Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.6.2016, 23:24   #321
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ne znam da li je nekad bilo da ovako divljaju cene...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 2:11   #322
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ne znam gde si citao te komentare, ali sa izuzetkom par mentola koje sam gore naveo kao primer - i domaci i strani kupci su kivni na bezobrazluk i bahacenje Nvidije sa cenama. Vrlo lako bi im AMD zestoko mogao pomrsiti racune ako najavljene karte budu zaista tako dobre po pitanju price/perf. kao sto se ocekuje. Nazalost, bio si u pravu - Nv je planirala da 1060 bude po ceni od ~300$/E, ali sada im to definitivno nece proci.


Prodaja govori hiljadu reci - prodaju sve sto stigne na rafove, potraznja ce se unormaliti za mesec-dva. Kukaju normalni ljudi koji ionako nisane 1060, tako da nVidia nema razumevanja niti ih briga - 1080 i 1070 ce se odlicno prodavati. Ko je hteo da da, lupam, 600 evra ima da doda jos 100. I ta taktika i uspeva.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 9:15   #323
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
MAXS kaže: Pregled poruke
Pa druze zato sto postoje ljudi koji vole da igraju u 60fps-a. Ja kada igra ne radi u 60fps-a ili priblizno, ja je ne igram, jednostavno sam se navikao i ispod toga ne mogu da igram, ne prija mi. Imam gtx760 vec dve i po godine i nije to to vise.

Ali da ga preterase sa cenama, preterase, pogotovu na KP, 600 eura MSI. Pa koliko bi bila ASUS onda, 650? Do 450 bi platio, sve preko toga ne.
Reko sam 160 ne 60.
Kako imam staru mašinu iz 2010. godine, mogu da konstatujem par stvari jer sam baš pratio razvoj i igara i grafike na tržištu. Poenta je sledeća: igre su odjednom počele da bivaju grafički zahtjevnije a grafika ništa naročito bolja. Takva stvar je krenula polako 2014, i znam da je skok i tranzicija zahtjevnosti baš bila nagla i nenormalna. A cijene su grafičkih za minimum requirements, su baš bile one koje koštaju poprilično više od 170-180 eura. Sjećam je dobro, samo odjednom 4 gb ram, core i3/i5 kao minimum i grafička gtx560/570/660. Znam da zvučim kao paranoik ali nisam lud, jer su ove stvari jasne ko dan. Krtice stagnirale godinama, a grafika za zeru bolja a ovamo nerealni zahtjevi. Tu baš nešto opako bazdi.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 10:04   #324
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

igranje u 160 frejmova, pogotovo kompetitivno multiplay igranje, ima i te kako smisla. probaj na odgovarajućem 144hz monitoru i shvatićeš. shvatićeš i na 60hz monitoru, ali što da ne probaš da vidiš kako to stvarno može da izgleda

ali, nema tih 160 fps-a ni na 1080-ici jer, na žalost, živimo u vreme kada se softver više maltene uopšte ne optimizuje. sve češće se dešava da su igre maltene neigrive na današnjim konfiguracijama (iz glave: rust, space engineers, ark survival evolved...) i da je za njihovo komotno pokretanje na 60-tak fps-ova sa dropovima koji se ne spuštaju ispod 40 fps-a potreban 8thread procesor na 4ghz, 16gb ram-a i... pa minimum je gtx970, ali onda ćeš imati dropove na ispod 20 fps-a. ako želiš bolje performanse, pada izuvanje. igranje bez dropova podrazumeva kartice jače od 980ti, a to je nvidia i izbacila na tržište.

govorim naravno o high do ultra grafičkim setovanjima, da bi igra izgledala onako kako treba da izgleda. i da... na takvim setovanjima ćeš ITEKAKO primetiti drastičan skok u grafici koji se desio u poslednjih desetak godina. objekti imaju maltene realna osvetljenja, teksture su prirodno osenčene, sve deluje bolje nego većina crtanih filmova. šteta što takav napredak nismo videli i u dizajnu samih igara i gameplay mehanike.

