Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.11.2021, 12:54   #5881
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Arcane



Po mom laičkom mišljenju ova serija je remek-delo savremene animacije i svako ko iole voli animirane filmove ovo mora da pogleda.
Arcane je trenutno najpopularnija serija na Netflixu, sa veoma visokim ocenama na imdb-u i Rotten Tomatoes-u ako nekog interesuje. Sasvim zasluženo.

Ne igram niti znam o LoL-u bilo šta, osim da je megapopularna igra sa prilično toksičnom zajednicom i da je serija je zasnovana na tom univerzumu. Ono što je neverovatno je koliko je uspešno dočarala taj svet i likove u njemu.

Animacija je prvoklasna, pravo je uživanje ovo gledati. Pozadine, pokreti likova, njihove facijalne animacije koje izgledaju nerealno ljudske u pojedinim scenama, dizajn mehaničkih i magičnih uređaja, stvorenja, lokacije, lako se vidi da su ovo radili ljudi koji su uložili 100% sebe da sve izgleda kako treba. Iako je u pitanju 3D, grafika je toliko stilizovana da svaka scena koja se pauzira liči na 2D animaciju iz starih dana, kada se radilo na papiru a ne pc-u.

Naravno, ništa ovo ne bi značilo da priča i likovi nisu dobri, a jesu. Zapravo oni su glavni razlog što sam ovo gledao kao opsednut, radnja istovremeno objašnjava svet i perspektivu više likova na veoma pametan način tako da kada se nešto desi sve deluje da se odvija prirodnim tokom a ne isforsirano. Ukratko, režirao je neko ko zna svoj posao.

Muzika je top, unajmljeno je više prvoklasnih izvođača koji su pesme komponovali specifično za seriju tako se odlično uklapaju u scene i grade odgovarajuću atmosferu.

Ovo je prvo ostvarenje ove godine kojem dajem ocenu 10/10.
Nema izgovora da se ovo ne pogleda.

Poslednja ispravka: Vladimirus86 (21.11.2021 u 14:02)
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2021, 21:53   #5882
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^

Ne valja uvodna muzička tema (a i gangsterski rep je neprimeren), pa se slobodno može reći da serija ono što valja (a toga je > 90%) može zahvaliti izrazito jakoj francuskoj strip-kulturi. Da, ovo jeste crtana serija sa mnogo trodimenzionalnijim likovima od onih na kakve su nas prosečnom produkcijom veliki studiji navikli.

Da ne davim više, serija je juče i zvanično obnovljena za drugu sezonu:

https://www.thewrap.com/arcane-renew...eague-legends/

P.S.

Mala napomena namenjena onima koji ne poznaju LoL - ne poznajem ga ni ja, niti me za igru briga, niti ću je nakon serije igrati. Serija je skockana tako da je možete pogledati i shvatiti o čemu se radi čak i da o igri ne znate više od sporadičnih minut-dva uhvaćenih krajičkom oka dok špartate YT-om.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2021, 22:37   #5883
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
torivoje kaže: Pregled poruke
^

Ne valja uvodna muzička tema (a i gangsterski rep je neprimeren)
Pa sad ne znam koliko je neprimeren, LoL ima i svoj virtualni bend K/DA

POP/STARS
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2021, 23:08   #5884
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Vladimirus86 kaže: Pregled poruke
Ovo je prvo ostvarenje ove godine kojem dajem ocenu 10/10
Ja još nijednom filmu ili seriji nisam nikada dao ocenu 10 (a dao sam puno ocena na IMDBu).

U svakom slučaju, pogledao sam trejler i ne deluje mi nešto naročito. Možda ću naterati Gđu da pogledamo 2-3 epizode...
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2021, 0:54   #5885
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja još nijednom filmu ili seriji nisam nikada dao ocenu 10 (a dao sam puno ocena na IMDBu).

U svakom slučaju, pogledao sam trejler i ne deluje mi nešto naročito. Možda ću naterati Gđu da pogledamo 2-3 epizode...
Pogledajte, dve-tri epizode je sve što je potrebno da se navučete.

Prva sezona je i planski podeljena na 3 dela sa po tri epizode gde je kulminacija uvek u zadnjoj epizodi ( dakle u 3.ep, 6.ep, 9.ep).
Gledajte da ne naletite na HDR verziju jer izgleda isprano i bezbojno.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2021, 2:29   #5886
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pa sad ne znam koliko je neprimeren, LoL ima i svoj virtualni bend K/DA
Power-pop (ili kako se to danas zove) je svarljiv, jer je to tip muzike koji niti smrdi, niti miriše, ali u svetu u kome pored silnih mutanata imaš ušate, okate, zubate, krznate antropomorfne vrste i povrh svega inteligente robote, uvaljivanje gangsterskog repa mi je problematično. Ako ništa drugo, "tamnoputi" su ozbiljna manjina u tom čitavom viđenom populacijskom galimatijasu, pa ni njihova (najgora) muzika ne bi trebalo da bude kulturni model nečega što, očigledno, nije planeta Zemlja.

