Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.5.2009, 20:36   #61
Keki
Veteran
 
Član od: 16.10.2008.
Lokacija: Odžaci ಠ_ಠ
Poruke: 640
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 280 puta na 127 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Prestao sam da igram igre jer nemam vise ni vremena ni dovoljno dobru konfiguraciju za "ultra mega giga high tech" napucane system requirements koje traze novije igre...skup je to hobi.
Znam kao ti je.

Kad bih imao zver od kompa ja se ne bih odvajao od igara,sada igram samo starije koje znam da mogu da pokrenem.Sada sam jos mlad pa nemam nameru da prekidam,ali zelim i kad budem stariji da igram sa istim zarom kao sada.Mada,ko zna kako ce mi tada biti,da li cu imati vremena itd. ali ce volje za igrama uvek biti.
Keki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Keki na korisnoj poruci:
LoneWolf (23.5.2009)
Stara 19.5.2009, 21:37   #62
Dio37
Starosedelac
 
Član od: 3.2.2007.
Lokacija: Rubacava
Poruke: 2.282
Zahvalnice: 334
Zahvaljeno 1.167 puta na 469 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dio37
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Da, ume da bude nezgodno ako vam je u igrama najbitnija grafika. Ali nemojte kukati kako nemate sta da igrate zato sto vam je komp stariji od godinu dana, molim vas.
Dio37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2009, 21:47   #63
beat95
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 248
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 7 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

igram igrice od seste godine i do pre nedelju dana sam imam prastaru konfu koja je mogla jedino da pokrene cs 1.6(i to ne u gl modu )
a sad odkad sam dobio nov komp samo igram igrice po ceo dan!
nikad necu prestati da igram jel to je kao da nekom kazete da li ces prestati da igras fudbal ili basket kad odrastes
beat95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku beat95 na korisnoj poruci:
Psycho13 (19.5.2009)
Stara 23.5.2009, 13:56   #64
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Hehe, igre su droga, nemoguce je prestati sa njima Moguce je samo profiniti ukus/zasiti ih se, pa ono tipa opicis par (desetina) igara godisnje, ne juris svaki nov naslov i te fore
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2009, 22:30   #65
ribica-d-mikac
Član
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Macvanska Mitrovica
Poruke: 130
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Cool Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nisam zavisnik ali...................NEMA SANSE!!!!
ribica-d-mikac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 20:47   #66
StrelokMonomax
Član
 
Član od: 6.6.2009.
Poruke: 40
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne nameravam da prestajem da igram igre posto mi je to ventil za izbacivanje stresa i treosenje slobodnog vremena a oba imam za izvoz...
StrelokMonomax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2009, 21:42   #67
rope
Član
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 354
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 59 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ajoj .... Ja na kompu imam 3 igre instalirane .... Burnout Paradise, NBA 2K9 i Crysis .... prve dve sam "presao" (ako se to uopste moze reci) a ovu zadnju se nakanjujem da predjem .... paaaaa.... ima vec dobrih godinu i kusur ... (stigao sam do 4.nivoa ) .... Nema se vremena, al nikako .... Studiram pravo na drzavnom faxu pa me stoka satra, a i kad nadjem vremena uvek cu pre otici na dobar basket nego na komp (ako je lep dan) ....... Ne verujem da cu ih skroz bataliti, ali vec sada se puno,puno manje igram na kompu nego kad sam imao 15-16g......(ehhhh....srednja skola .... slobodnog vremena koliko hoces .... ...)
rope je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rope na korisnoj poruci:
Yonai (22.10.2014)
Stara 6.6.2009, 22:38   #68
King James
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2007.
Lokacija: My talents reside in South Beach
Poruke: 1.391
Zahvalnice: 93
Zahvaljeno 709 puta na 309 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku King James
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

A jeste vala srednja zlatno doba za gaming, vremena bukvalno koliko 'oces, tacno mi zao sto je nema vise
King James je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku King James na korisnoj poruci:
Yonai (22.10.2014)
Stara 21.6.2009, 12:45   #69
GojaS
Član
 
Član od: 23.9.2007.
Poruke: 431
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 72 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Veliko NE, evo gledam moju baku po ceo dan sedi i gleda televizor, smara se bre po ceo dan... E bogme ja cu sa unucima prziti tamo neki modern warfare 16 u co-op modu Jedino ako mi pre toga ne ostanu oci na ekranu
GojaS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GojaS na korisnoj poruci:
Yonai (22.10.2014)
Stara 27.6.2009, 22:29   #70
looft!gooz
Član
 
Član od: 7.11.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 33
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Talking Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

30 leta sam preleteo i svega 14 odvojio za pomahnitalo konzUMIRANJE svakakvih naslova i smatram da cu/sam redukovao maximalno na ushtrb vremena i to mi lepshe padne na srce i um, bash zato shto vishe ne pokrecem sve&svashta na prvi mah neGO kooltoorno premotam jedan ili dva najvise naslova pre nego predjem na sledeci, koji mora da zadovolji dosta istanchane A/V+AI rutine tj.kriterijume...

