Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2015, 16:03   #8901
Nestor
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.334
Zahvalnice: 792
Zahvaljeno 887 puta na 554 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

'71 (2014) - Za mene jedan od najboljih filmova u 2014. Necu nista da komentarisem osim da ga preporucim kao jedan od najboljih trilera u poslednje vreme. 8/10

The Drop (2014) - Ocekivao sam neku sporiju dosadnjikavu dramu ali sam se prijatno iznenadio s obzirom da film ima spor tempo ali nije doasdan jer ima elementa misterije i trilera a uz to i Tom Hardy, Noomi Rapace, James Gandolfini, Matthias Schoenaerts svi sjajni u svojim ulogama. Mislim da ova 2 filma mi ulaze na listu 10 najboljih iz 2014 . 7.5/10
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Quad_AW_71_ForOnlineUse.jpg
Viđeno:	46 puta
Veličina:	97,4 KB
ID:	51290   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	The-Drop-movie-image.jpg
Viđeno:	38 puta
Veličina:	101,3 KB
ID:	51291  
Nestor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nestor na korisnoj poruci:
bela lampa (4.1.2015), bokela (6.1.2015)
Stara 3.1.2015, 19:50   #8902
doophd
Novi član
 
Član od: 31.12.2014.
Poruke: 7
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

City Island (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1174730/?ref_=nv_sr_1

neko rece bas dobra komedija.posle pola sata sam prekinuo zbog dosade i zato sto nije bilo nista smesno.nesto kasnije sam nastavio i dalje obicna porodicna drama koju ja nisam hteo da gledam. kraj je izvadio film. ocena 6/10

The Others (2001)

http://www.imdb.com/title/tt0230600/?ref_=nv_sr_4

pre gledanja ovog filma sam saznao
Spoiler za glavnu stvar:
da je nikol duh
. sigurno bih ga posmatrao drugacije ali eto citajte spojlere posle filma. mislio sam da je poslugu
Spoiler za :
poslao neki odozgo i da je ta posluga neko ko bi joj postepeno otkrivao pravu istinu.kad ono oni su obicni duhovi. dakle ako sam ja dobro shvatio mi kad umremo mi ostajemo u nasoj kuci i tu samo jedemo i spavamo
nije mnogo strasan.misteriozan je dosta. ali ne bih da ga gledam drugi put. ocena 6/10

Bolt (2008)

http://www.imdb.com/title/tt0397892/?ref_=fn_al_tt_1

crtac koji sam gledao prvi put kad je izasao a drugi put pre jedno mesec dana. dosta je zabavan i smesan. svidja mi se sto nema nijednog zlog lika. meni se vise svidjao na drugo gledanje i mislim da cu ga gledati jos koji put. jedan od mojih najboljih crtaca. ocena 9/10
doophd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.1.2015, 20:41   #8903
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Niti je bolji, niti je dublji SF zaplet, a makljanje je minus. Vidis, prvi deo je remek delo zanra, maestralno reziran, poprilicno inteligentan SF, dok je nastavak paljevinski space marine buckuris.Nisam fan ovog serijala, ali prvi deo izuzetno postujem..
Наравно да нисам затворио очи на изнето, па да завршим. ДА, бољи је. МЕНИ је бољи (можда баш у том трену). Можда си некада чуо за нпр. хм, како бих рекао, еммм...субјективно мишљење, индидуалност, различитост (што важи и за оне који дају захвалнице на нападање нечије субјективности).

Необично је колико људи иду далеко да сами постављају и намећу своје мишљење као правило попут управо наведеног или исправљања нечијег укуса по свом стандарду и томе слично. Али ово је класична тема.

Елем, да поставим оно што сам поодавно гледао.

Frequency

ОДГЛЕДАЈТЕ обавезно. Изузетан филм, а недостаци (и ако бисте тражили екстремно детаљно) су безначајни. Не бих описивао, сем 2 речи – екстремна препорука.
Оцена 10/10.

Predestination

Одличан филм, врх прича и глума. Има неки свој стил (није попут осталих филмова), па да се не расписујем превише – изузетна препорука.
Оцена 8/10.

