Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2022, 13:30   #1741
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
i što ne dozvoliti to ako već praviš open world? Smiksaš malo otvorenih misija, malo režiranih, nađeš balans...
Nisam želeo da budem preopširan pa nisam to pominjao, ali lepo si me podsetio, Malo otvorene, malo režirane, ali da priča bude dobra. To je kao kada bi rekao da želim da gledam dobar film tako što ću gledati prvih pet minuta, onda od 27-36. minuta, pa od 56-73, a onda od 17-22 minuta, itd i hoću da bude dobar. Jer ne želim da me režiser sputava svojim kadrovima. Dobro, malo preteano, ali se nadam da razumeš.

To je, jednostavno, nemoguće. Dobra priča mora da ima svoju linearnu radnju i tu je kraj. Ako u RDR2 pljačkaš banku normalno je da ćeš da se kriješ ili bežiš od zakona. Ako spašavaš Majku iz prokletog zatvora normalno je da ćeš da paziš na njega. Iskreno, sada se i pitam u kojoj misiji te to igra "vuče za ruku"?? Vrtim po glavi misije i razmišljam kako bih nešto mogao alternativno da rešim??? Zaista mi ne ide.

Ukoliko igra ima odličnu priču baš mi se faka kako ću da je pređem. Star Wars KotOR i Sith Lords su dve igre koje su linearne da linearnije se ne može biti osim u onome što izabereš usput. To koliko te usmeravaju na jednu ili drugu stranu je čudesno. A to je, ne samo meni, jedna od par najbojih igara ikada odigranih.

Citat:
Atwa013 kaže: Pregled poruke
Opušteno, Nasty u svakoj temi koristi priliku da napljuje Doom.
Nikada nisam pljuvao DOOM, naprotiv, znam da ima more ljudi koji je vole, samo JA LIČNO nisam ljubitelj te igre, ne idem na teme o DOOM ETHERNAL (Uz Doom 2 sam kompjuterski odrastao) i da je pljujem ili ne znam šta. Samo je JA LIČNO ne volim, što ne znači da je igra loša. To je samo moje mišljenje, baš kao što neko drugi ima drugačije mišljenje o RDR2.

I jedno je napisati da se nekome RDR2 ne sviđa iz ovog ili onog razloga, ali da je pljuje i da mene ubeđuje da sam glup zato što ne mislim isto kao i taj neko, to baš i nije normalno. Nadam se da razumeš šta hoću da kažem.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2022, 0:10   #1742
Johnny-24
Starosedelac
 
Član od: 30.6.2012.
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 1.674
Zahvalnice: 323
Zahvaljeno 197 puta na 156 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Igram RDR2 trenutno, nasao sam svo cetvoro revolverasa, sredio ih, tacnije onu zenu ne, ona je pristala da se slika hehe, ali sada mi se uopste ne pojavljije na mapi onaj Jim Boy Calloway u onoj birtiji odakle sam zapoceo misiju, da li je neko imao slican problem. Napravio sam slike svih...
I da, uzeo sam mapu blaga iz Flacove kuce i uz pomoc YT nasao drugu mapu, da li je stvarno to napravljeno po sistemu da igrac mora znati mapu 100% da bih nasao ona mesta ilii, ja doduse drugaciji nacin da nadjem naslikana mesta nisam provalio, bar neki hint nestoo?
Johnny-24 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2022, 0:42   #1743
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Moraš da odmakneš u glavnoj priči da bi ti se pojavio Calloway. Što se mapa tiče, ebiga to ti je što ti je, koristi guide-ove s neta
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2022, 6:31   #1744
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ccccc kakav guide, naucite mapu napamet :P RDR2 mapu znam skoro u detalje I dan danas I mogu da se orjentisem bez vecih problema bez da gledam mini mapu ili mapu u igri. Jednostavno je toliko prirodno napravljen svijet da raspored na mapi naucis bez problema dok predjes igru.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.9.2022, 7:51   #1745
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 398
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 53 puta na 45 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

E svaka ti čast. Meni lično je dosta konfuzna a tek sam na 38% igre.