Mada mi se desi i da kad stvarno imam vishska vremena namestim i neki hot-seat..

Pa O5 nishta lepshe od choporativno_kolektivne makljazze mimo PCa [board/card game] u poslednjih par godina...

Na koncu svega hocu reci da sam cenzurisao dosta svoje apetite i milina mi zbog toga..a da ne pricam da mi sam zaplet neke igrice lepse za ispratiti ako ne drndam stalno u kontinuitetu.
looft!gooz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 22:34   #71
WoLwErInE_RuSkI
Član
 
Član od: 6.5.2009.
Poruke: 32
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Nope!!!
WoLwErInE_RuSkI je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2009, 22:40   #72
Salito
Član
 
Član od: 8.10.2007.
Lokacija: Leskovac
Poruke: 309
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 30 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Dok sam studirao nisam imao makinu koja je bila za gaming, nisam bio gamer jedno godinu i po, i nije mi nedostajalo ni malo. E sad, kad sam zavrsio, posto nemam sta da radim popodne, eto, gejmujem, shta cu. I necu da stanem. Nunka.
Salito je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 11:04   #73
Yonai
Član
 
Član od: 27.3.2013.
Poruke: 378
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 502 puta na 188 poruka
Arrow Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Moje poimanje igara je takvo da na njih gledam kao na jednu formu umetnosti. U svakoj vrsti umetnosti ima i kiča, ali ako je nešto zaista kvalitetno nikad ti neće dosaditi. Tako da ja sebe vidim kako u starosti i dalje uživam u virtuelnim svetovima. To će u tim godinama verovatno biti predominantno neke turn-based strategije i nešto sporijeg ritma, ali definitivno nemam nameru da dozvolim sebi da me broj godina sputava u uživanju u igrama.

Svako ima svoj hobi, a igre su jedan od mojih. I neka i ostane tako.
Yonai je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Yonai na korisnoj poruci:
bokela (22.10.2014), caine (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 14:51   #74
_ToMeK_
Član
 
Član od: 12.7.2008.
Poruke: 329
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Gamer4Life, tačka.
_ToMeK_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku _ToMeK_ na korisnoj poruci:
Gilmar (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 14:53   #75
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Verovatno nikad necu prestati ma ko mi sta rekao i gde god bio uvek cu imati mesta za igre.

Makar mislili svasta(iako volim i druge stvari), ja to volim razumem zasto volim i znam to da predocim i navedem druge da se zainteresuju.

Poslednja ispravka: sale94 (22.10.2014 u 17:51)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Atwa013 (22.10.2014), Sh0m1 (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 15:25   #76
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

igranje je gubljenje vremena, relativno.. zato pokušavam da stavim igranje na niži deo liste prioriteta, ali ono ja kad se zaigram igram mesecima danima i noćima
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2014, 16:44   #77
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Iskreno, jedno vreme sam razmisljao na slican nacin kao WW (post povise ovog), ali, tokom prosle godine sam prosao kroz par teskih meseci, i od tada sam promenio moje misljenje o vecini stvari, pa naravno tako i o igranju, i vremenu provedenom u istom.
Shvatio sam da ne zelim trositi vreme na stvari koje me ne zanimaju, i koje ne volim, te sam se tako posvetio mom (a verujem i vecini ljudi ovde) omiljenom hobiju, igranju igara.
Uopsteno, predlozio bih svima da malo razmisle o svemu, i jednostavno, fokusirajte se na ono sto volite, zivot je prekratak da biste gubili vreme na stvari koje vas ne ispunjavaju.
Naravno, pored igara moraju postojati i ostale stvari u zivotu, porodice, deca, devojke, itd, ali, uglavnom, radite ono sto vas ispunjava, pa makar to bio i celodnevni grind gusenica na light tenkovima u WoT-u ili citanje knjiga u biblioteci koledza u Winterhold-u, jer ukoliko smatrate da je to bilo kvalitetno provedeno vreme za vas, onda nije izgubljeno.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
bokela (22.10.2014), Nashud (22.10.2014), player1 (22.10.2014), sale94 (22.10.2014), voodoo_ (22.10.2014), Yonai (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 17:02   #78
Nashud
Član
 