da ne spominjem oculus rift i slične novotarije koje na svojim ekrančićima ukupno imaju bitno više tačaka nego full hd monitor, a osvežavaju sliku na 90 herca. čisto sumnjam da će i 1080 moći da tera bilo šta od spomenutih igara u tim okvirima. u suštini, nama su preko potrebne nove grafike jer su prethodne nesposobne za novi softver i vr hardver. da ne spominjem kombinaciju novog softvera i vr headset-a, a što će nam u narednim godinama postati manje više standard. za rust na oculusu, bojim se, još nisu napravili grafičku kartu.
što više bude novih snažnih grafika, padaće im i cena. uostalom, kako niko nije primetio da sada za 100000 dinara možeš da kupiš praktično duplo bolju kartu nego što si to mogao pre dva meseca.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mmike na korisnoj poruci:
Morandi (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 10:16   #325
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Kompetitivno igranje? Onaj ko igra kompetetivno ne obraća pažnju na travčicu da li je leluja ili ne niti pali zemljane teksture sa graškom prašine, jer jelte, baš je vremenski slobodan,. Ko ozbiljno igra multiplayer, nikada neće paliti ultra high podešavanja, a i najpopularnije igre koje se smatraju da spadaju pod domen e-sportsa su sledeće: CS, WoW, StarCraft, WoT i LoL. Tu ajde da kažemo postoje neka manje više ozbiljnija takmičenja. Ja ne znam šta se to još igra toliko ozbiljno? Možda CoD i BF? U svakom slučaju, sa 30 frejma sam gonio BF3 u multipleyeru i mečevima, pa sam ownovo bez problema na klanskim mečevima...
Argumenti ti uopšte ne stoje, a možda i troluješ, a možda nam stavljaš do znanja zašto uspijeva koncept "ovce su za šišanje". nVidiji svaka čast na takvoj politici. Ili što eli Picard, ključna riječ za ovakav bezobrazluk su kupci.
O kakvim poboljšanjima grafike pričamo? UE3 je dograđen u 50 iteracija, a svaka iteracija je duplo zahtjevnija. Ne stoji jednostavno ne stoji.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
migdzow (8.7.2016)
Stara 15.6.2016, 10:29   #326
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Ja ne znam šta se to još igra toliko ozbiljno? Možda CoD i BF? U svakom slučaju, sa 30 frejma sam gonio BF3 u multipleyeru i mečevima, pa sam ownovo bez problema na klanskim mečevima...
Argumenti ti uopšte ne stoje, a možda i troluješ, a možda nam stavljaš do znanja zašto uspijeva koncept "ovce su za šišanje". nVidiji svaka čast na takvoj politici. Ili što eli Picard, ključna riječ za ovakav bezobrazluk su kupci.
O kakvim poboljšanjima grafike pričamo? UE3 je dograđen u 50 iteracija, a svaka iteracija je duplo zahtjevnija. Ne stoji jednostavno ne stoji.
Igranje multiplayer na 30fps ? Ti mene zezaš ?
Šta sve čovek neće ovde pročitati...
Kanter 2003 je bio neigriv (za neke ozbiljnije poduhvate, ne ownovanje nubova) na 30fps a ne neka novija igra, daj nemoj se zezati.
U GTA 5 će te pregaziti (u bilo kom eventu bez obzira na tvoj skill) svako ko ima 60 ili više fps a ti 30.
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 10:56   #327
Vlad Cepesh
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 5.582
Zahvalnice: 14
Zahvaljeno 1.816 puta na 1.694 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Meni nije jasno sta ima veze performanse novih Pascal kartica sa time kako ko voli da igra igrice i na koliko FPS-a, herca i ostalo? Svako ima svoje misljenje na tu temu i preferencije. Totalno lose mesto za ovakve rasprave po meni. Jedno je sigurno, a to je da su performanse jako dobre, unapredjenje u odnosu na Maxwell, jedini problem je prevelika cena.
Vlad Cepesh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 11:01   #328
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Neke sporije igre mogu da lockujem bez problema na 30 i da mi ne smeta. Ali u zahtevnijim trkama je nizak FPS mučenje. Zapravo sama nestabilanost frame-rate-a je ono najgore, pa čak i kada nije toliko nizak, npr. 45-60 fps. Npr. na novom Dirt Rally smanjim šta moram od grafike da bih lockovao 60 fps jer čim imam drop sa 60 na 50ak fps itekako osetim lag komandi u tom momentu, nekad to ne smeta ali ako je u zahtevnoj krivnini dok pokušavaš da izvučeš auto iz proklizavanja npr. a baš tad uleti fps drop, napravi mini stutter, izazove lag kontrola... pozdravi se sa tom trkom... Dešavalo mi se.