Sent from my Galaxy S22+ using Tapatalk
BiTrAtE je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 2:46   #1746
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ja da javim Nastyju da sam pazario RDR 1 i 2 pa ćemo da vidimo i to čudo.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 10:00   #1747
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ja da javim Nastyju da sam pazario RDR 1 i 2 pa ćemo da vidimo i to čudo.
Prvo dvojku pa keca igraj
nexexcalibur je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 17:03   #1748
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

poceo ovo, zavrsio misiju sa vozom i moram da pitam - postaje li igra dinamicnija posle ovoga?

do sada manje vise samo hodanje, jahanje, slusanje medjusobnih razgovora gomilice likova od kojih vecinu jos uvek ni ne razaznajem ni po liku ni po glasu, kamo li da mi je stalo do njih i gledanje konjima u pozadine.

mnogo je sporo i jos sada vidim da treba da pazim koliko glavni lik ima kila i dal mu je vruce, valjda necu morati i toalet papir da mu nabavljam...
i sve je sporo nekako. pa samo da orobis pokojnika sa zemlje treba 4-5 sekundi...

oce li poceti stvari da se desavaju, oce li biti akcije ovde i da li ce se ista razlikovati kakva je bila do sada?

nesto sam se nadao da ce ovo biti kao skyrim ili witcher, ili makar nesto kao gta sa tematikom divljeg zapada... za sada sam malko razocaran. mozda sam previse ocekivao, mozda imao pogresna ocekivanja (trudio se do sada da izbegavam spojlere) ili zurim sa zakljuckom.

i ta grafika koju toliko hvale... ono, ima atmosferu stvarno, ali (konstantnu maglu na stranu) ubise u pojam sa blumom.

naravno, ne kazem da je krs. ovde sam izneo samo negativne stvari koje sam primetio i koje malko smetaju.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 17:10   #1749
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ja stigo malo dalje kad to prodaješ i kupuješ neke gluposti, možda nastavim da igram dalje ili nešto drugo...
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
polarnimeda (12.9.2022)
Stara 11.9.2022, 18:51   #1750
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Prvo dvojku pa keca igraj
Zašto?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 19:51   #1751
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
poceo ovo, zavrsio misiju sa vozom i moram da pitam - postaje li igra dinamicnija posle ovoga?

do sada manje vise samo hodanje, jahanje, slusanje medjusobnih razgovora gomilice likova od kojih vecinu jos uvek ni ne razaznajem ni po liku ni po glasu, kamo li da mi je stalo do njih i gledanje konjima u pozadine.

mnogo je sporo i jos sada vidim da treba da pazim koliko glavni lik ima kila i dal mu je vruce, valjda necu morati i toalet papir da mu nabavljam...
i sve je sporo nekako. pa samo da orobis pokojnika sa zemlje treba 4-5 sekundi...

oce li poceti stvari da se desavaju, oce li biti akcije ovde i da li ce se ista razlikovati kakva je bila do sada?

nesto sam se nadao da ce ovo biti kao skyrim ili witcher, ili makar nesto kao gta sa tematikom divljeg zapada... za sada sam malko razocaran. mozda sam previse ocekivao, mozda imao pogresna ocekivanja (trudio se do sada da izbegavam spojlere) ili zurim sa zakljuckom.

i ta grafika koju toliko hvale... ono, ima atmosferu stvarno, ali (konstantnu maglu na stranu) ubise u pojam sa blumom.

naravno, ne kazem da je krs. ovde sam izneo samo negativne stvari koje sam primetio i koje malko smetaju.

