Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Stare igre

Stare igre Spectrum, Commodore 64, Amiga, PC DOS, M.A.M.E...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.4.2006, 23:44   #21
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Ama idi na "available" listu, ako ih tu nema znači da nisu podržani od strane te verzije mamea.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 1:09   #22
hacker_aca
amurof aratnevni oeD
 
Avatar korisnika hacker_aca
 
Član od: 18.11.2005.
Lokacija: tamo gde se ne radi
Poruke: 3.181
Zahvalnice: 2.055
Zahvaljeno 1.217 puta na 551 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Zavisi koja ti je verzija MAME-a. Moraš da vidiš da li ti MAME podržava tu igru, ako ne, onda skini noviju verziju, možda će biti. A ima i nekih igara koje i ne stave. Imaš u nekom fajlu tamo da piše koje sve igre mogu da se igraju. Otvoriš sa notepadom, ukucaj ime igre i ako nađe - nađe, ako ne, ništa....
hacker_aca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 16:57   #23
skorpion king
Novi član
 
Član od: 20.4.2006.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

ima je u available kad hocu da je startujem pise nesto
ng-lo.rom NOT FOUND
ERROR:required files are missing, the game cannot be run. verzija izgleda 0.60 a s kojeg sajta da skinem novi emulator
skorpion king je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2006, 18:37   #24
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Imaš najnoviju na www.emulationgalaxy.co.yu
Inače taj ng-lo fajl što ti fali je BIOS za NeoGeo mašine, možeš ga naći na istom sajtu i ubaciti (kao zip) u isti roms folder.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.11.2007, 11:39   #25
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Imam ja jedno pitanje u vezi MAME-ova

Igram se na verziji 0.30(prastara) ali imam i novijih verzija na kompu...Na 0.30 Altered Beast i Art of Fighting 3 rade bez problema...kad uključim 0.91 verziju i odabarem isti folder sa ROM-ovima kao i u 0.30 ove dve igre ne postoje na available listi, u ROMS folderu se nalaze i svi potrebni biosi...Kako to da su neke igre podržane u starijim verzijama, a u novijim nisu

I još jedno pitanje...All games, da li je to lista svih podržanih igara u dotičnoj verziji MAME-a, a available lista igara koje imaš "na lageru" tj. u ROMS ili nekom drugom naznačenom folderu?

Jel neko koristi ovaj MAME32FX?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2007, 7:41   #26
Myst
Novi član
 
Član od: 8.10.2007.
Poruke: 8
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

1. Moraš skinuti nove verzije romova pošto su se u međuvremenu pojavili bolji dumpovi. Najbolje sa http://www.emuasylum.com pošto oni izgleda jedini redovno apdejtuju listu. Da bi to proverio, klikni desnim na igru, pa ''Audit'' i ako ti izbaci nešto kao ''19xx : 19xu.04 (524288 bytes) - NOT FOUND'' rom nije dobar, pa ćeš morati skinuti noviju verziju.

2. All games je, njima poznata, lista igara koje su izašle za arkadne mašine i neo geo konzole. Dosta igara u ovom trenutku ne radi kako treba ili ne radi uopšte.

3. Koristim ja. Nije loš, stabilniji je o ostalih, ali se dosta sporo pokreće pa je počeo da me nervira. Možda pređm na MAME32 Plus.

Poslednja ispravka: Myst (15.11.2007 u 7:57)
Myst je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Myst na korisnoj poruci:
DeCoy (15.11.2007)
Stara 16.12.2007, 15:51   #27
wolfologin
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: prestup.blogspot.com
Poruke: 369
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 46 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Kod:
 Jel neko koristi ovaj MAME32FX?
Ja sam ga probao i izgleda a i radi najbolje do sada

Ako nekoga interesuje gde naci mame 0.119 i dalje apdejte nek se javi na PM

Poslednja ispravka: wolfologin (16.12.2007 u 15:53) Razlog: dopuna
wolfologin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2007, 22:13   #28
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Izvinite sto upadam u temu, ali sam naisao na jedno pitanje pri skidanju ROM-ova. Naime, obicno ima ponudjen jedan najveci, koji se zove set 1, i drugi, mnogo manji, set 2, 3, 4.... Sad se ja pitam, cemu sluze ovi manji, posto samostalno ne rade???
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.12.2007, 0:54   #29
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Kao dopuna prvom setu. Npr. Mortal Kombat 2 v1.1 se od Mortal Kombata 2 v1.0 razlikuje po jednom ROM fajlu, i sad da ne bi skidao dva velika paketa, skineš jedan veliki i jednu dopunu, a emulator inteligentno shvati o čemu se radi i iskoristi fajlove kako treba. Naravno ti ih možeš prepakovati po volji ako baš želiš.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
mmn2911 (24.12.2007)
Stara 8.1.2008, 16:05   #30
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Kolika je hardverska zahtevnost MAME-a?

