Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.2.2011, 21:53   #1001
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

^^ Takođe, multi-core threading is a negative.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.2.2011, 21:59   #1002
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

^Mislim da su momci rekli sve po ovom pitanju.

Mada mi je pomalo zao sto novije igre (DAO, ME1/2), koriste "konzolaske" fazone radi boljih performansi, ipak je dobitak performansi znacajan.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 0:54   #1003
Ekiman
Starosedelac
 
Član od: 17.11.2006.
Lokacija: Sombor/Novi Sad
Poruke: 1.991
Zahvalnice: 676
Zahvaljeno 273 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Ma ja sam sve senke/setingse iskljucio na minimum pa opet stavio na maximum i rezultat je uvek isti u odredjeim delovima i mestima frame se zakucava,frejm se poveca za 10 ili spusti za 10 zavisi od min i max setingsa ali zakucavanja ostaju to se posebno odnosi kada se bacaju aoe magije iz neobjasnjivih razloga to je vajda onaj micro shuttering ili sta vec...video sam sa forumima da su mnogi imali ovaj problem.tako da jbg ali presao sam igru 3puta mada sa svim patchevima i treci put sam se jako razocaro kad sam video da tu nema pomoci i oko tog padanja frejma a kritickim bugovima i da ne govorimo...mislim ono:fu obsidian i vasi bagovi/optimizacija
Ekiman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 1:17   #1004
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Koliko znam, NWN2 endžin je razvijao Bioware. Obsidian je radio sadržaj igre.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 1:20   #1005
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Obsidian je bio zadužen za kompletan grafički redizajn endžina, i za sve boljke koje su usledile zbog toga (senke i sl.).
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 1:44   #1006
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Ma ja sam sve senke/setingse iskljucio na minimum pa opet stavio na maximum i rezultat je uvek isti u odredjeim delovima i mestima frame se zakucava,frejm se poveca za 10 ili spusti za 10 zavisi od min i max setingsa ali zakucavanja ostaju to se posebno odnosi kada se bacaju aoe magije iz neobjasnjivih razloga to je vajda onaj micro shuttering ili sta vec...video sam sa forumima da su mnogi imali ovaj problem.tako da jbg ali presao sam igru 3puta mada sa svim patchevima i treci put sam se jako razocaro kad sam video da tu nema pomoci i oko tog padanja frejma a kritickim bugovima i da ne govorimo...mislim ono:fu obsidian i vasi bagovi/optimizacija
Ne treba zaboraviti da u nekim delovima igre je ista takodje i procesorski zahtevna. Na primer, kasniji deo igre, u osnovnoj kampanji, kada se na Merchant trgu krece mnogo NPCeva na sve strane. Tu je meni znalo da laguje, i to dosta, na mom starom Athlonu. A ni multcore podrska ne postoji.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 17:16   #1007
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Zna li neko gde ima da se kupi NWN2 i expanzije? Mislim na box verziju, digital download me ne zanima...
BTW, verovatno sam 1 od malobrojnih kome se dopao SoZ...Zaista je bilo lepo odigrati (za promenu) NWN u kome su svi skillovi korisni (a ne standardni Concentration/Diplomacy/Spellcraft/Tumble/UMD)...u kome su itemi zema5skog kvaliteta, a ne space-like +8/+10/15d6/immuity-to-all ba5ezgarije iz MoTB...gde dobar build i taktika dolaze do izrazaja...
Naravno, sve ovo govorim poredeci SoZ sa OC/MoTB. Zato, postedite me komentara o inferiornosti NWN2 u odnosu na Baldur's Gate i ostale legende...please Uopste, svideo mi se taj "avanturisticki" feeling SoZ-a i setnja po OM.
OK, SoZ je zesce podbacio sa pricom i kohortama, ali ipak...osvezenje u odnosu na OC/MoTB.
Nego, da li je neko pomenuo Kaedrin's PrC Pack ? Ako nije, trebalo je Najbo5i dodatak za NWN2, ever.
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
player1 (2.2.2011)
Stara 2.2.2011, 18:06   #1008
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Ima u Gejmsu, ali nemaju poslednju ekspanziju.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 18:32   #1009
EpicG
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.629
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 162 puta na 132 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku EpicG
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