Član od: 10.9.2014.
Lokacija: Beograd
Poruke: 361
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 46 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Citat:
jozvan_Kg kaže: Pregled poruke
Iskreno, jedno vreme sam razmisljao na slican nacin kao WW (post povise ovog), ali, tokom prosle godine sam prosao kroz par teskih meseci, i od tada sam promenio moje misljenje o vecini stvari, pa naravno tako i o igranju, i vremenu provedenom u istom.
Shvatio sam da ne zelim trositi vreme na stvari koje me ne zanimaju, i koje ne volim, te sam se tako posvetio mom (a verujem i vecini ljudi ovde) omiljenom hobiju, igranju igara.
Uopsteno, predlozio bih svima da malo razmisle o svemu, i jednostavno, fokusirajte se na ono sto volite, zivot je prekratak da biste gubili vreme na stvari koje vas ne ispunjavaju.
Naravno, pored igara moraju postojati i ostale stvari u zivotu, porodice, deca, devojke, itd, ali, uglavnom, radite ono sto vas ispunjava, pa makar to bio i celodnevni grind gusenica na light tenkovima u WoT-u ili citanje knjiga u biblioteci koledza u Winterhold-u, jer ukoliko smatrate da je to bilo kvalitetno provedeno vreme za vas, onda nije izgubljeno.
Sa celim postom se slažem, ali ključna reč je upravo ova naznačena. Hobi.

Ljudi ne razumeju da je to samo hobi, kao i svaki drugi. Pa majku mu, postoje kolekcionari šešira, poštanskih markica, znački, igračkica iz Kinder jaja, postoje ljudi koji kuvaju iz hobija, gaje cveće, pecaju. A postoje i ljudi koji svoje slobodno vreme ispunjavaju ili delimično ispunjavaju video igrama.

Druga stvar je kada neki hobi pređe u opsesiju i prioritet u životu i kada šteti osobi koja upražnjava hobi ili osobama oko nje.
Nashud je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nashud na korisnoj poruci:
Yonai (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 17:35   #79
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Imalo je trenutaka kada mi se činilo da ću ih po prirodi stvari zabataliti. Međutim, svaka životna promena se pre ili kasnije stabilizuje, navikneš se na nov raspored vremena i obaveza, pa igre pre ili kasnije ponovo nađu svoje mesto. Od klinca koji je uvek imao konzolu, preko švorc studenta koji na PIII sa intel integrušom obrće PC klasike, cimera koji sa cimerima igra point & click avanture, dečka koji sa devojkom igra potezne strategije, pa sve do zapošljenog čoveka koji je noću igrao prvi Mass Effect jer danju nije stizao... Životne prilike se menjaju, igračke navike takođe, ali svaki put kada odigram nešto dobro, vidim zanimljivu najavu, dođem ovde na forum da prodiskutujem o tome... znam da je to ljubav dok nas smrt ne rastavi, ili kakva paraliza, parkinsonova ili neka teća bolest.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 6 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
bokela (22.10.2014), caine (22.10.2014), goranmax (19.11.2014), Nashud (22.10.2014), player1 (22.10.2014), sale94 (22.10.2014)
Stara 22.10.2014, 18:51   #80
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Da li ste planirali da prestanete sa igrama?

Ne znam da li cu ikad da prestanem da se igram, ko zna kako cu da razmisljam u buducnosti. U globalu, moj hobi je umetnost, ali problem je sto nemam vremena za sve njene oblike. Vec dugo vremena redovno gledam filmove i serije, slusam muziku i igram se, ali ne citam. Ko zna, mozda jednog dana odlucim da se ne igram, nego da pocnem da citam

Posto me igre prvenstveno zanimaju kao grana umetnosti, vec godinu i po imam pravilo - igram samo ono sto me privuce svojom pricom ili atmosferom. Cak sam jedno vreme batalio igre na nekoliko meseci i resio da se fokusiram na druge pripovedacke medije, ali onda sam dosao do kompromisa pomocu pomenutog pravila Prosto, od svih hobija igre najvise volim, uz njih sam odrastao, citao sam sve moguce igracke casopise, kasnije i diskutovao po forumima, i cini mi se da se sve vise lozim na igre sto sam stariji Iako igram samo naslove koji me privuku pricom ili atmosferom, ne igram se manje nego ranije, jer em zivimo u vrlo zanimljivom vremenu kad (uglavnom) nezavisne i eksperimentalne igre stalno unapredjuju medij u pripovedackom pogledu, em su tu klasici, tako da cesto ili obnavljam gradivo ili nadoknadjujem propusteno - tokom proteklih nekolko nedelja presao sam serijal Legacy of Kain, a sad igram Gabriela Knighta. Milina

Poslednja ispravka: caine (22.10.2014 u 19:06)
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku caine na korisnoj poruci:
Asmodeus (22.10.2014), bokela (22.10.2014), Rockstar (22.10.2014), sale94 (22.10.2014)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa igrama gunners Kvarovi 11 15.4.2009 14:19
Problem sa rezachem u Windowsu XP Akrep Nosači podataka 9 12.8.2008 18:02
Problem sa grafikom u igrama Baalzamon Kvarovi 18 15.2.2008 0:02
Problem sa kurzorom u igrama Rinswind O igrama uopšte 9 29.9.2007 0:11
Kompatibilnost Windows XP 64bit sa Igrama?!? azrael78 Operativni sistemi 4 17.4.2006 15:17


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com