Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2017, 11:22   #11201
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Napali "mucki" vojnu bazu
Mučki je svaki napad bez objave rata. S druge strane, da su Japanci znali da Ameri imaju nukilarku, ne bi ih napali ni sa ni bez objave rata, prilično sam siguran u to.

Čak i sa bačenim atomskim bombama, Amerikanci su u II sv ratu naparavili mnogo manja zlodela od Japanaca.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 12:22   #11202
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Čak i sa bačenim atomskim bombama, Amerikanci su u II sv ratu naparavili mnogo manja zlodela od Japanaca.
Znaci opet se trazi opravdanje, isto kao i na ovim prostorima....
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 12:23   #11203
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
John Wick: Chapter 2 (2017)
http://www.imdb.com/title/tt4425200/



Loša kopija, loša gluma, loša režija, loš titl (biće popravljen kad se pojavi engleski). Generalno, sve loše. Što je najgore, biće izgleda još nastavaka.

Zasto mislis tako? Ja sam svuda po internetu naisao samo na hvalospeve, od rezije pa do scena. Iskreno, ti si prvi koji kaze nesto lose o filmu
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 13:08   #11204
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Znaci opet se trazi opravdanje
nema potrebe za opravdanjem, to je samo objašnjenje

Što se tiče Johna Wicka... Ne znam za v2, ali v1 je totalno sra*** Verujem da je i v2 sličan.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 13:40   #11205
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Wick je i Ramba zeznuo.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 13:57   #11206
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

John Wick je pravi stripski film. Za razliku od Bonda, Nemoguce misije i sl. akcionih filmova koji glume neku ozbiljnost a u stvari su vec fantastika od Z. Staza, John Wick je badass akcija bez suvisnih prica i detalja. Sve je na izvol' te Prilicno mi se svideo prvi deo, bojim se da drugi nece dostici prvi tj. ocekujem mnogo.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 14:23   #11207
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
nema potrebe za opravdanjem, to je samo objašnjenje
Opet nije nikakvo objasnjenje. Ubijem im civile jer su i oni ubijali neke tamo druge civile.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:09   #11208
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Opet nije nikakvo objasnjenje. Ubijem im civile jer su i oni ubijali neke tamo druge civile.
Ja znam da su Japanci nehumano posrupali sa ratnim zarobljenicima, stvarno ne znam za torture civila.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:46   #11209
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Ja znam da su Japanci nehumano posrupali sa ratnim zarobljenicima, stvarno ne znam za torture civila.
Slabo ko zna, ali bitno da su se svi zaleteli u diskusiju kao da sve znaju. Evo samo delić onoga šta je Japan radio:

https://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731
https://en.wikipedia.org/wiki/Comfort_women
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:51   #11210
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
nema potrebe za opravdanjem, to je samo objašnjenje

Što se tiče Johna Wicka... Ne znam za v2, ali v1 je totalno sra*** Verujem da je i v2 sličan.
Zasto? Po meni je jedan od najboljih akcionih fipmova u zadnjih x godina.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 18:58   #11211
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Ja znam da su Japanci nehumano posrupali sa ratnim zarobljenicima, stvarno ne znam za torture civila.
Od 6-8 milion miliona zrtava. Civila.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 19:44   #11212
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.020
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
acaf kaže: Pregled poruke
Zasto? Po meni je jedan od najboljih akcionih fipmova u zadnjih x godina.
Ma budalaština. Kianu je kao brz, a vidi se iz aviona da nije baš prirodno brz. A kao neuništiv. Popije metak, i eto ga odmah u akciji. Naivno do zla Boga. Dobro neko gore reče, bolje da je ovo bio crtani.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 19:49   #11213
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
rockstar kaže: Pregled poruke
film je mozda diskutabilan ali "nezanimljiva prica"? Covece..
Како је теби легао филм? Јбг, ја га нисам ни завршио, сморио сам се код дела у пустињи...иако је филм имао пар занимљивих ствари. Што се тиче приче, ја сам опис филма копирао из ворда, а то ми је стaјало од лета ваљда, иако сам у међувремену мало променио мишљење о тој причи, црвима, зачинима...Али није исто када је са 1 стране књижевно дело, а са друге то дело екранизовано, јер ипак није баш свака прича за реализацију...или треба тражити одређен тип режисера, шта знам. Када се буде иштампала моја књига епске фантазије, не могу да тврдим да неће попити лоше или чак ужасне критике због стила писања (јер нисам читао пуно књига нити ћу издати неку пре ње), иако ми саму идеју ни би нико могао оспорити. Тај однос књиге и екранизације или још боље, однос идеје и екранизације је компликован.
Citat:
mario pavićević kaže: Pregled poruke
inace meni je originalni dune gledljiv, mada mozda vise zbog toga sto sam citao knjigu pa mi ovo dodje kao druga dimenzija tog sveta koji znam sa papira.
Верујем.
Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ako te ne mrzi, pogledaj treći (i poslednji) Cube Zero pa javi utiske. Ja još nisam gledao jer mi na dnu liste, no kažu da otkriva priču iza čitave kocke sa zamkama. Prvi dio je antologija, film koji sam gledao dok sam bio klinac i od tad zastranio
Аха. То за откривање приче нисам знао...сада си ме заинтересовао. Погледаћу.
Ip Man 1 ....... Ip Man 2 ....... Ip Man 3