-------------------------------------------------------------

Inače, malopre dovrših i poslednje dve epizode. Amerikanizovanje je (na moju veliku žalost) upadljivije nego u prethodnim, uz napomenu da ovo još ne smatram (crtanom) serijom pravljenom za odrasle. Ne govorim o golotinji i seksualnim odnosima (to je površinska šarena glazura), već o vajbu kakav su, recimo, imali Witcher (igra), ili Animatrix.
Ovo je crtani serijal koji dobro "glumi" da je zreo, a nije. Prenaglašeno ludilo jedne od junakinja samo je odvuklo pažnju od nezrelosti ostalih. Znamo im predistoriju i porive, ali nešto tu nije sasvim doraslo (osim Sevike, onog jednorukog ženskog bodigarda; ona je odlično odrađena).
Ako ćemo biti pošteni, uporedimo li ovaj serijal sa zaista ozbiljnim anime serijalima, anime pobeđuje zapletom i karakterizacijama.

Da ne budem preoštar, grafički deo Arcane-a je ono što serijal gura dve klase ispred (ne-anime) konkurencije viđene poslednjih godina. Ako ovako dobro izgleda na mom 1080p monitoru, siguran sam da će i na televizoru delovati dovoljno dobro.

Poslednja ispravka: torivoje (22.11.2021 u 2:52)
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2021, 3:46   #5887
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Ne znam bas da li da se usudim da necemu dam 10ku, ali...
Serija, kako sam rekao i u pocetku, briljira kroz svih 9 epizoda u svakom svom segmentu. Prica pre svega! Kakva amerikanizacija?! Ne znam sta ovde fali? Cega ima previse. Delovalo mi je kao da ce u 8. Epizodi malo da upadnu u kolotecinu, ali onda kakva zavrsnica. 9. Vise priprema za sledecu sezonu, ali svakako odlicna.Ciji god da je uticaj, animacija kida. Po meni serija daleko prevazilazi nesto sto je napravljeno za fanove. Ooozbiljna karakterizacija. Ma ja stvarno nemam zamerku osim sto je gotova sezona. Jedva cekam nastavak i rado bih u ovakvoj reziji odgledao nesto u Warcraft svetu, SW...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2021, 0:07   #5888
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: TV serije

The North Water (2021)
https://www.imdb.com/title/tt7660970/



Britanska TV Mini serija za one sa dobrim stomakom. Više o njoj
https://titlovi.com/clanci/5638/the-...r-ledena-tama/
U prilogu su titlovi za celu seriju.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip The North Water.S01.zip (71,7 KB, 3 puta viđeno)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.11.2021, 0:39   #5889
Pandemonium
Veteran
 
Član od: 10.4.2008.
Lokacija: SSV Belgrade
Poruke: 987
Zahvalnice: 366
Zahvaljeno 379 puta na 203 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Moram da odam priznanje ovima što prave moderni Star Trek - nepogrešivo i neizostavno, iz sezone u sezonu, iz epizode u epizodu, iz scene u scenu, uspevaju da podignu nivo krindža na viši nivo od predhodnog. Fascinantno.
Pandemonium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2021, 10:18   #5890
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Izasao i Part 2 Masters of the Universe: Revelation

m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2021, 15:39   #5891
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Danas startovalo:

Hawkeye (2021)
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	H.jpg
Viđeno:	24 puta
Veličina:	64,1 KB
ID:	58113  
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.11.2021, 18:53   #5892
Dantheus
Veteran
 
Član od: 3.3.2016.
Lokacija: Ankh-Morpork
Poruke: 883
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 159 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: TV serije

^Baš me zanima kako će ovo da ispadne, čitao sam Hawkeye serijal koji je počeo 2012. (Matt Fraction), prilično mi se dopalo, nadam se da će se radnja bazirati na istom...
Dantheus je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.11.2021, 22:51   #5893
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Izašao ovaj Star Trek Diskaveri 4 sezona ništa nisam očekivao i ništa nisam dobio. Samo melodrama i ništa više. Da nema tih vizuelnih efekata i čokoladne cice koja je zanimljiva ama baš ništa vredno gledanja. Uporedo gledam reprizu Star Trek DS9. To je bila serija svaka epizoda remek delo. Komandant Sisko je veličanstven. Gledao sam celu seriju valjda desetak puta i nikada ne dosadi dok ovo novo što snimaju to je pljuni i zaboravi.

