Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2010, 4:50   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Piton (Python) ili neki drugi?

Ovako, treba mi savet. Zadnji put sam se bavio programiranjem pre jedno 4 godine, i to sam radio u BASIC-u i Delfiju. To sam relativno dobro znao, međutim, zaboravio sam 90%. Ali, glavno je da znam "osnove" programiranja, tj. šta je string, integer, object, funkcija i sl.

E sad, hoću da čisto radi zezanja naučim još jedan programski jezik. Imam veliku dilemu:

- Unaprediti znanje PHP-a (znam samo neke osnove)
- Naučiti Python
- C++ (probao pre 4 godine, sećam se da je dosta težak)
- Neki drugi (ruby, perl...)

Šta vi preporučujete? Meni se sviđa Python jer je lak a interesantan, a plus može da se koristi i za desktop i za web rešenja.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 10:57   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Piton (Python) ili neki drugi?

Možeš i visual basic da koristiš za istu svrhu,plus što je object-oriented i "gledaš šta stvaraš,u trenutku pravljenja programa".

Python sam probao ali nisam se nešto mnogo zamarao oko njega tako da ga nisam ni savladao osim početnih stvarčica,ako ti nije problem izdvojiti "dobrih" mjesec dana da ga savladaš kompletnog onda pređi na njega.

PHP,Javascript,ActionScript i Flash su standardi za web design pa ne bi bilo loše da se i njima pozabaviš ako planiraš ozbiljne projekte
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2010, 14:39   #3
Stevvan
Veteran
 
Član od: 17.12.2005.
Lokacija: Zarkovo, Beograd
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 97
Zahvaljeno 179 puta na 104 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Stevvan Slanje poruke preko Skypea korisniku Stevvan
Određen forumom Re: Piton (Python) ili neki drugi?

Radio sam u pythonu dosta dugo, svakako najveca prednost mu je jednostavnost i cista sintaxa, ali ako nameravas da pravis nesto sto zahteva dosta racunanja onda se moze pokazati kao spor, ali ako oces da pravis programcice radi zezanja onda je potpuno ok Ako ti se jezik bas dopada i pozelis ga koristiti za nesto ozbiljnije tj. nesto sto bi u njemu zahtevalo dosta procesorskog vremena mozes probati pyrex, koji je hibridni jezik izmedju pythona i c++-a i omogucava ti da pises funkcije i klase sintaksom slicnom python-ovoj a da na kraju dobijes c++ kod koji je svakako brzi
Stevvan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2010, 11:19   #4
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Cool Re: Piton (Python) ili neki drugi?

Pa zavisi cime zelis da se bavis. Web programiranjem ili desktop programiranjem.

Za web preporucujem php, jscript - ajax uz mysql

Za desktop Java, VB, C# i C++ -> ako te zanima oop + asp.net ako te mrzi da ucis php ili jscript sto ti ne preporucujem, jer je bolje da ucis vise jezika, a ne samo jedan.

ako te zanimaju samo procedure onda naravno C.

Poz
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2010, 13:53   #5
vasto lorde
Član
 
Član od: 3.5.2010.
Poruke: 56
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 9 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Piton (Python) ili neki drugi?

vidim da je vec odgovoreno, ali da se nadovezem:

za python, moze da ti posluzi kao dobra odskocna daska i da malo "udjes" u neke principe koji se koriste u programiranju, ali ne bih preporucio da python koristis za vece i ozbiljnije aplikacije. jednostavno to ne ide sa njim u principu, da ti kazem, za programski jezik nema mnogo da se zna. to sto znas je sintaksa, sve ostalo dolazi s iskustvom. ti mozes vrhunski da znas sintaksu c++-a napamet, ali ako imas dobro znanje iz samog programiranja i znas da resavas probleme, onda ti ni u basic-u ne bi bio problem nesto da napises. mozda je ovo sad malo bukvalizovano, ali nadam se da ces shvatiti poentu.
vasto lorde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Decimale (Python) brainzor Programiranje 2 22.3.2009 3:50
Koji programski jezik da ucim? Deusdies Slobodni softver 23 13.3.2008 16:20
Python avanture zoran845 Avanturističke igre 3 17.6.2007 11:00
Python 2.4 Andross Programiranje 3 31.12.2005 17:45


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:03.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com