Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2007, 8:36   #21
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Evo ovde moze da se nadje mnogo bolji tech tree, sve sa opremom i zgradama koje se dobijaju, i sve sa validnim imenima tehnlogija:

http://ufopedia-al.narod.ru/index-en.htm

Jedina mana je sto program zahteva Microsoft NET Framework 2.0
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2007, 11:31   #22
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Eto poceo sam da igram na hard.
(posto sam pobedio na normal)

Mnogo teze u startu. Vec posle 4 misije (a druga mi je vec bila ona kapija), a meni skoro nestalo municije (i za zemaljsko i retikulansko oruzije), a tek sam otkrio Firearms. A od toga 2 su bile akvadukt misije i jedan napad na mojoj teritoriji. Znaci sve defanziva.

Barem sam uspeo da otkrijem medicinu i pokrenem rudnik sa hemikalijama pre te druge misije, jer bez opreme za medike verovatno bi tu vec pukao (mnogo teska misija, cak mi je pravila problem na Hard i pre iznenjadjenja na kraju)

Eto sad imam i Firearms i Military Training, pa ce moci da se dise kad napravim te puske, a vojnici su vec istrenirani malo. Sada otkrivam Light Armor, posto sam zavrsio sa Survival Methods i Communication with Earth. A i bice neophodan jer vec sada mnoge teritorije u okolini imaju hostility 3 po danu i 4 nocu, i to na Low solarnoj aktivnosti. Sto znaci da kada predje na High, bez bar nekog boljeg oklopa ne bi bio sposoban da izvrsavam te misije.

Sve u svemu, na vecoj tezini, ako ne otkrivas/prozivodis prave stvari u pravom trenutku si pukao jos u startu. Mozda je kasnije lakse, videcemo. Barem sam Fuel podigao na nivo 3, pa mogu da dostignem akvadukt i na severnom polu, ako treba.

Poslednja ispravka: player1 (9.7.2007 u 11:57)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.7.2007, 9:57   #23
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

OK, malo je lakse kad uznapredujes, naravno ako znas koje tehnologije da otkrivas.

Evo ovaj put sam veoma rano zarobio Beastmen vojnika i otkrio tehnologije za ispitivanje i sad mogu da koristim Beastmen oruzija.

Takodje sam uspeo relativno rano da otkrijem teske oklope i istreniram ceo tim u njima, tako da sam samo jedno misio bio napadan od "grenadira" a da nisam imao teski oklop u kome ne mozes da padnes od eksplozike. Milina...

Takodje, i rani juris na fosilna goriva, pa na upgrejd elektrane, koji mi je dozvolio da napravim drugu laboratorju, i da znatno ubrzam istrazivanja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 14:17   #24
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Question Re: Ufo Afterlight

Jel ova igra potezna?
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.10.2007, 15:08   #25
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Citat:
dzambo kaže: Pregled poruke
Jel ova igra potezna?
Ovo mi je prva igra iz UFO serijala koju sam probao tako da mi nisu baš najjasnije neke stvari (a i uninstalirao sam je posle par sati igranja ali ono što videh kaže mi da jeste - tj. ti prvo zadaš trasu gde hoćeš da ti neki baja odšeta, pa pritisneš "play" taster (ili nešto tome slično) pa on tek tada počinje da se kreće. Ako je suditi na osnovu toga - poteznija od Fallouta, gde je kretanje (osim kada počne frka) bilo maltene real-time
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.11.2007, 15:49   #26
Angel
Novi član
 
Član od: 30.10.2007.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Moze da se kaze da je potezna ali ne na nacin kao stari delovi ili Laser Squad od koje je sve nastalo. Uvek mozes da pauziras i promenis naredjenja likovima podseca na Syndicate II. Strateski deo je skroz potezan u bilo kom meniju da se nalazis igra je pauzirana.
Angel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 18:05   #27
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Izvinite sto dizem temu iz mrtvih, ali kako bi ova igra radila na konfi iz profila? Hvala unapred. I jel ima jos nesto slicno ovome, sa bazom i squadom, ali ne originalne X-Com igre, njih sam vec probao ili Jagged Alliance...
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2009, 20:18   #28
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Hired Guns: Jagged Edge je novija igra koja bi trebalo da lici na legendarni Jagged Alliance, ali zastoko su ga iskritikovali u casopisu, pa ga ne preporucujem. Sem ako si ocajan.

Inace imas srece, komp ti ispunjave minimalne zahteve (i to jedva) za Ufo Afterlight:
http://www.ufo-afterlight.com/pages/features.html
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
mmn2911 (3.8.2009)
Stara 3.8.2009, 20:31   #29
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
Izvinite sto dizem temu iz mrtvih, ali kako bi ova igra radila na konfi iz profila? Hvala unapred. I jel ima jos nesto slicno ovome, sa bazom i squadom, ali ne originalne X-Com igre, njih sam vec probao ili Jagged Alliance...
Možeš da probaš da igraš na toj konfi ali realno grafička i RAM su usko grlo. Osetićeš seckanje i to ohoho. Jedino da smanjiš rezoluciju (1024x768 je mislim minimum a igra po defaultu radi u 1280x1024 čini mi se) i da jaaako smanjiš detalje

Ja inače kada sam je nabavio nisam imao mnogo vremena da eksperimentišem sa njom ali znam da planiram obrtanje originala na Amigi ponovo... Ne na Amiga emulatoru...Mislim na pravu Amigu 1200...
UFO Enemy Unknown Amiga Intro
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
mmn2911 (3.8.2009)
Stara 25.3.2016, 17:06   #30
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Како ми се играла ова игра ал' не лези враже - има проблем са Intel HD интегрушама, Open GL рендер ове игре не функционише на Windows системима са Intel интегрисаним графичким картицама, неки људи решавају то преко Wine-a на Linux-у али ни то није сигурно. Зна ли ико како решити тај проблем, када 3D графика треба да почне да се учитава у игри (након креирања профила) јави се ова грешка: wglChoosePixelFormat ARB() failed!
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 11:19   #31
Machinaeguns
Član
 
Član od: 14.7.2012.
Poruke: 146
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Ufo Afterlight

Ja sam onomad uspeo da je pokrenem preko 3D Analyze. Nije najsrećnije rešenje ali eto.
Machinaeguns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
afterlight, strategije, tbs, ufo

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com