Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.5.2014, 18:03   #1241
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pazario na Pandawill-u. Sad bas da vidimo koliko im treba da posdalju ovo. Izabrao sam kineski airmail a ne singapurski jer se doplacuje, ne verujem da je kineski mnogo losiji. Isporuka u Nemackoj. Vrednot ispod 70 eur (to je granica za nemacku carinu). Moj kolega Nemac narucio deset skejtbordova (vrednost robe cca 300 eur i nemacka carina nije ni trepnula. Verujem da je svuda sistem "ako prodje prodje"). Koliko im treba da dostave ovo? 30-ak dana verujem? Evo mi paypal vec potvrdjuje transakciju - ustinu malo na kursu dolar-evro. jeftinije bi bilo da je moguce platiti direktno evrima na Pandawillu, eli ebg.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
Stefan programer (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 18:17   #1242
Stefan programer
Član
 
Član od: 8.6.2011.
Poruke: 484
Zahvalnice: 631
Zahvaljeno 72 puta na 70 poruka
Određen forumom Одг: Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Pazario na Pandawill-u. Sad bas da vidimo koliko im treba da posdalju ovo. Izabrao sam kineski airmail a ne singapurski jer se doplacuje, ne verujem da je kineski mnogo losiji. Isporuka u Nemackoj. Vrednot ispod 70 eur (to je granica za nemacku carinu). Moj kolega Nemac narucio deset skejtbordova (vrednost robe cca 300 eur i nemacka carina nije ni trepnula. Verujem da je svuda sistem "ako prodje prodje"). Koliko im treba da dostave ovo? 30-ak dana verujem? Evo mi paypal vec potvrdjuje transakciju - ustinu malo na kursu dolar-evro. jeftinije bi bilo da je moguce platiti direktno evrima na Pandawillu, eli ebg.
Srecno na carini!
Stefan programer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stefan programer na korisnoj poruci:
Laskaris (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 18:18   #1243
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Pogledaj 2-3 stranice unazad,vec je bilo diskusije o tome kako paypal naplacuje vise nego sto kosta roba oko 12% vise.A i u istoj diskusiji je postavljeno kako da se zaobidje paypal naplacivanje u podesavanjima paypala.

Citat:
My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IcemanSR na korisnoj poruci:
Laskaris (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 18:44   #1244
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
IcemanSR kaže: Pregled poruke
Pogledaj 2-3 stranice unazad,vec je bilo diskusije o tome kako paypal naplacuje vise nego sto kosta roba oko 12% vise.A i u istoj diskusiji je postavljeno kako da se zaobidje paypal naplacivanje u podesavanjima paypala.
Hvala, promenicu. Ipak, razlika je svega 2 eur tj manje od toga. Na 63 eur to ni slucajno nije 12 odsto. Platio sam sa svog racuna u nemackoj banci (evri) tako da je koncerzija radjena samo jednom (evro-dolar).
edit: proverio sam: ako je paypal nalog vezan za nemacku karticu nema te mogucnosti o kojoj pises? Mogu da dodjem sve do "Set Available Funding Sources " ali unutra nema ama bas nicega. Mozda zato sto nisam vezao paypal nalog za kreditnu karticu (mastercard) vec za obicnu debit tj maestro? To nije kreditna kartica vec platna.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.5.2014 u 19:05)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 18:51   #1245
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Mozda zato sto je kupovao Nemac(tj isporuka je u nemackoj),eur u dolare i obratno,ali kod nas je zvanicna valuta dinar i paypal converzija ukrade citavih 12%
U Dinarima paypal racuna ovako:
$198.88 USD
=
17,357.60 RSD
i onda dinare u eure.
puno kume
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:09   #1246
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da, mislim da shvatam. Zapravo verujem da je konverzija dinar - euro na Paypalu nepovoljna. Nije ni kurs evra prema dolaru idealan ali izgleda da na konverziji dinar - evro deru.. Nije mi ipak jasno zasto bi se vrsila konverzija u dinare ako je Paypal vezan za npr devizni racun nekoga u Srbiji. Ako je tako, racun nema direktnu vezu sa paypalom vec sve ide preko Narodne banke ili neke druge banke posrednika koja radi svoje obracune u dinarima..

