vidim sta je tu toliko dobro
Prvo se sve svodilo nao socialni elemenat slican avanturama pa sam nekako i kapirao, onda je jednog dana krenuo RPG deo, upadnes u neki portal sa 30 novia i tamo linerano idu cista borba i grinding, uradejno tako da lici na najzalosniji bolestan jrpg fazon sa nula smila jer je lineran i glup

Tu sam batalio igru i ovo je zadnji put da su me azijati zeznuli da trosim svoje vreme na njihov ultra tesko smece za retarde

PS: jedino mi se FF7 svideo a ostale jrpg igre se sve kasnije pretvore i cist grind bez smila
reb0rn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.6.2020, 3:06   #6
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Persona 4 Golden

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Nismo se razumeli. Ja nisam ni stigao do tutoriala
Pa to i kazem Mislim da pola sata nije dovoljno za sigurni ocenu, posto to nije ni pola tutorijala, igra se tek kasnije otvara i ima dosta dodatnih stvari.

Ali naravno, nije za svakoga. Ja inace ne volim ovakve igre ali mi je Golden bas fino legao sad.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Golden Hour - domaća RPG metroidvania! amantio Role-Play 56 15.10.2014 10:42
Golden Axe Myth Zuti Bar Male igre 0 15.8.2011 0:17
Gainward Radeon 4850 Golden Sample Goes Like Hell Doomche Grafika 14 7.4.2009 0:09
15.410 SMS-ova za mesec dana. WTF!? ivanza Brbljaonica 30 23.1.2009 17:20
Problem sa 7800GS 512mb Golden Sample za AGP Ezuvann Grafika 9 1.12.2007 1:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com