Na konfiguraciji iz profila ume nekad poprilično da mi zakoči mašinu i to onako iz čista mira naleti period kada krene da koči, i posle desetak sekundi sve ide OK...nevezano za broj protivnika na ekranu, količinu akcije i tako to...

I nikada mi neće biti jasna sva ta zezanicija oko romova...mislim ubacim novi rom sa Moonwalkerom u folder gde mi inače stoji gooomila romova (i biosi naravno) koji rade...i Moonwalker neće da radi...a prebacim ga u folder gde su samo biosi bez ijedne druge igre i radi...i to na istoj verziji MAME-a
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 16:28   #31
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Kolika je hardverska zahtevnost MAME-a?

Na konfiguraciji iz profila ume nekad poprilično da mi zakoči mašinu i to onako iz čista mira naleti period kada krene da koči, i posle desetak sekundi sve ide OK...nevezano za broj protivnika na ekranu, količinu akcije i tako to...

I nikada mi neće biti jasna sva ta zezanicija oko romova...mislim ubacim novi rom sa Moonwalkerom u folder gde mi inače stoji gooomila romova (i biosi naravno) koji rade...i Moonwalker neće da radi...a prebacim ga u folder gde su samo biosi bez ijedne druge igre i radi...i to na istoj verziji MAME-a
Na toj mašini bi mame trebao da radi kao podmazan, nije on toliko zahtevan (mada zna da uspori bilo kakav multitasking kada je pokrenut).
Što se tiče igara, nije dovoljno samo da se igra nalazi u ROM direktorijumu, mora da ima identično ime sa onim koje data verzija mamea podržava. Npr. ja koristim verziju 0.86, pored naziva igre uvek piše i kako treba da se zove rom te igre koja se nalazi u direktorijumu ROM. Ako tu piše mslug2, i rom mora da ima isti naziv ili ga program neće prepoznati (nekad je dovoljno i samo reimenovati fajl). U tom slučaju će se igra pojaviti i na AVAILABLE listi, a ako se tu pojavi onda provereno radi. Ja sam dugo pokušavao da startujem metal slugove 4 i 5 koje 0.86 mame ne podržava, preporučujem command line verziju 0.61, iz nje rade svi metal slugovi i praktično sve ostale igre, pretpostavaljam.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2008, 17:58   #32
branko999999999
Član
 
Član od: 30.10.2007.
Lokacija: Gjorche Petrov
Poruke: 328
Zahvalnice: 236
Zahvaljeno 145 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Imam 0.106 verziju i dosad mi je najbolja. Ima sve metal slug delove 1-5 i dr. igre do 2003 god. E sad, bezveze je :
1. Sto ima playstation 1 / 3D igre igre koje MAME ne moze da emulira.
2. Na 'available' ne pokazuje sve igre, probao sam i 'refresh' i 'audit'...
A za 'bios' :
http://www.emunews.eu/files.htm ili
http://www.emuasylum.com/index.php?p...rs&system=MAME

Poslednja ispravka: DeCoy (8.1.2008 u 18:09) Razlog: Sajt sadrži PSX imidže igara
branko999999999 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.1.2008, 20:23   #33
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom

Ja imam 1900 igrica, ali mogu da igram samo 273 (Available)? Zna li neko u čemu je problem???

Zaboravih da pitam: koji je najbolji sajt za skidanje MAME igara?

Poslednja ispravka: DeCoy (11.1.2008 u 1:32)
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 10:32   #34
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Smile Izvinjenje i Pitanje

Ovako, prvo da se izvinim DeCoy-u i svima kojima je smetalo što sam postavljao stalno nove teme zbog jednog pitanja! Ovo je poslednja tema koju postavljam i odsad ću uvek nešto pitati u njoj! Sada ću navesti nekoliko problema pa ako bi neko mogao da odgovori:

1) Imam MAME32 version 0.81, i skinuo sam 3-4 igre, prekopirao ih u folder ROMS ali kad upalim MAME32, njih nema (ni u All Games, ni u Available)?
2) Koji sve Emulatori podržavaju Jojstick (imam Logitech Precision) i kako da namestim kontrole?
3) Kako da aktiviram Cheats u npr. MAME32, Virtuanes, ZSNES...
4) Juče sam skinuo MAME 0.122, ali neznam kako da ga pokrenem tj. nema ikonice aplikacije (kao kod MAME32)?

To je to! Hvala vam što hoćete da mi pomognete pošto sam nov u ovim stvarima (nekada davno sam imao ove konzole)!
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 11:09   #35
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

pod 1) Kad ubaciš ROM-ove u folder i pokreneš MAME moraš da u okviru MAME-a naznačiš u kojem su folderu ROM-ovi koje si skinuo. To ćeš uraditi u padajućem meniju opcijom Directories pa ROMS nakon čega će ti MAME skenirati sadržaj naznačenog foldera i pronaći sve ROM-ove koje je u stanju da pokrene...

pod 2) u okviru svakog emulatora imaš opciju Configure Controls ili samo Controls pomoću koje ćeš konfigurisati tvoj džojstik...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Quercusmaster (11.1.2008)
Stara 11.1.2008, 11:56   #36
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
pod 1) Kad ubaciš ROM-ove u folder i pokreneš MAME moraš da u okviru MAME-a naznačiš u kojem su folderu ROM-ovi koje si skinuo. To ćeš uraditi u padajućem meniju opcijom Directories pa ROMS nakon čega će ti MAME skenirati sadržaj naznačenog foldera i pronaći sve ROM-ove koje je u stanju da pokrene...

pod 2) u okviru svakog emulatora imaš opciju Configure Controls ili samo Controls pomoću koje ćeš konfigurisati tvoj džojstik...

