Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Cvet kompjutera

Cvet kompjutera Vicevi, slike, sajtovi i ostale „zezalice”...
(POSTOVI SE NE BROJE!)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2006, 23:09   #81
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Red face Re: Život sa kompjuterašem

Nema me skoro mesec dana i na forumu već haos

Dobro de ni ovaj moj post neće biti baš nešto konstruktivan sobzirom da sam najveći deo priče "nabacio" prošlim postom na ovu temu ali moram da dodam:
"Kako vas bre ne mrzi da se raspravljate o ovoj temi toliko dugo?". Naterao sam se da pročitam sve postove u temi i da vidim čisto da li je moguće da je uspela ovoliko da se oduži. Ima šta i da vidim. SK prerastao u Svet Kontraša Jeste bre interesantno udarati kontru i proveravati ko je tvrdoglaviji ali čoveče da li je to razlog da se ovako "koljete".
Skoro pa da tema može da se nazove "Legenda o Netrpeljivosti: Večiti romantik, Satanista i Programer" (pronađite se )

I ako nastavite ovako da rabite ovaj quote na forumu ima da napunite seversku bazu za mesec dana a onda će ovi u SK morati da se daju na dodatnu investiciju da prošire svoju bazu
holodoc je offline  
Stara 17.2.2006, 23:49   #82
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

holadoc, stvarno si u pravu...kako ih ne mrzi...Marko_L, brate, aj pisi krace postove...RHY, koliko sam skapirao, ti si sada u tamnoj sobici povucena...sta li, plasis se ljubavi? Jedino se 99% slazem sa imzadi. A sto se tice onog programera iz price, e jedino je on jadniji od zene koja trpi sve to....
ps: sto se ne nadjete negde svi zajedno pa odete negde na vopi...ili ko sta voli

Poslednja ispravka: Simke (18.2.2006 u 4:54) Razlog: slovna greškica
kinteC je offline  
Stara 18.2.2006, 14:28   #83
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Pa i ovako me mnogi ne razumeju, a šta bi tek bilo kada to ne bi opširnije objasnio. A što je najgore, niko ne može da mi kaže gde ja to grešim u razmišljanju i ponudi kontra-argumente.
Citat:
Mene ovde samo interesuje da li bi muskarci imali razumevanja da njihova zena ili devojka provodi dane(i noci) za racunarom?
Kljuc je u ravnotezi te dve stvari. Ne preterujte ni u cemu.
Odgovorom na ovaj post ću dati i poentu koju pokušavam da iskažem ovde.
Dakle, ključ nije u ravnoteži, ključ je u iskrenosti. Treba biti ono što jesi, i na početku veze, i prilikom odluke za zajednički život i prilikom odluke za stupanje u brak (što mnogi nisu...), prema tome ako ja znam na samom startu da je pasija moje buduće devojke ili žene da provodi 10-15 sati za kompjuterom dnevno i sam to prihvatim, zašto ne bih imao razumevanja. Druga bi stvar bila, ako bi mi ona rekla da provodi za kompom najviše 1-2 sata dnevnom, a kasnije se ispostavi da to uopšte nije tako, nego 10 puta više... Normalno da u tom slučaju ne bih imao razumevanja. Dakle, ako je neka osoba prema tebi iskrena, i ti prihvatiš sve te njene osobine (i vrline i mane), iako znaš da ti ne odgovaraju...onda si kreten...plain and simple... Tu je i glavna stvar u kojoj se ne slažem sa Imzadi koja tvrdi da ljubav sve rešava, a da logika tu ne igra nikakvu ulogu. Problem je u tome što ljubav ume da zaslepi čoveka, tako da i ne obrati pažnju na sve te osobine, pa čak i kada duboko u sebi zna da će mu smetati kad tad...
Marko_L je offline  
Stara 18.2.2006, 15:35   #84
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

offtopic:
A sto bi ih mrzelo da pisu?
Evo mene ne mrzi da procitam, sve sto su napisali. Znate, to vam je kao svugde u svetu, vise njih se raspravljaju a onaj koji je po strani da ne bi ni on bio zapostavljen, jedino moze da kaze: Ljudi, kako vas vise ne mrzi.
Manite se tih fazona. I cemu smisao takvih postova. Znaci sad neko moze da ode na C64 temu, i za nas nekoliko nostalgicara isto to kaze.
Ne citajte, ako vam se ne cita, citajte ako vam se cita, radite sta hocete. Otvorite temu ako hocete: "Kako ih ne mrzi da pisu", pa pisite i vi nesto.