Poslednja ispravka: Laskaris (12.5.2014 u 19:16)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:18   #1247
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Taj deo ni meni nije jasan,ja sam proverio na paypalu i pise lepo da je moja valuta euro,medjutim izgleda da oni to ne sljive,vec gledaju gde zivis i sami odredjuju
Ne znam da li na devizni racun moze da se uplacuje u dolarima,pa da se u paypalu prebaci na dolare,tada ne bi trebalo da bude nikakve konverzije,medjutim ako je kao gore,i paypal opet ne bude sljivio onda ce opet biti konverzije,dinar u dolare i obratno.
Inace stvarna konverzija dolar=dinar je trebalo da bude po vrednosti dollar /dinar 16,6689
Ne ,Paypal vrsi sve konverzije u defaultu i po njihovoj vrednosti oni su sracunali cifru,nema banka veze sa tim,osim ako se ne izmeni kako sam naveo gore par postova,onda se zaobilazi paypal-ova konverzija valuta
U momentu ove transakcije podesavanja su bila po defaultu paypala.
btw:
Banke u Srbiji svaku transakciju naplacuju 1%.Sto svakako platis konvertovo bankom ili ne.
ali se drze pravilnog kursa konverzije.
avoid paypal currency conversion


Poslednja ispravka: IcemanSR (12.5.2014 u 19:30)
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:30   #1248
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Da bi paypal kao servis posredovanja pri placanju mogao da radi on mora da dozvoli kontrolu svog platnog prometa Narodnoj banci ili nekoj od nje ovlascenoj banci zemlje domacina. Mislim da je tako svuda u svetu. To se radi da bi narodna banka imala uvid u odliv i priliv deviza iz zemlje i na osnovu toga kontrolisala kurs dinara. E posto ta banka radi sa dinarima i vrsi zapravo kompletan transfer desava se ta dvostruka konverzija. Da bi se to izbeglo uveli su tu mogucnost o kojoj ti pises.
I pri direktnom uplacivanju na racun iz npr nemacke banke u neku banku u Srbiji (na devizni racun, evri) postoji ta banka posrednik - to sam saznao tek nedavno kada sam se u Nemackoj raspitivao oko troskova pri prebacivanju novca u srpsku banku na devizni racun. Tako je svuda u svetu kada se radi transfer izmedju dva valutna podrucja, rekose mi.

Poslednja ispravka: Laskaris (12.5.2014 u 20:54)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:33   #1249
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Sve je ok osim stavke gde si rekao da banka radi u dinarima pa je zbog toga.
To je devizni racun,na racunu su euri,ne dinari .Ako odes u banku i pokusas da uplatis dinare na racun,lepo ce ti reci da to nije dozvoljeno.

Paypal sam pravi majmune od ljudi.
I to se zaobidje sa onim gore

Ono sto mi pricamo ovde je konverzija
a ne posredovanje
Prodavac trazi od tebe 100$
paypal vidi potraznju od 100$ i onda radi konverziju po svojoj ideji o vrednosti valuta.A ne stvarnu vrednost valute u tom momentu
E TU je *****,

Poslednja ispravka: IcemanSR (12.5.2014 u 19:42)
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 19:35   #1250
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Ne znam da li na devizni racun moze da se uplacuje u dolarima,pa da se u paypalu prebaci na dolare,tada ne bi trebalo da bude nikakve konverzije,medjutim ako je kao gore,i paypal opet ne bude sljivio onda ce opet biti konverzije,dinar u dolare i obratno.
Zapravo to bi bila onda trostruka konverzija. Nasa banka sve uplate konvertuje u evre, ko posle konvertuje zavisi kako se namesti.. To znaci da ako ostanes na konvrziju koju vrsi PP onda bi imao visestruku konverziju, pa se zato izgubi po 15€. Kod nas u Srbiji sve uplate najbolje vrsiti u €-u.

Citat:
Mozda zato sto nisam vezao paypal nalog za kreditnu karticu (mastercard) vec za obicnu debit tj maestro? To nije kreditna kartica vec platna.
Upravo tako , samo za devizne racune vezane za PP.

EDIT

Evo ga ,kao sto je najavljeno TCL usao u borbu za sto jeftiniji 8-jezgarni telefon. Baterija 3300mah, 1.4Ghz mtk u M verziji.

