Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.11.2019, 5:10   #521
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Nemojte da ste lenji nego krenite od pocetka da lovite i pravite outfite za Artura. Nemojte ga vodati po mapi sve u default garderobi
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 8:10   #522
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 957
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Midium podešavanja u RDR prevazilazi ultra u GTA V podešavanja sa svim advanced opcijama. Izmedju high i ultra je gotovo minorna razlika, što je velika glupost. Konzolni nivo grafike je sigurno ispod midiuma, verovatno će sigurno detaljnije analize.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 9:58   #523
BiTrAtE
Član
 
Član od: 25.2.2009.
Poruke: 399
Zahvalnice: 59
Zahvaljeno 54 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Ko bi rekao da će posle onako dobre optimizacije u gtav uspeti da odrade ovako traljav posao lol
Pa ni GTAV nije day one bio optimizovan kako treba, tek posle par patcheva kasnije je optimizacija "nalegla". Polako ljudi, nije cukar u vodu...
BiTrAtE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 11:57   #524
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
Pauziranje ili zamrzavanje se dešava svima, izgleda da je problem u samoj igri. Procesor trotuluje 100% na par sekundi. Trebaće izgleda dodatno poliranje, biće zanimljivo videti DF poređenje sa konzolnim izdanjem.

Definitivno nije do samog endžina igre, već je neki background proces koji zakucava relaciju CPU-GPU, što se opet odražava na hendlovanje same grafike. Ne znam da li ste primetili da zakuca samo video, ne i zvuk. Znači da igra ne zaštopa, već zakucava ono što dolazi sa grafike na CPU, što onda zaštopa procesor, što dalje implicira da je neki konflikt ili loša optimizacija na load balanseru između CPU i GPU, ne samoj grafici. Kao možda i loše odrađeno hendlovanje grafičkih, pošto znamo da samo ovde ima nas sa Điforz 970 4GB kojima igra prijavljuje samo 2.9 GB VRAM. Što dalje implicira da je, kao i kod većine AAA developera, bila filozofija da ne treba iskusnih testera, daj juniorima u Indiji i šlus. Juniori namunjili na svojim developerskim makinama, zezali se igrajući igre umesto da traže bagove i rekli JOOJ ŠTO DOBRA IGRA, NEMA BAGA. Menadžer rekao superiška i lupili release.

AC Unity i GTA IV pristup ol ouver agejn.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 12:57   #525
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
BiTrAtE kaže: Pregled poruke
Pa ni GTAV nije day one bio optimizovan kako treba, tek posle par patcheva kasnije je optimizacija "nalegla". Polako ljudi, nije cukar u vodu...

Ne to si ti pomesao mozda sa IV,V je od pocetka bila odlicno portovana/optimizovana cak sta vise u pitanju je daleko superiornija verzija u odnosu na konzole (kao sto bi rekli neki ultimativna verzija GTAV), sto se tice RDR2 mozda nije situacija kao kod IV ali je dosta losija od one kod V i to je zapravo jako tuzno
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 13:24   #526
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Tisina tamo, ovo je GOTY
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (6.11.2019), Leonida (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 13:26   #527
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Kad je izašao GTA V ja sa svojom R9 270X nisam mogao da je poteram na max, već sam to uspeo tek pre dve godine kad sam nabavio 1060.
A što se tiče RDR2 nemam volju da prčkam po podešavanjima. Ona advanced sam ostavio "zaključana" (osim textures na ULTRA), a ona u gornjem delu koja mogu da se podese sam nasvirao na maksimum i igra mi izgleda prelepo i ide kao po loju. Da li će se voda mreškati na ovaj ili onaj način, da li će trava imati senku ili će refleksija imati high particles su nešto na šta ni najmanje ne obraćam pažnju. Kad na leto padne Ryzen 5 3600 uz neku X570 ploču, pa tamo 2021 kupim RTX 3060, e onda ću je igrati i nasvirati na maksimum, ali za sada mi je ovo sasvim dovoljno i prelepo, tako da maksimalno uživam u avanturama Artura Morgana ne obraćajući pažnju na frejmrejte, partikle, volumetriju, FXAA, TSAA, MSAA i druge skraćenice, već jednostavno uživam.
A i vi bi trebali.