topic:
U svakoj vezi mora da postoji dominantan pojedinac, i ne postoji (bar ja nisam cuo) u kojoj su dve jedinke potpuno ravnopravne. Dakle, nije pitanje hocete li vi da zivite sa kompjuterasem, vec hoce li on da zivi sa vama. U ovim vremenima zene suvise olako hoce da uzmu ono sto im po prirodi ne pripada. Opet ima slucajeva kada je zena dominantnija, kao i u slucaju jednoga moga drugara (sada vec poznanika), koja ga seta i voza kao psa. Ako njemu to odgovara, sto bi mi to smetalo. Ja licno, uopste nemam neki odredjeni broj sati koje moram da provedem za racunarom, ustvari, gotovo da nemam za nista (sem posla) odredjeni broj sati. Tako da ako mi se sedi za racunarom ima da sedim 25 sati dnevno, ako mi se ne sedi, ima da odem na planinu, ili na neku svirku, ili kod drugarice na kafu ili kod drugara da igramo igrice .
Tako da je sustina u onome sto je Marko rekao, u prirodnosti. Takav si kakav si, ne menjas druge, ne das da te drugi menjaju. Meni na poslu vise dosadili dusebriznici za mene. Odavno bi ih oterao u tri lepe, nego su sve to starije gospodje, a ja sam kulturan decko...

...Oduzih
bobi je offline  
Stara 18.2.2006, 18:07   #85
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Ne citajte, ako vam se ne cita, citajte ako vam se cita, radite sta hocete.
Slažem se... ako si već rešio da se uključiš u neku diskusiju, budi spreman da ima onih koji svoje mišljenje ne mogu da iskažu u 2-3 rečenice. Ako te mrzi da čitaš, jednostavno odskroluješ dalje i čitaš samo kraće postove. Iskreno, i mene ponekad mrzi da čitam neki dugačak post, ali ne govorim nikome da ga skrati. Ili odskrolujem dalje ili jednostavno preskočim celu temu sve dok ne dobijem volju da je pročitam celu.
Citat:
Takav si kakav si, ne menjas druge, ne das da te drugi menjaju.
Upravo. I nikad ne treba glumiti, jer kad tad ispliva tvoje pravo "ja". Recimo, sećam se nekih situacija iz škole, i kako su se neki ortaci provaljivali da bi "smuvali" devojku koja im se sviđa. Saznaju preko ovog ili onog šta ta devojka sluša, čime se bavi, tj. šta je zanima...i onda glumataju da ih zanima isto to, iako ih zanima nešto potpuno suprotno. Nikada nisam video smisao u tome. Mislim, šta, bićete zajedno neko vreme, dok ti ne dosadi da skrivaš svoja prava interesovanja, a sve vreme ćeš biti pod pritiskom, jer znaš da to što radiš nisi ti...
Doduše, ponekad neke sitne stvari i mogu da se promene. Recimo, neko mljacka za jelom, pa pokuša to da ispravi zbog nekoga sa kim je, ili neko gricka nokte, pa to smeta onome sa kim si. Ali neke krupnije stvari, nema šanse... recimo ako sam ja fan Star Treka od malih nogu, pa može neko mesec dana neprestano da mi drvi o tome kako sve to nije realno i kako to samo dete može da gleda... ja neću promeniti mišljenje...
A što se tiče kompjutera, opet se slažem sa onim što kaže bobi. Nemam ni ja neko određeno vreme koje provodim za kompom, nekad mi dođe pa ne "silazim" sa njega 2 dana, nekad zato što moram da odradim neki posao, a nekad zato što mi se hoće... a dešavalo se da prođe i ceo dan da ga uopšte i ne palim. Doduše, retko, moram barem da proverim mejlove, ali se dešavalo... Međutim, to sam ja...u dodiru sa računarima sam od svoje 3. godine, još od kada sam dobio C-64 i počeo da se igram na njemu, to je ono što me interesuje, ono čime se bavim i ono što znam da radim (znači kompjuter koristim za mnogo stvari, pre svega za posao, pa onda i za učenje, za kontakt sa ljudima koji žive daleko, za sklapanje novih poznanstava, za traženje informacija, pa čak i kao zamenu za digitron...). Koliko je to dobro, ne znam... ali kako kaže jedna pesma "da se menjam kasno je...", a nisam siguran ni da bih to želeo uopšte...I ? Šta se dobija kada ukombinuješ samnom nekog ko to ne razume, niti ga zanima da razume...?