Филм који је више од филма. Морална едукација, јер је Јип Ман био громада од човека у сваком смислу, а борилачке вештине приказане у филму...магија. Још је ово филм, а немогуће је замислити колико је боље то било тада. Овај човек је био херој. Заиста импозантна прича преточена у право ремек дело, јер да ме филм овако одушеви и плус да борилачке вештина чине основу, просто незамисливо. Сви филмови овог жанра су у неку руку исти, али овде је прича кључна, па част и достојанство једног човека, па понашање људи у рату итд, значи све. Не знам по чему је The Raid: Redemption већини бољи од овога осим неких атрактивнијих сцена, али мени је далеко испод овог филма тако да овај филм добија чисту десетку са звездицом (а звездицу, коју сам дао до сада само за филм о Хачику, дајем и овом филму, што их чини категоријом изнад свих других филмова).
Оцена 10*

Наставак је не много слабији (ако је уопште слабији), али ипак врхунски филм који, као и у 1. филму, није само са борилачким вештинама већ има емоције у томе, а Јип Ман ми се чини као можда и најбољи познавалац борилачких вештина икада, посебно ако се дода фактор скромности, части, поштења и све оно што човека чини човеком, а што данас малтене не можемо наћи, а уз то је био и учитељ Брус Лија што довољно говори о свему. Невероватна прича...а додао бих да су Енглези овде представљени баш какви јесу: понижавају друге (у туђој земљи), вређају, праве се најбољима, а заправо су највећа олош која постоји на планети.
Оцена 9/10.

Многи су очигледно добри у винг чуну, неки чак и бриљантни, али изгледа да нико никада не може бити као он, јер просто је то човек који има све не само људске квалитете, него и надареност, осећај, јединствен ген за борбу што мало или, боље написано, скоро нико не поседује, посебно данас. Емотиван је крај филма. Пошто има најава за 4. део у 2018. години, једва чекам да видим први трејлер.
Оцена 8/10.

Back to the Future Back to the Future Part II Back to the Future Part III

Коначно сам се одважио да одгледам ово, а ово одлагање је последица страха да не буде досадан филм, јер се дешавало. АЛИ, испало је да ми је 2 сата било мало што поприлично говори колико је филм добар. Онако како гласи наслов, то је и радња, али је тај вајб 80-их просто неизмерно заводљив, музика, глума, облачење, понашање, сценарио, све је овде на нивоу. Немам ни једну једину замерку те овом филму мало фали да буде без мане.
Оцена 9/10.

Наставак о ком не треба превише писати већ нагласити да се прича надовезује на крај 1. филма, али са доста комплекснијом причом и авантуром која има више адреналина. Онај лик, Биф, је права багра, али је одлично глумио. Питање је да ли ће љубитељима ове трилогије више лећи 1. филм или овај, али то зависи како коме легне прича.
Оцена 9/10.

У стилу вестерна, мало заостаје за претходна 2 дела, али је и даље веома веома забаван, занимљив и треба га одгледати. Питам ли се да ли ће се икада радити на наставцима или на рибуту...било би занимљиво.
Оцена 8/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 19:59   #11214
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Како је теби легао филм? Јбг, ја га нисам ни завршио, сморио сам се код дела у пустињи...иако је филм имао пар занимљивих ствари.
Ја сам га први пут гледао давно, давно, 1999-2000 а одрастао сам на Westwoodovim Dune играма, филм сам гледао отворених уста. Последњи пут сам га гледао пре пар година када сам генерално гледао све што је Линч снимио (и пар хиљада филмова касније за тих 14-15 година од првог пута) и ОК, није ми био предобар али има смисла итекако, поготово што је Линч уопште био принудно решење.

Али сам сценарио је врхунски, књига је класик жанра, ја сам прочитао и "expanded universe" књиге, то је баш по мом укусу. По мом укусу нису рецимо "Господари Прстенова", већ смо се расправљали о томе када сам покушавао да ти објасним две крајности Још увек жалим за баченим пара јер сам у биоскопу гледао сва три "Господара"
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 21:14   #11215
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Opet nije nikakvo objasnjenje. Ubijem im civile jer su i oni ubijali neke tamo druge civile.
Ti gradovi su gadjani zato sto su industrijski centri, a ne zato sto su puni ljudi.

