Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2022, 17:24   #1761
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

@polarnimeda

Kao da čitam svoje utiske nakon prvog susreta sa RDR2

Sve mi je bilo toliko sporo i progres mi je više puta propadao jer sam gasio igru, a period između auto-savea na početnim misijama je neočekivano dug...

Ali posle nekog vremena navikneš. Ja sam negde na 20+% story i počela je baš da mi prija igra. Ili sam trenutno u fazi da mi treba nešto tako opuštajuće - da zajašem konja, odigram poneku misiju i lagano napredujem kroz igru.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
polarnimeda (12.9.2022)
Stara 14.9.2022, 2:01   #1762
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
nexexcalibur kaže: Pregled poruke
Zbog timeline-a price i spojlera. Dvojka je prequel
Kakve veze ima sto je prequel, igre su tako pravljene i prica je fino uklopljena sa tim u vezi. Neke stvari iz dvojke jednostavno nemaju tu tezinu ako se igra obrnuto, po meni.

Mislim, valjda ne gledate prvo Episode 1 2 3 pa onda originalni Star Wars

Salu na stranu, mislim da treba igrati kako valja i trebuje i kako su tvorci zamislili.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 16:56   #1763
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Spoiler za kraj dvojke:
onaj zavrsetak i upoznavanje sa Johnom, nekako mi je logicno da sam nakon toga krenuo da igram keca gde krece u osvetu bandi (ali nemam xbox)


Ali da, moze RDR - > RDR2 da se ostavi za neki novi playthrough
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2022, 19:37   #1764
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

doktore, daj neki utisak, kako ide simulator spremanja gulasa?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 0:06   #1765
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Još igram prvi deo. Bukvalno GTA wild west edition. Baš sam razočaran a dizali su ovu igru u nebesa u ono vreme kad je izašla.

Jedino što valja je napucavanje jer je fizika odlična i oružje jako ubojito. S druge strane je igra prelaka. Svi sistemi koje igra ima van core gameplaya i core misija su besmisleni i totalno nepotrebni. Šuplje pa nema gde.

Osrednja igra i likovi i scenario drže pažnju bolje nego GTA mućkalice (posebno likovi) ali je sve bukvalno na isti šablon. Baš Rockstar limunadica.

Igra zasija na momente i tu vidiš kakva je to zapravo mogla igra biti, kao i recimo cela Assassin's Creed franšiza.

Ovako, GTA sa konjima i solidnom pričicom. A ovde ni konje nema potrebe da kradeš jer uvek imaš svog tako da, ono... I cela wild west atmosfera je solidna, to stoji.

Ako je dvojka još sporija i razvodnjenija sumnjam da ću je igrati dalje od prologa...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 2:15   #1766
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ja se nakon 15 sati secam samo da sam opljackao jedan voz (10 minuta) i uhvatio nekog lika lasom (1 minut posle praznog tumaranja dok sam ga nasao). eee i bila je jedna tucica u salonu, nemam pojma oko cega ni sta s njom, ali samo se stiska b da se pobedi. ne moras da imas ni oci...

s tim sto se pomenute pljacke voza verovatno secam samo zato sto sam morao da je igram dva puta, jer sam na taster za dijalog slucajno, pri kraju misije, ubio lika kojeg nisam hteo, a tokom misije nema snimanja (iako ima praznog hoda kolko hoces).

ovo je manje vise walking simulator sa dosta trabunjanja. nije mi uporedivo sa gta, koji je ipak akciona igra sa kakvom takvom raznolikoscu i zivopisnim likovima. ovo jeste realnije, ali umesto ovoga mi je bolje da pogledam film.

ali ima i pozitivnih strana. kao prvo, neki detalji su simpaticni, posveceno im je dosta paznje. i kao drugo, kada sam posle ovoga presao na horizon zero dawn, izgledao mi je kao igra decenije. plus i bukvalno izgleda bolje od ove mase bluma, prasine i neumornih pokusaja kopiranja witcherovskih zalazaka sunca.