I samo da dosam jedan sjajan komentar sa drugog foruma:

"Kratka recenzija
Wow, jedva sam dočekao ovu genijalnu igru zaigram na kompu a ne na konzoli gde ne mogu instalirati MSI afterburner..
U pocetku igre, birate opcije i pomerite sve slajdere na desno i kvalitet moze da počne... u samom startu igre imate igraca koji se kreće uz stabilan frejmrejt kroz hirez texture i efekte te praćenjem temperatura i opterećenja cpu\gpu frejmovi ostaju zakucani sto stvarno prelepo izgleda..
Kako igrate dalje, otvarate nove hirez texture i nove benchmark predele gde se i dalje fps drzi bez ikakvih problema..
Nekako mi se uopšte ni ne pomera dalje, bukvalno satima uzivam gledajuci cifre na osd-u i ne verujem kako ljudi naprave igru da bez velikih oscilacija grafikoni samo slajduju..
Kapiram da cu je obrnuti jos jednom sa vulkanom, cisto da uporedim
Genijalna igra."
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 13:28   #528
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Tisina tamo, ovo je GOTY

Razumem druze pred...ovaj Filpane
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Exia na korisnoj poruci:
filpan (6.11.2019), Ichigo222 (2.7.2020)
Stara 6.11.2019, 14:17   #529
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.360
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.828 puta na 2.386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Tisina tamo, ovo je GOTY
Definitivno GOTY za mene, za sada


Sinoc sam obnevideo uz igru, jos jedna mala misija, jos jedan kutak da istrazim...Kad vidim napolju pocne da svice


Zaista odlicna igra za sada, jeste dosta spora ali mi to bas odgovara. Odes do kampa, popricas sa ljudima (otkrijes po neku misiju) vidis da im fali malo hrane odes u lov (popnes se na neko uzvisenje i polako osmotris lovinu i onda lagano krenes u tamanjenje divljaci )

Odes do grada, javis se ljudima, upadnes u tucu par puta jer idioti vredjaju tbojj novi sako...Naidjes na telo sa misterioznom porukom i otkrivas novu misiju....Pokusao sam i pljacku jednog lokala ali se to nazalost nije najbolje zavrsilo


A da, upao sam u zasedu trazili mi sve pare...Inace sam se predao jer ih je bilo deset, prosli put sam zaginuo pa su mi svejedno uzeli pare Dok se ne uhodam malo nema druge

Odlicno za sada, nisam ni poceo ove glavne misije (posle prologa naravno)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Gonzo (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 14:49   #530
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Znači taman prvo da ga poprave pa tek onda da ide na steam... to objašnjava mnogo toga.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Exia (7.11.2019), Shonkas (6.11.2019), zokocx (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 14:55   #531
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
Definitivno nije do samog endžina igre, već je neki background proces koji zakucava relaciju CPU-GPU, što se opet odražava na hendlovanje same grafike. Ne znam da li ste primetili da zakuca samo video, ne i zvuk. Znači da igra ne zaštopa, već zakucava ono što dolazi sa grafike na CPU, što onda zaštopa procesor, što dalje implicira da je neki konflikt ili loša optimizacija na load balanseru između CPU i GPU, ne samoj grafici.
Kao što pomenuh, izgleda da nije do samog endžina igre, neki background proces je kriv. Izgleda da je R* launcher problem. Sve više ljudi šizi na Redditu i ostalome internetu, neki kažu da im čak i matori GTA IV kao i Max Payne 3 koji su klizili na njihovim high end mašinama pre pojave launchera sada zaštopavaju.

Iz nekog svog profesionalnog iskustva možda mogu da pretpostavim problem, malo tehnikalija. Izgleda da se R* dosetio da uzima benchmark podatke sa igračkih mašina u toku igranja, po fazonu big data i da launcher šalje podatke svako malo na njihov server što preoptereti CPU iznenadnim burst procesom i slupa load balancer na relaciji GPU-CPU. CPU je taj koji hendluje balance proces i zato skoči opterećenje na 100%. Pošto su, pretpostavljam, stavili da report proces ima veći prioritet nego grafika (neki genije rekao da to dampuje prvo kao da ne smeta) onda balancer pokušava da se reši izveštaja i stavlja GPU u drugi plan. Zato se grafika zamrzne, zato se fizika zamrzne, ali zvuk ide i dalje nesmetano. Uz lošu GPU optimizaciju nema drugog objašnjenja da ovoliko ljudi čak i sa namunjenim najmodernijim mašinama imaju isti problem.

Imao sam sličan slučaj sa benchmark reportom na jednom projektu na poslu. Na kraju smo taj kod bacili u đubre, pa smo prebudžili da pravi log fajl u lokalu koji se šalje kao izveštaj u trenutku dok se gasi aplikacija. Da ne pominjem da su ideja i kod potekli sa izvesnog podkontinenta, a znajući da i R* ima kancelariju tamo...