Poslednja ispravka: zajchik (12.5.2014 u 19:57) Razlog: Ubacen link
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku zajchik na korisnoj poruci:
IcemanSR (12.5.2014), Laskaris (12.5.2014)
Stara 12.5.2014, 19:50   #1251
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Upravo tako , samo za devizne racune vezane za PP.
Mislim da sam shvatio, to funkcionise samo tamo gde ima dvostruke konverzije. Mislim da nema veze da li je mastercard ili maestro sve dok je upitanju nedevizni racun. Mastercard je samo kreditna kartica za odlozeno, sigurnije i brze placanje vezana za racun maestro kartice (gde se lova i nalazi). I u Nemackoj bi bilo dvostruke konverzije da imam npr u Deutsche Bank devizni racun u australijskim dolarima vezan za PP i tako placam.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 21:02   #1252
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Jeste. Onda bi morao kao i mi da otvoriš poseban devizni račun, ili više, pa ih vežeš po na osob za neku karticu. Ili sve za jednu. E onda podešavas u zavisnosti koji račun koristiš za kopovinu da li ti odgovara da konverziju vrši PP ili banka.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2014, 22:41   #1253
cvolan
Novi član
 
Član od: 11.8.2009.
Poruke: 23
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Zanimljiva ponuda
http://www.pandawill.com/wmcc-x5-sma...te-p88474.html
cvolan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 8:28   #1254
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Imam jos jedno pitanje. Pandawill mi je poslao order id tj broj narudzbine ali ne vidim tu narudzbinu u "my orders" a takodje ne mogu da je nadjem pomocu "track your order"? paypal je potvrdio transakciju. Gde se sada na sajtu moze naci ta porudzbina? Ne zelim nista da menjam, sve je u redu. Samo zelim da znam gde je.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 11:37   #1255
Moca
Veteran
 
Član od: 4.11.2005.
Poruke: 509
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 39 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Umiji stigli na carinu. Videćemo koliko će me rebnuti tj. mene i drugara. Nemam vremena da pišem spremam pravosudni ali javiću se prvom prilikom kad dobijem fon.
Moca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 12:39   #1256
IcemanSR
Član
 
Član od: 8.1.2012.
Poruke: 77
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Imam jos jedno pitanje. Pandawill mi je poslao order id tj broj narudzbine ali ne vidim tu narudzbinu u "my orders" a takodje ne mogu da je nadjem pomocu "track your order"? paypal je potvrdio transakciju. Gde se sada na sajtu moze naci ta porudzbina? Ne zelim nista da menjam, sve je u redu. Samo zelim da znam gde je.
Moras da sacekas 1 dan od porudzbine,da dobijes tracking id u emailu.i onda jos 2 dana da bi mogao da pocnes tracking
ovako ce ti biti email za tracking
Citat:
Good day! We have posted your order (Order ID:100774303) by registered airmail TNT s post on 2014-05-10 21:25:01. the tracking number is RS116009875NL
sa tvojim brojevima ofc
IcemanSR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IcemanSR na korisnoj poruci:
Laskaris (13.5.2014)
Stara 13.5.2014, 12:50   #1257
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Ali opet je neobično što nemaš svoju narudžbini u "My orders".
Ne znam zašto, ali trebala bi biti tu odmah kad si naručio.
Pretpostavljam da si napravio profil na PandaWill.
Onda je neka greška, sačekaj malo.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 13:13   #1258
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

^
U "My orders" pise: "you have placed no orders". Potvrdu od Pandawilla imam, potvrdu PP takodje. Trebalo bi da u "my orders" nadjem nesto, a gore u tracking da pomocu tracking id-ja pratim posiljku.. Verovatno treba jos sacekati. Pisao sam i tehnickoj podrski pa ce se mozda neko javiti.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.5.2014 u 13:29)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.5.2014, 13:17   #1259
Lanikor
Starosedelac
 
Član od: 14.2.2008.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 241 puta na 200 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Stigao Blade Q, prvi utisci su da radi perfektno telefon, displej bolji od onog na G510 definitivno, dostupno RAM memorije skoro tri puta vise od one na G510 (Odnos Blade Q : G510 = ~980 : 361), telefon sa fabrickim launcherom radi bez laga, tako da nisam hteo da ubacujem Nova launcher...

Sa svim aplikacijama sa Huawei G510 opet imam slobodno RAM-a izmedju 400 i 600 MB u svakom momentu, to me trenutno najvise odusevljava

Sve u svemu primetna razlika, imajuci u obzir da sam ga platio 90 evra sa preostalom garancijom od nekih ~22 meseci...
Lanikor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Lanikor na korisnoj poruci:
Stefan programer (13.5.2014)
Stara 13.5.2014, 13:27   #1260
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Klasičan kinez, ali taj hdw je mogao iz kine da se uzme za 65-70$ i manje. No naravno neće svako da se aka s tim. U svakom slučaju, ako si zadovoljan u zdravlje da ga koristiš.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com