Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.8.2015, 7:16   #3301
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.194
Zahvalnice: 624
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Pinstripe kaže: Pregled poruke
Valljda The Breaking Bad
The valjda.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 8:43   #3302
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
jonathan kaže: Pregled poruke
Ja da gledam romanticne komedije onog ranga koje ti vrtis
Hehe, to neki "Iris-sindrom"? Ja nisam ljubitelj romantičnih komedija (uostalom, zovem ih "ljige"), ali Ona voli da ih gleda, a ja volim da joj pravim društvo i kad gleda svoje rom-kom filmove, i kad gleda "So you think you can dance" i kad se pentramo po raznim šumama Da je Ona želela da nastavimo TBB, verovatno bih joj i u tom slučaju pravio društvo

Volim ja dobre komedije, ali mnogo više volim one "muške" komedije (nekulturne, grube, sa puno golotinje ), još više volim parodije, a najviše SF. Volim i dobre (s moje tačke gledišta) drame - čak mi je i apsolutno omiljeni film drama (Secrets & Lies).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 10:04   #3303
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Pogledao sam na tvoju preporuku jedan-dva filma i bili su sve samo ne ono sto si ti rekao (dobra gluma, prica, itd) ali nevermind. Samo kazem, budi vise objektivan a manje subjektivan.

P.S. Vezano za TBB.. do mene je. Jer sve hocu da napise TBBT.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.8.2015, 22:04   #3304
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Znam da svako ima svoje misljenje ali jednostavno ne mogu, moram da odgovorim i da jednostavno kazem da nisi upravu. Zasto je serija kvalitetna:
Kad si me već povukao za jezik, idemo polako i objektivno.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
1. Imala je sve. Svako je mogao ne malo da uziva bez obzira ne zanr koji voli (osim SF )
Čak i pored toga što u sledećoj rečenici pokazuješ kako je početni iskaz netačan, ja ne vidim kako se ovo može računati kao pozitivna stvar.

Prvo kao prvo, Breaking Bad je proizvod napravljen sa ciljem da izađe na tržište gde će njegova sudbina zavisiti od broja ljudi koji ga prihvate kao nešto vredno gledanja. S tim u vidu, dolazimo do zaključka da apsolutno svaka serija mora da ganja taj mass appeal kako bi uopšte opstala, jer puko dodvoravanje jednoj niši obično nije dovoljno (videti mučno bitisanje serije Hannibal).

Da ne govorim kako su te tri reči toliko opšte i bez značenja da bih mogao da ih prikačim na bilo šta. (Otpisani su imali sve.)

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
2. Originalna prica
Suzdržaću se od linkovanja tvtropes stranice jer bi to bilo previše lako i pomalo bezobrazno, ali činjenica je da priča nije originalna jer su maltene sve priče već ispričane. Sad možemo da se zadovoljimo sa veštim korišćenjem postojećih klišea i izlizanih kalupa.

Međutim, čak i pored svega toga, priča o časnom čoveku koji iz časnih pobuda klizi u dekadenciju je mnogo puta korišćena na mnogo bolje načine (Macbeth anyone?).

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
3. Odlican izbor glumaca koji zaista dobro glume (Brian Cranston 4 Emmy Awards, Aaron Paul 3, Anna Gun 2)
Da je casting dobar, dobar je. Samo nemoj da koristiš Emije kao merila kvaliteta, ako je Ray Romano mogao da dobije jedan za Everybody Loves Raymond, to im automatski daje istu merodavnost koju ima Nobel za mir.

Lično nisam bio oduševljen glumom nekih sporednih likova (Walter Jr., I'm looking at you), ali glavna postava jeste bila dobra, nema šta.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
4. Postajala je bolje sa svakom sezonom, danas retko koja serija ume tako nesto
Ako se negde ne slažem onda je to ovde. Quite the opposite, postajala je sve pretencioznija i sve sporija, sa sve besmislenijom pričom od kraja treće sezone pa nadalje. Finale je tek bilo kršina koju ni odlična muzička podloga nije mogla da spasi.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
5. Odlicno je snimana, slika govori 1000 reci
Jeste, iako su kasnije utripovali da su Kjubrik pa nas čašćavali lepim ali praznim rezovima bez kojih bi epizode trajale po 20-ak minuta. Ali ipak se slažem, jako kvalitetno odrađeno.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
6. Neverovatna kolicina detalja
Nisam nešto oduševljen. Sve je to lepo, ali ne utiče na sam kvalitet serije dok je gledaš (skidam kapu u slučaju da si sam pohvatao sve te detalje dok si gledao).