The Babadook

Препорука која је превазишла моја очекивања. Нетипичан хорор, са изузетно добром радњом, напетошћу и чуђењем у бројним моментима, а како време тече, све је занимљивије. За поштоваце доброг (нетипичног и свежег) хорора, велика препорука.
8/10.

The Tall Man

Пре годину и по дана сам одустао од овог филма и тек након што прочитах препоруку овде на форуму, одгледао сам и позитивно се изненадио. Зашто? Зато што је заиста одличан, вредан гледања и има причу која страшно варира (чак је и мене заварала, иако често умем да прочитам "обрте"). Дакле, придружујем се препорукама.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 0:35   #8904
aammeerr
Član
 
Član od: 21.11.2012.
Poruke: 327
Zahvalnice: 139
Zahvaljeno 28 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The babadook:
Meni se nije svidio,nelogican,glup,prica totalno glupa kao i kraj 3/10.Mada ima par strasnih scena.
As above,so below:
Klasican film iz prvog lica,nisam puno ocekivao ali je bio sasvim uredu 7/10.
aammeerr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 1:15   #8905
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.662
Zahvalnice: 2.262
Zahvaljeno 1.922 puta na 1.405 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Zulu (2013), http://www.imdb.com/title/tt2249221/



Policemen Ali Sokhela and Brian Epkeen investigate the brutal murder of a young white woman, apparently provoked by the availability of a new illegal drug and somehow connected to the disappearance of black street children.

Film, sa velikim F. Gluma, sa velikim G. Preporuka, sa velikim P.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 2:39   #8906
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Frequency
ОДГЛЕДАЈТЕ обавезно. Изузетан филм, а недостаци (и ако бисте тражили екстремно детаљно) су безначајни. Не бих описивао, сем 2 речи – екстремна препорука.
Koliko god izlizano, za mene je ovaj film prije svega priča o roditeljstvu, odanosti i odlukama koje se transponuju na buduće generacije.

Ne mogu da se sjetim boljeg filma kojeg bih pogledao sa ocem, uz toplo ognjište i flašu piva
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 16:33   #8907
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
dimo kaže: Pregled poruke
koliko god izlizano, za mene je ovaj film prije svega priča o roditeljstvu, odanosti i odlukama koje se transponuju na buduće generacije. Ne mogu da se sjetim boljeg filma kojeg bih pogledao sa ocem, uz toplo ognjište i flašu piva
Што је излизано, па то и јесте случај. Замериће ти антипородично настројене "особе". Одлично си описао то. Топао породични филм, а пре свега однос отац - син. Фале овакви филмови. Случајно сам налетио на њега и баш бих волио да одгледам неки сличан овом...
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Romantic na korisnoj poruci:
filpan (5.1.2015)
Stara 4.1.2015, 17:05   #8908
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Nobody's Fool
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
NOTTINGHAM (6.1.2015)
Stara 4.1.2015, 21:37   #8909
wolf 87
Član
 
Član od: 11.4.2009.
Lokacija: Jagodina
Poruke: 353
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 56 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku wolf 87
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Grave of the fireflies


m.imdb.com/title/tt0095327/

Ogromna preporuka za ovaj film. Neka vas ne zavara sto je u pitanju anime ostvarenje ( mnogi to kod nas zovu crtanim) , film je prilicno emotivno tezak i nece vas ostaviti ravnodusnim,ma koliko se trudili da ostanete macho pored lepse polovine pored vas. Film prati pricu brata i sestre kojima vihor rata otima sve,pa i najblize. Posle toga kola idu samo nanize...

Ako odgledate ovo ostvarenje slobodno ostavite vase misljenje o filmu ovde.
wolf 87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 22:15   #8910
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

^^Preporuka i od mene, mogao bih opet da ga odgledam ovih dana. Samo da znate da je film jako tezak od pocetka pa do kraja kao sto rece Wolf, te macho fore i ostalo ne pale ovde
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 23:38   #8911
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Posle... pa ne pamtim koliko godina uzmem da odgledam ponovo Blade Runner. Mislim da sam na TV-u gledao jednom, i verovatno ne ceo.