ufff....davno sam ja ovo igrao...Secam se krenuo sam da igram,ali sam se smorio zato sto je bio neki quest,valjda si trebao da nadjes neku bombu ili nesto i das je patuljcima da bi ti otvorili put.Ja je uzeh,al patuljci se zabagovali,kaoo da je nisam uzeo...Tad sam se iznervirao,i deinstalirao je...mada,mozda je ponovo instaliram...
EpicG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 21:08   #1010
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
BTW, verovatno sam 1 od malobrojnih kome se dopao SoZ...Zaista je bilo lepo odigrati (za promenu) NWN u kome su svi skillovi korisni (a ne standardni Concentration/Diplomacy/Spellcraft/Tumble/UMD)...u kome su itemi zema5skog kvaliteta, a ne space-like +8/+10/15d6/immuity-to-all ba5ezgarije iz MoTB...gde dobar build i taktika dolaze do izrazaja...
Naravno, sve ovo govorim poredeci SoZ sa OC/MoTB. Zato, postedite me komentara o inferiornosti NWN2 u odnosu na Baldur's Gate i ostale legende...please Uopste, svideo mi se taj "avanturisticki" feeling SoZ-a i setnja po OM.
OK, SoZ je zesce podbacio sa pricom i kohortama, ali ipak...osvezenje u odnosu na OC/MoTB.
Slazem se sa tobom da su skillovi korisniji ali po meni to sto imas veci izbor mogucnosti tokom razgovora koriscenjem svih raspolozivih likova umesto par standardnih kod glavnog lika je jedna, ujedno po meni i jedina svetla tacka ove ekspanzije.

Sto se tice taktike jednostavno ne vidim koja je to taktika potrebna tokom SoZ jer su sve borbe i sa tim zemaljskim itemima bile jednostavno prelake i neizazovne a na par minuta razgovora i borbe dolazilo je duplo vise trcanja po Overland Mapu gde si na svakom koraku naletao na neke protivnike. Cak i pored toga da sam maksimalno iskoristavao skill Hide i nisam ulazio u bespotrebni fight da bih izbegao beskonacna ucitavanja i borbu bez smisla, citavo to trcanje je bilo vise nego smorno.

Necu da skrnavim BG poredeci NWN sa njime ali tamo su encounteri i imali nekog smisla dok su ovde totalno besmisleni i cisto odredjeni iz neke nostalgije da bi vratili BG smek, sto je u ovom slucaju besmisleno.

A to sto je igra failovala po pitanju price koja je nekako suvise razvodnjena i nedovrsena i gde su dijalozi jako losi, kao da su ih pisali na brzinu i dobar deo njih stavili tek da bi nesto stavili - to je vec aksiom.

Citat:
Morca kaže: Pregled poruke
Nego, da li je neko pomenuo Kaedrin's PrC Pack ? Ako nije, trebalo je Najbo5i dodatak za NWN2, ever.
Nisam ga igrao, otisao da skinem ali cim sam video ono SoZ entuzijazam da odigram isti mi je naglo splasnuo i jednostavno mi se ne da da ga instaliram, bar dok ne nadjem nacin kako da premostim tu SoZ barijeru - eto kakav je utisak navedena ekspanzija ostvarila na mene.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 21:20   #1011
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Pa nema tu neke barijere. Pack zahteva samo da imas intaliran kompletan NWN2 (OC + obe ekspanzije), niko te ne tera da igras SoZ (heh, barem dobijas nove klase iz SoZa).


P.S.
Pack sadrzi i moje ispravke (Spell-Fixes by player1).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 22:02   #1012
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Ma nismo se razumeli, mislio sam na barijeru u glavi koja mi stalno govori "ne igraj, to je slicno SoZ - iznerviraces se ponovo!"...

Jbg. to SoZ me odmah asociralo na istoimenu igru i to me automatski odvraca od igranja samog packa. Ne kazem ja da je sam pack automatski isti/slican kao SoZ ali ako je i delom slican sa njim, sa onim silnim encounterima i cunjanjem po OM, znam da cu u startu da popichim + sto ne bih zeleo da se susrecem sa jos jednim "ostvarenjem" slicnim SoZ.

E ako se po nacinu izvodjenja razlikuje od SoZ i nema bar veci deo onih stvari koje su mi u SoZ isle na ganglije - u tom slucaju dao bih mu sansu.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 23:18   #1013
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Posto je u pitanju PrC pack (pack sa dodatnim klasama i sta jos), mozes sa njim da igras sta oces. Osnovnu kampanju, MotB, neki fan made modul, sta god.

Cinjenica je da je vecina modera presla da pravi samo resurse koji zahtevaju obe ekspanzije (lakse nego da se pravi 3 odvojene verzije, veci izbor objekata, i sta svega), tako da imanje SoZ-a ti ne gine, ako oces da vidis sta se krcka u zajednici.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2011, 23:47   #1014
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Ma OK je to, uopste mi ne smeta da imam SoZ instaliran - jedino stvarno ne bih voleo da igram jos jednu SoZ looks like igru, sve ostalo dolazi u obzir.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 7:44   #1015
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