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
7. Odlican izbor muzike
Slažem se.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
8. Odlicni dijalozi
Da li ima odličnih dijaloga? Ima.
Da li ima manje dobrih dijaloga koji umeju da postanu dosadni. Ima.
Da li ima cringeworthy dijaloga? Nađe se poneki.

Podrobniji odgovor na ovo pitanje bi zahtevao da se podsećam serije koju sam gledao pre godinu i kusur, i dijaloga iz iste, što mi zaista ne pada na pamet.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
9. Odlicni pisci (kreatori serije)
Nipošto. Priča od treće sezone ide niz liticu da bi propala kroz crnu rupu u poslednjoj epizodi. Sporedni likovi poput Gus-a i Saul-a postaju bolji od glavne priče i Walterove neubedljive metamorfoze u totalnog psihopatu u poslednjoj sezoni.

Kao i za prošlu tačku, podrobna analiza scenarija bi zahtevala da se podsetim šta sam sve i zašto mrzeo u priči, za šta stvarno nemam ni vremena ni želje.

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Napisati da je serija losa i da je prosek je prilicno bezveze reci, cak i ako je to tvoje licno misljenje. Ok je napisati meni se ne svidja serija iz xy razloga, ali napisati da je serija losa je kao reci da se sunce okrece oko zemlje i reci to intonacijom cinjenice.
Serija je sve u svemu prosečna jer je imala dobar početak a katastrofalan kraj.

Stvarno ne vidim zašto bih morao da upozoravam ljude da samo iznosim svoje mišljenje i uopšte zašto se mišljenje da je BB dobra/odlična serija mora smatrati za objektivnu istinu dok se ne dokaže suprotno. Ti si u svojih devet tačaka izneo tačno nula argumenata i tako mi nisi ni dao priliku da osporim bilo šta na sofisticiranijem nivou od "Jeste." "E pa nije.". Bojim se da iz toga ne izrasta produktivna diskusija.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 19:46   #3305
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Na kraju ispade prosjecna serija. Evo ono licno sto meni nije sjedalo jeste nebuloza sa kartelom, Gus terminator i suvišna zadnja sezona koja je ispala ipak dobra. Spora ali ok.

Te stvari koje sam spomenuo cini 90% današnjih serija u svakoj j.. epizodi. dodatno osrednja gluma, izlizan petetican plot i glavni likovi koji su supermeni ala u šerloku ili hanibalu ili mentalistu.. i ako su serije sve samo ne o super herojima. Sve ono sto BB nije.

Mozda BB nije vrhunska, meni nije najbolja ali je dalek od generickih osrednjih serija.

Osrednje su: Agents of S.H.I.E.L.D., Community, Helix, Bosch, Hack, Luther, Gothem, the strain, CSI, mentalist.. taj prepoznatljivi kalup sa sve slicnim glumcima da bude gledljiv gdje se cenuriše rijec fuck da djeca ne bi bila uvrjedjena gdje je bitniji izgled od glume, sunset beach šmek jeftinoce za gledanje tokom večere za cijelu porodicu itd itd.. a BB je remek djelo naspram tih serija.

BB mozda nije sopranos ali malo objektivnosti vam ne bi skodilo.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2015, 22:14   #3306
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom TV serije

Proba li ko narcos?
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.8.2015, 8:55   #3307
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: TV serije

Luther je klasa u odnosu na sve ove nabrojane serije, nije pravljen za decu.

Meni bilo mrsko da trazim sajtova za izlazak serija, pa sam na watchlisti dodao samo aktuelne koje pratim i kako vidim datum na fb tako ga ubelezim.