Onda onaj Foundation on je kako tako. Gledaj i zaboravi ništa impresionirano kao i knjiga. Dosadna je ta knjiga Zadužbina i Carstvo. Sama melodrama i trčanje štafete 4 puta 100 ili 4 puta 400m. Tamo odakle su krenuli tamo se i vratili.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2021, 10:38   #5894
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Dantheus kaže: Pregled poruke
^Baš me zanima kako će ovo da ispadne, čitao sam Hawkeye serijal koji je počeo 2012. (Matt Fraction), prilično mi se dopalo, nadam se da će se radnja bazirati na istom...
Sad sam malo prelistao arhivu, pošto Hawkeye-a nikad nisam nešto gotivio, i po prvih par stranica, bandi u trenerkama, deluje da je to to.Za sada mi više deluje da je serija o Kate Bishop nego o Clintu.Nisu toliko loše prve dve ali ima previše krindž momenata.Kraj druge epizode je vrhunac toga.

Nije mi jasno, ili se prave filmovi tipa Joker ili su kriminalci u filmovima i serijama totalni debili...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2021, 16:34   #5895
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Sezona1:

Dan Brown's the Lost Symbol

Pa onako limundaica, osrednje sto bi se reklo, sa minimalnim ulaganjem u bilo sto.Kraj sezone je dobar sa par tvistova.
Sledecu sezonu najavljuju "u evropi".
Barem se nadam po pitanju lokaliteta da ce biti raznovrsnija.

4/10

Foundation

Kida od pocetka do kraja.
Serija na koju treba gledati sa mnogo dubljim pristupom!!!

10/10
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.11.2021, 21:21   #5896
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Narcos Mexico s3 odlična, nije na nivou prve iz Mexico serijala (ali daleko bolja od druge), pre svega zbog izostanka sjajne dinamike koju su unosili Majkl Pena i Dijego Luna, ali i više nego kvalitetno odrađeno po mnogo pitanja, naročito pred kraj (svi performansi odlični, pogotovu glumac koji tumači Viktora Tapiju u njegovoj sporednoj priči, kao i genijalna karakterna završnica Breslinovog lika).
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 16:04   #5897
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Thumbs up Re: TV serije

Wheel of Time

Pogledao prvu (od 4 dosad "izdate") epizodu i moram priznat da je poprilicno degustivna.

Gluma na nivo izmedju zlatne sredine i vise razine-sto je za pohvalu.
Efekti takodje, kao i priroda tj. mjesto desavanja.

Sto se price tice, samo po gledanju prve epizode ce vam biti sve jasno te nema potrebe da vam spojlujem.Cini mi se da je ova serija tematski nastavak jedne druge serije koja se tice "vremena desavanja". Stim da je gluma u toj seriji znatno niza od ove.

I za kraj imamo jedno poznato lice medju glumicama.
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 19:26   #5898
torivoje
Banned
 
Član od: 28.4.2009.
Poruke: 919
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 273 puta na 199 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
...I za kraj imamo jedno poznato lice medju glumicama.
Obzirom na to da ima neekspresivnu fizionomiju, ovo je prvi put da vidim Rosamund Pike zanetu glumom. Izgleda da se žena pronašla u svetu ove serije.
torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 21:47   #5899
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Hellbound - Južnokorejski fiction u kom ljudi dobiju najavu kada će otići u pakao, i kad vreme dođe neka natprirodna stvorenja ih stvarno odvuku. Pored samog mističnog fenomena, glavna fora serije je ustvari kako ljudi na to reaguju, i kako društvo u celini na to reaguje. Ko priželjkuje spektakularnu akciju, verovatno će biti razočaran, ali serija prilično dobro funkcioniše kao neki "šta bi bilo kad bi bilo" versko-sociološki eksperiment.

Prva sezona ima šest epizoda po 50-ak minuta, i što se mene tiče sve su zanimljive, priča se razvija lepo i bez stagnacije. Od mene ima jednu jaku 8-icu recimo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2021, 22:00   #5900
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: TV serije

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Prva sezona ima šest epizoda po 50-ak minuta, i što se mene tiče sve su zanimljive, priča se razvija lepo i bez stagnacije. Od mene ima jednu jaku 8-icu recimo.
Ja sam ocekivao mnogo vise... sve mi nekako lose odradjeno... jednostavno sam previse ocekivao... ja tu (za moj ukus) ne bih mogao dati vise od 5/10
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Serije grafičkih kartica Ilke Grafika 19 14.7.2009 12:40
Španske serije miša topola Cvet kompjutera 20 17.4.2009 18:05
Novi Slax 6.1.0 i zadnji iz serije 6.x laikexpert Slobodni softver 2 14.4.2009 16:25
Nova kamera starije serije westorbit ŠDK - Foto i audio/video 0 18.4.2007 16:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com