Ja sve lepo namestio i opet ništa! Možeš li mi reći koju ti imaš verziju (ako uopšte imaš) i odakle si je skinuo?
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 12:24   #37
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Mislim da imam 0.36 verziju ili tako nešto...dosta staru verziju koju nisam skidao nego sam je dobio pre 4-5 godina na disku sa ROM-ovima...meni radi posao tako da nisam imao potrebe da je menjam...

@Quercusmaster
Prebaci i sve BIOS-e u taj novi folder sa ROM-ovima...ili jednostavno ubaci nove ROM-ove u stari folder i uradi refresh.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 14:04   #38
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Mislim da imam 0.36 verziju ili tako nešto...dosta staru verziju koju nisam skidao nego sam je dobio pre 4-5 godina na disku sa ROM-ovima...meni radi posao tako da nisam imao potrebe da je menjam...

@Quercusmaster
Prebaci i sve BIOS-e u taj novi folder sa ROM-ovima...ili jednostavno ubaci nove ROM-ove u stari folder i uradi refresh.
Kakve BIOS-e???
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 14:28   #39
mmn2911
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 1.213
Zahvalnice: 256
Zahvaljeno 53 puta na 38 poruka
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

1) A jel si probao da refreshujes kad udjes u MAME??? F5???
2) Kad pokrenes igru, stisnes TAB, i onda imas kontrole za sve igre, ili za tu igru posebno, snaci ces se vec.
4) To ti je verovatno MAME koji se pokrece iz komandne linije. Nadji Mame 32 UI, ili MAME 32 UIFX, koji ja koristim, isto verzije 0.122. Imas ih na Rom-World, ili na Emuasylum. Ovaj drugi ja mislim je najbolji, ali ima limit downloada 120 mb na dan. Emulator ces naci pod emulators.
Pozdrav!!!

EDIT: Tek sad videh , ali ako ih ne vidi ni pod All Games, znaci da ih ta verzija ne podrzava. Ali prvo probaj ovo pod 1.

Poslednja ispravka: DeCoy (11.1.2008 u 20:42)
mmn2911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.1.2008, 16:34   #40
Quercusmaster
Član
 
Član od: 2.7.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 204
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 7 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Quercusmaster
Određen forumom Re: M.A.M.E. problem

Citat:
mmn2911 kaže: Pregled poruke
1) A jel si probao da refreshujes kad udjes u MAME??? F5???
2) Kad pokrenes igru, stisnes TAB, i onda imas kontrole za sve igre, ili za tu igru posebno, snaci ces se vec.
4) To ti je verovatno MAME koji se pokrece iz komandne linije. Nadji Mame 32 UI, ili MAME 32 UIFX, koji ja koristim, isto verzije 0.122. Imas ih na Rom-World, ili na Emuasylum. Ovaj treci ja mislim je najbolji, ali ima limit downloada 120 mb na dan. Emulator ces naci pod emulators.
Pozdrav!!!

EDIT: Tek sad videh , ali ako ih ne vidi ni pod All Games, znaci da ih ta verzija ne podrzava. Ali prvo probaj ovo pod 1.
Evo malopre sam skinuo najnoviju verziju MAME-a koja pdržava 6833 igre, i u All Games sam video da podržava nekoliko verzija igre Marvel Vs. Capcom: Clash of Super Heroes (npr. Marvel Vs. Capccom: Clash of Super Heroes(Asia 980123).... Ja sam skinuo baš navedenu verziju, prekopirao je u ROMS i opet ništa, a onda sam sa www.rom-world.com skinuo NEOGEO BIOS, i kad u MAME-u kliknem na BIOS, on daje jedno 20-tak, i ovaj NEOGEO mi svetli u zeleno (prepoznaje ga)! Ne razumem ZAŠTO mi neradi igrica? Može li neko da mi detaljno objasni koji mi BIOS-i trebaju, kako da namestim ono u Directories... Inače verzija je 0.122!

Poslednja ispravka: DeCoy (11.1.2008 u 20:42)
Quercusmaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
emulator, mame

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa novim kompom! Slavke Kvarovi 9 11.1.2008 18:17
Problem sa WiFi-om... matke Kvarovi 1 11.1.2008 14:51
Veliki problem sa RAM memorijom leka Kvarovi 10 27.7.2006 10:17
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com