Ovo je bio Final Cut BlueRay izdanje.

Film me je toliko zainterosovao u prvih 30 minuta da sam ga ugasio, otisao na spavanje i danas odgledao do kraja. Prvi deo je toliko razvucen da sam se osecao kao da sam kod zubara i da iscekujem da pocne da mi busi zube. Podsecao me film na The Shadow, samo za klasu bolji i manje otrcan.

Ali, onda kada sam prebrodio taj prvi deo, poslednjih sat vremena je opravdalo iscekivanje. Naravno naracija filova iz 90"(typo 80") i danas ne moze da se poredi, pogotovo kada je film malo drugaciji nego njegovi savremenici.

Kraj sam totalno zaboravio, tako da sam bio iznenadjen, dok sam ostale scene znao napamet iako se nisam ni secao njih bas iz ovog filma negu su bile totalno tipicne. Tipa: E sad ce sex scena, e sad ce you killed my girl scena, sad ce I kill you scena itd.

Film kao film, onako. Prikaz buducnosti prilicno cool odradjen, jedino nisam kapirao zasto neke delove pokazuju po 6,7 puta, onaj cepelin i bilbord sa kineskinjom i coca cola reklamom.

Jedina stvar koje je bez premca je cela pa prica o replikantima i postojanju.

Poslednja ispravka: perablenta (4.1.2015 u 23:50)
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.1.2015, 23:48   #8912
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Posle... pa ne pamtim koliko godina uzmem da odgledam ponovo Blade Runner.



Naravno naracija filova iz 90" i danas ne moze da se poredi, pogotovo kada je film malo drugaciji nego njegovi savremenici.
Blade Runner je iz 1982 godine.....
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
perablenta (4.1.2015)
Stara 5.1.2015, 2:22   #8913
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Jedina stvar koje je bez premca je cela pa prica o replikantima i postojanju.
A scenografija i atmosfera nisu bez premca? Muzika? Recenice, dijalozi.. koji se i dan danas citiraju u drugim delima? Nista jos nije prislo blizu osecaju izolacije, usamljenosti i melaholije kojim taj film odise. Film, kao i legendaran roman na kome se delimicno bazira, postavlja neka duboka filozovska pitanja, sto je retkost u ovom zanru. Slozicu se sa onim izborom gde se Blade Runner proglasava najboljim SF filmom ikada, iznova i iznova. Ti verovatno vise gravitiras ka Ratovima Zvezda.

Bezvremeno, neponovljivo remek delo.

PS. Izvinjavam se ako ti ugrozavam individualnost, razlicitost, itd..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 2:55   #8914
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.362
Zahvalnice: 4.520
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Ti verovatno vise gravitiras ka Ratovima Zvezda.

Ih bre pa nemoj sad da mi diras Ratove Zvezda !


Ali jedno je sigurno, za mene Blade Runner zaista jeste neponovljivo remek delo. Zadnja scena ce mi oduvek biti
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
nenad_kvrgic (24.1.2015)
Stara 5.1.2015, 18:18   #8915
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A scenografija i atmosfera nisu bez premca? Muzika? Recenice, dijalozi.. koji se i dan danas citiraju u drugim delima? Nista jos nije prislo blizu osecaju izolacije, usamljenosti i melaholije kojim taj film odise.
Potpuno se slazem da film poseduje jedinstvene elemente, kao sto sam vec napisao. Ali, meni, kao celina ne bi usao ni u Top 10 SF.

P.S. Ne razumem zasto je potrebno pozivanje Star Wars-a to make a point. Jedina stvar koju imaju zajednicku je raspale nekretnine u prizemlju i velelepna zdanja na 100tom.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 18:36   #8916
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ali, meni, kao celina ne bi usao ni u Top 10 SF.
Zašto?
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 19:09   #8917
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Zašto?
Vec si procitao. Morao sam da se primoravam da bih nastavio da gledam posle jako jako jako dosadnog pocetka.
Ono "iznenadjenje" u prvoj sceni sam ocekivao posle 2 sekunde gledanja.