ali da ne hejtujem bezveze. imao sam samo pogresna ocekivanja. nije ovo za mene. taj kaubojski setting mi nikada i nije bio privlacan. jedini zanr filmova koji ne mogu da gledam, pored mjuzikla, su vesterni. i jedina muzika koju ne mogu da slusam, pored opere, je kantri.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 11:18   #1767
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ali da ne hejtujem bezveze. imao sam samo pogresna ocekivanja. nije ovo za mene. taj kaubojski setting mi nikada i nije bio privlacan. jedini zanr filmova koji ne mogu da gledam, pored mjuzikla, su vesterni. i jedina muzika koju ne mogu da slusam, pored opere, je kantri.
I ja sam imao slične misli kada sam je prvi put igrao. Ali moraš da znaš da je taj uvodni deo ubedljivo najdosadnija stvar u igri. Ali mora tako da bi se upoznali likovi i razvila priča. Već u prvoj misiji shvataš da je Majka (Micah) psihotična budala, a kad odeš u lov sa Čarlsom shvataš ko je koliko u bandi, otprilike i kako su nastali.
Zato sam prvi prelaz prekinuo bukvalno na pola drugog akta jer sam skapirao da sam mnogo toga propustio, pa počeo ponovo iz početka kako treba. I kad prođe taj uvodni deo i kad dođeš do Horseshoe Overlook i kad ti igra dopusti slobodu, tek onda se otkriva čar i lepota ove predivne igre.
Ali svakako nije za one koji nemaju strpljenja i one koji vole da roštiljaju po mrdajućim pikselima. Ovo je jako dugačka igra u kojoj je potrebno prepustiti se uživanju u detaljima i, bar po meni, jedina igra koja ima dodatne zadatke i achievemente koji su veoma zanimljivi i dostojni igranja.
Jer ako se igraju samo misije označene žutim (obavezne) propušta se MNOGO MNOGO MNOGO toga što igra nudi. Likovi su fenomenalni, priča je veoma dobra, a atmosfera je jednostavno takva da kad igram poslednji akt uvek imam neki osećaj mučnine u želucu zbog svega što se dešava (jbg, uživim se uvek...). Pa zato nije za one koji očekuju stalnu akciju, ovo, jednostavno, nije takav tip igre. Ponekad je potrebno pronjuškati i zaviriti kojekude. Na primer, u Limpany-ju (ono spaljeno selo "ispod" Horshue...) nalazi se zlatna poluga i mapa sa blagom. Kada se ubije Flaco Hernandez u kućici iza je još jedna mapa sa blagom. U jedinom obelisku u igri se nalazi mapa sa blagom...

Lootovanje ubijenih je apsolutno nepotrebno, osim na početku igre kada nemaš ništa.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 11:24   #1768
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

Sad i ne mora da igra a ni mi koji jos nismo igrali, ti brate isprica pola igre... Ok jeste igra ogromna itd ali koristite ipak malo spoiler tagove...

Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 12:04   #1769
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Hmmm, a šta sam to spoilovao, izuzev lokacije tri mape blaga koje 99% igrača, pa i ja, ne pronađu u prvom prelazu, a većina ni u drugom?? To ni najmanje ne otkriva ili narušava priču i gejmplej. O tome kakav je Majka može da se pročita gde hoćeš. Detalje jedne AAA igre stare 4 godine možeš da ne saznaš jedino ako živiš pod kamenom.
Ja nisam igrao Uncharted nijednom, ali znam likove, radnju, gde se dešava, čak sam i odgledao par vdea o istoj i to me ni najmanje ne sprečava da je zaigram kada se pojavi na PC-u. I o Kratosu i God of War sam znao sve, pa me ni najmanje nije ometalo da uživam u igri.
Ako je spoiler to da je Majka ludak, što će se saznati već u prvoj misiji, onda sam spoilovao igru.
Ili je spoilovanje da je priča odlična i da se igra u poglavljima?? Ako je tako, onda se izvinjavam.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 12:36   #1770
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Red Dead Redemption 2

U pravu si ajde lakse mi tako nego da ulazim u nepotrebna objasnjavanja i rasprave... A to da li je neka igra dobra ili losa je sve stvar tvog ili necijeg ukusa... tebi je mozda najbolja igra decenije nekome je mozda prosek ne bih stvarno o tome...


Послато са SM-A315G помоћу Тапатока
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
NastyB (15.9.2022)
Stara 15.9.2022, 13:21   #1771
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
MARE GSX R kaže: Pregled poruke
U pravu si ajde lakse mi tako nego da ulazim u nepotrebna objasnjavanja i rasprave... A to da li je neka igra dobra ili losa je sve stvar tvog ili necijeg ukusa... tebi je mozda najbolja igra decenije nekome je mozda prosek ne bih stvarno o tome...
Svako ima svoj ukus, naravno, ne postoji ništa normalnije od toga. Ja nisam ni pokušao nekoga da ubedim u nešto, samo objašnjavam stvar sa svog gledišta, baš kao što i drugi rade. To i jeste smisao foruma.
A kao neko ko je odigrao ovu igru bar 6-7 puta poprilično dobro znam šta je spojler, a šta ne.
I slažem se da ne treba raspravljati o ukusima.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2022, 14:25   #1772
tommy gun
Veteran
 
Član od: 14.12.2008.
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 235
Zahvaljeno 238 puta na 134 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tommy gun
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

I meni je RDR2 bio spor, te sam ga prešao tek iz, čini mi se, trećeg puta.