Sem same brzine karte da drži neki visoki lock, zato jedva čekam da G-sync ili FreeSync monitori postanu pristupačni i da je jednom za svagda zaboravim štucanje.

@Vlad Cepesh

Mislim da ima jer je meni ideja tako brze i skupe karte da u apsolutno svakoj igri mogu da postignem minimum od 60 fps bez značajnih ustupaka u grafici, lockujem i uključim v-sync i miran sam. A retko koja karta to može da garantuje za najnovije i najzahtevnije igre sem ovako brzih top modela.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 11:06   #329
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
perablenta kaže: Pregled poruke
1440p je 75% više piksela od 1080p. Tako da nije baš tako lako da 1070 bude king za 1440p@60hz.
https://www.youtube.com/watch?v=rkiZdSBux9E

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
Muki85 fura GTX960 2GB na 1440p, zato mu se tako čini.
Iskren da budem, ni sam nisam očekivao da ću moći glatko da odigram bilo šta na 960ici na 1440p, ali sve što sam igrao je dosta dobro radilo bez nekih većih poteškoća...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 11:44   #330
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
White Ripper kaže: Pregled poruke
Kompetitivno igranje? Onaj ko igra kompetetivno ne obraća pažnju na travčicu da li je leluja ili ne niti pali zemljane teksture sa graškom prašine, jer jelte, baš je vremenski slobodan,. Ko ozbiljno igra multiplayer, nikada neće paliti ultra high podešavanja, a i najpopularnije igre koje se smatraju da spadaju pod domen e-sportsa su sledeće: CS, WoW, StarCraft, WoT i LoL. Tu ajde da kažemo postoje neka manje više ozbiljnija takmičenja.
kad kažem kompetitivno, ne mislim na velike "ozbiljne" turnire, nego na ozbiljnu "zapamtićete vi mene" posvećenost.

ko je spominjao travke? pitao si šta će kome 160 fps-ova, pokušao sam da ti objasnim da ljudi koji igraju recimo quake 2 tvrde da je tek od kad su mašine počele da ga teraju u 200 fps-ova to postala prava zabava i ja sam mislio da je to glupost dok nisam probao. kažem ti probaj, i shvatićeš.

čak sam siguran da ćeš se pitati kako si uopšte mogao da igraš bf u manje od 200 fps-a.

igre koje si naveo nisu one koje sam ja spomenuo, a rekao bih da nisi ni pročitao ostatak posta. MODERNE kvalitetne kompetitivne igre, kao što je recimo meni omiljeni rust, iako se ne igraju turnirski, imaju i te kako za***** multiplay, i svaki frejm po sekundi na kraju bude važan, a igra štuca i na mašinama od 1000 eura. u tom smislu, nove grafičke karte su itekako potrebne. meni.

tebi ako nisu, nemoj ih kupovati i to je to. ne trolujem ja nego ti, a ko je ovca, mislim da se vidi iz aviona. ja sam dobra mušterija koja ne smara svojim lošim standardom nego se trudi da ga poboljša.

NAVEO sam, kakva su to konkretna grafička uinapređenja, ali te je mrzelo da pročitaš.


Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Zapravo sama nestabilanost frame-rate-a je ono najgore, pa čak i kada nije toliko nizak, npr. 45-60 fps.... nekad to ne smeta ali ako je u zahtevnoj krivnini dok pokušavaš da izvučeš auto iz proklizavanja npr. a baš tad uleti fps drop, napravi mini stutter, izazove lag kontrola... pozdravi se sa tom trkom... Dešavalo mi se.
ili nas dvadeset u rejdu, njih desetak se brani, kreće vatra po prozorima, postavljaju se c4-ke, flame thrower pali loše upgrade-ovan foundation, a meni koji treba da pokrivam izlazna vrata padne frame rate na 4fps-a.

r9 380x, 16 giga 2100hz ram-a, rog ploča, igra se startuje sa ssd-a, novi procesor... DŽABA. mogao sam samo da se vratim u zaklon i da zamolim nekog da me menja na vratima.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 11:46   #331
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Sem same brzine karte da drži neki visoki lock, zato jedva čekam da G-sync ili FreeSync monitori postanu pristupačni i da je jednom za svagda zaboravim štucanje.
Nisam siguran da ce se to skoro desiti. Narocito zato sto sam primetio da se stutter javi i kod nekih igara kod kojih je fps zakljucan recimo na 60, i jasno vidim stutter, kao da padne na ispod 50 (to mi se ranije desavalo na Radeon 6850).
Medjutim kad pogledam grafik nakon igre ( u MSI afterburneru) fps je konstantan na 60 fps dok ni GPU ni CPU nisu iskosceni do maksimuma (sadasnja konfiguracija). Meni to lici na problem do igre, ne do same snage hardwera. Naravno vsync je iskljucen.