Ova godina jeste malo slabija po pitanju serija, samo par su bile bolje od proslih(Hannibal, Justified, It's Always Sunny, Mad Men), i Mr. Robot(pa i Daredevil i Better Call Saul ako cemo da gledamo odvojeno od BB) je jedna od retkih svetlih tacaka u ovoj sezoni, mada to tek treba da pogledam ali ne sumnjam u ono sto mi je rekao drugar i forumasi sa drugog foruma.Najbolje iz prosle godine su u ovoj podbacile.Cekam Bron, South Park, The Knick i Fargo pa da donesem konacan zakljucak.Radujem se novom Skorsezeovom projektu Vinyl, a bice i nova vestern serija(Westworld) koju ce da rezira Nolanov buraz.

@Vulee

Samo cu da dodam, a to je da mesas zanrove za Emi posto veoma retko grese kada ga dodeljuju za drame.Ja cu se udarati glavom u zid ako je Modern Family 5 puta zasluzio da osvoji Emi.A i ne mozes tako da posmatras da ga je Ray Romano osvojio, mogao bi za pocetak da vidis ko mu je te godine bila konkurencija posto neke godine zna da bude bas slaba.Emi za razliku od Golden Globe nije charity organisation koji uglavnom daje nagrade serijama koje ga te godine poduvaju.Homeland dobio GG pre BB, ove godine The Affair ispred House of Cards i GoT.Oni nisu relevantni, dodeljivanje Emija jeste kada su drame u pitanju.Od svih kvalitetnih dramskih serija u poslednjih par godina koje su bile nominovane, samo nisam odgledao poslednje 3 sezone Dextera, ali uskoro cu mada mislim da nisu bili nominovani.

Sve nagrade su manje/vise zasluzene.Jedino me ne interesuju zenske serije tipa Good Wife i slicne, pa ne znam koliko one zapravo zasluzuju.Jedino sto mi je krivo sto Jon Ham nije jos dobio Emija, ali bi trebalo ove godine da se i to desi.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 3:22   #3308
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: TV serije

Odlican kraj serijala The.Whispers! Pretvorio se u punokrvni SF

Sta se desava sa Lucifer-om?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.9.2015, 20:51   #3309
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Narcos vec najavljena druga sezona.
Serija je odlicna,nije kao Wire dobra.Malo narator smara.I mogli su vise malo Escobara da pokazu,previse je cutljiv
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2015, 22:45   #3310
Kidja
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.3.2011.
Lokacija: District 9
Poruke: 3.667
Zahvalnice: 760
Zahvaljeno 647 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Narcos

http://www.imdb.com/title/tt2707408/?ref_=nv_sr_1

Netflix-ova serija, dakle izasla je cela sezona.

Serija ubija , ovo je must watch.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 0:02   #3311
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Deluje kao kvalitetna serija, ali ja jednostavno ne mogu da gledam filmove/serije u kojima su negativci glavni likovi (npr. Sopranos).
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 7:22   #3312
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: TV serije

Pa ti puno propustas ako tako gledas na stvari.

Uvek je dobro videti stvari iz druge perspektive, nemoj gledati to crno na belo.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 12:30   #3313
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Deluje kao kvalitetna serija, ali ja jednostavno ne mogu da gledam filmove/serije u kojima su negativci glavni likovi (npr. Sopranos).

Ako misli na pabla,nije glavni lik,serija se prica iz dva-tri ugla.Dosta je slicna wire ali ne i bolja
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 14:51   #3314
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Potvrdjen prequel Sons of Anarchy Jaxovog caleta glumi Brad Pitt and how cool is that Inace se izmesta radnja iz SoCal-a i fokusiraju se na Majance. Ziveo Kurt!