Poslednja ispravka: Marko_L (18.2.2006 u 18:31)
Marko_L je offline  
Stara 19.2.2006, 23:09   #86
taximetar
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku taximetar Slanje poruke preko Yahooa korisniku taximetar
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Citat:
Marko_L kaže:
Slažem se... ako si već rešio da se uključiš u neku diskusiju, budi spreman da ima onih koji svoje mišljenje ne mogu da iskažu u 2-3 rečenice. Ako te mrzi da čitaš, jednostavno odskroluješ dalje i čitaš samo kraće postove. Iskreno, i mene ponekad mrzi da čitam neki dugačak post, ali ne govorim nikome da ga skrati. Ili odskrolujem dalje ili jednostavno preskočim celu temu sve dok ne dobijem volju da je pročitam celu.

Upravo. I nikad ne treba glumiti, jer kad tad ispliva tvoje pravo "ja". Recimo, sećam se nekih situacija iz škole, i kako su se neki ortaci provaljivali da bi "smuvali" devojku koja im se sviđa. Saznaju preko ovog ili onog šta ta devojka sluša, čime se bavi, tj. šta je zanima...i onda glumataju da ih zanima isto to, iako ih zanima nešto potpuno suprotno. Nikada nisam video smisao u tome. Mislim, šta, bićete zajedno neko vreme, dok ti ne dosadi da skrivaš svoja prava interesovanja, a sve vreme ćeš biti pod pritiskom, jer znaš da to što radiš nisi ti...
Doduše, ponekad neke sitne stvari i mogu da se promene. Recimo, neko mljacka za jelom, pa pokuša to da ispravi zbog nekoga sa kim je, ili neko gricka nokte, pa to smeta onome sa kim si. Ali neke krupnije stvari, nema šanse... recimo ako sam ja fan Star Treka od malih nogu, pa može neko mesec dana neprestano da mi drvi o tome kako sve to nije realno i kako to samo dete može da gleda... ja neću promeniti mišljenje...
A što se tiče kompjutera, opet se slažem sa onim što kaže bobi. Nemam ni ja neko određeno vreme koje provodim za kompom, nekad mi dođe pa ne "silazim" sa njega 2 dana, nekad zato što moram da odradim neki posao, a nekad zato što mi se hoće... a dešavalo se da prođe i ceo dan da ga uopšte i ne palim. Doduše, retko, moram barem da proverim mejlove, ali se dešavalo... Međutim, to sam ja...u dodiru sa računarima sam od svoje 3. godine, još od kada sam dobio C-64 i počeo da se igram na njemu, to je ono što me interesuje, ono čime se bavim i ono što znam da radim (znači kompjuter koristim za mnogo stvari, pre svega za posao, pa onda i za učenje, za kontakt sa ljudima koji žive daleko, za sklapanje novih poznanstava, za traženje informacija, pa čak i kao zamenu za digitron...). Koliko je to dobro, ne znam... ali kako kaže jedna pesma "da se menjam kasno je...", a nisam siguran ni da bih to želeo uopšte...I ? Šta se dobija kada ukombinuješ samnom nekog ko to ne razume, niti ga zanima da razume...?


izvinjavam se na ovolikom copyju. ali stvarno jedan od najiskrenijih postova, ali ako pogledaš svima je simpa bilo što je ona cvikerašica maznula na kvarno onoga u mi nismo andjeli, kao da je nekoga briga šta će biti posle, znači makijaveli se rodio negde oko male moštanice, i šta sad ... ne možeš sa njima a ne možeš ni da ih ubiješ
taximetar je offline  
Stara 20.2.2006, 1:43   #87
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.850 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Život sa kompjuterašem

Postovi su postali previse licni i nepotrebno se dize tenzija medju clanovima...
Tema zakljucana
oluja je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
TV kartica Gyle Grafika 71 29.3.2009 12:46
Problem sa DVD rezacem i MP3 Playerom… Mefisto Kvarovi 3 7.4.2006 12:55
mp3 player sa mmc/sd (znam da je bilo, ali...) xw0lf ŠDK - Foto i audio/video 27 12.2.2006 22:15
Problem Sa Grafikom Branislav Živaljević Grafika 14 4.2.2006 17:19
problem sa tv kartom Alexandar Kvarovi 10 5.1.2006 23:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com