@Marty:
Slažem se sa ti oko navedenih mana, ali ponav5am: sve što sam pisao se odnosilo na SoZ vs OC/MoTB...uostalom, SoZ je skroz drugačiji koncept. Nije baš zahvalno porediti ih...uglavnom, meni je predstav5ao dobrodošlo osveženje. Pređoh ga sa 3-man evil party (bez kohorti)...leader/buffer: Human Bard 8/Cleric 1/Rogue 1/Canaith Lyrist 10. Tank/šibadžija: Dwarf Monk 11/Fighter 4/Fist Of The Forest 1/Warrior Of Darkness 4. Blaster/crafter: Human Warlock 11/Cleric 1/Shadowdancer 1/Heartwarder 7...Na kraju su bili lv19 i grindao sam još malo da ih zaokružim na 20 :-) Bez maga i healera, hah. Razlog što sam pomenuo taktiku u SoZ je taj što sa ovakvim, non-orthodox party-ima treba taktike dok dođu na nivoe gde je prijatno igrati (u mom slučaju oko lv10-12)...sledeći put ću probati neki drugi uvrnuti party (3 barda?) ili solo.
Neka te ne čude nepoznate klase...dolaze sa Kaedrin's Packom, koji ne donosi nove kampanje/module već gomilu klasa koje su uvežene iz P'n'P, plus nekoliko custom klasa i neke izmene već postojećih (Palemaster, na primer, sad ima 9/10 spellcasting progresiju - svaki level sem prvog, a ne svaki drugi, kao što su ga gimpovali u Obsidianu)...takođe, donosi i mnoštvo fixeva, featova, spellova i Kaedrin ga stalno unapređuje i balansira...zaista obogaćuje igru i sada ne mogu da zamislim igranje NWN2 bez njega. Vredi probati...instalacija je bezbolna.

@Player1:
Čovek, svaka ti čast na doprinosu NWN2 zajednici. Tvoji fixevi su nezaobilazno štivo na forumima...jbt, pojma nisam imao da je u pitanju naš čovek, hah! Da iskoristim priliku da te pitam: znaš li možda dokle je stigao spor Atarija i Hasbra? Vidim da će se pojaviti nove D'n'D igre...(NWN3? Eh...)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Morca na korisnoj poruci:
Marti Misterija (4.2.2011)
Stara 4.2.2011, 11:50   #1016
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

^nemam ideju. Zadnji put kad sam pratio desavanja, pre godinu, dve, Atari i Hasbro su tuzili jedan drugog, zato sto Atari saradjivao sa njihovim rivalom. U tom periodu je prestalo i dalje patchovanje NWN dvojke (bez ikakvog zvanicnog saopstenja).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2011, 12:25   #1017
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

@ Morca

Hvala ti na objasnjenju za Kaedrin's Pack - definitivno cu ga instalirati iako nisam bas najsigurniji da li cu i kada igrati jos nesto vezano za NWN2.

Mislio sam da se radi o obicnom modulu koji neodoljivo izgledom i stilom podseca na SoZ koji mi se stvarno nije dopao, mozda bas zato sto se toliko razliokovao od MotB a ja bas nisam prihvatio taj novi stil, pa sam zato izbegavao ne samo da ga instaliram vec i da procitam o cemu tacno se radi.

Sto se tice NWN nece izaci NWN 3 kao neki logicni nastavak prethodna dva dela vec ce izdaci novi NWN koji mi se bar po onom sto sam do sada imao prilike da vidim bas nesto i nece dopasti ali svejedno dacu mu sansu - ako nizbogceg drugog ono bar zbog prethodna dva dela serijala.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 11:36   #1018
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

Slobodno instaluj KPrC...kao što reče Player1, sa njim sasvim lepo možeš da igraš kampanje ili module i servere koji podržavaju Kaedrin's. SoZ ne moraš, ako ti se ne sviđa, ali preporučujem da ga ubaciš zbog klasa, rasa i fixeva koje donosi...posle možeš i da zaboraviš na njega. Nadam se da si patchovao igru na 1.23?
Kad se saberem (bolestan sam) pustiću linkove za neke od modova koje koristim...možda vam se dopadnu.

@Player1:
Yah, znam za spor, ali nikako da naletim na neku vest o ishodu...nagađam da je stvar raščišćena, pošto videh najave za čak 2 igre po D'n'D licenci, i bar jednu od njih izdaje Atari. Hm...videćemo.

Imam 1 pitanje: pošto još uvek nemam Net a ne mogu ni da nađem box izdanje igre, postoji li neka šema da nabavim igru putem digital downloada, i gde?
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2011, 12:05   #1019
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

http://www.atari-store.eu/

Jedino što SoZ košta 30 evra :S

Ali ima na Steamu ceo NWN2 za 20 evra.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2011, 18:26   #1020
Morca
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2007.
Lokacija: Copper-city
Poruke: 2.232
Zahvalnice: 112
Zahvaljeno 618 puta na 438 poruka
Određen forumom Re: Neverwinter Nights 2

30e za SoZ?! Hah! Glupi Atari...vazda nedokršteni. 'Oću, al' zamalo...izgleda da mi ne gine Steam...
Vidim da ima i Deluxe verzija, sa sve xpanzijama, ali 50e? Čibu, bre...goveda alava.

Poslednja ispravka: Morca (6.2.2011 u 18:34)
Morca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
neverwinter, neverwinter nights, neverwinter nights 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Neverwinter Nights FiresnakE Role-Play 238 28.5.2021 0:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com