Ovo je jedna igra izuzetno sporo gori, mora se imati strpljenja za nju, ali, ukoliko te zainteresuje, ona toliko duboko uvuče u svoj svet, da je više i ne shvataš kao video-igru, već kao, maltene, jedno posebno iskustvo.

RDR2 na neki način i simboliše tu evoluciju gejmpleja. Ona je i utoljenje žeđi publike koja je želela nešto više od puke razonode i mlake priče. Ipak je ovo nešto drugačije od svega što smo navikli, pa zato i ne može da se svidi svima, što je sasvim razumljivo. Napominjem ponovo, bila je previše spora i za moj ukus.

Ako smem da primetim, ova igra je na neki volšeban način eksperiment kako izgleda i do kojih granica će ići igrač u saživljavanju sa fiktivnim svetom.

Verujem da je ovo tek začetak jednog hibridnog gejmpleja, koji će biti mešavina simulacije realnog života i filmskog scenarija.
tommy gun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2022, 1:24   #1773
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Malo igram keca malo dvojku verovali ili ne sasvim je izvodljivo (Xbox uz to ima i quick resume) i zapravo mi je zanimljivo.

Ali dvojka je toliko daleko ispred prve igre za sada (tek sam izašao iz chapter 1) da mi dođe da batalim prvu igru - ali i to mi je žao. Prva igra je više igra, konstantno neko rokanje, a ovo drugo čudo je daleko sporije i laganije iskustvo...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2022, 18:08   #1774
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

ja mentol opet probao. jahanje do medveda koji je pobegao (tako da nista od akcije) i nazad + jahanje do dosadnog dvominutnog napucavanja sa bandom u jednom kampu (copy paste prethodnog napucavanja) i nazad = 3 sata u nepovratu.

bas me briga za spojler, moram da pitam - ima li ovde druge akcije osim lova na zivotinje i ljude i tetosenja glavnog lika?

mislim, ladno ima press dugme da jedes, pa opet press dugme da jedes, pa opet press dugme da jedes, kasiku po kasiku. kao da hranim coveka sa paralizom...
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2022, 18:58   #1775
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke

mislim, ladno ima press dugme da jedes, pa opet press dugme da jedes, pa opet press dugme da jedes, kasiku po kasiku. kao da hranim coveka sa paralizom...
Ili možeš komotno da držiš dugme, i on će brže pojesti
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cracked But Whole na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.9.2022)
Stara 17.9.2022, 22:26   #1776
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ja mentol opet probao
Bukvalno ja sa 99.99% izvikanih igara
Nema se vremena i živaca da se hrani kauboj parče po parče zečetine...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
polarnimeda (18.9.2022)
Stara 18.9.2022, 11:17   #1777
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Ili možeš komotno da držiš dugme, i on će brže pojesti
ahahaha, baaaavooo za arthura!
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2022, 11:20   #1778
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Fascinantno mi je koliko dosta vas ovde nema strpljenja.
A pomislio sam da će stariji gejmeri makar to imati za razliku od klinaca
Pritom, kad se samo malo uhodate, i samo malo tweakujete neka podešavanja (npr za dužinu trajanja tastera kad uzimate stvari itd), možete lagodno da prolazite kroz sve to što smatrate dosadnim i sporim.
ILI JEDNOSTAVNO. da se uopšte ne bakćete s time jer nije neophodno, služi samo za dodatnu imerziju onima koji se lože na te stvari.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2022, 11:35   #1779
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Pa ja koliko vidim utiče na ove Cores značajno i kad ostaneš bez corea ništa se ne dopunjuje samo od sebe, plus imaš ono tipa da brineš o telesnoj težini i ne znam šta.

Volim ja imerzivne igre i sve ovo ali ga je Rockstar implementirao na najgori i najsporiji mogući način. Inače skroz i apsolutno podržavam nameru i ideje ove igre.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2022, 11:37   #1780
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Pa ja koliko vidim utiče na ove Cores značajno i kad ostaneš bez corea ništa se ne dopunjuje samo od sebe, plus imaš ono tipa da brineš o telesnoj težini i ne znam šta.

Volim ja imerzivne igre i sve ovo ali ga je Rockstar implementirao na najgori i najsporiji mogući način. Inače skroz i apsolutno podržavam nameru i ideje ove igre.
Core popunis hranom i napitcima. Generalno je mozda i problem u prvih par sati ali nakon toga se nakupis resursa. Barem sam se ja nakupio ali ja sam inace hrcak i skupljam sve u igrama (narocito u RPG-ovima XD).
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com