Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.12.2008, 22:39   #1
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Baza podataka?

Treba mi savet iskusnijih

Situacija je sledeca imam jednu tabelu sa podacima, tabela je u excel-u tako da može samo jedan korisnik u tom momentu da menja podatke i da gleda tek unete podatke.

Zanima me koja je najbrza solucija da recimo ovu tabelu koriste vise korisnika odjednom, ne bukvalno ovu tabelu vec neku bazicu koja će sadržati podatke u formatu najjednostavnije tabele...

Da li postoji neko jednostavno MySQL GUI rešenje koje može ovo da obavi, probao sam da nešto izmajmunišem u Accessu ali to trebam još dosta da proučavam.

Dajte neku preporuku ili neki link gde mogu da pročitam nečto na ovu temu... recimo da poznajem osnove baza podataka i SQL-a...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.12.2008, 23:16   #2
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Baza podataka?

Koliko ja razumem tvoj problem, access ti nece mnogo pomoci. Mozda da pogledas OAE (Oracle Aplication Express) http://www.oracle.com/technology/sof...xewinsoft.html

Kod njega mozes da napravis i aplikaciju, ako hoces, koja bi bila "user friendly" jer i sam trazis GUI a inace OAE je predvidjen uglavnom za rad za SQL jezikom, a ima i vec predefinisan GUI, nebrini. Sam oracle se koristi iz web browsera i instalacija je jednostavna. I da, podrzava vise sesija tj. korisnika istovremeno. Mozda bi pomoglo kada bi napisao sta konkretno treba baza da sadrzi (koja joj je primena - sta ocekujes da prizi korisniku).
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
<Rio_da> (25.12.2008)
Stara 25.12.2008, 23:24   #3
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Baza podataka?

Bacicu pogled na oracle...

Baza se sastoji od bukvalno jedne tabele koja ima 10ak kolona. Potrebna mi je mogucnost da 3 korisnika istovremeno mogu da pretrazuju sadrzaj tabele i da unose nove vrednosti, da nekako tabela bude "relativno realtime" kod sva 3 korisnika. Kad jedan unese neku izmenu da drugi moze da uradi neki refresh i da se te promene vide kod drugog i treceg korisnika bez zatvaranja i ponovnog otvaranja same tabele/aplikacije.
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2008, 1:02   #4
<Rio_da>
Starosedelac
 
Član od: 25.1.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.087
Zahvalnice: 213
Zahvaljeno 300 puta na 236 poruka
Određen forumom Re: Baza podataka?

Oracle Application Express je odlicna stvar... upravo formiram tabelu, moram jos da vidim kako da napravim novog korisnika i na koji način mogu da pretražujem bazu, još imam u vidu da isprobam Navicat, GUI za MySQL, ali mislim da Oracle radi posao...
<Rio_da> je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.12.2008, 1:50   #5
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: Baza podataka?

Novog korisnika mozes dodati na nacin opisan na linku:
http://rapidshare.com/files/17708481..._korisnika.doc

Bitno je da cekiras DBA (database administrator), da nebi bilo nekih vidova ograničenja.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Sporo kopiranje podataka na HD-u. Misterija... MiDa Kvarovi 6 12.1.2010 19:00
Kako da importujem/exportujem formu iz Accessove baze podataka preko VB6? zWest Programiranje 0 9.7.2008 0:08
zastupljenost baza podataka kod nas nighthawk Brbljaonica 0 5.3.2008 23:14
prijedlog i pomoc za projekt iz baza podataka studentica Programiranje 3 5.3.2008 16:14
Kakvu vrstu "inputa" preferirate pri unosu podataka u bilo koju bazu podataka? Branislav Gavric Aplikativni softver 9 27.11.2006 16:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com