Scene "borbe" su toliko smesne da je zalosno. Replikant moze da podigne pola tone jednom rukom al ne moze ni zub da izbije u tuci. Rick prezivi borbu sa 4 razlicita replikanta(ajde recimo 3 jer onaj na kraju je imao druge planove) i ni zglob ne iscasi a svaki od njih bi volu rep mogao da iscupa.

Replikante treba upucati on sight a svako ko ih sretne, a zna sta su, je skroz cool sa njima.

Ona scena u liftu kada zbog sahovskog poteza ga lik zove u svoj stan a ne pada mu na pamet da ga pita zasto je dosao u lift da bi mu javio potez. A da ne pominjem to sto osoba koja je medju najbogatijim i uticajnijim na planeti zivi sam. Bez osoblja, obezbedjenja itd.

Supljo ko svajcarski sir.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 20:40   #8918
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ja npr nemam strpljenja za siroke staticne kadrove u duzini od 30 sekundi u kojima se nista ne dogadja, a kojih je pun film. Odgledao sam ga pre par godina i muku mucio da ga istrpim, jer je jelte, klasik.

In the other news:
Fury (2014)
Svidja mi se nacin na koji je snimljen film, svidja mi se sto ne postoji neka epska bitka ili neka zvezda vodilja koju treba stici i zavrsiti kvest. Uhvatio me je prilicno off-guard sa jednostavnim zapletom i jednostavnim dijalozima. Al opet, ne treba ni tu ici u krajnost. U ratnom filmu koji traje 2 sata i jace, koji je fokusiran na likove, fali malo vise razrade istih. Ovi su svi prosti ko pasulj, odnosi su im prosti ko pasulj, i pored price proste ko pasulj, ne mogu da se otvorim vise od sedmice. Al ajd, gledljiv film u svakom slucaju.

Dawn of the Planet of the Apes (2014)
Nisam neki fan ove fransize, ali prethodni deo me je solidno iznenadio, a moram da priznam da je i ovaj. Ne nesto vau, pogotovo sto mi deluje da su omasili kasting totalno, sa sve Gerijem Oldmanom na celu, ali me je pricica koja je skoncetrisana na odnose 2 plemena (kulture, sta vec), drzala priclino lepo pred ekranom. Onda kad shit hits the fan, postaje malko dosadnjikav. Al opet, kao neku razbibrigu, mogu da ga preporucim.
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 21:06   #8919
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Ali, meni, kao celina ne bi usao ni u Top 10 SF.
A koji bi se to SF filmovi nasli u tvom top 10 ako tu nema mesta jednom Blade Runner-u?

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
P.S. Ne razumem zasto je potrebno pozivanje Star Wars-a to make a point. Jedina stvar koju imaju zajednicku je raspale nekretnine u prizemlju i velelepna zdanja na 100tom.
Zato sto su to glavni rivali u zanru- dva razlicita pristupa SF-u sa svojim pristalicama, cesto suceljavanje na all time greatest listama, itd. Ali ti verovatno nisi iz te price.

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Scene "borbe" su toliko smesne da je zalosno. Replikant moze da podigne pola tone jednom rukom al ne moze ni zub da izbije u tuci. Rick prezivi borbu sa 4 razlicita replikanta(ajde recimo 3 jer onaj na kraju je imao druge planove) i ni zglob ne iscasi a svaki od njih bi volu rep mogao da iscupa.
Heh, nije ovde akcenat na scenama borbe, vec na necemu drugom sto je tebi ocigledno promaklo, ili ti je bilo isuvise 'dosadno' da pratis.