Vidis ovo nije igra gdje je akcija i samo akcija. Ovo je poprilicno spora igra gdje ili uzivas u svijetu koji je R* kreirao ili je preskocis. Ako ne volis da slusas razgovore izmedju likova, uzivas u jahanju po fenomenalnim predjelima dok istrazujes mapu ovo nije igra za tebe. RDR2 ima akcije taman onoliko koliko treba i kad treba. Ostalo je predivan sijet, odlicna prica i fenomenalno napisani likovi.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
polarnimeda (12.9.2022)
Stara 11.9.2022, 20:54   #1752
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Brt nije kao da igra nema akcione sekvence. Štaviše, ima neke od najboljih koje sam doživeo u gejmingu. Da ne spoilujem, ali dosta filmskih momenata, sjajna atmosfera, ludačka muzika kad kreću obračuni. Naravno, gradi se tenzija polako, ali perfektno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (12.9.2022)
Stara 11.9.2022, 21:11   #1753
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Zašto?
Slazem se, ne razumem zbog cega prvo dvojku pa keca

Po meni, ni u ludilu. Obe odlicne igre treba igrati kako valja i trebuje, igre su tako pravljene a sama prica odlicno ispricana. Neke stvari ne bi imale ni priblizno onoliko smisla i jacine dase igra tako "naopako".

Kec pa dvojka.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
doctor (11.9.2022)
Stara 11.9.2022, 21:12   #1754
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Zašto?
Zbog timeline-a price i spojlera. Dvojka je prequel
nexexcalibur je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
doctor (11.9.2022)
Stara 11.9.2022, 21:55   #1755
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

skoro sam odigrao prvi deo i realno sve je stvar do pojedinca. kakav god redosled nema greške.
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.9.2022, 23:28   #1756
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Počeo sam obe igre da vidim šta je fora i jasno mi je. Igraću keca pa dvojku jer dvojka ima drugačiju mehaniku igranja.
A looting animacije me izluđuju već u prologu
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2022, 0:09   #1757
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
A looting animacije me izluđuju već u prologu
Ako si na kompu možeš da smanjiš dužinu držanja tastera u opcijama. Bude od koristi. Posle toga meni uopšte nije smetalo. Podseća me malo na TLOU2 lootovanje.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2022, 1:04   #1758
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Vidis ovo nije igra gdje je akcija i samo akcija. Ovo je poprilicno spora igra gdje ili uzivas u svijetu koji je R* kreirao ili je preskocis. Ako ne volis da slusas razgovore izmedju likova, uzivas u jahanju po fenomenalnim predjelima dok istrazujes mapu ovo nije igra za tebe. RDR2 ima akcije taman onoliko koliko treba i kad treba. Ostalo je predivan sijet, odlicna prica i fenomenalno napisani likovi.
otkud znam... mislim, volim ja sve to, samo da nije nista preterano, i samo da se ne pogubim sa likovima, a na pocetku mi ih je previse. i glasovi su im svima slicni, ne razlikujem uvek kad ko prica dok jasu napred.

i svet mi za sada nije bas nesto mnogo predivan, jer je sve nakrcano bloomom i maglom, kao sto bi jeftine igre uradile. a ova nije to. ali ok, nista sto mali mod ne bi resio.

a save sistem je uzasan. na kraju misije sa vozom sam slucajno ubio jednog lika jer je na istom tasteru i pucanje i izbor akcije. celu misiju mi nije davalo da snimim, a ni autosave nije nista snimao. i ode pola sata.

ma, samo da ne moram da budem arthur-ov babysitter, da ga bistim, da mu brojim kalorije, merim temperaturu, brisem pozadinu i ostalo.

jos su mi negde objasnjavali da treba da pazim da arthur-u ne bude vruce, a ja nigde ne nadjoh opciju za outfit. ali dobro, to je vec sitnica.

dacu joj jos sansi, ili igrati u trenucima kada budem u takvom mood-u.

tako sam i dark souls 1 hteo da brisem posle 1-2 sata igranja jer mi je delovao clunky. i stotinak sati igranja kasnije je postao moja omiljena igra iz poslednjih 20 godina, ako ne i ikad.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2022, 11:40   #1759
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Polako čoveče, imaj strpljenja Likove ćeš lagano upoznati bolje kad god budeš imao razne misije s pojedincima.
Takođe, ti roleplay momenti su apsolutno nebitni, dal je jeo dal je pio. Mogu da daju sitan bonus u borbi al ništa preterano.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (12.9.2022)
Stara 12.9.2022, 13:14   #1760
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

evo ako nije bilo ovo:
RDR2 Supercut (VLDL)


vec saosecam. ali probacuuuu, da.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com