Mislim da se ove tehnologije koje si naveo odnose na screen tearing, ne toliko na stuttering.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 12:06   #332
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

To što osetiš stuttering iako je fps konstantan je zbog neravnomernog frame pacing-a. Slikovito, jesi imao 60 fps prosečno u jednoj sekundi ali tako što se zatrče recimo 10-ak sličica jedna za drugom pa naprave mini pauzu od par milisekundi pa opet 10-ak, kao da izlaze frejmovi rafalno, što prosečno da tu brojku ali u mikrosmislu nije stalan framerate i oko to vidi samo tako.

AMD je po tome bio jako poznat po lošem pacingu ranije i pune su nam teme bile ljudi koji pričaju da imaju dobar framerate a microstutter, a ja sam imao ATI pa i sam znam kakav je osećaj. Ali to više i nije aktuelno za njihove novije karte, mislim da su u zadnje vreme jako popravili taj problem i skoro stiglni nVidiju po tom pitanju.

Problem je svakako bio do grafičke i drajvera. V-sync to ispravi tako što na silu natera svaki frame da izađe na monitor tačno kad treba. G-sync i Free Sync bi koliko sam shvatio trebalo da urade isto to, samo sa varijabilnim framerateom. Pa npr. iako ne možeš da postigneš 60fps za V-sync ove tehnologije će i na recimo 45 fps da nateraju da frameovi izlaze ravnomernom brzinom. Tako da se ubiju dve muve jednim udarcem i Screen Tearing i Stutter.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
makiem (15.6.2016), Marko Radonjic (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 12:09   #333
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
AMD je po tome bio jako poznat ranije i pune su nam teme bile ljudi koji pričaju da imaju dobar framerate a microstutter, tj. po lošem frame-pacing-u ali u zadnje vreme su se jako popravili i mislim da su skoro stiglni nVidiju po ravnomernosti.
kao nervozni vlasnik jedne od njihovih novijih karti, mogu da potvrdim da nisu

a imaju i veće dropove u framerate-u.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 12:36   #334
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
mmike kaže: Pregled poruke
kad kažem kompetitivno, ne mislim na velike "ozbiljne" turnire, nego na ozbiljnu "zapamtićete vi mene" posvećenost.

ko je spominjao travke? pitao si šta će kome 160 fps-ova, pokušao sam da ti objasnim da ljudi koji igraju recimo quake 2 tvrde da je tek od kad su mašine počele da ga teraju u 200 fps-ova to postala prava zabava i ja sam mislio da je to glupost dok nisam probao. kažem ti probaj, i shvatićeš.

čak sam siguran da ćeš se pitati kako si uopšte mogao da igraš bf u manje od 200 fps-a.

igre koje si naveo nisu one koje sam ja spomenuo, a rekao bih da nisi ni pročitao ostatak posta. MODERNE kvalitetne kompetitivne igre, kao što je recimo meni omiljeni rust, iako se ne igraju turnirski, imaju i te kako za***** multiplay, i svaki frejm po sekundi na kraju bude važan, a igra štuca i na mašinama od 1000 eura. u tom smislu, nove grafičke karte su itekako potrebne. meni.

tebi ako nisu, nemoj ih kupovati i to je to. ne trolujem ja nego ti, a ko je ovca, mislim da se vidi iz aviona. ja sam dobra mušterija koja ne smara svojim lošim standardom nego se trudi da ga poboljša.

NAVEO sam, kakva su to konkretna grafička uinapređenja, ali te je mrzelo da pročitaš.