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
1. Ona scena u liftu kada zbog sahovskog poteza ga lik zove u svoj stan a ne pada mu na pamet da ga pita zasto je dosao u lift da bi mu javio potez. 2. A da ne pominjem to sto osoba koja je medju najbogatijim i uticajnijim na planeti zivi sam. Bez osoblja, obezbedjenja itd.
1. Pitao ga je zasto je dosao, a ovaj mu je objavio sah mat. Buduci da niko dosad nije uspeo da ga pobedi (jer je ovaj genijalac), to ga je zaintrigiralo da ga pusti. Takodje, Sebastijan ima pristup zgradi zato sto tamo radi..

2. Zivi sam zato sto je antisocijalan ekcentrik, genije koji preferira samocu (takav je i u knjizi). Jedina 'osoba' koja je pored njega je Rejcel. Kada malo bolje pogledas svi likovi u filmu su usamljeni; izolacija je vazan motiv filma (kako nas tehnologija odstranjuje da cak i roboti imaju vise ljudskosti, osecanja).

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
Supljo ko svajcarski sir.
Supljo je sve sto si ti dosad napisao u vezi ovog filma.

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Ja npr nemam strpljenja za siroke staticne kadrove u duzini od 30 sekundi u kojima se nista ne dogadja, a kojih je pun film. Odgledao sam ga pre par godina i muku mucio da ga istrpim, jer je jelte, klasik.
Onda ti preporucujem da odgledas Tarkovskog: Stalker i Solaris. Mislim da bi ti super cucnulo.

Poslednja ispravka: nameless1 (5.1.2015 u 21:14)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2015, 21:34   #8920
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
A koji bi se to SF filmovi nasli u tvom top 10 ako tu nema mesta jednom Blade Runner-u?
Alien
Terminator
Back to the Future
E.T.
Jurassic Park
The Matrix
Star Wars
Star Trek
District 9
Star Gate

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Zato sto su to glavni rivali u zanru- dva razlicita pristupa SF-u sa svojim pristalicama, cesto suceljavanje na all time greatest listama, itd. Ali ti verovatno nisi iz te price.
Rivala imas koliko hoces, zavisi koga pitas. Eto meni ne moze da bude rival kad mi nije ni u Top10.

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Heh, nije ovde akcenat na scenama borbe, vec na necemu drugom sto je tebi ocigledno promaklo, ili ti je bilo isuvise 'dosadno' da pratis.
Dosadno, ih pa jedva da malo pokrene film. Pre ce biti da mi je promaklo zbog odusevljenja da se nesto dogadja.
Mora da su replikanti bili toliko potreseni dogadjajima da su se "igrali" sa Rickom kao mi sa mravima, pa im se slucajno dogodilo da ih mrav "posalje u penziju" kao sto nas pojedu mravi...


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
1. Pitao ga je zasto je dosao, a ovaj mu je objavio sah mat. Buduci da niko dosad nije uspeo da ga pobedi (jer je ovaj genijalac), to ga je zaintrigiralo da ga pusti. Takodje, Sebastijan ima pristup zgradi zato sto tamo radi...
Pobedio ga je, jednom. Mora da ti je bilo dosadan razgovor pa nisi pratio
Nisam znao da Sebastijan radi u njegovoj spavacoj sobi. Ju ju!
Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
2. Zivi sam zato sto je antisocijalan ekcentrik, genije koji preferira samocu (takav je i u knjizi). Jedina 'osoba' koja je pored njega je Rejcel. Kada malo bolje pogledas svi likovi u filmu su usamljeni; izolacija je vazan motiv filma (kako nas tehnologija odstranjuje da cak i roboti imaju vise ljudskosti, osecanja).
Ne zaboravi Sovu !
Ali, stvarno, genije koji je vlasnik ogromne kompanije koga niko ne cuva u tako opasnom svetu gde da rodjeni pronalazak zeli da ubije. Mora da je jako omrzen sef kad niko ne obraca paznju da li je bezbedan.


Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Supljo je sve sto si ti dosad napisao u vezi ovog filma.
Supljo je sve sto si ti dosad napisao u vezi mog pisanja o ovom filmu.(mozemo tako dokle hoces)

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Onda ti preporucujem da odgledas Tarkovskog: Stalker i Solaris. Mislim da bi ti super cucnulo.
Mozda...
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com