Nisam odgledao seriju evo cini mi se kao celu vecnost, toliko backloga imam, a malo vremena. Na ove nove serije (Narcos, Ballers, Brink...) ni ne pomisljam. Evo liste serija sa harda, pa preporucite najbolju sezonu za pocetak:

Spoiler za lista:
-Arrested Development sezona 4
-American Dad sezona 11
-Bloodline prva sezona
-Castle sezona 6
-Community sezona 6
-Daredevil prva sezona
-Downton Abbey sezona 5
-Futurama sezona 4
-Hannibal sezona 3
-House of Cards sezona 3
-Marco Polo prva sezona
-Agent Carter prva sezona
-Orange is the new black sezona 3
-Person of interest sezona 4
-Sense8 prva sezona
-The Returned US prva sezona


Rick & Morty, True Detective i Mr. Robot cu svakako dovrsiti kad tad...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 18:07   #3315
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: TV serije

Od ovih koje sam ja gledao ovim redosledom po sezonama koje si ti naveo: Daredevil, Hannibal, House od Cards i Arrested Development.

Nameravam da pogledam Person of Interest za par meseci.Za Bloodline i Community cekam da vidim kako ce da se razviju.Nemaju one sta da traze na trenutnoj watchlisti.Sutra krecem sa Mr. Robotom, a odmah posle toga krecem sa Narcosom, Dexterom(jos 3 sezone) i Shamelessom(isto 3 sezone).Posle su u planu vec spomenuti PoI i danski The Killing.Da nije ispitni rok vec bih pogledao Narcosa.Bas se pitam da li ce jos neki zanimljiv i novi projekat Netflixa da iskoci do kraja godine.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 20:01   #3316
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.658
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Hehe, Packy, pa ti baš ozbiljno planiraš gledanje serija
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 20:05   #3317
JAZO
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2010.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 6.581
Zahvalnice: 783
Zahvaljeno 1.223 puta na 731 poruka
Određen forumom TV serije

Nex je li ozbiljno za soa,kakva vijest.Nedostaje mi ta serija
JAZO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 20:28   #3318
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
JAZO kaže: Pregled poruke
Nex je li ozbiljno za soa,kakva vijest.Nedostaje mi ta serija
Ozbiljan, vidis zaboravio sam link da ostavim
http://www.crossmap.com/news/sons-of...-the-fir-20797


Inace odgledah danas obe epke Fear of the Walking Dead i nista specijalno, s obzirom da ce 6 ep biti ukupno, ne ocekujem nista...

@Zoni, eto na primer ti odgledas 2010: The Year We Make Contact, a mi za to vreme odgledamo 6 epizoda krace ili 3 epizode duze serije...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 22:16   #3319
Endless
Veteran
 
Član od: 9.10.2010.
Poruke: 529
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 108 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Jel moguće da niko ne gleda Mr. Robot ?
Završio sam prvu sezonu i serija je totalna ludnica.
Spoiler za Mr. Robot:
Ja sad nisam siguran šta je u seriji real a šta ne.

Fear of walking dead opet ništa nije otkrio kako je sve to počelo i zbog čega.
Ako do kraja sezone ne bude neki info o tome serija je totalno pointless.

Poslednja ispravka: Endless (6.9.2015 u 22:23)
Endless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2015, 22:25   #3320
Wolverine
Intelov plaćenik
 
Avatar korisnika Wolverine
 
Član od: 29.10.2005.
Lokacija: Danger Zone
Poruke: 1.378
Zahvalnice: 5.228
Zahvaljeno 642 puta na 306 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Wolverine
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Shonkas kaže: Pregled poruke

Sta se desava sa Lucifer-om?
Odgledah pilot koji je izašao:

Vidi se da je baziran na Luciferu iz Sendmena po svemu osim po izlgedu. Tu je šarm, tu je bar koji se zove Lux, tu je klavir, tu je Mazikeen (samo je za razliku od stripa lepa). Čak je tu i "Fame" Dejvida Bouvija kao omaž činjenici da je izgled Lucifera u stripu baziran na Bouviju.

E sad, serija kao serija može da deluje malo zabrinjavajuće jer po ovome što vidim, biće kao "Castle" samo što je umesto pisca u pitanju najpoznatiji pali anđeo. Ovo ne mora nužno loše, a možda uopšte i ne bude slučaj. Sve u svemu, šarmantna serija nas čeka, sa dobrom muzikom, solidnom glumom i gomilom referenci na reference na Đavola u pop kulturi.
Wolverine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:42.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com