.
Pa te "dobre mušterije" su i napravile problem što će isplaziti koliko god se traži. Trista eura plus minus nije zanemarljivo. Za travčice i zrna prašine ti treba gtx1080, a za multiplejer, sravniš detalje na medium i igraš kako Bog zapovijeda, jer jelte, najbitnija je pobjeda. Znači, ako se igra u dvesta frejmova/sekundi, to znači da su ti vanzemaljski igrači osjetili razliku između 10 i 15 milisekundi. Pa ping interneta je oko 50ms, a ako se nakačiš na server tu je svima na ravnu čast oko 80ms. I oćeš da kažeš da 5ms pravi razliku? Skidam kapu naprednim bićima.
Ne vrijedi pričati više ovome, zaista. Aj da ne znam kako mreže i kompjuteri funkcionišu pa da me učiš, ali ajde da se ne pravi offtopic jer sam ionako "Internet warrior winner" u ovoj raspravci...
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 14:08   #335
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ripper, bez uvrede, ali lupetas. Tvoja prica mozda pije vodu za SP naslove - ja komotno mogu da odigram sve preko 40FPS-a u SP igrama, ali igranje bilo koje pucacine je pakao ako nema zalepljenih 60, a od kako igram na G-Sync 75Hz panelu, cak i na 60 mi slika ne deluje fluidno. Mogu da zamislim kako to ide na 144Hz, ma ustvari ne smem ni da zamislim - onaj ko igra FPS na tom framerate-u je u neuporedivo boljoj poziciji od bilo koga sa 60/75, a da ne spominjem 30.

Uglavnom, TLDR: sve ispod zakucanog FPS-a @ refresh rate monitora je pakao i nerviranje kada su MP igre u pitanju. Ako vecina ostalih ima monitore sa vecim refresh rate-om, onda ces se nervirati i ako imas zakucano 60. AS simple as that.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Morandi (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 14:30   #336
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Ljudi, multiplejer nema veze sa FPS-om, ili Hz monitora, vec iskljucivo sa lagom inputa kontrola. Sto vise FPSa, to manji lag. Za single moze i manje od 60, za multiplejer sto vise - to bolje. Da dodam - necete biti bolji samo zbog toga. Dobar igrac moze i sa 30
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 15:01   #337
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ljudi, multiplejer nema veze sa FPS-om, ili Hz monitora, vec iskljucivo sa lagom inputa kontrola. Sto vise FPSa, to manji lag. Za single moze i manje od 60, za multiplejer sto vise - to bolje. Da dodam - necete biti bolji samo zbog toga. Dobar igrac moze i sa 30
Da, ali ako se taj od 30 susretne sa igracem identicnog skilla koji ima 60 frejmova - pogodi ko ce dobiti? Skill can only get you so far.

Da ne idemo vise u off, ipak je tema Pascal kartica.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 15:24   #338
mmike
Član
 
Član od: 20.5.2016.
Poruke: 239
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 34 puta na 29 poruka
Određen forumom Re: nVidia Pascal

e moj ripere, nije da nemaš uslova da probaš. skoro sam siguran da imaš mašinu koja može da potera q2 u 200 fps-ova, ali draže ti je da se ovde preganjaš sa nama i da suprotstavljaš svoje neprovereno mišljenje umesto da probaš. sigurno je da nećeš VIDETI razliku, jer nemaš monitor koji to može da prikaže, ali ćeš je itekako osetiti. u skoro svim brzim igrama, a q2 napominjem jer ima taj rocket jump koji se NEUPOREDIVO preciznije izvodi na 200 fps-ova nego na 60. neki bi čak rekli i da je skok koju mrvicu viši i duži, mada mislim da je to više trip u glavi nego stvarnost.
mmike je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2016, 16:34   #339
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: nVidia Pascal

A i džaba se raspravljamo kada je pola igara običan port koji je nerealno zahtevan u odnosu na grafiku koju pruža...
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
Lex987 (15.6.2016)
Stara 15.6.2016, 17:02   #340
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: nVidia Pascal

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
A i džaba se raspravljamo kada je pola igara običan port koji je nerealno zahtevan u odnosu na grafiku koju pruža...
I zaključano na 60 fps ili igra krene da se raspada, kao npr. CoD, Skyrim itd.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku perablenta na korisnoj poruci:
muki85 (15.6.2016)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Nvidia sprema nove, brže GPU-ove sa podrškom za DirectX 10.1 Dusan Despotovic Vesti 2 7.7.2008 11:19
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com