Poslednja ispravka: sonebrate (6.11.2019 u 15:12)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 15:25   #532
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Meni su prolog/tutorijal misije prošle OK jer sam prve dve već gledao na YT i znao sam šta treba uraditi. Ali ulazak u Chapter 2 je pokazao da neke stvari tek treba otkrivati (što mi se jako puno sviđa) što nisu baš najbolje objašnjene. Na primer, sasvim slučajno sam otkrio kako treba istimariti/očistiti konja. Kod one prve tuče u Valentine Saloon-u su me dva puta na smrt prebili dok nisam ukapirao šta i kako sa tasterima. I dalje ne kapiram kako i gde se oprati (bure sa vodom?? ) čak i kad me je ona u kampu išamarala i naterala da to uradim, kao i kako zameniti prljavu odeću, a da ne ideš u kamp. A to sam otkrio kada sam, zahvaljujući YT, pokušao da nađem FREE ELITE WHITE ARABIAN konja, kojem, gle čuda, nije bilo ni traga tokom mog lutanja po prokletoj planinčugi, na kojoj sam nekoliko puta krepao jer nisam imao zimsku odeću koja može da se ponese na konju, ali o tome nisam imao blage veze. Kao ni to da možeš sam da napraviš kamp i u njemu odradiš neke stvari. Ali još nisam provalio kako da zamenim odeću koja je na konju.
Dakle, ima podosta neobjašnjenih stvari. U Valentinu naiđeš na prvu STRANGER misiju...
Spoiler za da ne otkrijem onima koji nisu igrali...:
...kada lik daje pet fotografija nekih ljudi koji treba da se pronađu i nakon toga ništa. Gde ih naći?? Kako?? Zašto?? Nigde objašnjenja da li ćeš ih možda nailaziti usput ili imati markere ili ne...a još uvek nisam ukapirao kako Artur vadi svoj dnevnik ili bilo šta što možda ide napismeno.

Još jedna stvar koja me sitno izluđuje jeste da prilikom jahanja severno od Valentine-a čujem da neko doziva da se sklonim od njega, da ga pustim na miru, da mu ne smetam, ali nakom 5 minuta vrtenja u krug ne vidim ama baš nikog u blizini. Kao da se taj lik i onaj arapski konj pojavljuju skriptovano posle nekoliko misija i da je to nekakav bug.
Zato planiram da danas i sutra to igram dok ne pohvatam sve konce šta i kako treba da se radi, a onda krenuti iz početka da ne pravim iste greške, ali prokletog konja moram da na`vatam što je pre moguće.

I, da, da ne zaboravim - Naručio sam posle jednog dana preko RS Launcher-a, ali one SP bonuse video nisam. War Horse?? Gde je on, dođavola?? Bonus lova?? Imam jedva 150$, koji pljačkaš koji drži do sebe ima tako malo?? Survival kit?? Šta je to?? Baš bezveze, gospodo iz RS. Verujem da onih obećanih 50 zlatnih šipki za online mogu samo šipku da dobijem.

Poslednja ispravka: NastyB (6.11.2019 u 15:34)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 15:38   #533
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
nastyb kaže: Pregled poruke
na primer, sasvim slučajno sam otkrio kako treba istimariti/očistiti konja.
kako, daj objasni,ljubi te brat?!?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 15:40   #534
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Lokacija gde se nalazi konj ne znači da će se svaki put pojaviti. Odeću menjaš kada uđeš u inventar konja. Možeš da se okupaš u nekom salonu po gradovima.
Što se te side misije, trebalo bi da ti obeleži lokacije na mapi. Jedino, možda se ne vide ako nisi otkrio taj deo mape, ne sećam se tačno.

EDIT: Sad sam se setio. Pogledaj te fotografije što si dobio i okreni ih. Mislim da pozadi piše lolacija i označiće ih na mapi.

Poslednja ispravka: Ocelot (6.11.2019 u 15:51)
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
NastyB (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 15:50   #535
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Ama kako da istimarim konja? Vežem ga u kampu, priđem i timarenje nije dostupno. Mogu da ga hranim, mazim, bijem... ali "brush" je sivo. Treba li da skidam sedlo? I ako treba, kako?

EDIT:

Spoiler za Spojler za side mission:
Pritisneš B i otvoriš torbu. Nađeš njihove fotke, kada otvoriš fotku, okreni je i pročitaj šta piše na poleđini. Lokacija će biti dodata na mapu.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
NastyB (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 15:52   #536
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Treba da kupiš četku za timarenje.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
sonebrate (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 15:54   #537
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

To bre. Ima u gradu?
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 15:57   #538
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Imaš konjušarnicu u svakom gradu. Potraži tamo.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
sonebrate (6.11.2019)
Stara 6.11.2019, 16:10   #539
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Imaš konjušarnicu u svakom gradu. Potraži tamo.
Našao sam HORSE REVIVAL tonike u Valentine, ali prokletu četku nisam.

Da li je u istom katalogu? Možda nisam video.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2019, 16:10   #540
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
sonebrate kaže: Pregled poruke
kako, daj objasni,ljubi te brat?!?
Desni klik kad priđeš konju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Red Dead Redemption 2 Exia otpaTci 0 18.10.2016 15:11
Red Dead Redemption 2 (rumor) jonathan Akcione igre 0 10.4.2015 18:57
Red Dead Redemption za PC srksi otpaTci 3 9.4.2012 3:51
Red Dead Redemption Brzi82 Akcione igre 6 13.6.2010 0:22
Red Dead Redemption movie DylaN Kompjuteri i film 0 7.6.2010 22:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com