Na primer, Kyoto namerno nije uzet u obzir za bombu zato sto je kulturni centar Japana. Postojao je strah da bi bombardovanje istog dovelo do suprotnog efekta.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 21:36   #11216
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ti gradovi su gadjani zato sto su industrijski centri, a ne zato sto su puni ljudi.

Na primer, Kyoto namerno nije uzet u obzir za bombu zato sto je kulturni centar Japana. Postojao je strah da bi bombardovanje istog dovelo do suprotnog efekta.
Kjoto nije gadjan zato sto bi avioni morali da prelete preko kopna i tako rizikuju obaranje. Kjoto se nalazi duboko unutar Japana bio je jako dobro branjen i bio bi nepotreban rizik ici toliko daleko. Da, bili su industrijski centri pa hajde da bacimo atomsku u sred naseljenog mesta I to jos dva puta. Samo ne znam sta su hteli da uniste, kada je japanska industrija gotovo stala pred kraj rata i nisu imali sredstva za dalju borbu osim golim rukama. Da, bojali su se kulturne bastine a spalili Tokijo napalm bombama i unistili preko 70% grada....Pricam ti pricu. Cinjenica je da su bacili atomsku bombu na civile i da je to bio plan. Nisu nista bolji niti gori od istih tih Japanaca.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
simke85 (21.2.2017)
Stara 20.2.2017, 21:44   #11217
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Kjoto nije gadjan zato sto bi avioni morali da prelete preko kopna i tako rizikuju obaranje. Kjoto se nalazi duboko unutar Japana i bio bi nepotreban rizik ici toliko daleko. Da, bili su industrijski centri pa hajde da bacimo atomsku u sred naseljenog mesta I to jos dva puta. Samo ne znam sta su hteli da uniste, kada je japanska industrija gotovo stala pred kraj rattf nisu imali sredstva za dalju borbu osim golim rukama. Da, bojali su se kulturne bastine a spalili Tokijo napalm bombama i unistili preko 70% grada....Pricam ti pricu. Cinjenica je da su bacili atomsku bombu na civile i da je to bio plan. Nisu nista bolji niti gori od istih tih Japanaca.
Namerno su gadjali najnaseljenije delovr, zeleli su maksimalan ucinak. Ali poenta je to- nisu ni bolji ni gori, bio je rat. Nego je bilo kao "jadni Japanci,a pokvareni Amerikanci". Generalno me ta mrznja prema Americi umara, pogotovo eto kada ljudi ne znaju npr. za japanske zlocine (nije bilo filmova dovoljno izgleda) pa ih jos i zale.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2017, 21:47   #11218
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Namerno su gadjali najnaseljenije delovr, zeleli su maksimalan ucinak. Ali poenta je to- nisu ni bolji ni gori, bio je rat. Nego je bilo kao "jadni Japanci,a pokvareni Amerikanci". Generalno me ta mrznja prema Americi umara, pogotovo eto kada ljudi ne znaju npr. za japanske zlocine (nije bilo filmova dovoljno izgleda) pa ih jos i zale.
Pa naravno. To i mene uzasno nervira. Inace radim sa Japancima i mogu vam reci da su daleko od jadnih, miroljubivih itd. Zli Kinezi i Koreanci ce da ih napadnu, a oni jadni nista nisu ucinili. Poprilicno su licemerni.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 0:13   #11219
acaf
Veteran
 
Član od: 2.9.2007.
Poruke: 739
Zahvalnice: 176
Zahvaljeno 241 puta na 134 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Ma budalaština. Kianu je kao brz, a vidi se iz aviona da nije baš prirodno brz. A kao neuništiv. Popije metak, i eto ga odmah u akciji. Naivno do zla Boga. Dobro neko gore reče, bolje da je ovo bio crtani.
Pa dobro, ima raznih gluposti i nelogicnosti, mislim hotel za placene ubice? Ali film je punokrvna akcija, ne mogu da ocekujem da nema rupe u prici i logike kada jedan covek krene sistematski da unistava rusku mafiju Kao kada bih gledao novije fast and furious filmove i zalio se na motiv Vina Dizela da ukrade americku povelju o pravima...


@Ostali sta je bre sa vama, otvorite novu temu u brbljaonici o ww2. I Japanci su bili monstrumi i Amerikanci su hteli da testiraju novo oruzje.
War determines not who is right, but who is left.
acaf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2017, 12:55   #11220
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.457
Zahvalnice: 3.921
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Питам ли се да ли ће се икада радити на наставцима или на рибуту...било би занимљиво.
Оцена 8/10.
Nemoj leba ti. Ne trebaju nam reboot-ovi uopste u zivotu
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2589 9.4.2024 13:29
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com